2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    316
Çişli bez varsa takılma ona. Kaç kilo şimdi? Benimki aşırı kusuyor ama aşırı kilo da alıyor.
Çişli bezi aynı hemen hemen geçen ay ile
Osman gönülal a dün sordum canlı yayında
fazlası varmış doğum kilosuna göre sütüm çokda gelmiyor dediğim halde çok geliyor fazla besleniyor dedi kusmasa 10 kilo olur buda imkansız dedi bir yandan mantıklı geldi 🤔
Ha Buarada dediki kızlar 5. Aydaysa en fazla 3 kilo almış olması gerekirdi dedi yani 2800 doğdu 5800 olmalıymış şuan bebeğim zayıf diyenler böyle bir hesap yapsın doktorlar az almış yada zayıf diyor ya osman beye göre gayet normalmiş
Bir sıkıntısı yoksa gelişiyorsa ellemeyeceksin dedi 😐

fazlası varmış doğum kilosuna göre sütüm çokda gelmiyor dediğim halde çok geliyor fazla besleniyor dedi kusmasa 10 kilo olur buda imkansız dedi bir yandan mantıklı geldi 🤔
Ha Buarada dediki kızlar 5. Aydaysa en fazla 3 kilo almış olması gerekirdi dedi yani 2800 doğdu 5800 olmalıymış şuan bebeğim zayıf diyenler böyle bir hesap yapsın doktorlar az almış yada zayıf diyor ya osman beye göre gayet normalmiş
2850 doğdu, 3bucuk aylıkken 5800dü, peki o zaman niye persentil10da.
Bi arkadas 4bucuk aylık ek gidaya gecirlir demiş, bi arkadasa oturt demiş
Her doktor farkli bi sey söylüyor. Bizde öğleden sonra kontrole gidicez bakalım, demir ve ölçüm tekrarına

Benim bebegim 5 aylik oldu bu hafta kontrolu var bakalim kac kilo olmus ucundan 6 olmustur.Benim doktor da hep yeterli diyo valla ama sagdan soldan herkes bu bebek kucuk diyo

Benim bebegim 5 aylik oldu bu hafta kontrolu var bakalim kac kilo olmus ucundan 6 olmustur.Benim doktor da hep yeterli diyo valla ama sagdan soldan herkes bu bebek kucuk diyo
Her bebek aynı kiloda doğmadığı için doğum kilosuna göre, ayda aldığı kiloya göre değerlendiriyorlar. Herkesin dediğine bakma çok biliyor onlar 😉

Kızlar sizin bebeklerin uykuları düzene girdi mi? Gece uyuyorlar mı? Benimki 11 de uyuyor iki saat sonra sabaha kadar uyumuyor sabah 5 6 7 uyuduğu saatler uyandıkça sallıyorum 2 saattir sallıyorum yok ağlıyor sadece en sonunda kaldırıyorum oynuyorum yorulsun diye tekrar sallama yine uyku yok dün sabah 7 de uyudu öğlen 3e kadar ne yapacağımı şaşırdım karanlıkta tutuyorum gece olduğunu fark etsin diye yok yoook ben de onla öğlene kadae yatıyorum sonra ne yapayım 5 aylık küçük de değil artık
Canım bilmiyorum benimki başindan beri ayni sadece süresi değisti uyanmasinin. Basta 2 saatte birken simdi 4 saatte bir uyaniyor gece 1.5-2 bir de 6 gibi uyaniyor, tabi sonra uykuya dalamiyor kalkiyoruz. Aslında ikimiz varken tekrar uyutuyorum 6 sonrasi ama baba babaanne olunca uyumuyor.Bir düzen kurmaya da calismadim kizima ayak uyduruyorum o ayarladi kendini boyle. Her bebek farkli gercekten

Aynen öyle cidden benim kızıma devlet hastanesi sağlık ocağı az diyosu aylık 600 /700 gram alıyodu kafam attı bigün osman gönülala götürdüm aylık 500 en az dedi gayet iyi bebek kim diyo az diye dedi sonra içim rahatladı

Yaz için kafam karışık uzun kollu mayo bakıyorum bir de kolluk ya da yüzme simidi gibi bir şeyler. Bulduklarımı aşağıya ekliyorum. Mambobaby güzel, bebeğin gövdesi suda oluyor bunda, parasını hak eder mi acaba? Diğer gölgelikli olana ise çocuğu oturtuyorsun direk 1-2 yaş diyor onda da. Ya da kollukla mı başlasak erken mi olur kolluk için? Kafamda deli sorular 😅
Mambobaby bende düşünüyorum en kafama yatan o oldu vucududa su ile temas eder muhtemelen ben senden önce alır denerim nerden bakarsan bir ay var aramızda haber veririm

Canım Uv korumalı ve enseyi yanakları örten şapkalı olan modellerden aldım ben, uzun kol bacak baksam da biraz şort gibi modeller.
Simitler konusunda ben çok kararsızım çünkü banyoda bile kendimden ayıramiyorum, denizde bu sene kucak dışında durur mu emin olmadığım için ya hic almicam ya en ucuzdan denemeye başlıcam
Mayosu uzun kollumu nerden aldınız acaba?

Mambobaby bende düşünüyorum en kafama yatan o oldu vucududa su ile temas eder muhtemelen ben senden önce alır denerim nerden bakarsan bir ay var aramızda haber veririm
Dün youtubeda ürün değerlendirmelerine bakarken eşim Swimtrainer ve Laycol’u da not aldı. Şimdi hatırlamıyorum bir markada s, l ve xl diye ayırmışlar her sene başka beden alman gerekecek fiyat/performans değmiyor.

Valla aldıktan sonra yorumlarsan çok mutlu olurum.

Kızlar demir damlasi bir mi iki mi diyordunuz ya o benekten bebege değişiyor demek ki doktorumda baya düşündü verirken ferritin 44 baya iyi dedi, neyse c vitamini flnda var kilo*2 olsun dedi sonradan

Boy kilo ölçümü tekrarlandi yine buraya göre boyu hic uzamamis çıktı,saglik ocagnda 3cm uzamisti. Sonuc olarak b12, demir verdi bende özel alacagimi soyledim özeli tavsiye etti

Son düzenleme:
Seninki gece uykusunu gündüze atmış 😔gündüz uykusu 2-2:30 saati geçerse uyandır bence.

Benimkinin normalde gece uykuları güzeldi ama ayarları bozuldu yavrumun. Dün gece erken yattı 19 gibi (normalde 21 gibi uyuyor) o yüzden tüm gece uyandı durdu mahvetti beni. Saat 6da artık günaydınlıktı kızım aldım oturma odasına götürdüm azıcık anakucağında sallayıp uyuttum ben de yanına uzandım. İnşallah düzene girer
Gündüz uykusu 1 saat olsa şükrederim asla uzun uyumuyor gece 11 de uyudu 1 buçukta kalktı 2 saat salladım uyumadı biraz oyun oynadım 5 te uyudu öğlen 12 de kalktı şimdi tekrar uyuyor ama yarım saat anca uyur

X