2022 tüp bebek serüveni 😇🤰🧿

İnşallah inşallah hepimizin

Benim gittigim bir doktor esinin sperm hizi yavas yani bir yerden sonra yol alamiyor ve düşük yapiyorsun demisti. Bende tup bebekte en iyisini hareketli olsnlari secerler diye tup bebege yoneldim.

O zamanda hcg 118 çıktı ve tsh 5 gibiydi, çok geç fakettim çünkü doğal gebelik oldu ve hiç beklemedim. Şuan tup bebek ile be transferden 3cu günde öğrendim hemen koştum sağlık ocağına tsh baktırdım 3.90 çıktı normalde hem 1 gibi . Yani tsh gebelik gösteriyor. Aynı gün 2 doz içtim ve 1.98 oldu .Yani bir haftada baktırdım şuan takip ediyorum hep

Benim gittigim bir doktor esinin sperm hizi yavas yani bir yerden sonra yol alamiyor ve düşük yapiyorsun demisti. Bende tup bebekte en iyisini hareketli olsnlari secerler diye tup bebege yoneldim.
Öyle bi şey de mi varmış zaten en hızlı sperm yumurtaya ulaşıp sonra da döllemiyo mu gebelik oluşuyor kana beta salgılıyo.(kimyasal bunların hepsinden sonra oluyo öyle değil mi) Bu aşamalar olmasına rağmen sperm nasıl yol alamıyor oluyo valla benim kafa yandı tabi doktorlar en iyisini bilir ama benim mantığıma yatmadı hiç

Bende 7 kez kendim hamile kaldım dusuk yaptım 7. Haftada kalbi durdu hep bu kez hic kese görmeden. En kaliteli 5aa transfer oldum 2 tane bundan öncekiler saha iyi ilerlememişti bunda kese bile göremedik nasip kısmet bu işler Allah isterse oluyor gerçekten biz hepimiz elimizden geleni yapıyoruz

Valla ben bugun isyerimde sabahtan aksama kadar ağladım surekli cok üzüldüm o kadar emek esimde corabimi ayakkabimi giydiriyordu cocuk olsun diye. Hersey allahtan tabiki ama bazen diyorum sirkmi kosuyorum allaha illa olacak bu bebek diye. Caba sarfetmeyincede olmuyor evin icinde bir ses tatlis bebisler olsun diyoruz.

Canım tüp bebekte sadece fiziksel olarak iyi görünümde yumurta ve spermi döllüyolar bu onların kesinlikle genetik olarak kaliteli oldugunu göstermiyor genetik teste gitmeden bunu anlayamazlar ama tabi genetiği iyi gelip kimyasal olan da var. Asla neden kimyasal oldugu çözülemiyor o yüzden.

Rabbim insallah en kısa zaManda hepimize tattırsın bu duyguyu üzülmeyelim rabbim yardımcımız olsun

Hareketsiz hareketli sperm var. Valla oyle demisti doktor. Ama tabi bunu bir defa klnustum esimle. Suclayamazdim. Cok sigara içmiş cocukken baslamis. Ve bel fitigi var. Iyi bakamadim kenfime diyor. Bundan sonra baksada saglikli bir vucut olamiyor. Benim 5 yumurta cikti 5 ide dolu cikti. Reglim duzenlidir iyi bakarim kendime ama tek tarafli olmuyor tabi.

Vallahi zor ya

Çok haklısın tek taraflı olmuyor. Ama böyle durumlarda birbirini suçlamak da olmaz dediğin gibi.. Artık bu saatten sonrası önemli ne gerekiyorsa yapıp hayırlısı deyip bekleyecez yapacak bi şey yok

Bende yurt dışındayım Mustafa hocadayım çok ümitliydik
Seni o kadar iyi anlıyorum ki ilk denemede bende senin gibi çok ümitliydim ama kimyasalla sonuçlandı aynı senin gibi önce pozitifi sonra negatifi gördüm.
İkinci derken şimdi üçüncüye geçtik ..
Seninle aynı şeyleri yaşıyorum yedinci ayda yine gidiyorum yine opu yine genetik (ilk 2 denemede genetik yapmadık son kalan dondurulan embriyo genetiğe gitti oda sağlıksız geldi)
Burda gördüğüm kadarıyla genetiği iyi gelen embriyo bile tutmuyor yani genetige yollamak ne kadar gerekli bilemiyorum.
Kendiliğinden gelip sürpriz yapsa keşke diye dua ediyorum.

Sizin için hayırlısı olsun Kazandığınız tecrübeyle sonraki tedaviniz kolaylıkla ve rahatlıkla geçecektir inşallah Ne zaman kendinizi hazır hissederseniz o zaman başlayın tedaviye bence.
Çok teşekkür ederim inşallah, tedaviye tekrar başladım 12 günlük stres tedavinin en zor süreciymiş şimdi çook daha iyi ve hazırım

İnsallah kendiliğinden olur hic bu eziyetleri çekmeyiz rabbim kucağımızı bos bırakmasın hic birimizin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…