2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
İşte yeni yeni başladı max 1 aydır var. Normalde kendi zamanında doğan bebekler nerdeyse adım atarken benimki yeni yeni emeklemeye başlamıştı. Hep biraz geriden geldi
Bu şey değil mi bizim kızbak şuan 10 ay 12 günlük tam tur odada seri yuvarlanma ekim başı başladı, işte koldan destek alıp göğsünü kaldırma vs hepsi ekim başı ile başladı millet bunu çok önce yaparken bizimki yüz üstünden sırt üstü bile dönemiyorduha şimdi de kucağımda ayaklar titreye titreye anca yere az basıyor ama ben koltuk altından tutuyorum yani, öyle bir yere tutunup kendi ayağa kalkma vs nerde

Yapar yapar. Kimi çocuk 9 kimi 12 kimi 18 ayda yürüyor işte. Bizimki hımbıl çıktı

Zıpzıp al mutlaka
O kalçasına zarar vermez mi sence Yürüteç sıkıntıymış ama o nasıl olur bilmiyorum tabi, bizimki bu kalça gelişim geriliği yaşayınca insan korkuyor yoksa benim de aklıma geldi çünkü belli yumşak çocuk bi sert değil

Yürüteç önermiyorrlar ama zıp zıp günde belirli saat faydalı bile oluyormuş bacak kasları için. Yine de doktoruna danış tabi

Bu aralar tek uykuya geçme sinyalleri verirlermiş atak haftasından dolayı direnirlermiş , ama 15.aydan önce tek uykuya geçirmeyin dedi doktorumuz
Mutlaka 2 uyku yapsın dedi gündüz
Bence gündüz uykusu yetmediği için gece dalmakta zorlanıyor canım
Sen iki uykuya yeniden geçiş yaptır
Aynı durumlar bizde de var canım
Hatta yumruklarını sıkıp kendini böyle ıhhh ıhh yapıyor çok komik cüce boyuyla
İnşallah geçicidir , böyle böyle büyüyüp gidecekler yaa resmen annelik çılgınlık

Benim kız hasta oldu kızlar.nerden aldı anlamadık.ateşle başladı.boğazda balgam var uyutmuyor çocuğu.balgamı çıkartıcam diye dün bir kere bugün 2 kere kustu.ateş dün çoktu bugün azaldı ama uyuyamadığı için çok huysuz gözler kırmızı.çok canım sıkılıyor.birde hala basmıyor bizimki çok tembel çıktı.nasıl yürüyecek bilmem

Oy gecmis olsun. Hastalanmasin kuzular yaa. Eger icerse, kuru dutu kaynatip suyunu icirebilirsiniz. Benim bebegime iyi gelmisti. Dogal antibiyotik diyorlar kuru dut suyu icin.

Cok tesekkur ederim canm,benim oglan 2. Ayda redde basladi 7. Aya kadar istekli emmedi,simdide emiyor ama düskün bebeklerden degil,gün icinde hep ayakta ve biseyde yemiyor düzgün,o yuzden merak ettim bukadar emmek iyimi diyr ama size göre iyiymis yine,sedece gün icinde bir ögünü düzgün yiyor,gerisi 3-5 kasigi gecmez valla,benimde 2. Cocuk cokta ilgilenemiyrm ,bakalim nasl büyüyecek bu cocuk

Kizlar yurüme konusunu takanlar icin söylüyrm,eltimin kizi 21 aylikken yürudu,hic bir sıkıntısı yoktu cani istemedi bebisin ,birde tombuldu o etkenmi bilmiyrm,yani demem o ki,her bebek farkli etrafa aldiris etmeyin,Allah korusun baska bir problem yoksa,yani bebek normalse kaslar iyiyse takilmayin,illaki yüruyecek

Bugun dişaridan eve soktum diye kendini yerlere atarak bagira bagira agladi kesinlikle sakinlesmedi iyice inatlasmaya basladi istedigi hersey olsun istiyor heryerde tutturuyor agliyor sinirden agliyor bide cok ilginç
Off şimdiden başladı desene
Valla kafayi yicem uyumuyo beni canimdan bezdirdi.
Cuma cumartesi ağladım o derece. Ağlıyor, çığlık atıyor. Uyutamadım uzun süre. Şurup verdim anca sakinledi. Bugün normal uyudu çok zorluyor beni. Gündüz aşırı aktif boyun, bel, kol kalmadı bende şişko patates.

Benim oğlanın zaten uyku ve huysuzluk konusu doğduğundan beri malumunuz.bide buna emekleme ve kurcalama huyuda eklenince ben yakinda çürüge cikcam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…