2022 Kasım Anneleri Paylaşım alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    275
Bende başından beri memw+ mama gidiyorum .ben kademwli olarak azalttım 2 aydan sonra ama mamayi Valla bu sağma işini biturlu beceremedim 120 150 çıktı diyorlar burda ozeniyorum..Ben emziriyorum sadece bir yada iki kere sagiyorum oda gecelri anca 70 cikarabildim oda emzirdikden sonra 1 saat sonra fazlası çıkmıyor.3 saat hiç beklemedim gene aynı çıkar gibime geliyor çünkü memelrim hep yumuşak günde 1 kere ya sagdigimi yoksa mama veriyordum iki gündür mahsallagi var gerek duymuyorum içim rahat edicek diye veriyorum bazen suratıma neden veriyorsun anne dergibi bakıyor yavrum.

Keske ben de azaltabilsem
İnanın sagmak daha zor ben çalıştığım için süt bırakıyorum ve bazen emmek istemiyor o zaman sagiyorum ama şu sıralar çıkan miktar canımı sıkıyor

Keske ben de azaltabilsem
İnanın sagmak daha zor ben çalıştığım için süt bırakıyorum ve bazen emmek istemiyor o zaman sagiyorum ama şu sıralar çıkan miktar canımı sıkıyor
Ben pat diye bırakmadım her öğün emzirmeden sonra 100cc veriyordum 2 aya kadar .pat diye bırakmadım 5 4 öğün derken enson 3. ayda 2 yada 3 öğüne 60 CC olarak indirdim.4. aydada tek yada 2 öğün 60 CC ye dusurdum şuanda bazen veriyorum bazen vermedigim günler oluyor.sunu bil öğün azalttikca senden daha çok emiyor ve senin sütun artıyor otamatikman daha çok emdiği için öğün azaltabiliyirsun .sen mamayi hep verdiğin sürece sütun artamiyor daha geç aciktigindan dahada azaloyor sütun.sagmak gerçekten zor geliyor bana steril et sütü sağ makina tam sagamiyor elle sagiyoyorum bosaltiyorum tamamen 1 saatimi alıyor.emse. 15 20 dk ya bitiriyor memeleri. gün içinde çok sık emiyor ama derdi yok emip kalkıyor .emerek makinayla çıkan sütun 3 katını çekiyor bunu düşün bebeğinin tükürüğü ve ona bakarak sütun daha çok iniyor göğsüne en iyi makina bebeğinhatta bir videoda sütunde bebeğinin neye ihtiyacı varsa ona göre şekillendiğini hastaysa ona göre içeriğinin değiştiğini duyunca çok etkilenmiştim ver emsin .çalışıyorsun o başka biberon veriyorsan ilk onu bırak biberon bebeğini memeden uzaklaştırıyor.ben kaşık biberonla veriyordum hep tavsiye ederim.tabi büyüdüler artık herşeyin farkındalar.

Kucağımızda oturur vaziyette tutuyoruz biz de ama destekli bi yerde tek başına hic denemedim doktorumuz kafasını tutuyorsa oturtun derler ama ne aceleniz var bırak çocuk yatsın sonra nasılsa sen istesen de yatmicak dedi

iyi de yatmiyor ki ahahasorun o zaten.
Bugun ana kucaginda sarkan oyuncaga asilmis kendini kaldirmaya calisiyordu

Kizlar sizin bebisler uyuyor mu??benimki uyumuyor..gunduz meme emerken kestiriyor onun disinda yatirdigim an kalkiyor..bittim artik ben..bide oglum var cocukla ilgilenemez oldum..ayrica kucagada alisti surekli evin icinde geziyoruz..sirt agrisindan geberiyorum..nasil yatirip uyumaya alistiricam ben bu kizi?

Gece guzel uyuyor ama gunduz kok sokturuyor. Gunduz uyumadigi icinde aksam 6 da baslayan bir huzursuzluk uyuyana kadar devam ediyor.

Selamlar hanimlar, bebisten vakit buldukca ucundan bakiyorum. Umarim hepiniz iyisinizdir.
Ben emzirmeye devam. Sol gogsumde performans dusuk dogumdan 1 hafta sonra dusmeye basladi emzirdigim halde. Cok cok az. Sag gogsumde 2 gogsun gorevini yapiyor. Dev gibi oluyor. Bebegimin beslenmesi ve kilosu da gayet iyi gidiyor. Ancak ben goguslerim arasi gorev dagilimini nasil yaparim bilemiyorum. İcinizde tek gogsunde verimi arttirmayi basarmis olan var mi?

En cok istemsiz sağ göğsünü emzirmişsindir bi taraf her zaman daha kolayına gidiyo insanın ben de genel de sağ tarafı fazla veriyorum tutturması mı kolay oluyo o taraf bilmiyorum onla alakalı oldugunu düşünüyorum

Benim durumumu anlatmisin aynıyız harfien hemde.ekstra 4 ay aşılarindan sonra geceleride 2 saatte bir uyanma da başladı emip uyuyor ama ben uyuyamıyorum artık.gunduzde uyumuyor kestiriyor memede o ne zaman geçer bu atak acaba.

Meme reddini ben de yasiyorum. Normal memeyi emerken gecen ay fazla kilo almadigini soyleyince doktor kendi kafamca sut sagip vermeye basladim bi meme emdiriyordum bi sagip iciriyodum. Hani goreyim ne kadar emiyo diye. Sonra mama da vermeye vasladim ara sira derken mememi istemyo artik . Gece uykusunun qrasindq emiyo gogsumu sadece.Tabi gogsumden a rtk eskisi kadar sut cikwrtmiyo makine cok uzuluyorum.

Acikcasi esit verdim, bir sag bir sol. Tamamen bosalmasini da bekledim. Ama niyeyse sol taraf boyle oldu.

Acikcasi esit verdim, bir sag bir sol. Tamamen bosalmasini da bekledim. Ama niyeyse sol taraf boyle oldu.
Aynen bende eşit verdim sol da 5 dk dursa iyi diyorum artık sutde az heralde bitiyor bırakmak istiyor ,sağda keyif yapa yapa uzun uzun emiyor daha güzel süt geliyor diyorum demek.ama sol u şap diye bırakıyor hemen ben tekrar veriyorum gene bırakıyor savaş halindeyiz solla.biyerde duymuştum solaklar sağı emziremez sağ laklarda solu diye bende sağ elimi kullaniyorum solu az emiyor.tabi bir teori buhoş bende hep annemden bir memeyi emmişim

annemle konustum biraz once. o da biz bebekken esit vermis ugrasmis ama sag gogsu baskin cikmis. Genetik herhalde.

Ben de anlamadim ne olduğunu 2 aylıkken başladı ayakta falan emziriyordum şimdi ona da pek yanaşmıyor
Ben de uyku sersemi anlarını yakalamaya çalışıyorum
Beyaz gürültüyle deniyorum
Mecbur sagmak bırakmak zorundayım çalıştığım için tekrar bestlak damla aldim ınsallah faydası olur

Gece guzel uyuyor ama gunduz kok sokturuyor. Gunduz uyumadigi icinde aksam 6 da baslayan bir huzursuzluk uyuyana kadar devam ediyor

Yarin 4.ay kontrolumuz var ve asi olucak..iyice gozum korktu simdi...uykulari duzene bi girse....bide ben cok terliyorum.oglumdada boyleydi emzirdigim surece terliyorum..kiz durmadigindan ter hep ustumde kaliyor.bogazim agrimaya basladi maskeyle geziyorum evde..bazen gece 4te uyandigida oluyor..gelde cildirma....

Ebe hemsireye cok terledigimi soylemistim. Arkada surekli firin calistiriyorsun, mutfak hep calisiyor emzirdigin surece demisti. İyidir kiloyu formda tutar dedi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…