2023 AĞUSTOS / EYLÜL AYI GEBELİK PLANLAYANLAR

Ben o halde ağrılarım varken, bir yandan kanamam varken gecelikli halimle sürekli bebek emzirmeye çalışırken nasıl olacak kayınpeder bilmiyorum. Üstelik kayınvalidem ve kayındeperim günde 2-3 paket sigara içer. Evde tek balkon benim yatak odamdan çıkılan. Dün eşim dedi ki artık sigarayı bırakın. Kayın pederim diyor "ben bırakamam arka balkonda girer çıkar içerim benim için sorun olmaz" E o yatak odasında ben olmayacak mıyım. Kafamda deli sorular.
Kuzum en guzel zamanlarını bunları dusunerek gecırme lütfen.kendını ve bebegını dusun.herkes kendınden sorumlu dıger ınsanları bosver.tabıkı sen o haldeyken odaya gıremezler,isteyen aşagı ınıp içer yenı dogan bebegın yanında sıgara ıcılmez cunku oda kokar ıster ıstemez.zaten o anda hersey olması gerektıgı gıbı olur sımdıden dusunupte canını sıkmana gerek yok.❤️

Canım haklısın zaten genel olarak yanına assında babanın kalması gerektiğini söylüyorlar bizler zaten anne kayınvalide kaldıkça baba üstünden sorumluluk da atıyormuş ilerde de başka şeylerde anneye bırakıyormuş en mantıklısı babanın kalması bence yaşlılar bilmiyorsunuz falan nasıl yapacaksınız derlerse beraber öğrenmiş olursunuz zaten hastanede hemşireler sürekli yardımcı oluyor
Benim de niyetim hastanede annem bile kalmasın. Hepsi yaşlı insanlar, zebil olmasınlar zaten 1 gece. Eşim de zorunda kalarak öğrenmesi gerekiyor bu işleri. Ki yapar zaten o konuda içim rahat.

Canım sabah akşamdı sanki ama bi internetten araştır derim. Ben çok önemsemediğim için şuan çakşırı akşamları bi su bardağında içiyorum ki tarifi öyle değil aslında. Sabah akşam bir çay bardağı (3te 1i çakşır, 3te ikisi su olacak şekilde) olması lazım da uğtaşmıyorum bi seferde içiyorum. Daha önce öyle içtim de ne oldu kafasındayım biraz. Ama kesinlikle bünyeden bünyeye değişiyor. Burda çakşır hayıt otu suyu kullanıp fayda gören arkadaşlar oldu. Ben YouTube'da da çok video izlemiştim.. muhtemelen benim yaşım ileri olduğu için bana artık böyle doğal şeyler pek etki etmiyor gibi bir düşüncem var 😅 hurafe diyeyim 🤣
Yaa deme öyle allahım nasip edecektir hayırlı zamanda bende 32 yaşındayım yumurta rezervi yaş geçtikçe daha hızlı düşüyor ama hakkımızda varsa olacaktır inşallah 🙏 bnde araştırayım bari çok teşekkğr ederm canım 😘

Kızlar size bir şey sormak istiyorum. Benim daha hamile kalmadan öncesine dayanana bir korum var ve sanırım bu hormonlardan iyice arttı bu korkum.

Doğumdan sonra;

• Kayınvalidem hastane odasında ben de kalcam diye tutturur mu acaba?
  • Hadi diyelim hastane odasında kalmadılar ancak eşim kalkıp anne ve babasını bizim eve yerleştirir mi gece kalsınlar diye biz yokken? (biz izmir de yaşıyoruz onlar manisa, ama aşırı yakın sayılırız aramızda yarım saat-45 dk var)
  • Son olarak da kayınvalidem ve kayınpederim biz eve geldiğimizde bir süre bizimle yaşamak isterse?
Allahım düşündükçe çok kötü oluyorum böyle boğuluyormuşum gibi hisetmeye başladım. Gerçekten noluyo bana anlam veremiyorum ama kabus gibi düşündükçe.

Bu arada daha dün akşam söyledik kayınvalidem ve kayınpederime hamile olduğumu. Çok sevindiler. Kayınpederim bana kalktı "sen gel burada yaşa, biz sana bakarız" dedi..... Ne alaka şimdi.....
Dedim annem var yaşıcaksam gider orada yaşarım. Sonra kayınvalidem döndü eşine, doğru söylüyo buraya gelmez annesine gider dedi. Ay ama o an bile bana böyle bişiler oldu boğulacakmışım gibi. İyi hissetmiyorum bu konuda. Bir de bana sormadan bir şeyler alma huyu var kayınvalidemin. Çocuğuma kalkıp naylon bişi giydirmek istemiyorum. Bir de kayınvalidmein hemen ağlama huyu var. Sürekli ağlıyo, oğullarına ağlıyo ama. Ortada bir sebep yokken de ağlıyo. Anlamıyorum.

melisaa93 melisaa93 sen etiketlemelere bakıyorsun diye etiketledim kuşum sadece seni.
Canim bu tamamen senin onlarla arandaki iliskiye bagli olmakla birlikte sana yapabilecegim en onemli tavsiye oldukca politik ol. Eşini asla karsina alma bence. Bazen anne baba konusunda cok hassas olabiliyorlar. Benim esim her turlu nazimi cekti ama lohusalikta cok farkli bir hal aldi durumlar. Ve hic hatirlamak bile istemiyorum o donemi hala cok uzulurum. Evet biz de cok hassas oluyoruz hem gebelikte hem lohusalikta hormonlar zaten tavan oluyor ama duygularina yenilme bence. Kiyafet mi aliyorlar tesekkur et al koy kenara istemezsen giydirmezsin. Gelip gitme olaylarinda simdiden derdine dusme yasandikca tavir alırsın. Esin de zaten sana hak verir

Benim de niyetim hastanede annem bile kalmasın. Hepsi yaşlı insanlar, zebil olmasınlar zaten 1 gece. Eşim de zorunda kalarak öğrenmesi gerekiyor bu işleri. Ki yapar zaten o konuda içim rahat.
Benım annemlerde onun aılesıde bızımle aynı sehırde,ben şahsen dogum yapsam sezeryanle özellikle ,annemde kalırım bi 10 gün.abimin eşi ıkı dogumumundada kendı annesınde degıl benım annemın yanında kaldı ıkı hafta😂çünkü bebek gibi bakıyor sagolsun(banada myom amelıyatımdan sonra öyle baktı)evet erkekler hazıra alısıyor aşırı katılıyorum ama benım bunyem zayıf oldugu için aile desteği şart benim için.ama en güzeli eşle beraber bakmak kuzum o dedıgıne aşırı katılıyorum ama ben yapamam malesef🙏kayınvalıdeyı fln bosverın hamılelıgınız keyfını cıkarın bıda bu gunler gerı gelmıcek onlar bızı zerre dusunmuyor bız nıye dert edınelım.zamanı gelınce zamanı geldıgı gıbı herkes yapması gerekenı bılecek,bılmeyende mahrum kalır bazı seylerden bu kadar basıt

Kızlar size bir şey sormak istiyorum. Benim daha hamile kalmadan öncesine dayanana bir korum var ve sanırım bu hormonlardan iyice arttı bu korkum.

Doğumdan sonra;

• Hadi diyelim hastane odasında kalmadılar ancak eşim kalkıp anne ve babasını bizim eve yerleştirir mi gece kalsınlar diye biz yokken? (biz izmir de yaşıyoruz onlar manisa, ama aşırı yakın sayılırız aramızda yarım saat-45 dk var)
  • Son olarak da kayınvalidem ve kayınpederim biz eve geldiğimizde bir süre bizimle yaşamak isterse?
Allahım düşündükçe çok kötü oluyorum böyle boğuluyormuşum gibi hisetmeye başladım. Gerçekten noluyo bana anlam veremiyorum ama kabus gibi düşündükçe.

Bu arada daha dün akşam söyledik kayınvalidem ve kayınpederime hamile olduğumu. Çok sevindiler. Kayınpederim bana kalktı "sen gel burada yaşa, biz sana bakarız" dedi..... Ne alaka şimdi.....
Dedim annem var yaşıcaksam gider orada yaşarım. Sonra kayınvalidem döndü eşine, doğru söylüyo buraya gelmez annesine gider dedi. Ay ama o an bile bana böyle bişiler oldu boğulacakmışım gibi. İyi hissetmiyorum bu konuda. Bir de bana sormadan bir şeyler alma huyu var kayınvalidemin. Çocuğuma kalkıp naylon bişi giydirmek istemiyorum. Bir de kayınvalidmein hemen ağlama huyu var. Sürekli ağlıyo, oğullarına ağlıyo ama. Ortada bir sebep yokken de ağlıyo. Anlamıyorum.

melisaa93 melisaa93 sen etiketlemelere bakıyorsun diye etiketledim kuşum sadece seni.
Ya sen neden bunları kafana takıyorsun bebişini düşün eşin Hall etsin senin istediğin gibi olsun senin onlarla mesafen 45 dakikaysa bende 15 dakika düşün ve Allah nasip ederse ilk torun.Benim yanımda 40 gün annem kalıcak ve onlar bunu biliyor aksine seviniyorlar çünkü sadece öpüb oynatmak daha kolay tabi ama geceyi uyuyumamak bunu kaynanam kaldıramaz bunuda benim eşim çok güzel biliyor ondan hep diyor annen gitmesin siz ikiniz güzel anlaşıyorsunuz benim annemden ama utanıyorsun diyor her sözünü diyemiyorsun gerçektende öyle önemli benim rahat olmam.Ama çocuğu alıp anneme taşınmak bu işe ben hiç iyi bakmıyorum sonuçta eşin tek kalıyor arada soğukluk olmasını istemem ve kendim evim gibi rahat edemem sonuçta çocuk oluyorsa her şey bitmiyor eşinde sana yardım etsin çocukla ne güzel ikiniz birlikte büyütürsünüz.

Ya sen neden bunları kafana takıyorsun bebişini düşün eşin Hall etsin senin istediğin gibi olsun senin onlarla mesafen 45 dakikaysa bende 15 dakika düşün ve Allah nasip ederse ilk torun.Benim yanımda 40 gün annem kalıcak ve onlar bunu biliyor aksine seviniyorlar çünkü sadece öpüb oynatmak daha kolay tabi ama geceyi uyuyumamak bunu kaynanam kaldıramaz bunuda benim eşim çok güzel biliyor ondan hep diyor annen gitmesin siz ikiniz güzel anlaşıyorsunuz benim annemden ama utanıyorsun diyor her sözünü diyemiyorsun gerçektende öyle önemli benim rahat olmam.Ama çocuğu alıp anneme taşınmak bu işe ben hiç iyi bakmıyorum sonuçta eşin tek kalıyor arada soğukluk olmasını istemem ve kendim evim gibi rahat edemem sonuçta çocuk oluyorsa her şey bitmiyor eşinde sana yardım etsin çocukla ne güzel ikiniz birlikte büyütürsünüz.
Haklısın bebeğim de panik atak geçiriyorum bildiğin nefes alamıyorum. Bu aşağıda dediğim şey ise doğumdan sonrasını bahsetmiyor şimdi gel kal diyolar bu halimle. Doğuma kadar orada yaşıcakmışım. Olacak iş değil. Niye böyle bişi yapim zaten çok saçma. Şimdiden böyle diyenler doğumdan sonra neler yapar diye düşünmeden edemiyorum.

"Bu arada daha dün akşam söyledik kayınvalidem ve kayınpederime hamile olduğumu. Çok sevindiler. Kayınpederim bana kalktı "sen gel burada yaşa, biz sana bakarız" dedi..... Ne alaka şimdi.....
Dedim annem var yaşıcaksam gider orada yaşarım."

Doğumdan sonra;

Hepsi aslında hormonların etkisiyle daha fazla içine dert oluyor canım. Normalde takmazsın mesela ama bu dönemde uykularını kaçıracak kadar sinir stres oluyorsun. Öncelikle bu kadar zaman varken bunları düşünüp gebeliğini kaygılı geçirme, her şey senin istediğin gibi olacak. Eşin zaten seni anlayan birisi hele ki bu dönemde senin mutluluğunu ve rahatlığını daha çok önemseyecek. Kaygılarını konuşacak olursak;

Hastane odasında eşlerden başka kimse kalmamalı bence. Annenin ihtiyacı olacak her şeyi eşi sağlayabilir ve bebeğin ilk anlarında babasıyla kuracağı bağın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Ne senin annen ne de eşinin annesi refakatçi olmamalı. Bunu da açıkça söyleyebilirsin ben sadece eşimi yanımda istiyorum diye.

Doğum sonrasında sana yardımcı olmak için kalmak isteyeceklerdir muhakkak. Ama bu da açıkça konuşulması gereken bir konu bence ve kimse alınganlık göstermemeli. Bana mantıklı gelen kendi annenin bir süre kalması yardımcı olması sonrasında ihtiyaç duyarsan Kv’nin gelmesi. Kayınpeder sadece ziyarete gelmeli ve uzun kalmamalı. Doğum yapmışın rahat etmen önemli. Eşine söylersin önce benim annem gelsin sonra senin annen gelsin daha uzun süre bana yardım etmiş olurlar ikisi aynı anda gelmesin dersin. Önce benim annem gelsin derse de asıl ihtiyacım olduğu günlerde ben annenden her şeyi isteyemem dersin sonra zaten kendini iyi hissedersen hiç çağırmazsın KV’yi.

Senin doğum yaptığın gün siz hastanede kalırken onlar sizde kalmak ister mi bilemiyorum ama belki yakın olalım acil bir şeye ihtiyaç olabilir diye kalabilirler. O gün geldiğinde bunu umursayacağını hiç sanmam aslında şu an takıyor olsan bile ☺️ Siz eve döndüğünüzde de eşin uygun bir şekilde gönderir.

Kv ağlarsa ağlasın senin hiç umrunda olmasın ☺️ İstediği olmayınca boşuna ağladığını anlayacaktır

Hamilelere bir şey sormak istiyorum Bat öncesi akıntılarınız nasıldı beyaz böyle hafif kremsi miydi? Yoksa herkesin değişiyor mu? 🙏🙏

Evham yapmakta haklısın canım ben de böyleyim bu konuda simdiden cocuga bakmak bahanesine sürekli bizde kalırlar mı diye korkuyorum bizimki de durup durup ağlar ama ben olsam bu sürecimi bu düsüncelerle gecirmezdim sakin kalmaya calıs su akar yolunu bulur keyfine bak
Sınırları çizmek sizin elinizde kızlar. Ben bebeğime yeterim mesajını şimdiden verin çevrenize.

Haklısın bebeğim de panik atak geçiriyorum bildiğin nefes alamıyorum. Bu aşağıda dediğim şey ise doğumdan sonrasını bahsetmiyor şimdi gel kal diyolar bu halimle. Doğuma kadar orada yaşıcakmışım. Olacak iş değil. Niye böyle bişi yapim zaten çok saçma. Şimdiden böyle diyenler doğumdan sonra neler yapar diye düşünmeden edemiyorum.

"Bu arada daha dün akşam söyledik kayınvalidem ve kayınpederime hamile olduğumu. Çok sevindiler. Kayınpederim bana kalktı "sen gel burada yaşa, biz sana bakarız" dedi..... Ne alaka şimdi.....
Kesinlikle kafandan çıkart bak çocuğuna oksijen gitsin.Benim evim dubleks arada kayınpederim diyorki gebelikten önce gelek siz yukarda biz aşakta kalak benden önce eşim diyor hayatda diyor baba seninle kalamam annemle kalırım seninle yok ama çünkü sigarası var her şeye karışar resmen her şeye ve benim evim temiz onların dağınık ben kaldıramam..eşim öyle deyince bana söz kalmıyor zaten kaynanam diyor amaan ben nigu gibi olamam onun evi tertemiz.Birde ben anlamıyorum neden sen taşınmalısın🤷🏻‍♀️Yani bunu eşin Hall etsin sen diğil kesinlikle onun ailesi kendi Hall etsin ve + sigaraları var yok artık.

Ben o halde ağrılarım varken, bir yandan kanamam varken gecelikli halimle sürekli bebek emzirmeye çalışırken nasıl olacak kayınpeder bilmiyorum. Üstelik kayınvalidem ve kayındeperim günde 2-3 paket sigara içer. Evde tek balkon benim yatak odamdan çıkılan. Dün eşim dedi ki artık sigarayı bırakın. Kayın pederim diyor "ben bırakamam arka balkonda girer çıkar içerim benim için sorun olmaz" E o yatak odasında ben olmayacak mıyım. Kafamda deli sorular.
Eşine söyle bebeğim ben evde asla sigara içtirmem lohusalık dönemimde de yatak odama kimse giremez de. Rahatsız olduğunu belli et surat as gerekirse ağla. Şimdiden tavrını belli et. Bunlara uymayacaksa gelmesinler istemiyorum de

Canım kaçıncı gün test yaptın be belirtiler ne zaman belli oldu bende pek belirti yok 7. Gün bugün
Benim de aynı bugun 7.günüm geceleri biraz erken uykum geliyor uyku hali var ama yoğun geçiyor günlerim biraz ondan olabilir 🙏 ne zaman test yapmayı düşünüyorsun

Ahhh kuzum hemen yazmak istedim hemen. Bende de aynısından var çünkü. Ben eşime doğum ve sonrasında sadece anneme ve ona ihtiyacım olduğunu anlattım kabul etti. Biz herkesten uzağız tekiz burada. Annem gelecek diye konuştuk. Ama hiç belli olmaz herşey değişebilir. Birşey alma konusuna gelince alma ve örme diye yüz kere tembihledim kullanmam üzülürsün dedim. Ben baştan söyledim yani. Benimki de doğumu burada yap dedi. Ben de ne alaka dedim yapacaksam annemin yanına giderim ama eşimle beraber olmak bana daha iyi gelir evimde olmak isterim dedim.
Ay bunu da hiç anlamıyorum ya. Kendi rahatları için seni perişan edecekler. Senin kendi evin varken niye başka evde kalacaksın. Bence anne evine bile gidilmemeli

Bunlar niye böyle ya. 🥺 Hayır ne alaka orada doğum yapasın sen. Bir kız en başta kendi annesinin desteğini arar elbette. Buna neden anlayış gösterilmez ki. Bebek de doğduğu gibi çalmayacaklar ya. HEr zaman görecekler.

Bir de evde bana destek olacaklarına inanmıyorum. O halimde benen yemek beklenecek, temizlik benim yapmam gerekçek. Ne anladım?
Bence çok bencilce. Bir de bir hayata aşılmaya başlıcaz. Ben o dönemde onları kontrol etmek istemiyorum. Bendelerken çok geriliyorum sürekli yaptığı herşeyi kontrol ederim. Titizim biraz en basit örneği yemekler dolaba hep kapaklı konur ben de ya da stresli. O öyle koymaz ben deliririm. Bir de zaten sanki ben değil oğlu hamile gibi davranıyor. Oğlum sana şunu aldım ye bunu aldım ye hep böyle

Ay bunu da hiç anlamıyorum ya. Kendi rahatları için seni perişan edecekler. Senin kendi evin varken niye başka evde kalacaksın. Bence anne evine bile gidilmemeli
Bence de. İnsanın en rahat ettiği yer kendi evi. Eşim teklif etti annene götüreyim seni diye İstanbul da diye. Biz doğudayız. Ama evimde eşimle olmak istiyorum o heyecanı beraber yaşayalım

yaa çok teşekkür ederim cansınız, panik oldum niyeyse :) pazartesi günü de prp yaptırmıştım yumurtalıklarıma, aslında yumurtlamam cumartesi olmalı takvimime göre ama bir şekilde erken oldu demek ki. Dr da o gün demişti, yumurtan var hatta büyümeye aday bir yumurtan iyi duruyor değerlendir diye, ovulasyon testiyle takip et demişti, hadi dün başlayayım dedim direk pik gördüm
Benim geçen ay 3 gün pik gördüm. Bu ay ilk pil gördüğüm gün havuç yemeye başladım 3 4 tane yedim hemen sonraki gün çatladı

Kendince seni el üstünde tutacağını belirtmeye çalışmış bence bebeğim zaten reddettin ve kapandı konu☺️ Sana zorla hiçbir şey yaptıramazlar için rahat olsun ☺️

X