2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Bende bayıldım böyle bir şey yaptıracaktım hiç fiyat sormadım çok pahalı ya

Selam kızlar . Bebek bezi ile ilgili bir kaç mesajınızı okudum. Diğer çocuklarıma 1 yaşına kadar prima kullanmıştım. O zamanlar fark ettiğim şuydu. Özellikle ilk hafta sürekli kaka yapıyorlar ve bez boşken direk değiştirmek gerekiyor çünkü miktarı çok az oluyor kakanın. Bez uzun süre kalamıyor altında. Bu yüzden prima almaktan vazgeçtim. Zaten sürekli değişecek altı. Daha uygun fiyatlı bez almak istiyorum. Sleepy yeni doğan lastiğinin sıktığından bahsetmisler bazı kişiler ondan da vazgeçtim. Evy baby daha önce kullandığım bir bez. Yapısı,inceliği vs beğeniyorum. Fiyatıda baya uyguna geliyor. Şimdilik evy baby almaya karar verdim inşallah memnun kalırım belki sizlere de fikir olur yazdıklarım

Günaydınlar bayadır yoktum. 31+3 olduk 20 Mayıs gibi planlı sezeryan düşünüyoruz tabi o zamana kadar doğmaz sa az kaldı zamanımız neler yapıyorsunuz.
Ayy çokkk heyecanlı böyle okuyunca heyecanlandım ben de 30+3 oldum haftaya doktora gideceğim bakalım zaman geçmiyor sağ sağlim gelsin inşallah bütün teyzesinin minnoşları

Benimde salı günü bakalım minikler ne yapıyor valla aynı devam şiştik iyice hareketler kısıtlanıyor

Ya bende tutmak istiyodum içim bi buruk sanki bana ramazan gelmemiş gibi üst üste olmasada arada bir tutucam bende

Ay inşallah hiç zorluk yaşamazsın kuzum
Kızlar zzekta sordu kim tutacak diye bende söyledim üstüme gelmeyin hamileyim ben aaa o da denemek için tutuyorum. Aha da şimdi yeni uyandım. Kaldı 5 buçuk saat.
Su olayını da yanlış anlamışsınız kızlar. İftarda 3 litre değil, iftarla sahur arası 3 litre su içilecek. Ben içiyorum zaten o kadar su
Denemeden de tutmamak istemedim çünkü
önceki bebelerden tam 180 küsur borç var
bakalım nasıl olacak akşama doğru

Günaydınlar bayadır yoktum. 31+3 olduk 20 Mayıs gibi planlı sezeryan düşünüyoruz tabi o zamana kadar doğmaz sa az kaldı zamanımız neler yapıyorsunuz.
Ya günaydın canım nerelerdesin sen yaaaaa
Her şey yolunda mı tatlım iyi misin
Güüüünnnnaaaayyyyddddıııınnnnnnnn
Günaaaayyyydınnnnn baaaallll
Yukarda yazdım tatlım
Canımmmmm aklım sende
Keşke fırsat bulup yazabilsen bize yaaa
Şu an nasılsın durdu mu sancılar
Ah canım benim ya
En doğru zamanda sağlıkla gelsinler aminnnnn

Çok geçmiş olsun güzel anne, allahım ikinize de bol şifa versin bu mübarek güzel günlerin hatrına.
Amin amin inşallah canım
Genelde kendimi çok suçluyorum neden yatmadım diye
İnşallah canım benim inşallah
Yaa kuzularım gelmesinler daha. Kuzenim de 32 haftada ikizlerini doğurdu bi süre küvezde kaldılar şimdi iyiler çok şükür. Korkma lütfen Allahın izniyle bir şey olmaz kuzulara
32yi görebiliriz inşallah amin sweet amin
Hala durmadı malesef Korkuyla beklemeye devam

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim desteğiniz için

Yaa kızlarr oruç tutmak bebeğe zarar değilmi ama sonuçta seninle besleniyor ben bebeğe günahh diye biliyorumm borcu sonra verirsiniz önemli olan bebeğimizi düşünüp düzenli beslenmek benim fikrim tabi yanlış anlamayın ilaç olamsada düzenli beslenmek çok önemli ben buyüzdende tutmamayı tercih ediyorum hernekadar vitaminlerim ilaçlarım olsada olmasada öyle düşünüyorum

Buralardayım aman işler güçler uğraştık durduk. Şükür yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik pelvik kası denen kısımlar et kırması gibi çok ağrım oluyor bayramı da bi atlatsak korkmayacağım

Kendini suçlama inan ki her şey olacağına varıyor

kızlar genel olarak yazayım, Ömer Nasuhi Bilmen‘nin ilmihal kitabında yazan ifade de gebe kadın eğer kendisine ya da bebeğine bir zarar gelmesinden korkarsa orucu bozabilir. Sonra kaza edebilir.

benim Okuduklarımdan anladığım orucu tutmamak İçin geçerli ve gerçek bir sorundan bahsediyor olmak gerekiyor. Yani zanla, acabayla oruç tutmamak doğru değil, gerçek bir neden olmalı ve kendisine güvenilir, adaleti olan müslüman bir doktorun da evet sen oruç tutmamalısın demesiyle oruç tutmama olabilir. İlmihalde de korkarsa ifadesi var yine bu korku gerçeğe dayanmalı.
‘Bebeğe günah’ ifadesini islami hiç bir kaynakta görmedim. Yani bu ifadeleri kullanırken dayanağımız sağlam olmalı.
iftarla sahur arasındaki beslenme, yeme içme ile gayet normal rutinimizi devam ettirebiliriz. İftarda bir oturuşta 3 tl suyu normalde bile içmeyiz, içemeyiz. İftar sahur arasına yayarak aşırı tuz ve şeker tüketiminden, sindirimi yoracak gıdalardan uzak durarak hem kendimiz hem bebeğimiz için güzel bir süreç geçirebiliriz İnşallah.
diyelim ki her şeye dikkat ettik ve sıkıntı yaşadık, o zaman orucu bozma ruhsatımız var, ruhsatı kullanırız.

doktorların gebelere oruç tutmayın demesi genel bir cevap, kişiler kendi durumlarına göre karar vermeli ve doktorlarıyla değerlendirmeli. Şimdi hiç sorunu olmayan bir gebe bir kadın hangi gerekçeyle tutmayacak? Ya da sıkıntısı olan bir kadın hangi gerekçeyle orucu tutmak İçin kendini zorlayacak?

kendi kanaatim en güzeli oruca niyet etmek ve günü buna göre yeniden düzenlemek. Ramazanın rahmetiyle bereketiyle elhamdulillah bir anda düzene giriveriyoruz. Bu gebe olmasak bile öyle değil mi?

Kuzum doktoruma sordum ben tavsiye etmiyorum gebelere dedi ama sizin herhangi bir sorununuz yok gebelikle ilgili isterseniz tutabilirsiniz dedi. Haatanedeki diğer doktorlara da sordum onlar da sorun yoksa deneyebilirsiniz tansiyonunuz düşmezse tutun dediler. Başka takip ettiğim doktorlar da çoğu bu görüşte. Ama asla tutmayın diyen de var tabii. O yüzden ben denemeye karar verdim ve çoooook şükür şu an Çok iyim. Fazlasıyla suyumu içtim sahura kadar.
En ufak sıkıntıda zaten bozarım o konuda sınırsız ruhsat var
Yanlış anlama olur mu hiç kuzummm konuşuyoruz şurada. Kimse kimseye tut yada tutma diye baskı yapmıyor ki tatlış tatlış muahabbet ediyoruz

Evet bayramı bi atlatsak bayağı bayağı rahat etcez haziran başı doğumu beklenenler.

Aynen canım ruhsat var...
Ben şahsen denemeden ruhsat kullanmak istemedim.
Tutmayanlara kimse de bi şey diyemez
Bende aslında tutmayacaktım ammaaa nedense içim rahat etmedi, evdeyim nasılsa bi deneyeyim dedim ve beklediğimden iyi gidiyor elhamdülillah

Canım benim kendini sıkma Allah aşkına
Derin derin nefes al ver. Önce sakinleş
Senle alakalı değil ikizler çoğunlukta erken gelir zaten senin suçun ne kuzum sen kendini üzme şu durumda bi de
Bebişlerinle konuş az daha beklesinler sakin kalmaya çalış lütfeeennnnn
Dualarımız seninle canım

Ruhsat olarak bilmiyodum kuzum
Ben zaten çok susuyorum dakkabaşı su içiyorum
Yoksa bende bayılırım oruç tutmayı
Açlığa dayanamıyorum bende başım acayip dönüyor buzamanda epey zorlandım deneme yaptım sende anlayışın için sağol canım benim
Benim sıkintım var canımm maalesef tutamıyorum

internette bakınca doktorlara yüksek çoğunluk tutmayın diyor direk. Orucu sadece açlıkla bağdaştırmaktan kaynaklı olabilir. Ki bizler elhamdulillah gida ve suya rahatça ulaşabilen insanlarız. Bir de seninde doktorunun dediği gibi bir sıkıntımız yoksa inşallah niyet ederiz, olmazsa ruhsatı kullanırız.
bende dün geceye kadar işin bilimsel yönüne çok baktım, fıkıhtaki ifadeleri de doğru anlayamadığımı farkettim. Öyle olunca tekrar gözden geçirdim, eşimle de kontrol ettik ve inşallah niyetlenmemi doğru bulduk. Rabbim bu süreci hepimiz için en hayırlı ve güzel biçimde geçirmeyi nasib etsin. İnşallah açlıkta şifa olsun bedenlerimize bebeklerimize..

bir de annemle konuştum bana hamileyken oruç tutmuş elhamdulillah, zamanına baktım kaç haftalıkmış diye, ben 90 doğumluyum 90 da ramazan 28 Martta başlamış annemle haftamız aynıymış. Çok mutlu oldum. İnşallah benim oğlumda bu dönemin maneviyatından güzelce faydalanır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…