Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
K keug0 canım bizim aşılama günlerimiz aynı sende nasıl durumlar ben yarın progesteron seviyesi için kan vericem
canım ben yaklaşık 3 gündür baya adet sancısı çekiyorum ya her zaman adetten 1 hafta önce başlardı şimdide aynı uyanınca geçer diyorum ama geçmiyor çok rahatsız edici bi agrı değil ama adet olucak gibiyim bu yüzdende üzgünüm sende neler var canımm

canım ben yaklaşık 3 gündür baya adet sancısı çekiyorum ya her zaman adetten 1 hafta önce başlardı şimdide aynı uyanınca geçer diyorum ama geçmiyor çok rahatsız edici bi agrı değil ama adet olucak gibiyim bu yüzdende üzgünüm sende neler var canımm
Bende öyle bi ağrı yok canım inşallah yerleşme ağrıları falandır 😊 bende sadece bugünle birlikte üç gündür sağ kasıkta batma gibi acı oluyor çok tuhaf iğne batar gibi ama geçiyor sonra. Üzülme moralini bozma belki hayra alamettir bu ağrıların :KK68:

İki tane daha test yaptım toplamda üç test yaptım hala inanamıyorum diğerini paylaşayım bi bakar mısın canım üçünde ikinci çizgi görünüyor dün gece eşimi koştur koştur test almaya gönderdim gece bir de nöbetçi eczane arattım testi 15 dakika önce yaptım
Bu pozitif işte 🤗❤️🤗❤️🧿🧿🧿🧿 inşallah hayırlısıyla büyür 🙏❤️🧿

Kızlar pazartesi aşılama yapılacak bugün kontrole gittim 19 mm olmuş yumurtam bu aksam yarın aksam ilişki cumartesi gece 11 çatlama iğnesi pazartesi aşılama dedi normal mi bilgisi olan var mı yardımcı olabilir mi

Kızlar pazartesi aşılama yapılacak bugün kontrole gittim 19 mm olmuş yumurtam bu aksam yarın aksam ilişki cumartesi gece 11 çatlama iğnesi pazartesi aşılama dedi normal mi bilgisi olan var mı yardımcı olabilir mi
Hayırlı olsun aşılaman inşallah güzel sonuclar alırsın.🌸 2 gün cinsel perhiz olacak. Evet normal canım bizlerde de öyle oldu

Kızlar benim adetimin en belirgin özelliği bağırsak hareketi sanki midem gurulduyor gibi bağırsaklarımdan ses geliyor. İlk aşılamamın tutmadığınıda öyle anlamıştım. Bugünde yine başladı. 2. Aşılamamda tutmadı bence. Keyfim falanda hiç yok. Moralim cok bozuldu. Sizce 3. Aşılamaya hemen mi devam ediyim. Yoksa birlac ay dinlenip. Tüp bebeğe mi devam ediyim. Kafam cok karısık

Benim modum çok düştü. 2. Aşılamayı kayınvalidemler biliyordu. Sanki üstüme dahada yük yüklenmiş gibi hissediyorum.
Benimde bir çok kişi biliyor ve gerçekten daha kötü insanlar tutma ihtimalinin düşük oldugunu anlamıyor ve hevesleniyor buda bizler için yıpratıcı oluyor

Merhaba canım aramıza hoşgeldin 😍🍀🙏 umarım senin de pozitif haberlerini birlikte alabiliriz. Yumoşun güzel gelişmiş kuzum. Doktorun içerde sperm olsun istediği için önden değerlendirin demiştir diye tahmin ediyorum. Spermin içerideki ömrü 5 güne kadar çıkabiliyor. Cumartesi pazar iki günü de dinlendirin ki pazartesiye kaliteli spermler olsun. Aşılama öncesi 3-4 güne kadar cinsel perhiz önerilen birşey canım. 3-4 günden fazlası da iyi değil, bekleyen spermler kalitesizleşiyor. Normal yani herşey merak etme 😍 gece 11 de iğne yaparsanız, pazartesi de sabah 11 de aşılaman olacaktır. İnşallah hayırlara vesile olur kuzum

Benim modum çok düştü. 2. Aşılamayı kayınvalidemler biliyordu. Sanki üstüme dahada yük yüklenmiş gibi hissediyorum.
O da ne ki 😁 benim çalıştığım yerdeki çoğu kişi biliyor rapor durumlarından dolayı 🙈😁 bence çok da takmamak lazım. Şöyle düşünelim. Tmm çok istiyoruz olmasını ama diyelim ki olmadı. Nolcak. Üzülürüz ağlarız berbat hissederiz sonra yeniden ayağa kalkıp savaşmaya devam ederiz 💪 önemli olan sağlıklı bi bebeğimizin olması ve bizim sağlıklı olmamız. Rahatsız hissediyorsan bana soru sormayın ben üzülüyorum, olumlu bise olursa ben söylerim size dersin olur biter. Ayrıca hemen tutmadı deme gününü bekle. Sonuçta herkes adet zamani gelince normal adet belirtilerini yaşıyorum diyor. Gönlünü ferah tutmaya bak🙏

Kızlar benim adetimin en belirgin özelliği bağırsak hareketi sanki midem gurulduyor gibi bağırsaklarımdan ses geliyor. İlk aşılamamın tutmadığınıda öyle anlamıştım. Bugünde yine başladı. 2. Aşılamamda tutmadı bence. Keyfim falanda hiç yok. Moralim cok bozuldu. Sizce 3. Aşılamaya hemen mi devam ediyim. Yoksa birlac ay dinlenip. Tüp bebeğe mi devam ediyim. Kafam cok karısık
Ah kuzum biliyor musun aynı durumdayız. Önceki iki aşılamamdan sonra üçüncü de mola almıştım..... şimdi geçen ay ve bu ay iki aşılama oldum, eşim diyor ki üçüncüyü (öncekileri saymıyor) de yaptıralım, ben diyorum iki de kalsın, üst üste üç çok gibi geliyor. Ama bi yandan da tüp bebek fikrine işte alışamıyorum. Ben de çok kararsızım. Bu tutmazsa üçüncü üst üsteyi yaptırıp yaptmama hususunda karar veremiyorum. Ama senin embriyoların hazır, tüp bebek sürecinde aslında devam ediyor. Türkiye'ye gelecekseniz tüp bebeği de deneyebilirsin kuzum. Ama Türkiye'ye gelmenize daha varsa üçüncü aşılamayı da yaptırabilirsin bence o arada.... benim kendim için üçüncü aşılama dediğim aslında 5. Aşılama olacak.

Ya ben seni o kadar iyi anlıyorum ki okuyunca dayanamadım eğer birdaki denemende imkanınız varsa lütfen söylemeyin olur mu ben geçen ay çatlatma iğnesini söylediğime bile bin pişman oldum. Boşuna sorumlu hissediyoruz ve o da stres yapıyor ve bence stres büyük bir etken. Ben de bu ay es geçicem dedim kayınvalideme tabiki de geçmicem bu yola başkoydum aşılamayı da denicem. Sen belki bu ay belki önümüzdeki ay ara verebilirsin canım kolay değil çünkü ben 15 gün şiş gezdim regl de normal regle göre baya zor geçiyor. 15 yıldır ağrı kesici kullandığımı bilmiyorum regl için bugün 2 kere buscopan aldım. Kendini dinle nasıl istiyorsan öyle yap. Bedenin kalbin sana doğrusunu söyler.

Ah kuzum biliyor musun aynı durumdayız. Önceki iki aşılamamdan sonra üçüncü de mola almıştım..... şimdi geçen ay ve bu ay iki aşılama oldum, eşim diyor ki üçüncüyü (öncekileri saymıyor) de yaptıralım, ben diyorum iki de kalsın, üst üste üç çok gibi geliyor. Ama bi yandan da tüp bebek fikrine işte alışamıyorum. Ben de çok kararsızım. Bu tutmazsa üçüncü üst üsteyi yaptırıp yaptmama hususunda karar veremiyorum. Ama senin embriyoların hazır, tüp bebek sürecinde aslında devam ediyor. Türkiye'ye gelecekseniz tüp bebeği de deneyebilirsin kuzum. Ama Türkiye'ye gelmenize daha varsa üçüncü aşılamayı da yaptırabilirsin bence o arada.... benim kendim için üçüncü aşılama dediğim aslında 5. Aşılama olacak.
Helal olsun sana vallahi ne cevvalmişsin. Allahım inşallah çok güzel çok tatlı mutlu sağlıklı bir evlat nasip etsin. Tüp bebek de daha çok ilaç takviye hormon vs kullanılıyor demişti doktor bana..o yüzden istersen bir iki ay kendini dinlendir canım zaten iki ay aşılama yaptırmışsın öncesi de var bu işin dile kolay gerçekte zorluyor. Biraz dinlenip belki sonra tüp bebeği düşünürsün hatta inşallah ona gelmeden pozitifi görürsün.

Helal olsun sana vallahi ne cevvalmişsin. Allahım inşallah çok güzel çok tatlı mutlu sağlıklı bir evlat nasip etsin. Tüp bebek de daha çok ilaç takviye hormon vs kullanılıyor demişti doktor bana..o yüzden istersen bir iki ay kendini dinlendir canım zaten iki ay aşılama yaptırmışsın öncesi de var bu işin dile kolay gerçekte zorluyor. Biraz dinlenip belki sonra tüp bebeği düşünürsün hatta inşallah ona gelmeden pozitifi görürsün.
Ben ilkini söylememiştim. Ama hani akrabalarla doğum günleri piknikler oturmalar yemek davetleri oluyor. Diğerinde mesela eğlenceye gidildi go-kart falan tarzı eğlence yerine ben gidemedim. Herles sormus. 1 hafta sonrasına piknik düzenlendi gittim ama top oynamaya falan kalkmadım. Kesin hamilesşn demi falan dediler hayır dedim. Bakın 2 gün sonra mom to be partisi yapar kesin hamile dediler. Anlatamıyorsunda ama hastalanınca hiç takmamıştım. Bu sefer kayınvalidem, görümcem biliyor. Gecen hafta davet vardı gidemedim planım var dedim. Bugün kına gecesi var gitmiycem. Haftasonu davet var gitmiycem. İnsanlar soruyor. Ama kayınvalidem iyi kadın Allah verirse olur diyoe dua ediyor. Sen yat gerekirse hic kalkma dinlen diyor. Ama işte bilmiyorum olumsuz oldu demek hislerimi anlatamıyorum anlatacak kelime bulamıyorum biliyorum ki siz beni anlıyorsunuz. Ağlayarak yazıyorum. İyi ki varsınız birazda olsa yazıp rahatlıyoruz. Türkiyeye anca yılbaşından sonra gidebiliriz ama doktor embriyolar iyi kalite değil demişti onda da cok umudum yok.

Ben ilkini söylememiştim. Ama hani akrabalarla doğum günleri piknikler oturmalar yemek davetleri oluyor. Diğerinde mesela eğlenceye gidildi go-kart falan tarzı eğlence yerine ben gidemedim. Herles sormus. 1 hafta sonrasına piknik düzenlendi gittim ama top oynamaya falan kalkmadım. Kesin hamilesşn demi falan dediler hayır dedim. Bakın 2 gün sonra mom to be partisi yapar kesin hamile dediler. Anlatamıyorsunda ama hastalanınca hiç takmamıştım. Bu sefer kayınvalidem, görümcem biliyor. Gecen hafta davet vardı gidemedim planım var dedim. Bugün kına gecesi var gitmiycem. Haftasonu davet var gitmiycem. İnsanlar soruyor. Ama kayınvalidem iyi kadın Allah verirse olur diyoe dua ediyor. Sen yat gerekirse hic kalkma dinlen diyor. Ama işte bilmiyorum olumsuz oldu demek hislerimi anlatamıyorum anlatacak kelime bulamıyorum biliyorum ki siz beni anlıyorsunuz. Ağlayarak yazıyorum. İyi ki varsınız birazda olsa yazıp rahatlıyoruz. Türkiyeye anca yılbaşından sonra gidebiliriz ama doktor embriyolar iyi kalite değil demişti onda da cok umudum yok.
Canım benim sana kocamaaan sarılıyorum. Gerçekten aynı şeyleri yaşıyoruz. Benimkiler de bilse onlar bana baskı yapmasa bile ben de aynı senin gibi hissederdim. Uzak durmak iyi geliyorsa uzak dur kuzum. İyi insanlar ama işte biz hassas bir dönemdeyiz canım. Ben senin yerinde olsam Yılbaşından sonra gelecekseniz üçüncüyü de yaptırırdım kuzum. Tüp bebeğin de garantisi yok. Boş durmak da bana hiç iyi gelmiyor. Ama bu dediklerim benim için geçerli. Sen iki üç ay dinleneyim dersen o da güzel olur kuzum. Vücudunu dinle, eşinle konuş, kendinle konuş içine en sinen şeyi yap kuzum

X