2023 Ekim Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

bazılarınız bilir, ekim ayında transfer olanlardandım, 2. düşüğümü yapmıştım.
Doktorla konustum, cumartesi tekrar transferi denemek için planladı.
Rahim iyi dedi. Ama herşeyi aynı yapıyoruz sonuç değişir mi bu sefer umudum yok :KK43:

Testi yaptırmak kötü bir şey değil tabi ama hem kesin sonuç vermiyor hem de bir sorun çıksa aldırır mısın onu düşünüp öyle karar vermek lazım. O yüzden gerek yok bence.

Benim tüp bebek doktorum kendisi söyledi artık devam etmeyeceğimizi sonuçta yoğun çalışıyorlar bir de gebelere yetişmek zor olur. Pendik medipolde aytakın hanım var cuma günü ona gidicem inşaallah. Muayene 620₺. Doktorun da yorumları güzel. Bakalım hayırlısı
Bu düşüncedeydim fikrinize saygı duyduğumu belirtmek isterim öncelikle bu dediğinizi bizzat ünlü perinatologa söyledim o zaman detaylı ultrasonda yaptırma oda %100 sonuç vermiyoruz sonuçta oda bir tarama testi demişti düşünce yapınızı yanlış buldum bende aldırmam düşüncesindeyim ama o kadar önemli olduğunu anladımki başıma gelen şeylerden sonra detaylı ultrasona girerken bile ilk sordukları şey ikili test yapıldımı sonucu nerede bunla bağdaştırılıp detaylı bakılıyor ama ne yazıkki benim bebeğimin ikili testi normaldi ama hayatla bağdaşmayan bebek olduğu için sonlandırıldı. Emin olun belkide sizin gittiğiniz doktordan daha iyisine gitmişimdir çok gerekli bir test olduğunu belirtmek isterim karar tabiki sizin bu arada down değil sadece trizomiyide açıklıyor diye biliyorum ve trizomide yaşamla bağdaşmayan bir gebeliktir.

Rahim iyi dedi. Ama herşeyi aynı yapıyoruz sonuç değişir mi bu sefer umudum yok :KK43:
İnşallah iyi olur ..pozitif düşün Rabb'im nasip etsin inşallah .
Embrioya genetik tarama istiyebilirisn..pgt ve ya ngs ..en azından kromozom bozukluğu var ise ortaya çıkar ..

İnşallah iyi olur ..pozitif düşün Rabb'im nasip etsin inşallah .
Embrioya genetik tarama istiyebilirisn..pgt ve ya ngs ..en azından kromozom bozukluğu var ise ortaya çıkar ..
Kromozom testi yaptırmıstık temız, Y koromozomu genetik yapıldı oda temız, wesi bekliyoruz. Bunlar zaten donmuş oldugu için tekrar cozunme bakma yapmayalım diye buna karar verdik.

Bakalım.. 3 sene onceden donmus embrıyoda vardı baska merkezde onuda alıcaz, 2 tane transfer yapılcak bakalık

Kromozom testi yaptırmıstık temız, Y koromozomu genetik yapıldı oda temız, wesi bekliyoruz. Bunlar zaten donmuş oldugu için tekrar cozunme bakma yapmayalım diye buna karar verdik.

Bakalım.. 3 sene onceden donmus embrıyoda vardı baska merkezde onuda alıcaz, 2 tane transfer yapılcak bakalık
Rabbim nasip eder inşallah..kan sulandırıcı falan kullanıyor musn

Rabbim bu sefer kucagini bos koymasin obur seferki heyecanini hatirliyorum insallah bu sefer heyecanin yarida kalmaz dualarim seninle 🌸

1 den fazla düşük yaşayıp 3. denemesinde gebeliği ilerleyen var mı arkadaslar
Hepsi nasip işi ..arkadaşım 5 düşükten sonra ikizlerini kucağına aldı.. Rabb'im nasip etsin rast getirsin inşallah .umudu hiç kaybetmemek gerekiyor ama işte bizler o kadar uğraşiyoruz ki her anı düşünüyoruz ..

Benim ilk defa dün akşam ve bu sabah kanamam oldu 11+3. Acile gittim kadın doğum doktoru da varmış prof şansıma. Detaylıca baktı kanama alanı, plasentadan ayrılma vs yok dedi. Ama yine de çok korkuyorum ilk hamileliğimde de 8.haftada düşük yapmıştım. Gerçekten kötüyüm ruh hali olarak :KK43:

İyiyiz canım çok şükür her halimize 🌺benim sıkıntılar devam ediyor çok yemek istiyorum yiyincede midem bulanıyor birde el ve bacaklarımda kramp oluyor geceleri normalmi sizce henüz doktora gitmedim haftaya gideceğim inşallah
Benim sonra iki gündür midem iki gündür o kadar çok bulanjyor mi kalp durdu zehirleniyorum diye gece ağlama krizine girdim..bilmiyorum Perşembe kontrolum var inşallah herşey yolundadir ..
Bnde kramplar geçti ilk haftalarda oluyordu ..
Hamdolsun iyiyim canım ama uyku hali ve açlık son iki gündür beni esir almış gibi 10+3teyim ani uyku çökmesi ani açlık krizi yaşıyorum 😄 Sen nasılsınn
Uyku problemi bnde de var ama uyku uyuyamıyorum 12 de gecenuyusam bile 3 gibi kalkıp iki üç saat yatmiyorum..ben de 10+4 deyim..mide bir kaç gün azaldı ama iki gündür aşırı kötüyüm ..açlık krizleri bnde de oluyor .

Benim ilk defa dün akşam ve bu sabah kanamam oldu 11+3. Acile gittim kadın doğum doktoru da varmış prof şansıma. Detaylıca baktı kanama alanı, plasentadan ayrılma vs yok dedi. Ama yine de çok korkuyorum ilk hamileliğimde de 8.haftada düşük yapmıştım. Gerçekten kötüyüm ruh hali olarak :KK43:
Çok şükür bir şey olmammis ..içini ferah tut...kanama Cok muydu..
Kan sulandırıcı kullaniyorsan o da arada lekelenme yapıyormuş ..

Benim sonra iki gündür midem iki gündür o kadar çok bulanjyor mi kalp durdu zehirleniyorum diye gece ağlama krizine girdim..bilmiyorum Perşembe kontrolum var inşallah herşey yolundadir ..
Bnde kramplar geçti ilk haftalarda oluyordu ..

Uyku problemi bnde de var ama uyku uyuyamıyorum 12 de gecenuyusam bile 3 gibi kalkıp iki üç saat yatmiyorum..ben de 10+4 deyim..mide bir kaç gün azaldı ama iki gündür aşırı kötüyüm ..açlık krizleri bnde de oluyor .
Hemen kötü düşünme canım iyidir inşallah bazen bulantılar artiyor bazen daha hafif geçiyor bir günümüz diğerini tutmuyorki...mineral eksikliğinden mi oluyor acaba kramp diye düşünüyorum suan takviye almıyorum bitince bırakmıştık doktor değistirecegim için..normalde ne kadar aralıkla doktora gidiyorsunuz ?

Hemen kötü düşünme canım iyidir inşallah bazen bulantılar artiyor bazen daha hafif geçiyor bir günümüz diğerini tutmuyorki...mineral eksikliğinden mi oluyor acaba kramp diye düşünüyorum suan takviye almıyorum bitince bırakmıştık doktor değistirecegim için..normalde ne kadar aralıkla doktora gidiyorsunuz ?
Şimdiye kadar iki haftada bir gidiyordum..Perşembe den sonra 3 hafta da bir gideceğim .
Evet genelde bulantım azaldığı ve kesildi oldu ama hiç bu kadar arttmamisti .. Rabb'im inşallah nasip eder ..evlatlarımızı korusun

X