2023 Ekim Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

Merhaba kizlar nasılsınız ..bugün kontrolum vardı çok şükür herşey yolunda idi..
Doktordan çıktıktan sonra kafama takılan doktorum bnden herhangi bir tahlil istemedi..
Sağlık ocağı bir kaç tahlil istemişti ama doktor klinik olduğu için bunları görmüyor zaten..sizler hangi tahlilleri yaptırdınız ..doktorunuz özel olarak bir şey istedi mi sizden
Benim doktorum sıradan testler istedi tam kan sayımı açlık şekeri tsh idrar test idrar kültürü falan. Öyle ayrıntılı bir şey yoktu

Merhaba kizlar nasılsınız ..bugün kontrolum vardı çok şükür herşey yolunda idi..
Doktordan çıktıktan sonra kafama takılan doktorum bnden herhangi bir tahlil istemedi..
Sağlık ocağı bir kaç tahlil istemişti ama doktor klinik olduğu için bunları görmüyor zaten..sizler hangi tahlilleri yaptırdınız ..doktorunuz özel olarak bir şey istedi mi sizden
Bende henüz test yaptırmadım hiç bugün kalp atışını duyduk çok şükür tüp bebek doktorumuzla vedalaştık yeni bir doktor araştırıyorum bir dosya verdi sadece durumumla ilgili gittiğim doktora bildirmem için sonraki aşamada bu doktor test falan ister diye düşünüyorum ama sizin öyle olmadimi ?

Bende henüz test yaptırmadım hiç bugün kalp atışını duyduk çok şükür tüp bebek doktorumuzla vedalaştık yeni bir doktor araştırıyorum bir dosya verdi sadece durumumla ilgili gittiğim doktora bildirmem için sonraki aşamada bu doktor test falan ister diye düşünüyorum ama sizin öyle olmadimi ?
maşallah ..inşallah sağlıkla kucağına almak nasip olur ..
Ben merkez den ilk gün ayrıldım farklı yerlerde olduğumuz için ama ilaçlarımı merkezim ayarlıyor 12 .haftaya kadar..
Ama onlarda herhangi bir tahlil istemedi kadın dogumcum da birşey istemedi ..

Ben de bugün gittim yine doktora tam 10 haftalık olmuş. Ultrasonda kıpırdıyordu gerçekten çok değişik bir his 🥹 Kolları bacakları belirginleşmiş.
Geçen hafta benden rutin gebelik tahlilleri istemişti. İdrarımda enfeksiyon çıkmış onun için tek kullanımlık bir şase verdi. Toksoplazma antikorum da negatif gelmiş o yüzden kedimin tuvaletini ben temizlemeyeceğim artık. İyi pişmiş et ve yumurtayı sulu yememeye de dikkat etmem gerekiyormuş

Ben de bugün gittim yine doktora tam 10 haftalık olmuş. Ultrasonda kıpırdıyordu gerçekten çok değişik bir his 🥹 Kolları bacakları belirginleşmiş.
Geçen hafta benden rutin gebelik tahlilleri istemişti. İdrarımda enfeksiyon çıkmış onun için tek kullanımlık bir şase verdi. Toksoplazma antikorum da negatif gelmiş o yüzden kedimin tuvaletini ben temizlemeyeceğim artık. İyi pişmiş et ve yumurtayı sulu yememeye de dikkat etmem gerekiyormuş
Maşallah canım..sağlıkla.dewam eder inşallah 🤲🤲

Bnde 9+3 oldum doktor kontrolün de bebeğin hareketlerini gostermeditsbi biz hep kalp atışı dewam mi diye merak ediyordum ..mide bulantım durmuştu sürekli içimde korku vardı..ve doktordan çıktıktan sonra mide bulnatisi yeniden başladı😀

Evet xaten en başından beri çiğ hiç bir şey yemeyin denildi ..sadakat falan da yasak ..

Merhaba kizlar aranizda sigara kullanan veya tedavi de birakan birakamayan varmi
Merhaba canım genelde önerilmiyor ama bazı doktorlar birden bırakmayı da önermiyor azaltın deniliyor ..bir arkadaşım tamamen birakmisti ama etkilenmiyordu ..etkilenecek kadar iciliyorsa azaltın deniliyor ..

Kuzum geçende de böyle oldu sadece aspirini bırak diğerlerine devam dedi ama ben bu korkuyu atamıyorum içimden çok üzüldüm gece tansiyonum düştü terler bastı görsen çok korktum Allahıma emanetler ama bu hissi atamıyorum içimden
Geçen tatile gitmeden doktora sordum ne zaman endişelencem diye. Sen hayatına normal devam edeceksin dedi. Zaten düşük olursa anlarsın kanamaları da takmayacaksın dedi. Kalp vs durması durumunda da elinden bir şey gelmeyecek. Olursa üzülürsün olmayan şeye şimdiden üzülmen sadece zarar verir dedi ben de saldım😃 ayy öyle güzel salmışım gibi gitmeden hep akıntım vardı kahverengi arada kanama olmuştu. Doktordan sonra biraz daha oldu akıntı ama takmayınca o bile geçti 1.5 haftadır hiç yok😃 miss gibi❤️ gittim kalp atışını da duyduk 9 unda. Üzülmek yok kızlar 🌸 doktor dedi ki çok güzel bi dönüm noktası atlattık 12. Haftada bir dönüm noktası daha var onu da atlattık mı erken dönem düşüğü tehlikesi kalkacak rahatlayacağız dedi😃 yeni yıla bomba gibi gircem yani. Sizinki benden de ilerde ayy herkes bi rahat nefes alsın şu topiğin içi şenlensin💃🏻💃🏻💃🏻
Kizlar nezle olmuşum ..sürekli hapsiriyorum ..sıkıntı yaratmaz inşallah..
Ben de oldum burnum tıkandı çok fena biraz da boğazım ve kötü bir hapşırık☹️ karadut özü ve c vitaminine boğdum kendimi bir de bol acılı tavuk suyu çorba 👍🏻 inşallah geçiyor gibi dr c vit deniz suyu gibi spreyler ıhlamur falan içebilirsin dedi gerek kalmadı sanırım
Merhaba kizlar aranizda sigara kullanan veya tedavi de birakan birakamayan varmi
Ben tedaviden önce nargile içiyordum her gün 2 tane. Karışan herkese de verdiğim örnek hep aynıydı. “Uyuşturucu bağımlılarının keşleri. Çocuğu oluyor benim sigaram mı sorun şimdi” diye. Sonra bıraktım. Tüp bebek doktorumun da ilk sorduğu soruydu. Ama hamileyken çok ayrı bir konu. Zaten zar zor elde ettiğimiz bebeklerimiz için amuda kalkıp yürü böyle tutunacak deseler yapacak durumdayız hala bırakamıyorum demek çok saçma. Ayrıca ilkokulda çok yakın arkadaşım vardı. Astım hastası ki basit versiyonuydu. Kız her gün okula gelmeden sabahları iğne oluyordu. Ben 9 ay sigara içcem diye çocuğumun bunları çekmesini asla istemem. Çok sert yazmışım gibi oldu öyle yazmak istemedim ama Lütfen sigara içmeyin.

Kızlar Merhaba, Doğum teminatlı sigorta arayışındaydım Medicananın gebelik sonrasıda yapılabilen sigortası, Florence Nightingale’nin de hamilelik boyunca yapılacak tetkikleri ve doğumu kapsayan annelik paketi varmış. Medicana bildiğiniz sigorta ile aynı mantık , Florence Nightingale’nin ise olası aksi bir durumda iptal edilebilirliği var. Medicana 25.500₺ , florence Nightingale 55.500₺ idi. Florence Nightingale yi seçtim ve 11+3 e kadar tüp bebek doktoruma gideceğim için kullanmayacağım kadarını fiyttan düştüler 48 bin ödedim. Belki düşünen vardır diye yazmak istedim
IMG_0148.jpeg

Eklentiler

• IMG_0146.jpeg
    IMG_0146.jpeg
    172,2 KB · Görüntüleme: 54
  • IMG_0147.jpeg
    IMG_0147.jpeg
    97,6 KB · Görüntüleme: 51
Kızlar mide bulantısı tamamen geçen varmı ? Şu haftalarda neler yaşıyorsunuz nasılsınız ?
11+3 teyim canım ben. Tam anlamıyla geçmedi ama azaldı çok şükür. Bende neredeyse iki haftadır kalça ağrısı var. Bıçak gibi saplanıyor yürüyüş yapamıyorum o yüzden ne zaman geleceği belli olmuyor ağrının

11+3 teyim canım ben. Tam anlamıyla geçmedi ama azaldı çok şükür. Bende neredeyse iki haftadır kalça ağrısı var. Bıçak gibi saplanıyor yürüyüş yapamıyorum o yüzden ne zaman geleceği belli olmuyor ağrının
Çok şükür canım maşallah bebiş baya büyümüş senin birkaç haftaya hiç kalmayacak belki bulantin.. benim kalp atışından sonra çok daha arttı 8+2 yiz şuan çok zorlandigim oluyor koku ve yemek konusunda özellikle sizlerin bulantıların geçtiğini duymak iyi geliyor sürekli yatmak insanın psikolojisini bozuluyor hamileliğin tadını cikardigimiz günlerde gelsin inşallah 🤲🤲💜💜

X