2023 AĞUSTOS / EYLÜL AYI GEBELİK PLANLAYANLAR

Kızlar aile sağlığı merkezine gittim şimdi doktor bebek 12 haftalık olmadan önce kadın doğumcuların yapabileceği bi şey yok belki düşük engelleyici verirler bi kaç vitamin dedi o yüzden önemli belirtin olmadan gitme dedi benim normalde folik asitimin değeri düşük kullandım ilaç bitti onu verebilir misiniz dedim onu da vermedi beta değerime bakmicakti haftada bir bakıyorum ama o kadar geldin bakalım dedi hemşireye indim o da senin değerin çok düşük kaset testte çıkmışmıydı dedi çıktığını söyleyince kaset testler bozuk olabiliyor var gösterip olmayabiliyor dedi moralim iyice bozuldu
ay her bir halta da yorumları var. sen bakma onlara canım. Hem folik asit vermemek ne demek ya gebelikte ilk 3 ay folik asit çok çok önemli.Bunu umursamayan bir doktorun hiç bir dediğini sen de umursama.Eczaneden al sen en az 400 ug folik asit. kadın doğuma da en geç 7.-8. hafta gibi gidip gebelik sağlıklı ilerliyor mu diye bakmak lazım

Kızlar aile sağlığı merkezine gittim şimdi doktor bebek 12 haftalık olmadan önce kadın doğumcuların yapabileceği bi şey yok belki düşük engelleyici verirler bi kaç vitamin dedi o yüzden önemli belirtin olmadan gitme dedi benim normalde folik asitimin değeri düşük kullandım ilaç bitti onu verebilir misiniz dedim onu da vermedi beta değerime bakmicakti haftada bir bakıyorum ama o kadar geldin bakalım dedi hemşireye indim o da senin değerin çok düşük kaset testte çıkmışmıydı dedi çıktığını söyleyince kaset testler bozuk olabiliyor var gösterip olmayabiliyor dedi moralim iyice bozuldu
HEr gün bir yeni heves öldüren sağlık görevlisiyle karşılaşıyoruz resmen. Bebişim sen içini ferah tut. GErekirse ver paraısnı git özele.

Bu arada size Freely için ne diyordum baya hassas. Erken gebelikten bile koyu çıkartmış 😂

Neler yaptın bebeğim bu ay anlat bize de.
Senin dediklerini yaptım😄 yazdıkların hep çok mantıklı geldi. Sadece folik asit kullanıyordum zaten. Bir de bu ay çörekotu kürünü yapmıştım. Yumurtlayana kadar her sabah bir tarlı kaşığı aç karnına akşam da bir tatlı kaşığı yedim uyudum. İlişkiden sonra ayaklarımı hep diktim altıma yastık iki tane koydum hatta. Üst üste olan ikinci ilişki de de ertesi gün cumartesi diye gece banyo yapmadım hiç yataktan kalkmadım öyle uyudum. Hatta o cumartesi idrar yolu enfeksiyonu gibi oldum. Yanmam oldu keşke banyo yapsaydım kesin enfeksiyon kaptım diye düşündüm. Nioli yağım vardı onu kullandım geçti. Sonraki ilişkide sağ tarafım ağrıyordu. Hatırlarsan da hep yazıyordum zaten sağda geçmeyen bir yumurtalama sancım var diye hala da ara ara oluyor.

Ama ben demiştim çörekotu bebesiyim diye😄

HEr gün bir yeni heves öldüren sağlık görevlisiyle karşılaşıyoruz resmen. Bebişim sen içini ferah tut. GErekirse ver paraısnı git özele.
ya zaten küçümsemek gibi olmasında aile sağlığı merkezindeki doktorların bazıları çok tuhaf oluyor. tiroid tedavisi sürecinde değerlerime baktırmaya gittim adama hipertiroidi var bende diyorum hipotiroiddir o diyo. Hayır hipertiroid diyorum o ne der gibi yüzüme bakıyor

Anladım kuzum zaten kafam karıştı Şuan. İnofolic kullandım ya ben ara vermeden. Yumurtlamayı öne çekip adetken olmuş olma ihtimali var mı ya? Onu kafaya taktım şimdi. Öyle bir şey olsa doktor ultrasonda görmez miydi? Bugün gece 3 te uyudum oğlum zor uyuyunca. Ama çok defa da uyandım. Sabah ateşim 36.4 çıktı bir ölçtüm 36.5 çıktı. Dün daha 36.2 ydi. 36.5 olursa riskli benim yumurtlama sonrası yükselişe geçiyor demek oluyor. Ama sanmıyorum ya şu inşallah korktuğum başıma gelmez
Sanmam hayatım ya cok zor bı ıhtımal o adetken yumurta atılıyor sonucta

Başından beri ben de öyle hissediyorum her konuşmamızda ama benim testlerde hiçbir şey yok kuzum, hayırlısı olsun ne diyelim
Yeter ki sağlıklı olsun bir ay geç olsun. Önemli olan iki çizgiyi görmek değil ki sağlıklı bir hamilelik, sağlıklı bir doğum sonrası hepsi bir bütün. Hepsinin en güzel olacağı zamanda olsun inşallah

Senin dediklerini yaptım😄 yazdıkların hep çok mantıklı geldi. Sadece folik asit kullanıyordum zaten. Bir de bu ay çörekotu kürünü yapmıştım. Yumurtlayana kadar her sabah bir tarlı kaşığı aç karnına akşam da bir tatlı kaşığı yedim uyudum. İlişkiden sonra ayaklarımı hep diktim altıma yastık iki tane koydum hatta. Üst üste olan ikinci ilişki de de ertesi gün cumartesi diye gece banyo yapmadım hiç yataktan kalkmadım öyle uyudum. Hatta o cumartesi idrar yolu enfeksiyonu gibi oldum. Yanmam oldu keşke banyo yapsaydım kesin enfeksiyon kaptım diye düşündüm. Nioli yağım vardı onu kullandım geçti. Sonraki ilişkide sağ tarafım ağrıyordu. Hatırlarsan da hep yazıyordum zaten sağda geçmeyen bir yumurtalama sancım var diye hala da ara ara oluyor.

Ama ben demiştim çörekotu bebesiyim diye😄
Yaaaa yirim. Ben de bu ay çörekotu kürünü yaptım ancak 1 dolu 1 boş arayla uyguladım 10. güne kadar. Çünkü aynı anda inofolic ve çakşır kökü suyu da içiyordum dedim sıkıntı olmasın. Bakalım 4 gün sonra ben de alırım inşallah güzel haberi 🥰

Eşine süpriz yap bence. Kameranı aç o görmesin, o ilk surat ifadesini filan kayıt altına al. Dün öyle videolara fenk geldim aşkırı tatlılar. İleride çocuğa da göstermelik.

X