2022 tüp bebek serüveni 😇🤰🧿

Önemli olan senin mental sağlığın Maddi manevi ne zaman hazırsan o zaman başla inşallah bi sonrakinde sağlıklı bir gebelik geçirir sağlıklı bir evladın olur bu kimyasal olayı benim de çok kafama takılıyor resmen çoğunluk kimyasal geçirdi öyle değil mi e hani en kalitelileri seçilip konulmuyo mu nasıl kimyasal oluyor

Aynen oyle kaliteli olanlar seciliyor ama yine olmuyor. Ben normalde hamile kalabiliyorum ama düşük oluyordu kimyasala donuyordu. Tupbebek denedik oda oyle oluyor. Bazen bosuna vaktimu harciyorum gibi tup bebege gibi geliyor. Allahtan dondurulmuş 2 tane var. Yoksa igne opu transfer cok yorucu bir surec. Ben birde lenfosit asisi lipit serum histereskopi rahime cizik hersey yapildi. Yine kimyasal. Sorun nerede?

Cok dogru diyorsun ama 1 hafta sonra ise gittim ilk gu n cok agrim oldu. Ve o gu n yerlesme kanamasi o
Gibi lekelenme oldu. Evde o haftayida gecirseydim tutunmasi daha kolay olacakti belkide. Tabiki allah yarattim deseydi hic biseu onune gecemezdi. Ama o kadar emek verince son dinlenme safhasini da 2 veya 3 hafta istirahatte gecirmek gerektigine kanaat getirdim. Allah kisa zamanda burdaki heyacanla bekleyen annelere anneliğini taddirsin en yakin zamanda insallah

Benim de öyle düşüklerim var kimyasalım var. Ama bakınca hiç bi sorun yok. Ben de anlamıyorum

yada hepmi sağlıksızembiryo denk geliyor ?
Kimyasal gebelik kalitesiz yumurta ya da spermin ya da her ikisinin birleşmesi sebebiyle olmuyor mu yanlışsam lütfen düzeltin. Bu sayfaya bakalı şurda 2 3 ay oldu çoğunluğun kimyasal olduğunu gördüm tüp bebekte en kalitelilerini seçiyoruz tezi biraz çürüyo gibi bilemiyorum

bağışıklık baskılaması ne idi neden yapılıyor ay onu bilmiyom :)
Canım rahim bağışıklığı bebeği yabancı hücre görüp atabiliyormus. Bunun için rahim bağışıklığını bastıracak ilaç , serum ve aşı tedavisi var. Doğal yolla denerken bu tedavilere başvuru am bende. Benim gibi çok düşüğü olanlarda ise yariyabiliyormus.

Yarın sabah ilk idrarımla erken gebelik testi yaparım ben sen bekleyecek misin test gününü? Bi de ilki kimyasal falan mı oldu
İlki tuttu şimdi 4 yaşında Sonrakiler tutmadı. Kanda çıkmadan idrarda çıkmıyor , çok erken bence hiç deneme azıcık daha sabretsen. En azından bir iki gün daha. Benimde duygular gel gitli bir tuttuğuna inanıyorum bir tutmadığına bugün yine tutmadığına emin gibiyim

Bende yaptirdim ama kimyasala döndü umarim sana sifa olur.

Secemiyorlar sanirim

Maşallah maşallah Allah ım güzel günlerini göstersin her zaman ben transfer olduğumdan beri hiç tuttuğunu düşünemedim malesef hani his varya o his biraz saçma gelecek belki ama hissedemedim

Secemiyorlar sanirim
Bence bu durum kesinlikle rahimle alakalı değil yumurta ile alakalı.onu da şurdan tahmin ediyorum bana a kalite 2 embriyo transfer edildi.ikisi de çok iyi kalite dendi.biri tutundu diğeri gitti tüpün içine girdi.yani doğal yoldan hamile kalsam rahme inerken tüpte kaldı derim onu anlarım da çok kaliteli yumurta olup rahme bırakılınca nasıl gidip tüpe giriyor onu anlayamıyorum.rahimde sıkıntı var desem öteki nasıl tutundu.o yüzden yumurta sıkıntılı diye düşünüyorum.daha önce ilk gebeliğim doğal yollardan olmuştu o da dış gebelikti.doktor yumurta ile alakalı sıkıntılı olmasa tüpte kalmaz senle bi alakası yok demişti.mesela arkadaşım da 6aa kalite embriyo atıldı kesin tutar dendi boş gebelik oldu.yani toplarken dolu boş bakılıyor, spermle döllüyorlar dölleniyor dışarda birkaç gün yaşıyor ama rahme atılınca boş gebelik oluyor.bu da nasıl oluyor anlayabilmiş değilim ama ben yumurta kaynaklı sıkıntı olduğunu düşünüyorum çünkü a kalite olup 2 yumurtadan biri tutunup biri tutunamıyorsa ya da tüpe gidiyorsa ozaman rahimde değil yumurtada bi sıkıntı var demektir

Maşallah maşallah Allah ım güzel günlerini göstersin her zaman ben transfer olduğumdan beri hiç tuttuğunu düşünemedim malesef hani his varya o his biraz saçma gelecek belki ama hissedemedim
Amin inşallah. Çok teşekkür ederim güzel dileklerin için.Malesef arka arkaya olumsuz sonuçlar almak yine olumsuz olacak duygusunu taşımamıza neden oluyor. Umarım güzel sonuçlar alırız, bu sefer bebişin sana sımsıkı tutunsun inşallah

Soruyorlar kac kac donduralim diye ve ona gore odemesi oluyor. Size sormadilarmi ?
Diğer embriyolarımı 2 şer dondurmuşlar niye 2 li dondurmuşlar benim çocuklarımı ya 2 si çözülecek muhtemelen tek transfer yapmak isterse doktorum diğeri boşa gidecek ne zorluklarla o noktaya geldi embriyolar

Soruyorlar kac kac donduralim diye ve ona gore odemesi oluyor. Size sormadilarmi ?
Diğer embriyolarımı 2 şer dondurmuşlar niye 2 li dondurmuşlar benim çocuklarımı ya 2 si çözülecek muhtemelen tek transfer yapmak isterse doktorum diğeri boşa gidecek ne zorluklarla o noktaya geldi embriyolar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…