Gebeliğe Hazırlık 2022 Müstakbel Nisan Anneleri

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
ne güzel bak görülmüş müdehale de yapılmış sorunlar ortadan kalkmış. allahın izniyle olucak bak kendini üzme seni çok iyi anlıyorum. bende çevremden böyle hamilelik haberleri duyunca çok kötü oluyorum hemen gözlerim doluyo onlar adına tabi ki çok seviniyoruz ama en nihayetinde insanız napalım engel olamıyoruz ki üzülmeye.
sen kendini üzmeden strese sokmadan bu günleri güzelce değerlendir gerisi nasip kısmet artık.
bu arada bişey sorucam ya aklıma takıldı. oradaki danışmana sordum, transfer işleminde 35 yaş altına ve ilk tüp bebek denemesinde çift embriyo koyulmuyormuş yasal değilmiş. doğru mu bu ya bende ikiz hayali kuruyordum
Yaa kuzum ben onu hiç sormamıştım bende ikiz olmasını çok istiyorum benim ikinci deneme olacak iki transfer yapılır mı sence benim burda ki ilk denemede de son güne kadar tek diyorlardı son transfer günü tekrar konuştuk embriyolog ile o şekilde ikna ettik iki tane transfer oldu ama kimyasal gebelik oldu ☹️senin ilk olacak dimi bide bende 26 yaşındayım

Yaa kuzum ben onu hiç sormamıştım bende ikiz olmasını çok istiyorum benim ikinci deneme olacak iki transfer yapılır mı sence benim burda ki ilk denemede de son güne kadar tek diyorlardı son transfer günü tekrar konuştuk embriyolog ile o şekilde ikna ettik iki tane transfer oldu ama kimyasal gebelik oldu ☹️senin ilk olacak dimi bide bende 26 yaşındayım
ben berfu hocaya da sorucam gittiğimde çift koyarmısınız diye ama katıymış bahçeci herhalde bu konuda. daha kurumsal yerler yasayı çiğnemez risk almazlar.
senin durumun başka ama ilk değil ya o yüzden çift koyabilirler. bende 33 yaşındayım ve ilk deneme olduğu için tek koyarlar.
senin ilk yaptırdığın yer neresiydi

ben berfu hocaya da sorucam gittiğimde çift koyarmısınız diye ama katıymış bahçeci herhalde bu konuda. daha kurumsal yerler yasayı çiğnemez risk almazlar.
senin durumun başka ama ilk değil ya o yüzden çift koyabilirler. bende 33 yaşındayım ve ilk deneme olduğu için tek koyarlar.
senin ilk yaptırdığın yer neresiydi
Malatya gözde akademi hastanesi kuzum evet biraz katı orası ama laboratuvar felan açısından çok iyi şeyler duydum antepte 13500 TL istiyor ilaç yok tabi ama burdan sa tabiki gider bahçeci de yaparım sen nerde oturuyorsun canım

Malatya gözde akademi hastanesi kuzum evet biraz katı orası ama laboratuvar felan açısından çok iyi şeyler duydum antepte 13500 TL istiyor ilaç yok tabi ama burdan sa tabiki gider bahçeci de yaparım sen nerde oturuyorsun canım
ben ankarada yaşıyorum canım. aynen senin dediğin gibi bahçeci güvenilir baya oturmuş bir yer çok büyük bir fiyat farkı yok malatyadakinden. bak şimdi bir taneyi daha yapamadık ikiz olsun diye kafayı takıyoruz hayırlısıyla kucağımıza alalım da sağlıkla bir tane olsun

ben ankarada yaşıyorum canım. aynen senin dediğin gibi bahçeci güvenilir baya oturmuş bir yer çok büyük bir fiyat farkı yok malatyadakinden. bak şimdi bir taneyi daha yapamadık ikiz olsun diye kafayı takıyoruz hayırlısıyla kucağımıza alalım da sağlıkla bir tane olsun
Aynen kuzum ya hayırlı ve sağlıklı olsun da inşallah 😇

Yaa kızlar nasıl bir bedeviyim acaba ben? 🙈 Her yumurtlama döneminde mutlaka bir arıza çıkıyor, ya misafir geliyor, ya saçma sapan bişeyden küsüyoruz, eşim de bu ay dedi hatta inşallah bu sefer bişey olmaz diye veee yine olan oldu. 2 gündür eşim beli tutuk dümdüz yatıyor. Şimdi hastanedeyiz mr çekiliyor. Deliricem yaa gerçekten. Belki ameliyat olacak. Valla dedim sen dümdüz yat ben hallederim her şeyi 😁 ameliyat olmadığım sürece hallederiz diyor da acil ameliyat derse yine benim bütün ilaçlar iğne vs boşa gidecek

Bu ovulasyon testlerine artık hiç güvenmemeye başladım ya doktorların ovulasyon testi yapmayın demesine hak veriyorum sanırım. En güzeli gün aşırı deneyip beklemek. Bu ay hiç test yapmadan gün aşırı çalışma yapıcam ben bakalım 🤔
öyle mi dedi doktorunuz. bende bu durumu araştırmak istiyorum.
benim gördüğüm şu ki doktorlar eğer herşey normal değilse, regl düzenli değilse vs doktor kontrolünde takibin uygun olduğunu söylüyor, ovülasyon önermiyor. Fakat herşey normal olduğu takdirde lh hormonunu ölçerek tahminde bulunabiliyoruz. Her 14nde ya da 15nde pik gördüm o yüzden inanmıştım yaptığım testlere. Acaba markadan markaya mı değişiyor.
kafam karıştı benim de bu konuda. Görüp de yumurtlamıyorsak araştırmak gerekebilir.

Yaa kızlar nasıl bir bedeviyim acaba ben? 🙈 Her yumurtlama döneminde mutlaka bir arıza çıkıyor, ya misafir geliyor, ya saçma sapan bişeyden küsüyoruz, eşim de bu ay dedi hatta inşallah bu sefer bişey olmaz diye veee yine olan oldu. 2 gündür eşim beli tutuk dümdüz yatıyor. Şimdi hastanedeyiz mr çekiliyor. Deliricem yaa gerçekten. Belki ameliyat olacak. Valla dedim sen dümdüz yat ben hallederim her şeyi 😁 ameliyat olmadığım sürece hallederiz diyor da acil ameliyat derse yine benim bütün ilaçlar iğne vs boşa gidecek
herşey de bir hayır vardır diyelim :)
çok geçmiş olsun.

Kızlar konularımızla alakalı değil ama ilk evlendiğimiz zamanlar ilişki olmadığı için doktora gitmiştim üç farklı doktor baktı üçü de çok dar olduğunu normal doğum bile yapamayacağımı söylemişti. Şimdi bebiş düşünmeye başlayınca bu konu beni korkutur oldu. Hala her ilişki zor oluyor canım yanıyor ertesi gün acısı geçmiyor çocuk çıkması imkansız resmen burdan diyorum 😭😭😭
Yaşadığınız acı için bir tedavi yöntemi önerdiler mi ?
Doğum için endişelenmeyin yeterki sağlıklı gelsinler.
Mutlaka acı için de bir çözüm vardır.

Gönlünü ferah tut inşallah ameliyata gerek kalmaz ya diğer türlüde dediğin gibi srn halledersin 🤭

Kızlar konularımızla alakalı değil ama ilk evlendiğimiz zamanlar ilişki olmadığı için doktora gitmiştim üç farklı doktor baktı üçü de çok dar olduğunu normal doğum bile yapamayacağımı söylemişti. Şimdi bebiş düşünmeye başlayınca bu konu beni korkutur oldu. Hala her ilişki zor oluyor canım yanıyor ertesi gün acısı geçmiyor çocuk çıkması imkansız resmen burdan diyorum 😭😭😭
Benim de doktorum oyle demişti,sezeryan oldum.Hakli olduklarını düşünüyorum çünkü o ağrılar bende de oluyor,özellikle seyrek aralıklı ilişki olduğu günler

Hayırlısı olsun 🥰 ah şu bebek yapmak için zaman ayarlamak 🤷🏻‍♀️

Kızlar 16 sı yumurtlama gösteriyordu hala inanılmaz yumurta akı akıntım var bu kadar sürmezdi sanki ve kasık ağrısı 16 sı değerlendirdim ya geç çatladı ya da yeni yumurtladım kasık ağrısı da var yumurtlama gibi hissediyorum ama eşimin işi yüzünden ayrı kaldık 😒🙄 bata son 9 gün

Kızlar 16 sı yumurtlama gösteriyordu hala inanılmaz yumurta akı akıntım var bu kadar sürmezdi sanki ve kasık ağrısı 16 sı değerlendirdim ya geç çatladı ya da yeni yumurtladım kasık ağrısı da var yumurtlama gibi hissediyorum ama eşimin işi yüzünden ayrı kaldık 😒🙄 bata son 9 gün
Canım bende 13 son günümdü adette. O günden beri ovulasyon test yapıyorum hala yumurtlama göremedim neredeyse ikinci adetim gelecek hiç bir akıntı ağrı sızı vs yok😒 Ne yapsam bilemedim ama gün aşırı değerlendiyoruz yine de. Soğan kürü falan denemeli miyim?

X