2023 AĞUSTOS / EYLÜL AYI GEBELİK PLANLAYANLAR

Oğlumda almıştık kaliteli bi markaydı 25 inden sayıyordum test için büyğk ihtimalle test yapmamın bir anlamı olmayacak
Olur mu canım öyle düşünme sen say belki başka yumurtanda var o baskılıyor ateşi benim öyle oldu mesela ilk yumurtada yükselmedi ateşim ikinci çatlayınca yükseldi

Kırmızı olmadıgı sürece sıkıntı yok diyorlar kuzum
Teşekkürler canımm, peki bu kasık ağrıları bazen normal adet ağrısındaki gibi oluyor bazen de tek taraflı batma gibi veya yumurtlama ağrısı gibi bi ağırlık varmış gibi oluyor bunlar normal mi biliyor musuun?🙏🏻

Fenometer uygulaması dısında hangı uygulamayı kullanmalıyım?
Daha önce ovu testi kullanmadıysan bence uygulamalar yerine birkaç kere test takibi yap canım. Böylelikle vücudunun hangi günlerde yumurtladığını netleştirmiş olursun ona göre ilerlersin

Eklentiler

• E56B4333-0924-420E-9714-73E7BB3EC2FD.jpeg
    E56B4333-0924-420E-9714-73E7BB3EC2FD.jpeg
    98,2 KB · Görüntüleme: 29
Teşekkürler canımm, peki bu kasık ağrıları bazen normal adet ağrısındaki gibi oluyor bazen de tek taraflı batma gibi veya yumurtlama ağrısı gibi bi ağırlık varmış gibi oluyor bunlar normal mi biliyor musuun?🙏🏻
Evet kuzum her gün aynılarını yaşıyorum bir gün onu bir gün bunu valla 😂😂

Endişe etme kuzum. Benim 2-3 hafta sürdü. Yattıkça da geçiyor söylim kuzum. İş falan yapma yani bırak boşver. İlaç vermiş miydi doktor
Evet canım sabah akşam progesteron verdi bi bakıyorum bazen hiç yok bi bakıyorum çok açık sarı gibi kahve dedigin gibi yatttıgında geçiyor çok ayakta kalınca geliyor . İnşallah sürekli devam etmez.

Evet kuzum her gün aynılarını yaşıyorum bir gün onu bir gün bunu valla 😂😂
Ayy valla rahatlattın beni Allah razı olsun 😅 biliyor musun ilk doktora gittim böyle o kadar değişik konuştu ki. “Daha çok çok erken öğrenmişsin acele etmişsin ben sana her ihtimali söylemek zorundayım, kimyasal gebelik olabilir dış gebelik olabilir bunlar ihtimal. Ama çok erken öğrenmişsin daha bebek var bile diyemeyiz” dedi… hiç aklımda yokken bu ihtimalleri saydı. Oraya gittiğim gün de hcg değerim 64 çıkmıştı yani ilk kan değerim. Bi doktorun böyle söylemesi normal mi? Şimdi durmadan kimyasal gebelik belirtileri dış gebelik belirtileri okuyorum psikolojimi bozdu zaten çok da sağlam değildi 🥲🥲

Seviyorum seni. Paylaştılar mı bilmiyorum burada kuzum. Çakşırı mecitefendi kullandık. Trendyoldan almıştım. Bardağın 4/1 i çakşır suyu olacak 4/3 ü normal su olacak.

• İlişki takvimimiz: Pikten 2 gün önce, pikle birlikte aralıksız 4 gün değerlendirme.
  • Dikkat Ettiğim Hususlar: İlişki hep ben altta o üstteyken oldu. İlişkiden sonra hemen kalkmadım yarım saat hepsinde de kalçamı yukarı tutup bekledim. Duşa 3 saat sonra girdim ve sıcak değildi buna dikkat ettim.
  • Takviyeler: Inofolic (mavi kutu), çörek otu kürü, ve çakşır kökü suyu kullandım. Inofolic her gün içtim. Çakşır kökünü adetin ilk gününden 10. güne kadar her akşam 1 bardak tükettim. Çörek otu kürünü adetin ilk gününden 10. gününe kadar 1 gün arayla tükettim. Ayrıca eşim sabah akşam çakşır kökü suyu tüketti.
Merhaba. Çörek otu kürü nasıl oluyor?

Evet canım sabah akşam progesteron verdi bi bakıyorum bazen hiç yok bi bakıyorum çok açık sarı gibi kahve dedigin gibi yatttıgında geçiyor çok ayakta kalınca geliyor . İnşallah sürekli devam etmez.
Etmeyecek kuzum yorumlamaya özen göster. İlaçla beraber kesiliyor. Ama zaten kesildi deyip kalkıp yorulma. Yine başlıyor. Ben kalktım İstanbul’da gezim dedim cahillik tamamen hem çok kötü oldum hem tekrar başladı. O yüzden diyorum dinlen bol bol

Ayy valla rahatlattın beni Allah razı olsun 😅 biliyor musun ilk doktora gittim böyle o kadar değişik konuştu ki. “Daha çok çok erken öğrenmişsin acele etmişsin ben sana her ihtimali söylemek zorundayım, kimyasal gebelik olabilir dış gebelik olabilir bunlar ihtimal. Ama çok erken öğrenmişsin daha bebek var bile diyemeyiz” dedi… hiç aklımda yokken bu ihtimalleri saydı. Oraya gittiğim gün de hcg değerim 64 çıkmıştı yani ilk kan değerim. Bi doktorun böyle söylemesi normal mi? Şimdi durmadan kimyasal gebelik belirtileri dış gebelik belirtileri okuyorum psikolojimi bozdu zaten çok da sağlam değildi 🥲🥲
Kuzum malesef süreç böyle ve onlar bunu rahatça söylüyor. Bana da tek tek açıklayarak şimdi aşama bu bu diye anlattı tabi ben kalp atışına kadar dokuz doğurdum

Okuma canım boşver doktorlar hep öyle en kötü ihtimalleri söylüyorlar benim saglık ocagı doktorum ikiside aynı şeyi söyledi bende 60 ile ögrendim ama daha batıma iki gün vardı erken verdim birde benim ikinci çatlayan yunurtam tuttu. Sonra 2 gün durdum tekrar verdim 290 çıktı şimdide saglık ocagı arıyor gel kaydını yapalım diye beklesinler. Doktorumda ikinci betamı görünce pazartesi kan ver sonuçlar çıkınca gel dedi onada perşembe yada cuma gitcem en azından keseyi görürüm inşallah

Kuzum malesef süreç böyle ve onlar bunu rahatça söylüyor. Bana da tek tek açıklayarak şimdi aşama bu bu diye anlattı tabi ben kalp atışına kadar dokuz doğurdum
Yaa gerçekten mi o zaman çok erken öğrenmek çok da iyi bir şey değil sanırım. Zaten dış gebeliğin riskli olması da 6.haftayı buluyormuş erkenden gebeliği öğrenmek stresli diyebilir miyiz🤭🤭

3.5 yıl sonra ilk defa gebelik oluştu kan değerim 70 Di. Dr : " ben olsam sevinçten buraları yıkardım bu ne tepkisizlik!" dedi. Ben birşey hissedemedim temkinliyim kanamam vardı çünkü. Sonuç kimyasal a döndü 1 günde. Olumsuz ve negatif olmayın ama çok umutlanıp da bağlanmayın. Sizin Dr un olasılıkları söylemesi bence normal güzel olan. Herşeyin hayırlısı İnşaAllah güzel sonuç alırsınız

Etmeyecek kuzum yorumlamaya özen göster. İlaçla beraber kesiliyor. Ama zaten kesildi deyip kalkıp yorulma. Yine başlıyor. Ben kalktım İstanbul’da gezim dedim cahillik tamamen hem çok kötü oldum hem tekrar başladı. O yüzden diyorum dinlen bol bol
Tamam kuzum öyle yapim. Biraz bende öyle olsum baktım kesildi hemen sevindim iş güç yaptım güzelce sonra baktım yine gelmiş hemen uzandım 4 saat kalkmadım korkumdan

Yaa gerçekten mi o zaman çok erken öğrenmek çok da iyi bir şey değil sanırım. Zaten dış gebeliğin riskli olması da 6.haftayı buluyormuş erkenden gebeliği öğrenmek stresli diyebilir miyiz🤭🤭
Evet stresli ama sonuçta regl gecikince de öğrensen de süreç rahat ilerlemiyor. Ben 32.günde öğrendim. Çok sor geçti ama süreç. Yani erken test yapmadım diyebilirim

X