2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Ya bana da ama benim çevrem hep burada benim ailem eşimin ailesi yani tek tek gelmelerindense toplu mevlitte aradan çıksın dedim 😄

Kuzum iyi çok şükür yine kötü bi haber almamışsın bazı bebekler böyle işte napıcaksın bazen benimde oturduğumda bakıyorum hareket yok yarım saat dürtüyorum hemen korkuyorum inşallah sağ salim doğuma gider kucağımıza alırız🥰
😅aynen toplu aradan çıkması da iyi ama dikkat et çok kalabalığa yüne de. Bi de çoğu gelemeyip yine ayrı ayrı gelirlermiş 😬🙈😅

Bende 50 tane kadar kolonya şişesi var. İçlerine Gül suyu dolduracağım. (Gül suyunu trendyoldan 5 litrelik aldım.
150 tane kadar inci tesbih var
13-15 tane kadar Yasin’i Şerif var tül kese içerisinde.

Birde 150 tane kadar lokumluk var. (Lokumlukların içine lokum yada çikolata koymak yerine hurma alıp koymak istiyorum. Çikolata yerine hurma dağıtacağım)

Bu arada ben bunları ucuz denk gelince alıp koymuştum kenara.
Yani bebek için değilde Eve gelenlere ufak tefek hediye veririm iyi olur demiştim.
Bu saydıklarımın maliyeti toplasan 100 TL bile tutmamıştı
Elimde bu saydıklarım olmasaydı para verip almazdım
Vaaayy kız maşallah canım be 😍ekonomist gibisin He . Ülkeye senin gibi birileri lazım walla çok iyi yapmışsın ya. Sen Mevlüt mü yapacaksın peki

Vaaayy kız maşallah canım be 😍ekonomist gibisin He . Ülkeye senin gibi birileri lazım walla çok iyi yapmışsın ya. Sen Mevlüt mü yapacaksın peki
Yok cnm yapmayacağım
Kayınvalide tarafı istiyor bebek mevlidi
Ama bebeği sokmayacağım o kalabalığa
Kendi aramızda bir Yasin okuruz dedim anneme.
Kayınvalidemde gelir yeter artar işte

Gelin mevlidide istemişlerdi
Pandemide ne mevlidi dedim
Onu da yapmadım 😂
Hayallerdeki gelin değilim anlayacağın :KK70:

Bebeği görmeye gelen olur
Ama aynı odaya bile getirmeyi düşünmüyorum bebeği uzaktan kapıdan bakar giderler
Herkesede söyledim zaten şimdiden
Görmemişin çocuğu olmuş durumları hakim evde :KK70:

Meşhur oldu ya depend arttıkça artar artık😅😅
Aynen kıız ya varya ne zamandı hatırlamıyorum 25 tl ydi şokta yengeme sordum gerekli bişeymi diyr yok demişti şimdi pişmanım😂
😅aynen toplu aradan çıkması da iyi ama dikkat et çok kalabalığa yüne de. Bi de çoğu gelemeyip yine ayrı ayrı gelirlermiş 😬🙈😅
Kuzu işte bilmiyorum nasıl olucak tek tek uğraşmakta istemiyorum inşallah gelir çağırdıklarım 😄

Aynen kıız ya varya ne zamandı hatırlamıyorum 25 tl ydi şokta yengeme sordum gerekli bişeymi diyr yok demişti şimdi pişmanım😂

Kuzu işte bilmiyorum nasıl olucak tek tek uğraşmakta istemiyorum inşallah gelir çağırdıklarım 😄
Depend hastane için almıştım bende yaa hahahaha niye gerekli birşey değilmişki kızz

Ya buralarda acayip bı gaza getirme olayı var bizim grup için demiyorum ama bir kaç yerde gördüm bir şeyi olmazsa olmaz gibi anlatmak var.
Depend mesela .Ben ilk doğumda aldm hastane bana çok güzel hasta bezi verdi depend onun yanında çok rahatsız edici geldi bı tane denedim rahat etmedm hepsi çöpe gitti.
Gecelik hiç giymedjm hiç bir yakinim da giymedi pijama takımı ile rahat ettik hep bunlar çok göreceli ,illa bu olsin demek yanlış sen ne ile rahat edeceğini düşünüyosan onu al🤩😘
aslında cok haklısın canım ama bu biraz da hastane ve kişi ile alakalı 🙈 benim sezeryan sonrası cok sancım olmuştu eğilmek işkenceydi ilk gece zaten. asla sevmem geceliği ama benim için büyük rahatlıktı. dependi ilkinde kulanmadım tyda felan yorumlar cok iyi olunca bu sefer alim bari dedim ama hala kararsızım 🙈 tabi bi de bu sefer devlet hastanesinde doğum yapacağım ihtiyaç halinde hasta bezi verirler mi bilmiyorum. zaten cok fazla kulanılmıyor o paraya değermi diye düşünmeden edemiyorum. lohusa pedi almıştım ilkinde o bile cok kalın gelmişti ve zaten öyle korktuğum kadar aşırı bi kanamam da yoktu 🙊.

Herkesinki farklı demekkii ben yengem aşıri derece kanama gecirmiş bide don kan içinde olcak falan ben bi paket aldım enazından içinde 9 tane var yeter
Yeter tabi 9 tane kuzu benim bildiğim hastanede veriyo burda ilk
Benim doğum yapan arkadaşlarım da hep çantana ilk koyacağın şey depeend olsun diyorlar hastanede çok büyük rahatlık diyorlar 🙄😊
Ya işte tedbir almakta fayda var tabi

Yeter tabi 9 tane kuzu benim bildiğim hastanede veriyo burda ilk

Ya işte tedbir almakta fayda var tabi
Hastanenin verdiği var dimi niye kimse demiyo anam o eksik bu eksik diyip duruyolar o hastaneye bu hastaneye bazı şeyleri abarttığımızı düsünüyorumm:olamaz: göğüs kremi aldım yengem diyo benim hiç yara olmadı şimdi alman bile erken dedi ben ne alacağımı sasırdım ya:KK70:

Yok cnm yapmayacağım
Kayınvalide tarafı istiyor bebek mevlidi
Ama bebeği sokmayacağım o kalabalığa
Kendi aramızda bir Yasin okuruz dedim anneme.
Kayınvalidemde gelir yeter artar işte

Gelin mevlidide istemişlerdi
Pandemide ne mevlidi dedim
Onu da yapmadım 😂
Hayallerdeki gelin değilim anlayacağın :KK70:

Bebeği görmeye gelen olur
Ama aynı odaya bile getirmeyi düşünmüyorum bebeği uzaktan kapıdan bakar giderler
Herkesede söyledim zaten şimdiden
Görmemişin çocuğu olmuş durumları hakim evde :KK70:
Bnde aynı bnm kv ler de gelin Mevlüt’ü istedi yapmadım bebek Mevlüt’ü istemişti yapmadım. Ya ne bileyim bana çok ekstra geliyo. 😅bendensin bacım
Heh bu bebeği görme durumları beni çok rahatsız ediyo . Bn manisalıyım bizim orda 40ı çıkana kadar gelenler hiç bakalım edelim demezler . Ama burda izmirde gelen pat giriyordu ilkinde . Kucağına alıyordu hatta bi kere oda dolusu insan sırayla kucakla kucakla fln . Bana anlamsız geliyo ya bebek işte yani ne beklionuz ki 🙄

😅garantiye al derim. Sonra gelmeyenler geliyo fln derken daha iki iki iş olur 🙈. Ya bi de şu var bebek ziyareti bence max yarım saat olmalı ya fazlası cidden gereksiz . Anne bitmiş zaten bi gidin de rahat edelim beaaa 😅

X