2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Bende dün doktora gittim. Keseyi gördük. 5,55mm olmuş. 10 gün sonra bebeği görmek için gel dedi. Tiroid 3,02 ydi ne yapacağız dedim. Kalp atışı duyduktan sonra tekrar kan aldırdıp kontrol edeceğiz ona göre karar vereceğiz dedi. Benim b12, d vitamini, folik asit hepsi çok düşük. B12 ve folik asit içerek dil altı bir şey verdi ama tadı çok kötü acı badem tadında 😢 ama aktif halde bulundurduğu için vitamini hızlı yükseltiyormuş. Deneyimleyeceğiz bakalım. 25 aylık oğlumu kucağımda taşıyorum sorun mu dedim. Sorun değil normal hayatına devam et dedi. Adımı sordum olabildiğince aktif ol dedi. İlişki sırasında ağrın olmadığı sürece ilişki de serbest dedi.

canım ben gittiğimde 6+3 dedi.kalp atışını duyduk.benim de tiroid 2.80 çikti. normalde 12. hafta gelsen olurdu ama 9da tekrar gel tiroidine bakalım gerekirse ilacının dozunu yükseltelim dedi.
Tiroid benim de 2.88 ama doktor bişey demedi :) endişe etmeli mıyım? Tsh değeri değil mi? 🤔

Benim daha önce istemedi canım kalp atışını görelim ondan sonra yaparız demişti ilk olacak sen duydun mu kalp atışını
Canım kalp atışını gördü ama duymadık. Cuma günü allahın izniyle gidicez inşallah duyarız 🧿 ben bi özel hstaneye gidiyordum orda bi sürü test yapıldı simdi hastanemi değiştirdim burda da yapılır mı acaba ondan merak edip sordum canım

Ben 6+0 da gidicem cok mu erken olacak bilmiyorum . Sadece kese gördüm ben 5+0 da
Ben 5+2 de sadece kese görmüştüm 6+4 de bebeği ve kalp atışını gördük bence 6+0 da bebeği görürsünüz canım kalp atışını sesli duyamayabilirsin ama

Vajinal ultrasonda gebelik kesesi 10mm olunca karindan bakilan ultrasonda kese capi 20mm olunca yolk kesesi gözükür benimde vajinal ultrasonda net gözüktü 🤗🤲
Canım benim kese 17mm olduğunda içinde bebeği de çok net gördük karından hem de.
Canım günümün 10 saati bunu araştırıyorum çok korkuyorum banada normal dedi ama bilmiyorum ben henüz kalp atışı duymadım belki onun tedirginliği var bişey olacak korkusu içimde
Korkma canım kahve lekelenme önemli değil bana da olmuştu korktum fakat 2 kez doktor kontrolüne gittim şükür gayet iyi bebeğim. Kahve olunca sıkıntı yok kırmızı olursa önemli
Kızlar kalp atışını duyanları doktor kaç gün sonra çağırıyor
3 hafta sonra dedi bana doktorum

Canım kalp atışını gördü ama duymadık. Cuma günü allahın izniyle gidicez inşallah duyarız 🧿 ben bi özel hstaneye gidiyordum orda bi sürü test yapıldı simdi hastanemi değiştirdim burda da yapılır mı acaba ondan merak edip sordum canım
Yeni yaptırdıysan hemen istemeyebilir canım gösterirsin bir testlerini hepsini değil ama bazı testleri tekrarlamanı isteyebilir

Ben 5+2 de sadece kese görmüştüm 6+4 de bebeği ve kalp atışını gördük bence 6+0 da bebeği görürsünüz canım kalp atışını sesli duyamayabilirsin ama
Olsun insallaj güzel şeyler duyalım hepimiz ya. Aksilik yaşamayalım hevesimiz kursağımızda kalmasın insallah♥️

Herkes de oluyor heralde neredeyse doktorlar normal demiş hep . Kırmızıya dönerse dikkat etmek gerek sadece

Bir şey olmaz canım sanırım birçoğumuz yaşıyoruz bu durumu parlak kırmızı olmadığı sürece sıkıntı yok benim kaç haftadır ara ara geliyor
Kızlar çok sağ olun ya elim ayağım titredi görünce

Tiroid benim de 2.88 ama doktor bişey demedi :) endişe etmeli mıyım? Tsh değeri değil mi? 🤔
evet tsh. doktor normalde bu değer gayet güzel hic bir sıkıntı yok ama gebelikte en azindan 2.50nin altında olmasını isteriz dedi. ben 50mg eutrox kullanıyorum. yine böyle bir deger cikarsa doz yükseltelim dedi.sen de tekrar sor istersen canım

Canım benim 2.91 çıkmıştı. Sağlık ocağında aile hekimim önemsemedi. Başka bi kadın doğumcıya gidiyordum o da önemsemedi hatta 1 ay sonra kan alıp tekrar bakarız falan dedi. Sonra ben geçen hafta dr değiştirdim. O doktora söylediğimde çok önemli olduğunu söyledi hapa başlamam gerektiğini söyledi. Bikaç gündür ben de hap kullanıyorum. Başka bir doktora daha görün bence nolur nolmaz

Kızlar peçeteye silince böyle açık kahverengimsi kan geldi bişey olur mu ya normal mi
Korkma canım çok fazla kişide oluyor bende de oldu bebişte sıkıntı olmadı doktor da normal olduğunu söyledi. Kırmızı olursa dikkat etmek lazım. Hamilelerin %40'ında lekelenme oluyor baya yüksek bir oran.

Kızlar çok sağ olun ya elim ayağım titredi görünce
Bende cuma aynısı canım gördüm aklım çıktı hemen acile gittim karnımdan baktı normal dedi ama iki gündür afedersin sildikçe geliyor çamaşırıma falan bulaşmıyor ama bilmiyorum benimde cuma muayene günüm korkuyorum ama sağolsun burda arkadaşlar rahatlattı hep normal diye diye inşallah biter lekeler bi an önce hayırlısıyla 🤲🏻

X