2023 Ekim Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

Var var olmazmi hep yatis modundaydim annem 1 aydir bende o bakiyir yapiyor herseyi sagolsun hep halim yok mutsuzluk karamsarlik bisey olur korkusu rabbim bu gunlerimizi aratmasin tabi ben bugun 12+1 oldum pazartesi kontrolum var
Ben bugün 11+6dayım. İki hafta önce doktora gittim. Takip çizelgesi verdi. 11-14 haftadaki test için çağırdı yaptırmak istersen ded. Ben yaptırmayı düşünmüyorum. Çizelgede sonraki muayene 16. Haftada. Bu kadar beklemek sorun olur mu acaba

Ben bugün 11+6dayım. İki hafta önce doktora gittim. Takip çizelgesi verdi. 11-14 haftadaki test için çağırdı yaptırmak istersen ded. Ben yaptırmayı düşünmüyorum. Çizelgede sonraki muayene 16. Haftada. Bu kadar beklemek sorun olur mu acaba
Canım bebeğin ense kalınlığına baktı mı yani sen talep etmeden ölçüm yaptı mı?

Benimde tarama yapilacak yani bu tarama dedigim ultrason da doktor ense kalinligini vs olcucek oyle kan testi vs degil bebegin gelisimine falan bakicak yani herseyin yolunda oldugunu bilme konusunda yardimci ben sizin kadar uzun sure bekleyemem bukadar bile zor bekledim acikcasi Allah korusun her ne olursa olsun kabulum tabi ama bu oyle detayli ozel bi test degil sanirim olcumleri yapilacak saglik durumu vs

Benim gittiğim doktor 10+0 da bakıp ense kalınlığı sınırda dedi ölçüm yapılan bi zaman olmamasına rağmen içime aşırı kurt düşürdü 🙄
Şunu farkettim eger doktorlar bi hastaneye bagliysa yani hastanede calisiyorsa ekstra testler icin olur olmaz seyler söylüyorlar benim doktorum muaynane yani ona bi kazanci yok ve gereksiz hic birsey yaptirmiyor ve soylemiyor hatta yasli tecrubeli oldugu icin kendine cok güveniyor kendi ultrasonu son model ve herseyi dis merkezlere gitmeden goruyor ve soyluyor sanirim hastane doktorlari biraz daha kazanc amacli oluyor çünkü baska bi hastaneye gitmistim doktor bana 350 euro olan bi test var kesin sonuc dedi onu onerdi daha ense kalinligina bakmadan

Şunu farkettim eger doktorlar bi hastaneye bagliysa yani hastanede calisiyorsa ekstra testler icin olur olmaz seyler söylüyorlar benim doktorum muaynane yani ona bi kazanci yok ve gereksiz hic birsey yaptirmiyor ve soylemiyor hatta yasli tecrubeli oldugu icin kendine cok güveniyor kendi ultrasonu son model ve herseyi dis merkezlere gitmeden goruyor ve soyluyor sanirim hastane doktorlari biraz daha kazanc amacli oluyor çünkü baska bi hastaneye gitmistim doktor bana 350 euro olan bi test var kesin sonuc dedi onu onerdi daha ense kalinligina bakmadan
Hehh işte bu ya yeminle ben de aynısını düşündüm tam dediğin gibi hastane doktoru. Devlette yaptırıcam dedim biraz geçti hâlâ diyo kontrol süresi dolmadan yapalım. Cidden ben önemsemedim ilk başta daha 10.haftayı yeni bitirdik düzelir o dedim daha çok üsteledi bu sefer

Merhaba canım benim ilk tedavimde 4 yumurta toplandı döllenmedi. Doktorum bidahaki için argifertil ve bioesteron verdi 1 ay kullan dedi ama ben 4 ay kullanıp gittim 16 yumurtam oldu 7 tanesi döllendi bana çok iyi geldi ben mutlaka tavsiye ederim.
Merhaba bende almayı düşünüyorum ama sizde nasıl bir süreç oldu memnun kaldınız mı hamilelik olustu mu acaba

Ben de böyle düşünüyorum . Hamile olan çoğu arkadaşımda şehir Hastanesi'nde yaptırmış bu şekilde taramalar ve detaylı ultrasonu hatta arkadaşıma özel hastanede doktoru ikili taramada beyninde su var demişti devlette perinatolojiye göründü su falan yok gayet sağlıklı dedi ve bebekte sağlıklı şuanda

Hehh işte bu ya yeminle ben de aynısını düşündüm tam dediğin gibi hastane doktoru. Devlette yaptırıcam dedim biraz geçti hâlâ diyo kontrol süresi dolmadan yapalım. Cidden ben önemsemedim ilk başta daha 10.haftayı yeni bitirdik düzelir o dedim daha çok üsteledi bu sefer
Aynen oyle takmayin hic 10.haftada ne alaka yani ben 10 haftaya yakin kontrol oldum 3 hafta sonra gel bakicam dedi ense vs

Ben de böyle düşünüyorum . Hamile olan çoğu arkadaşımda şehir Hastanesi'nde yaptırmış bu şekilde taramalar ve detaylı ultrasonu hatta arkadaşıma özel hastanede doktoru ikili taramada beyninde su var demişti devlette perinatolojiye göründü su falan yok gayet sağlıklı dedi ve bebekte sağlıklı şuanda
İste doktor cok onemli yoksa insanin hamileliği zehir oluyor tamam tedavi etmeleri sonuc almak onemli ama sonrasindada tecrube gerektiren seyler bunlar doktor bikere kendine guvenmeli benim doktorum biraz garantici ilk baslar tam sevinemedm kese gorunce kalp atisi vs bakicaz demisti kizmistim sevinememistim ama anladimki tecrube gercekten cok onemli o konuda doktoruma cok güveniyorum cunku alaninda cok basarili reklama hic ihtiyaci olmayan herseyle birebir kendinin ilgilenmesi onemli

Merhaba ben çok memnun kaldım 4 yumurtadan 16 yumurtam oldu ama istikrarlı ve saati saatine kullandım şuan ikizlerime hamileyim şükürler olsun 🥰
İlaç eczanelere sorduğumda bulamadım depomuzda da yok tedarikçisinden alabilirsiniz dediler siz nereden aldınız acaba Trendyol da var ama emin olamadım orjinal midir

Bende şehir hastanesi perinatolojiye gittim 12. Hafta da genel görüntüsü iyi ense kalınlığı iyi burun kemiği de var dedi ama yinede fetal dna yani nift testini önerdi biz verdik kanı test için inşallah sonuçta güzel gelir

X