2022 tüp bebek serüveni 😇🤰🧿

Amin inşallah. Çok teşekkür ederim güzel dileklerin için.Malesef arka arkaya olumsuz sonuçlar almak yine olumsuz olacak duygusunu taşımamıza neden oluyor. Umarım güzel sonuçlar alırız, bu sefer bebişin sana sımsıkı tutunsun inşallah 🙏🙏🙏
İnşallah inşallah hepimizin 🤲🤲❤️

Bence bu durum kesinlikle rahimle alakalı değil yumurta ile alakalı.onu da şurdan tahmin ediyorum bana a kalite 2 embriyo transfer edildi.ikisi de çok iyi kalite dendi.biri tutundu diğeri gitti tüpün içine girdi.yani doğal yoldan hamile kalsam rahme inerken tüpte kaldı derim onu anlarım da çok kaliteli yumurta olup rahme bırakılınca nasıl gidip tüpe giriyor onu anlayamıyorum.rahimde sıkıntı var desem öteki nasıl tutundu.o yüzden yumurta sıkıntılı diye düşünüyorum.daha önce ilk gebeliğim doğal yollardan olmuştu o da dış gebelikti.doktor yumurta ile alakalı sıkıntılı olmasa tüpte kalmaz senle bi alakası yok demişti.mesela arkadaşım da 6aa kalite embriyo atıldı kesin tutar dendi boş gebelik oldu.yani toplarken dolu boş bakılıyor, spermle döllüyorlar dölleniyor dışarda birkaç gün yaşıyor ama rahme atılınca boş gebelik oluyor.bu da nasıl oluyor anlayabilmiş değilim ama ben yumurta kaynaklı sıkıntı olduğunu düşünüyorum çünkü a kalite olup 2 yumurtadan biri tutunup biri tutunamıyorsa ya da tüpe gidiyorsa ozaman rahimde değil yumurtada bi sıkıntı var demektir
Benim gittigim bir doktor esinin sperm hizi yavas yani bir yerden sonra yol alamiyor ve düşük yapiyorsun demisti. Bende tup bebekte en iyisini hareketli olsnlari secerler diye tup bebege yoneldim.

Bende ilk gebeliğimde ayda bir baktırıyordum.tsh 3,5 la hamile kalmıştım hemen ilaç başladı doktorum.1-1,5 aralığında sürmüştü hamileliğim boyunca.hamilelikten sonra da kalıcı oldu hastalık.tedavi öncesi 1,5 dü değerim.transfer öncesi ilaçlarla 2,35 oldu.doktora doz artıralım mı dediğimde tedavi öncesi dozu baz alırız çünkü kullanılan tüp bebek hormonları troid değerlerini alt üst eder dedi.her baktırdığında değerin farklı çıkar dedi.ben ilk gebeliğimde ayda bir baktırıyordum dedim bence hiç gerek yok dedi.şimdi hamilelik tahlillerim sırasında bakıldı 0.98 olmuş.sanırım hep bu iğneler etkiliyor bilmyiorım.hocaya henüz dönmedim sonucu ama öncesinde bende senin gibi çok tedirgindim.tiroidin gebeliği engellediğini bildiğim için sürekli doktora baktırayım mı diye sorup duruyordum.arkadaşım da tah 3,5 ile hamile kaldı.endokrin doktoruna git ilaç içmen lazım dediğimde önemsemedi değeri normal sınırlarda olduğu için.gebelik boyunca da sıkıntı yaşamadı sağlıkla doğurdu çocuğunu.ilk 3 ay 2,5 altında diğer aylarda 3 altında olması yeterliymiş değerin.senin gebelik kaybında troid değerin kaçtı?
O zamanda hcg 118 çıktı ve tsh 5 gibiydi, çok geç fakettim çünkü doğal gebelik oldu ve hiç beklemedim. Şuan tup bebek ile be transferden 3cu günde öğrendim hemen koştum sağlık ocağına tsh baktırdım 3.90 çıktı normalde hem 1 gibi . Yani tsh gebelik gösteriyor. Aynı gün 2 doz içtim ve 1.98 oldu .Yani bir haftada baktırdım şuan takip ediyorum hep

Benim gittigim bir doktor esinin sperm hizi yavas yani bir yerden sonra yol alamiyor ve düşük yapiyorsun demisti. Bende tup bebekte en iyisini hareketli olsnlari secerler diye tup bebege yoneldim.
Öyle bi şey de mi varmış 😒 zaten en hızlı sperm yumurtaya ulaşıp sonra da döllemiyo mu🙄 gebelik oluşuyor kana beta salgılıyo.(kimyasal bunların hepsinden sonra oluyo öyle değil mi) Bu aşamalar olmasına rağmen sperm nasıl yol alamıyor oluyo valla benim kafa yandı 😒😒 tabi doktorlar en iyisini bilir ama benim mantığıma yatmadı hiç 😅😅

Aynen oyle kaliteli olanlar seciliyor ama yine olmuyor. Ben normalde hamile kalabiliyorum ama düşük oluyordu kimyasala donuyordu. Tupbebek denedik oda oyle oluyor. Bazen bosuna vaktimu harciyorum gibi tup bebege gibi geliyor. Allahtan dondurulmuş 2 tane var. Yoksa igne opu transfer cok yorucu bir surec. Ben birde lenfosit asisi lipit serum histereskopi rahime cizik hersey yapildi. Yine kimyasal. Sorun nerede?
Bende 7 kez kendim hamile kaldım dusuk yaptım 7. Haftada kalbi durdu hep bu kez hic kese görmeden. En kaliteli 5aa transfer oldum 2 tane bundan öncekiler saha iyi ilerlememişti bunda kese bile göremedik nasip kısmet bu işler Allah isterse oluyor gerçekten biz hepimiz elimizden geleni yapıyoruz 😔😔

Bende 7 kez kendim hamile kaldım dusuk yaptım 7. Haftada kalbi durdu hep bu kez hic kese görmeden. En kaliteli 5aa transfer oldum 2 tane bundan öncekiler saha iyi ilerlememişti bunda kese bile göremedik nasip kısmet bu işler Allah isterse oluyor gerçekten biz hepimiz elimizden geleni yapıyoruz 😔😔
Valla ben bugun isyerimde sabahtan aksama kadar ağladım surekli cok üzüldüm o kadar emek esimde corabimi ayakkabimi giydiriyordu cocuk olsun diye. Hersey allahtan tabiki ama bazen diyorum sirkmi kosuyorum allaha illa olacak bu bebek diye. Caba sarfetmeyincede olmuyor evin icinde bir ses tatlis bebisler olsun diyoruz.

Kimyasal gebelik kalitesiz yumurta ya da spermin ya da her ikisinin birleşmesi sebebiyle olmuyor mu yanlışsam lütfen düzeltin. Bu sayfaya bakalı şurda 2 3 ay oldu çoğunluğun kimyasal olduğunu gördüm tüp bebekte en kalitelilerini seçiyoruz tezi biraz çürüyo gibi 🙄🙄 bilemiyorum 🤷
Canım tüp bebekte sadece fiziksel olarak iyi görünümde yumurta ve spermi döllüyolar bu onların kesinlikle genetik olarak kaliteli oldugunu göstermiyor genetik teste gitmeden bunu anlayamazlar ama tabi genetiği iyi gelip kimyasal olan da var. Asla neden kimyasal oldugu çözülemiyor o yüzden.

Valla ben bugun isyerimde sabahtan aksama kadar ağladım surekli cok üzüldüm o kadar emek esimde corabimi ayakkabimi giydiriyordu cocuk olsun diye. Hersey allahtan tabiki ama bazen diyorum sirkmi kosuyorum allaha illa olacak bu bebek diye. Caba sarfetmeyincede olmuyor evin icinde bir ses tatlis bebisler olsun diyoruz.
Rabbim insallah en kısa zaManda hepimize tattırsın bu duyguyu üzülmeyelim rabbim yardımcımız olsun 😢

Öyle bi şey de mi varmış 😒 zaten en hızlı sperm yumurtaya ulaşıp sonra da döllemiyo mu🙄 gebelik oluşuyor kana beta salgılıyo.(kimyasal bunların hepsinden sonra oluyo öyle değil mi) Bu aşamalar olmasına rağmen sperm nasıl yol alamıyor oluyo valla benim kafa yandı 😒😒 tabi doktorlar en iyisini bilir ama benim mantığıma yatmadı hiç 😅😅
Hareketsiz hareketli sperm var. Valla oyle demisti doktor. Ama tabi bunu bir defa klnustum esimle. Suclayamazdim. Cok sigara içmiş cocukken baslamis. Ve bel fitigi var. Iyi bakamadim kenfime diyor. Bundan sonra baksada saglikli bir vucut olamiyor. Benim 5 yumurta cikti 5 ide dolu cikti. Reglim duzenlidir iyi bakarim kendime ama tek tarafli olmuyor tabi.

Canım tüp bebekte sadece fiziksel olarak iyi görünümde yumurta ve spermi döllüyolar bu onların kesinlikle genetik olarak kaliteli oldugunu göstermiyor genetik teste gitmeden bunu anlayamazlar ama tabi genetiği iyi gelip kimyasal olan da var. Asla neden kimyasal oldugu çözülemiyor o yüzden.
Vallahi zor ya🙄

Hareketsiz hareketli sperm var. Valla oyle demisti doktor. Ama tabi bunu bir defa klnustum esimle. Suclayamazdim. Cok sigara içmiş cocukken baslamis. Ve bel fitigi var. Iyi bakamadim kenfime diyor. Bundan sonra baksada saglikli bir vucut olamiyor. Benim 5 yumurta cikti 5 ide dolu cikti. Reglim duzenlidir iyi bakarim kendime ama tek tarafli olmuyor tabi.
Çok haklısın tek taraflı olmuyor. Ama böyle durumlarda birbirini suçlamak da olmaz dediğin gibi.. Artık bu saatten sonrası önemli ne gerekiyorsa yapıp hayırlısı deyip bekleyecez yapacak bi şey yok 🤷

Bende yurt dışındayım Mustafa hocadayım 😔 çok ümitliydik
Seni o kadar iyi anlıyorum ki ilk denemede bende senin gibi çok ümitliydim ama kimyasalla sonuçlandı aynı senin gibi önce pozitifi sonra negatifi gördüm.
İkinci derken şimdi üçüncüye geçtik ..
Seninle aynı şeyleri yaşıyorum yedinci ayda yine gidiyorum yine opu yine genetik (ilk 2 denemede genetik yapmadık son kalan dondurulan embriyo genetiğe gitti oda sağlıksız geldi)
Burda gördüğüm kadarıyla genetiği iyi gelen embriyo bile tutmuyor yani genetige yollamak ne kadar gerekli bilemiyorum.
Kendiliğinden gelip sürpriz yapsa keşke diye dua ediyorum.

Sizin için hayırlısı olsun 🙏Kazandığınız tecrübeyle sonraki tedaviniz kolaylıkla ve rahatlıkla geçecektir inşallah🌺 Ne zaman kendinizi hazır hissederseniz o zaman başlayın tedaviye bence.
Çok teşekkür ederim inşallah, tedaviye tekrar başladım 🙏 12 günlük stres tedavinin en zor süreciymiş şimdi çook daha iyi ve hazırım 🤲

Seni o kadar iyi anlıyorum ki ilk denemede bende senin gibi çok ümitliydim ama kimyasalla sonuçlandı aynı senin gibi önce pozitifi sonra negatifi gördüm.
İkinci derken şimdi üçüncüye geçtik ..
Seninle aynı şeyleri yaşıyorum yedinci ayda yine gidiyorum yine opu yine genetik (ilk 2 denemede genetik yapmadık son kalan dondurulan embriyo genetiğe gitti oda sağlıksız geldi)
Burda gördüğüm kadarıyla genetiği iyi gelen embriyo bile tutmuyor yani genetige yollamak ne kadar gerekli bilemiyorum.
Kendiliğinden gelip sürpriz yapsa keşke diye dua ediyorum.
İnsallah kendiliğinden olur hic bu eziyetleri çekmeyiz rabbim kucağımızı bos bırakmasın hic birimizin 😢💜

X