2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Ruhsat olarak bilmiyodum kuzum
Ben zaten çok susuyorum dakkabaşı su içiyorum
Yoksa bende bayılırım oruç tutmayı
Açlığa dayanamıyorum bende başım acayip dönüyor buzamanda epey zorlandım deneme yaptım sende anlayışın için sağol canım benim🤲

Benim sıkintım var canımm maalesef tutamıyorum 😒
İşte sıkıntın olunca farklı oruc tutmamayı mübah kılan haller var. Rabbimiz kolaylaştırmış her şeyi. İnşallah sağlıklı günlerde sükunetle kaza edersin 🤗

• Muhteşem
Reactions: Jou
Girdik ter içind ekalmaya başladıkk dün gece dedim esime öffff cok sıcaksın buram buramm senin sıcağın geliyo geç salona dedim :KK70:
Bende öyle valla
Burda gördüğüm kadarıyla kimse hamileyim diye kendini naza niyaza çekmiyor. Herkes işine gidiyor evinin işini yapıyor bir yandan da bebeği için hazırlık yapıyor. Aile bütçesini düşünÜyor indirim kovalıyor. Süper kahramanlar değiliz. Herşeyi tek başımıza eksiksiz kusursuz yapmaya çalışmak yorucu olabilir. Çok yüklenmeyin kendinize🧡
Öyle mecbur kuzu ne yapalım😬
Kızlar @zzekta sordu kim tutacak diye bende söyledim üstüme gelmeyin hamileyim ben aaa😂😂😂 o da denemek için tutuyorum. Aha da şimdi yeni uyandım. Kaldı 5 buçuk saat.
Su olayını da yanlış anlamışsınız kızlar. İftarda 3 litre değil, iftarla sahur arası 3 litre su içilecek. Ben içiyorum zaten o kadar su
Denemeden de tutmamak istemedim çünkü
önceki bebelerden tam 180 küsur borç var😢
bakalım nasıl olacak akşama doğru 😃😃😃

Ya günaydın canım nerelerdesin sen yaaaaa
Her şey yolunda mı tatlım iyi misin😍

Günaaaayyyydınnnnn baaaallll :KK200::KK37:

Yukarda yazdım tatlım 🤗🤗🤗

Canımmmmm aklım sende
Keşke fırsat bulup yazabilsen bize yaaa
Şu an nasılsın durdu mu sancılar
Ah canım benim ya
En doğru zamanda sağlıkla gelsinler aminnnnn🤲
Yok kuzum ben sana özendim bile ilk defa bu sene böyle tutmicam diye buruğum kendimi rahatlatmaya çalışıyorum 😄

• Beğen
Hahahaha iyi dedinn evde oyüzden tatlıda hiç bulundurmuyorrr amaa tatlı niyetine kinder yumurta varya oyuncaklı onu alıyo o yemekten sonra yiyorum iyi geliyo bana 😂😂
😂hadi ya , bnm kız da çok seviyo ama dün ağladı hep aynı oyuncaklar çıkıyo diye 🤣. Sen de biriktir şimdiden bakalım oyuncakları

• Komik
Ruhsat olarak bilmiyodum kuzum
Ben zaten çok susuyorum dakkabaşı su içiyorum
Yoksa bende bayılırım oruç tutmayı
Açlığa dayanamıyorum bende başım acayip dönüyor buzamanda epey zorlandım deneme yaptım sende anlayışın için sağol canım benim🤲

Benim sıkintım var canımm maalesef tutamıyorum 😒
Ayyy heralde kuzum ne demekkkk
Seviliyorsun bal😍
internette bakınca doktorlara yüksek çoğunluk tutmayın diyor direk. Orucu sadece açlıkla bağdaştırmaktan kaynaklı olabilir. Ki bizler elhamdulillah gida ve suya rahatça ulaşabilen insanlarız. Bir de seninde doktorunun dediği gibi bir sıkıntımız yoksa inşallah niyet ederiz, olmazsa ruhsatı kullanırız.
bende dün geceye kadar işin bilimsel yönüne çok baktım, fıkıhtaki ifadeleri de doğru anlayamadığımı farkettim. Öyle olunca tekrar gözden geçirdim, eşimle de kontrol ettik ve inşallah niyetlenmemi doğru bulduk. Rabbim bu süreci hepimiz için en hayırlı ve güzel biçimde geçirmeyi nasib etsin. İnşallah açlıkta şifa olsun bedenlerimize bebeklerimize.. 🤗🌹

bir de annemle konuştum bana hamileyken oruç tutmuş elhamdulillah, zamanına baktım kaç haftalıkmış diye, ben 90 doğumluyum 90 da ramazan 28 Martta başlamış annemle haftamız aynıymış. Çok mutlu oldum. İnşallah benim oğlumda bu dönemin maneviyatından güzelce faydalanır. 😍
Evet canım ama hani sağlık sorunundan dolayı tutamayan veya ruhsatı kullanıp tutmayan arkadaşların da kendilerini kötü hissetmelerine mahal verecek şeyler yazmak istemiyorum açıkçası. Hepimiz anne adaylarıyız hassasız
Çok öpüyorum hepinizi 🤩😍🌹

kızlar genel olarak yazayım, Ömer Nasuhi Bilmen‘nin ilmihal kitabında yazan ifade de gebe kadın eğer kendisine ya da bebeğine bir zarar gelmesinden korkarsa orucu bozabilir. Sonra kaza edebilir.

benim Okuduklarımdan anladığım orucu tutmamak İçin geçerli ve gerçek bir sorundan bahsediyor olmak gerekiyor. Yani zanla, acabayla oruç tutmamak doğru değil, gerçek bir neden olmalı ve kendisine güvenilir, adaleti olan müslüman bir doktorun da evet sen oruç tutmamalısın demesiyle oruç tutmama olabilir. İlmihalde de korkarsa ifadesi var yine bu korku gerçeğe dayanmalı.
‘Bebeğe günah’ ifadesini islami hiç bir kaynakta görmedim. Yani bu ifadeleri kullanırken dayanağımız sağlam olmalı.
iftarla sahur arasındaki beslenme, yeme içme ile gayet normal rutinimizi devam ettirebiliriz. İftarda bir oturuşta 3 tl suyu normalde bile içmeyiz, içemeyiz. İftar sahur arasına yayarak aşırı tuz ve şeker tüketiminden, sindirimi yoracak gıdalardan uzak durarak hem kendimiz hem bebeğimiz için güzel bir süreç geçirebiliriz İnşallah.
diyelim ki her şeye dikkat ettik ve sıkıntı yaşadık, o zaman orucu bozma ruhsatımız var, ruhsatı kullanırız.

doktorların gebelere oruç tutmayın demesi genel bir cevap, kişiler kendi durumlarına göre karar vermeli ve doktorlarıyla değerlendirmeli. Şimdi hiç sorunu olmayan bir gebe bir kadın hangi gerekçeyle tutmayacak? Ya da sıkıntısı olan bir kadın hangi gerekçeyle orucu tutmak İçin kendini zorlayacak?

kendi kanaatim en güzeli oruca niyet etmek ve günü buna göre yeniden düzenlemek. Ramazanın rahmetiyle bereketiyle elhamdulillah bir anda düzene giriveriyoruz. Bu gebe olmasak bile öyle değil mi?
Doğru kuzu valla ne güzel yazmışsın ben geçen günlerde kaza tuttum normalde dayanıklıyımdır yani ama son saatler inanılmaz kötü oldum yedikten sonra kafamı kaldıramadım denedim kendimide o gün ama şimdide sanki tutabilirmişim gibi geliyo gribimi atlattığımda bi gün denicem yine bakalım

Kızlar benim sancılar nedeniyle yatışım yapıldı, dualarınızı beklerim, daha çok küçükler, inşallah durur bu kasılmalar😞
Canim korkma allahın izniyle hic birşey olmaz doğsalar bile organ gelişimleri tamamlandi bu dönemden sonra kılo aldiklari dönemdeler içini ferah tut stres yapmamaya çaliş tahmin edebiliyorum çok zor ama bebişlerin icin sakinleştir kendini dualarim sizinle 🙏🏻🌸 bizide habersiz birakma kafa dağitmak istediğinde biz burdayiz

Ayyy heralde kuzum ne demekkkk
Seviliyorsun bal😍

Evet canım ama hani sağlık sorunundan dolayı tutamayan veya ruhsatı kullanıp tutmayan arkadaşların da kendilerini kötü hissetmelerine mahal verecek şeyler yazmak istemiyorum açıkçası. Hepimiz anne adaylarıyız hassasız
Çok öpüyorum hepinizi 🤩😍🌹
Sizdee öylee herkes kendince fikirlerini söylüyoe sadece bildiklerini söylüyorr böyle anlayışla gitmek çok daha güzel oluyorr çok sükür butopik herzaman hep öyleydi öylede kalcak allahın izniylee 🤩 bende bildikleriimi söyledim duymadıklarım varmış meğerr öğrenmiş oldum 💜 günde 4 tane vitaminlerim var hepsine nasıl bi sahura ederim bide o var benimki çok karışık bi durum bide denedim geçen nevrim döndü gözüm karardı😒

Son düzenleme:
Sizdee öylee herkes kendince fikirlerini söylüyoe sadece bildiklerini söylüyorr böyle anlayışla gitmek çok daha güzel oluyorr çok sükür butopik herzaman hep öyleydi öylede kalcak allahın izniylee 🤩 bende bildikleriimi söyledim duymadıklarım varmış meğerr öğrenmiş oldum 💜 günde 4 tane vitaminlerim var hepsine nasıl bi sahura ederim bide o var benimki çok karışık bi durum bide denedim geçen nevrim döndü gözüm karardı😒
Oruc tutanlarin allah kabul etsin oruclarini sana katılıyorum Jou Jou bi dunya vitamin var ve suana kdr oturttugumuz bir beslenme düzeni var biranda bunun dişina cikip iki öğün beslenmeye düşürmek bilmiyorum nekdr sağlıklı olur benim doktorum önermemişti hamilelere ve emziren annelerede ztn 2 öğün beslenmeyi de önermiyorlar her anne kendini ve bebişini kendince en iyi sekilde düsünüp karar verir zaten 🌸 sağlıklı güzel hayırlı ramazanlar hepimize 🙏🏻💐

Kızlar merhaba 😔 bebeğimin hareketleri normalde dışarıdan bile görünürdü ama dünden buyana sanki karnımın çok derinliklerinde hareket ediyormuş gibi hissediyorum hareket var ama çok zayıf ve çok içeriden hareket ediyor sanki. Sert hareket olarak 3 4 defa hissettim dünden bu yana ama hep derin hareketler var mı acaba başına gelen

Oruc tutanlarin allah kabul etsin oruclarini sana katılıyorum Jou Jou bi dunya vitamin var ve suana kdr oturttugumuz bir beslenme düzeni var biranda bunun dişina cikip iki öğün beslenmeye düşürmek bilmiyorum nekdr sağlıklı olur benim doktorum önermemişti hamilelere ve emziren annelerede ztn 2 öğün beslenmeyi de önermiyorlar her anne kendini ve bebişini kendince en iyi sekilde düsünüp karar verir zaten 🌸 sağlıklı güzel hayırlı ramazanlar hepimize 🙏🏻💐
Iste bende bide onu demek istedim bugüne kadar düzenli giderken bianda vucut nasıl şaşırır onu bilmiyorum bi dünyada vitamin derken benim için hiç iyi olmaz şu saatte kadar tek lokma birşey yiyemedimm kahvaltı ettim sadece şuan birşey araöğünde yemedim diye başım acayip çatlıyo öyle tabiii herkes kendi kararı ben sadece bildiklerimi söyledim 🥰🥰 eminim benim doktorda tutma orucu der vitaminlerini hiç aksatma demişti bana hep düzenli iç dedi
Herkesinde allahım oruçları kabul eylesin inşaallahh sağsalimm 🤲🤲
Kızlar merhaba 😔 bebeğimin hareketleri normalde dışarıdan bile görünürdü ama dünden buyana sanki karnımın çok derinliklerinde hareket ediyormuş gibi hissediyorum hareket var ama çok zayıf ve çok içeriden hareket ediyor sanki. Sert hareket olarak 3 4 defa hissettim dünden bu yana ama hep derin hareketler var mı acaba başına gelen
Var canım benimde 2gündür pek görmüyorum hareketini dışardan normal bunlar sıkma canını hele geceleri pek olmuyo bırakta dinlensin yav hep hareketmi etcek annesiii🤩🤩 hattaa sabah mincırladım karnımıda öyle tepki verdi rahatladım

Iste bende bide onu demek istedim bugüne kadar düzenli giderken bianda vucut nasıl şaşırır onu bilmiyorum bi dünyada vitamin derken benim için hiç iyi olmaz şu saatte kadar tek lokma birşey yiyemedimm kahvaltı ettim sadece şuan birşey araöğünde yemedim diye başım acayip çatlıyo öyle tabiii herkes kendi kararı ben sadece bildiklerimi söyledim 🥰🥰 eminim benim doktorda tutma orucu der vitaminlerini hiç aksatma demişti bana hep düzenli iç dedi

Var canım benimde 2gündür pek görmüyorum hareketini dışardan normal bunlar sıkma canını
Valla içim rahatladı ya çok korktum teşekkür ederim canım 😔

• Beğen
Bende arada öyle oluyorum gece niye hic hareket etmedi bukadar rahat nasıl uyudm derken sırtüstü yattım mıncırladım hep biraz vurdu arada geçtii
Evet aynen canm bende de hareket var ama güçsüz cılız yani normalde bu bebiş böyle değildi noldu diyorum kendi kendime ama bazıları pozisyonuyla alakalı diyorlar. Sorun olmasın da gerisi önemli değil

• Beğen
Evet aynen canm bende de hareket var ama güçsüz cılız yani normalde bu bebiş böyle değildi noldu diyorum kendi kendime ama bazıları pozisyonuyla alakalı diyorlar. Sorun olmasın da gerisi önemli değil
Aynen aynenn yeterki iyi olsunda hareketi cok olmasada olurr hareketini hissetmek istersen mıncırlaki rahatlarsın 🥰

X