2023 AĞUSTOS / EYLÜL AYI GEBELİK PLANLAYANLAR

Kizlar su pozisyon nasıl yeni aklıma geldi 😅 madem kalça altı yastık diyorlar direk şöyle bir pozisyon bence makul hshshsh 😅😅😅😅 A Afratafrac
Bi ara burda “silkelet hamiş kal”diye bir konu açılmıştı sanırım ekşi sözlükte epey dalgası geçilmişti, o zamanlar bilmiyordum kadınlar kulübünü çok gülmüştüm ben de 😂😂

Bu ay gebelik olurda gerek kalmaz İnşAllah. Banada 1 yıl oldu rabbim nasip eder İnşAllah ikimize de 🤲🏻 Doktor her ihtimale karşı kan sulandırıcı ilaç kullanırsın demişti
Rabbim aynı acıyla bir daha sınatmasın bizide kimseyide inşAllah🤲🏻🌸
Hayırlı evlatlar nasip etsin en kısa zamanda hayırlsııyla inşAllah🤲🏻🥹

Merhaba genetik testini nasıl ne zaman yaptırıyoruz acaba? Gebelik öncesi mi? Yoksa gebelik sırasında mı?
Merhaba.
Gebelikte yapılıyor mu bilmiyorum. Sadece düşük ve ölümle sonuçlanan gebelikler de genetik teste bakılıyor diye biliyorum yanlış bilgilendirme yapmak istemem. Doktora doğuma çok yakın kaybettiğimi söylediğimde genetik testi verdik. Testi verdikten sonra sonuçlanana kadar hamile kalmaman gerekiyor demişti.

Canımm, benim bat muhtemelen 21 Ağustos. Bugün farklı şikayetlerden gittiğim dahiliye doktorum ilaç başlamadan önce Bhcg bakalım dedi ve sonuç negatif. Regl olduğumda yeniden güncellerim sat ve bat’ı.

Herkes için durum ne bilmiyorum ama biz 5. ayı tamamlamıştık deneme sürecinde. Bu ay da olmayınca içimi derin bir hüzne kapladı bile. Eşime doğum gününde bu müjdeyi vermeyi çok istemiştim…

Hamile olan tüm arkadaşlarıma sağlıklı ve hayırlı bir gebelik ve doğum dilerim. Dualarım sizlerle, siz de bizler için dua edin lütfen 🙏

Bu arada herkese fikir oluşturması açısından yazıyorum; kanımda ferritin ve d vitamini değerim çok düşük çıktı. Doktor bunları yükseltmeden hamile kalmanın da sağlıklı bir hamilelik süreci geçirmenin de çok zor olduğunu belirtti. Son birkaç ay içinde kan değerlerinize baktırmadıysanız mutlaka işe buradan başlayın. Yarın ilaçları kullanmaya başlayacağım. Dilerim en kısa zamanda hayırlı haberler alırız. Bir müddet buralardan uzak kalıp işime ve başka şeylere odaklanmayı düşünüyorum. Sat ve bat tarihini yazarım, Eylül bat’a yakın haberleşiriz canlar.
Kalın sağlıcakla 🌸
Evet benim doktorum da d vitamini önemli demişti. Benim de 9du. Bütün sene ilaç kullandım. Şimdi hamile kalınca tekrar bakıldı 27 olmuş. Hala takviye kullanıyorum.
Lütfen ümitsizliğe kapılma kuzum 🙏 5 ay birşey değil inan bana. 4 senelik evliyim ben. 2 senedir deniyoruz biz. Herşeyden elimi ayağımı çekip ümidimi kaybedip tam tedaviye başlayacağım için regl beklerken hamile testim pozitif çıktı 😍 hepimiz çok çok çok güzel anneler olacağız 🙏 zamanını bekliyor miniklerimiz. Hepiniz için dua ediyorum herkes için 🙏😍 Rabbim isteyen kimsenin kucağını boş bırakmasın 🙏😍

Senin heyecanını severim ben ya 🥰 doktor inşallah sana çok güzel şeyler diyecek kuzum.. benim malesef gebelik hiç oluşmadı. Evet akıntım çok fazlaydı, genç kızlığımdaki gibi baya çok ve kıvamlı geliyordu. Yumurtalar 20 mm'ye gelince hiç ağrım olmadı, fark bile etmedim hangi tarafımda olduklarını, çatlatma iğnesi olduktan sonra çatlarken ise yerlere yatıyordum 😅 çatır çatır çatlıyordu meret, baya hissettiriyordu.. bence çok belirti arama herkesin tecrübesi başka. Bak ben o kadar akıntıya ve yumurtaya rağmen gebe kalamadım ama belki de sen hiç akıntısız hamiş oluvereceksin 🙏 güzel düşünelim güzellikler bizi bulsun. İnofolic, klomen vs. Haplar benim gördüğüm kimisinde yumurtlamayı öne çekiyor, kimisinde geriye atıyor, dediğim gibi takılma hiç sen ona. Yarın güzel haberlerini bizimle paylaşman için sabırsızlanıyorum ♥️
Canım benim çok çok teşekkür ederim 😍♥️ ya benim yumurtlama olurken normalde hep şeffaf uzayan akıntım oluyor ve kaşık ağrısı oluyor ordan anlıyorum yakın olduğunu. Klomen etkiledi mi acaba dedim akıntı olayını. İnofolic öne çekmişti ♥️♥️ bakalım nasıl olacak valla inşallah güzel haberler alırım🥰🥰

Merhaba.
Gebelikte yapılıyor mu bilmiyorum. Sadece düşük ve ölümle sonuçlanan gebelikler de genetik teste bakılıyor diye biliyorum yanlış bilgilendirme yapmak istemem. Doktora doğuma çok yakın kaybettiğimi söylediğimde genetik testi verdik. Testi verdikten sonra sonuçlanana kadar hamile kalmaman gerekiyor demişti.
İnşallah en hayırlı zamanda yeniden hamile kalır ve sağlıkla bebeğini kucağına alırsın 💕 sebebin ne olduğu belli olduğu için tedbirli olunacak ve herşey yolunda gidecektir mutlaka 🌸

Merhaba.
Çok teşekkürler. Benim biyoloji öğretmeni bir arkadaşım daha önce bahsetmişti genetik testi yaptırmaktan ama hiç bilgim yok :/ sadece sma testi yaptırdık. Yaptıran veya bilgisi olan yazdırırsa çok memnun olurum 🐣

Canım benim yumurtlama normalde 16-17-18 bazen 19. Günlerde oluyordu geçen ay inofolic içmiştim geçen ay 14. Gün olmuştu yumurtlamam. Açıkçası bu ay klomen kullandığım için yine erken olur demiştim ama bilemedim. Ay inşallah güzel haberler alırım yarın🤲🏻 yarın 14. Günüm bu arada
Hadi hayırlı haberler inşallah 🙏doktor daha net söyler kac mm vs

İnşallah en hayırlı zamanda yeniden hamile kalır ve sağlıkla bebeğini kucağına alırsın 💕 sebebin ne olduğu belli olduğu için tedbirli olunacak ve herşey yolunda gidecektir mutlaka 🌸
Aminn cümlemize inşAllah🤲🏻
Hayırlısı ne zamansa o zaman olsun inşAllah🤲🏻
Rabbim sizede gönlünüzden geçeni hayırlısıyla nasip etsin inşAllah🤲🏻

Çok teşekkürler. Benim biyoloji öğretmeni bir arkadaşım daha önce bahsetmişti genetik testi yaptırmaktan ama hiç bilgim yok :/ sadece sma testi yaptırdık. Yaptıran veya bilgisi olan yazdırırsa çok memnun olurum 🐣
Ne demek. Doktor ömürde 1 kere bu testin yapıldığını belgeleri kaybetmememiz gerektiğini söyledi. E nabıza falanda sonuçlar düşmüyor genetik sonuçlar olduğu için🌸

Cnm genetik test dusuk varsa yapiliyor hatta cogu hastane iki dusukten sonra yapiyor. Veya olumle sonuclanan dogumdan sonra yapiliyor. Anne ve baba birlikte yaptiriyor. Kadinda hem genetige hemde kan pihtilasmasina erkek de ise genetik sorun vrmi diye bakiliyor. Hamile kalmadan once yaptiriyorsun sonuclar haataneye gore degisiyor 1-3 ay arasi cikiyor. Arastirma hastanelerde tıbbi genetikden esinle ard arda randevu aliyorsun birlikte iceri giriyorsunuz gecmisinizi anlatiyorsunuz ve kan veriyorsunuz

Cnm genetik test dusuk varsa yapiliyor hatta cogu hastane iki dusukten sonra yapiyor. Veya olumle sonuclanan dogumdan sonra yapiliyor. Anne ve baba birlikte yaptiriyor. Kadinda hem genetige hemde kan pihtilasmasina erkek de ise genetik sorun vrmi diye bakiliyor. Hamile kalmadan once yaptiriyorsun sonuclar haataneye gore degisiyor 1-3 ay arasi cikiyor. Arastirma hastanelerde tıbbi genetikden esinle ard arda randevu aliyorsun birlikte iceri giriyorsunuz gecmisinizi anlatiyorsunuz ve kan veriyorsunuz
Kan pıhtılaşması 1 ayda çıkıyor.
Kromozom sonucu 3 ayda çıkıyor.
Tabi devlet hastanesinde ki süreç böyle. Özellerde 2 haftada çıkıyor diye biliyorum🌸

Kan pıhtılaşması 1 ayda çıkıyor.
Kromozom sonucu 3 ayda çıkıyor.
Tabi devlet hastanesinde ki süreç böyle. Özellerde 2 haftada çıkıyor diye biliyorum🌸
Benm hepsi bir ayda cikti arkadasiminki iki ayda cikti. Burda uc ayda da cikan gördüm ondan ole yazdim. Bnde yaptirdim hastaneye gore degisiyor zaten zamanı soluorlr

Senin ateş yarın fırlayacak demedi deme😁 bugünü de değerlendirin bari eliniz değmişken hahhahahah
Valla kuzum sagdaki çatladı çatlayalı 4 gündür pasa geceli gündüzlü degerlendirdik adamda hayır kalmadı en son dün gece 12 de oldu bir gün oldu daha bugünü es geçtik yarın akşam 6 da degerlendirecez zaten içerisi sperm doldu 😂😂😂 hiç bir ay böyle acı yaşamadım nerdeyse aglıcam adet sancısı gibi de degil gibide jilet atılıyor gibi igne batıyor gibi çözemedim

X