2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Göz rengi dokuzuncu ayda mı netleşir acaba dönermi renkli göz dönmesin🙏
Bugün göz doktoru 1 yaş ve 6 yaşta netleşir dedi. Ama daha çok renk tonu belirlenirmiş 1 yaş ve 6 yaşta. Bizimki kahve değişmez artık dedik, o da 1 yaşında renk tonu belli olur dedi

Bugün göz doktoru 1 yaş ve 6 yaşta netleşir dedi. Ama daha çok renk tonu belirlenirmiş 1 yaş ve 6 yaşta. Bizimki kahve değişmez artık dedik, o da 1 yaşında renk tonu belli olur dedi
Aaaa altı yaş mı kızımın göz rengi turkuaz gibi maviden yeşile çalıyor benim gözlerim ela babası kahverengi benim babamın yedi sülalesi mavi eşiminde ananesi ve babannesi mavi imiş bukadar üst soylardan çekinik gelirmi diye tereddüt yaşıyoruz inşallah sağlıkla değişmez

Benimki yan yatmalara başladı, yan yatıcam derken hızını alamayıp yüzüstü dönüyor, kendini uyandırıyor, elleri üzerinde duruyor ve ağlamaya başlıyor 😅
Benimki de yan yatıyor şimdi tatildeyiz diye burada tek kişilik yatağa yatırıyordum bi kere düştü ☹️ sonra kanepeye yanıma aldım. Onda da ne o rahat yatabiliyordu ne ben. Gelirken yanımızda anne yanı beşik getirmiştik (bana veren arkadaştan Allah razı olsun ❤️) kızım gece uyurken bi anda soldan sağa döndü ve eli yüzüme yapıştı 🤣🤣 şaaakk neye uğradığımı şaşırdım harbi ortalı vurdu 🤣🤣 şimdi yatağı kurduk ben kanepede tek yatıyorum o da yatakta yanımda. İlk gecesi inşallah güzel güzel uyur yavrum 🥰

Kızlar birazdan bi kaşık suda eşimi boğucam 🤯 uyuyan bebemi goool diye bağırıp uyandırdı. Dedim gider sen emzirirsin uyutursun karışmam. Diyorki; ama 5 gol attık. Gitsin futbolcular uyutsun bebeni o zaman
Bizde karşı takım mağduruyuz 😂🤦🏼‍♀️ eşim yenildiği için uyuyan bebemizi umursamadan sayıp sövüyor çocuk sesini duyup korkudan ağlıyor. Maç akşamlarını hiç sevmiyorum 😏

Kızlar birazdan bi kaşık suda eşimi boğucam 🤯 uyuyan bebemi goool diye bağırıp uyandırdı. Dedim gider sen emzirirsin uyutursun karışmam. Diyorki; ama 5 gol attık. Gitsin futbolcular uyutsun bebeni o zaman
Bu yüzden minikken bir kavga etmisligimiz var yavrum nasil ziplamisti uykusunda 😬

Ben uyku eğitimine yakınlaşıp yakınlaşıp sonra emin olamayıp uzaklaşıyorum. Yavrum kesintisiz rahat uyusun,uykusunu güzel alsın istiyorum ama bir yandan da güvenli bağlanma zedelenirse diye korkuyorum.
İşte gücenli bağlanmayı zedelemeden önceliği güvenli bağlanma olan yöntemler araştırıyorum bende uyku eğitimi düşünüyorum

Offf kızlar delirecem. Bizim kız rahat yatsın hem de yanıma alışmasın yine yandaki yatağa koydum ben alışmışım uyuyamıyorum dönüp duruyorum, sürekli kafamı kaldırıp kontrol ediyorum. Demin uyandı emmek için nasıl mutlu oldum 😞😞😞 Allahım aklıma mukayyet ol almayayım yatağından ☹️

Canım ne kadarini yiyor bunların. Ben sadece iki kasik irmik pişirdim iki uc kasik aldi kendi kaşığıyla. Onu bile yapasam gelmiyor sen harikasin valla
Bir minik kahve fincanina yakın rendelenmiş salatalık, bir küçük kase ebatinda muhallebi, dört beş minik lokma da krep yedi. Alerji doktoruyla gidiyoruz, bizim en başından beri porsiyonlarimiz büyük normal bebekler gibi tadımlık değil. Belli miktarlarda (doktorunun belirledigi) yemesi gerekiyor.
Alerji yüzünden yine kusması başladı mesela, yine kilo takibi yaparak gideceğiz. Yedikleri çok önemli.

Son düzenleme:
X