2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Ben de üşüyorum canım belli olmasına da az kaldı kismetse söylerim bakalım erkek miymiş kız mıymış partiden sonra 😂

Evet ben de yapacağım her şeyi ayarladık bile sonuçlar da temiz gelir inşallah 💖
Canım süper çok heyecanlı❤️ Merakla bekliyorum. Kaçıncı haftada öğreneceksiniz❤️

Kızlar Bana dualarınızı Bekliyorum Adım Gamze.Daha önce 3 kez bebeğimi kaybettim.suan 7 haftalık gebeyim zor günler geçiriyorum.Stres korku Üzüntü çok oluyor
Bende 1 kez kaybettim ve onu kaybettiğim haftamdayım şu an. Bende korkuyorum canım. Allah-ü Teala korkularımızdan emin kılsın inşallah.

Canım süper çok heyecanlı❤️ Merakla bekliyorum. Kaçıncı haftada öğreneceksiniz❤️
16sinda fetal DNA yaptıracağım canim 5 maksimum 7 8 iş gününe çıkıyormuş. 28 Mayıs'a da parti organize ettik. Sanırım 21inden sonra belli olacak cinsiyeti, doktorumuz da zarfa yazacak. Sonuçlar temiz gelsin cinsiyet hiç önemli değil tabi ama insan merak ediyor ilk çocuğumuz. Parti aslında riskli süreci de atlattığı için bir eğlence olacak bizim için. 11-12.haftada öğrenmiş olacağız inşallah

Kızlar Bana dualarınızı Bekliyorum Adım Gamze.Daha önce 3 kez bebeğimi kaybettim.suan 7 haftalık gebeyim zor günler geçiriyorum.Stres korku Üzüntü çok oluyor
Bende 2 kez kaybettim canım şuan gebeliğim 7+3
Senin yaşadığın stres ve sıkıntıyı çok iyi anlıyorum ama bizim aklımızı oyalamamız lazım bi şekilde
İyi düşünüp iyi olmasını bekliyeceğiz bol bol dua edicez inş
Kalp atışı duydun mu sen ben henüz duymadım bu yüzden çok geriliyorum stres ve kaygı nedenim tamamen bu
Allahım bu güzel anlamlı günün hatırına güzel haberler nasip etsin bize 🙏🏻

İyi akşamlar kızlar maşallah herkes öğretmen, öğretmenler odası gibi olmuş burası.
O zaman sorayım bakalım doğum izni bittikten sonra nasıl bir yol izleyeceksiniz? Ortalama mart ayı içinde bitiyor izinler. Kalıyor 2,5 ay. Ara tatildi bayramdı derken yine 2 ay denilebilir. Ben çok kararsızım çalışmaya da ihtiyaç var ama bebeğimi de bırakmak istemem. Erken belki karar vermek düşünmek için ama gerçekten rahatça bebeğime bakabileceğim bir durumda olmayı da çok istiyorum.
Ben de çok düşündüm bunu. Maalesef 2 ay bugünün parasıyla 14 15 bin yapıyor. Ben de ücretsiz izine ayrılmayı düşünüyordum ama bebeğin masraflarına bakınca zor görünüyor. Bir de ev kredisi ödüyoruz. Çok zorlanırız. Eğer kredim olmasaydı alırdım izin ama. Muhtemelen annemi çağıracağım. Günde 3 saat ders alırım toplamda 15 16 saat. Gönlümden geçen ücretsiz izin ama.

Merhaba kızlar, ben şimdi doktordan geldim 6+1 4,4mm dedi bebek için ama kalp atışı 110 dedi normalde en az 120 beklerim dedi 10 gün soruna yeniden gel dedi. Dün 2 3 damla kanamam oldu ilişki yok dedi. Sizin bu zamanda kalp atışınız kaç çıkmıştı? Normal mi bir sorun var mı anlamadım 😭

Canım kızlar günaydın ☀️
Çok fazla yazamıyorum ama hepsini okuyorum. Tam yazıcam bakıyorum konu değişmiş 😀
Ben de hiç belirti yok. Ne bulantı ne kusma. Çok şükür ama ben de durum böyle olunca dayanamadım yine cuma günü dr gittim. Sat’a göre 6+2 iydi cihaza göre de 6+2 çıktı. Kalp atışlarını duyamadım ama gördüm. Yani cihazın altında çıktı. Çok şükür. Dr haftaya duyulur kalbi atıyor dedi.

Ben de öğretmenin maalesef ücretsiz izin alamayacağım. Her şey çok pahalı. Kredi ödüyoruz bir taraftan. Başka bir yol bulacağız artık. Ailelerden de uzağız ama iki ay gelip giderler.

Geçen bir arkadaşla konuştum. Her şeyin haziran ayında çok artacağını söyledi. Bebeğin eşyalarını ufaktan al dedi. Almayalım kenara parasını koyalım dedim ama para bir şekilde bitiyor borçlanmayınca 😀 dolapla şifonyer beğendim 8 bin dedi . Bi taraftan taksitle alalım üç aya bitiririz diyorum, bi taraftan delirme çok erken diyorum. Bebek arabaları dünya para olmuş. 😀 siz ne yapacaksınız ne zaman almayı düşünüyorsunuz

Merhaba kızlar, ben şimdi doktordan geldim 6+1 4,4mm dedi bebek için ama kalp atışı 110 dedi normalde en az 120 beklerim dedi 10 gün soruna yeniden gel dedi. Dün 2 3 damla kanamam oldu ilişki yok dedi. Sizin bu zamanda kalp atışınız kaç çıkmıştı? Normal mi bir sorun var mı anlamadım 😭
Ben 6+2 de gittim duyulmadı bile ama var dedi. Ekranda çıktı gayet normal

Bende 2 kez kaybettim canım şuan gebeliğim 7+3
Senin yaşadığın stres ve sıkıntıyı çok iyi anlıyorum ama bizim aklımızı oyalamamız lazım bi şekilde
İyi düşünüp iyi olmasını bekliyeceğiz bol bol dua edicez inş
Kalp atışı duydun mu sen ben henüz duymadım bu yüzden çok geriliyorum stres ve kaygı nedenim tamamen bu
Allahım bu güzel anlamlı günün hatırına güzel haberler nasip etsin bize 🙏🏻
Duydum

Canım kızlar günaydın ☀️
Çok fazla yazamıyorum ama hepsini okuyorum. Tam yazıcam bakıyorum konu değişmiş 😀
Ben de hiç belirti yok. Ne bulantı ne kusma. Çok şükür ama ben de durum böyle olunca dayanamadım yine cuma günü dr gittim. Sat’a göre 6+2 iydi cihaza göre de 6+2 çıktı. Kalp atışlarını duyamadım ama gördüm. Yani cihazın altında çıktı. Çok şükür. Dr haftaya duyulur kalbi atıyor dedi.

Ben de öğretmenin maalesef ücretsiz izin alamayacağım. Her şey çok pahalı. Kredi ödüyoruz bir taraftan. Başka bir yol bulacağız artık. Ailelerden de uzağız ama iki ay gelip giderler.

Geçen bir arkadaşla konuştum. Her şeyin haziran ayında çok artacağını söyledi. Bebeğin eşyalarını ufaktan al dedi. Almayalım kenara parasını koyalım dedim ama para bir şekilde bitiyor borçlanmayınca 😀 dolapla şifonyer beğendim 8 bin dedi . Bi taraftan taksitle alalım üç aya bitiririz diyorum, bi taraftan delirme çok erken diyorum. Bebek arabaları dünya para olmuş. 😀 siz ne yapacaksınız ne zaman almayı düşünüyorsunuz
Ben 7.aydan önce hiçbir şey almayı düşünmüyorum çocuğa hadi en erken 6 olsun. Çok çok erken bence canım.

• Beğen
Reactions: zan
Canım kızlar günaydın ☀️

Biz komple evin seklini degistirecegiz galiba bebise oda yok bizde 😂😂😂 koynumda yatıracağım onu bi doğsundaa 😍😍😍😊😊😊😊

Canım kızlar günaydın ☀️

Valla ben de bir şeyler almak istiyorum ama doğmamış değil cinsiyeti olmayan bebeğe don biçemiyorum😂😂😂 neyden ne kadar alıcam ne lazım ne değil zıbın ne body nedir bunlardan kaç tane kaç aylık olması lazım hiç bilmiyorum.
Eşya konusunda da ben bi anne yanı beşiği alıp kendi odasını 10-12 yasına kadar kullanabileceği sekilde düzenlemek istiyorum. Montessori yatak vb gibi. Ama şu an için erken geldi bana doğuma yakın ya da sonrasında yavaş yavaş hallederim gibi.
Bebek arabası ben de bakıyorum 5 bin falan sanırım ortalama bi arabaya anca yeter.

• Beğen
Valla ben de bir şeyler almak istiyorum ama doğmamış değil cinsiyeti olmayan bebeğe don biçemiyorum😂😂😂 neyden ne kadar alıcam ne lazım ne değil zıbın ne body nedir bunlardan kaç tane kaç aylık olması lazım hiç bilmiyorum.
Eşya konusunda da ben bi anne yanı beşiği alıp kendi odasını 10-12 yasına kadar kullanabileceği sekilde düzenlemek istiyorum. Montessori yatak vb gibi. Ama şu an için erken geldi bana doğuma yakın ya da sonrasında yavaş yavaş hallederim gibi.
Bebek arabası ben de bakıyorum 5 bin falan sanırım ortalama bi arabaya anca yeter.
Ben de öyle yapcağım. Uzun süreli eşyalar alacağım. Kıyafete çok para vermeyi düşünmüyorum onları çok giyemiyorlar. Bi anne yanı alıcam sonra ikeadan yatak 😀

Ben de öyle yapcağım. Uzun süreli eşyalar alacağım. Kıyafete çok para vermeyi düşünmüyorum onları çok giyemiyorlar. Bi anne yanı alıcam sonra ikeadan yatak 😀
Aynen kıyafet konusunda ablamdan ayırmış kalan sağlamları işe yarayanları alıp üstüne eklemeler yapacağım sanırım. 1-2 yaş için dış giyim yatırımı falan daha mantıklı şu an😂

• Beğen
Ben de oda yapamayacağım hem evimiz müsait değil hem de eşimin tayini çıkabilir netlik olmadığı anda geleceği için oda yapmayacağım. Park yatak alıp bikaç sene onda yatması çok uygun olacak bizim için. Ben dolap gibi 2. El uygulamalardan bile bakıyorum bebek arabası açıkçası. Önemli olan benim için hesaplı olması zaten bebişler altın beşikte de yatsa park yatakta da yatsa anlamıyorlar 😀

X