2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Kızlar benim derdim de kilo. Kızım hala çok minik. 5.300ü zor görüyor. Reflü ilacı da kullanıyorum ama kusuyor. Görenler de aaa çok küçük diyor çok üzülüyorum. Cuma doktora gideceğiz 4.ay kontrolü de olacak.
Anne sütü alıyor sadece mama ile anne sütü birlikte oluyor mu? Sütten kesilsin de istemiyorum.
Çok hareketli bi bebiş maşallah ama çok zayıf

Mamayla takviye yap bence canım.benim kızım da sadece anne sütü alıyordu 3,5 ay kilosu 5850 çıktı doktor hemen mama da takviye yapalım dedi az buldu kilosunu bende süt mama Allah ne verdiyse yediriyorum artık yeterki kilo alsın diye

Yastik ise yariyor mu sence canim?
Yani arastirdigim kadariyla 3.aydan sonra baslayin kullanmaya deniyo gece zaten yatmiyo reflü yatağında kaydiriyo kendini diye gunduz oyun halisinda oynarken yastiga yatiriyrm ufak.bi farketti gibi sanki tek tarafi daha duz gibiydi enseye dogru şekillenecek gibime geliyo olmazsa da saglik olsun napalim

Bu sefer verecek sanırım doktor. Gelişiminde sıkıntı olmasın da mama olsun. Çok küçük bu denildiğinde çok üzülüyor insan

Benim oğlum da dün 3 ay 22 günlükken 5900 çıktı. 1 ayda sadece 300 gr almış görünüyor.. nasil bu kadar az aldı anlamadım. Son 10 gündür istahsiz huzursuzdu ama bu kadar farkedecegini düşünmemiştim. Doktor her emzirme sonrası ya sağılmış süt ya da mama takviyesi dedi. Ama zar zor emziriyorum üstüne biberon kabul etmiyor

Merhaba hanımlar ben bebişi küvette odada yıkıyorum halen. Anneme gittim geçen orda bi aparat bar yeğenimden kalan normal küveti doldurup o aparatla yıkadım o kdr rahat oldu ki… artık suyu taşı et yoruluyorum vallahi. Keşke evimde küvet olsa dedim. Oturmaya başladıktan sonra nasıl olacak diye düşündüm şu banyo aparatlarından alan var mı oturup yere yapışıyor ya onlardan

Yaa harika bir rutininiz var bence bizde bi rutin oluşturmuştuk ama uyku sıkıntısı yaşıyoruz bu ara gündüzleri
Sanırım atak dönemine girmiş bulunuyoruz bizde doğması gereken zamana göre
Umarım çabuk geçer bu dönem
Gündüz uyumayınca ya da kuş uykusu gibi az uyuyunca insan hiçbir şey yapamıyor
Uyumadıkça da daha huzursuz ve oyalanamaz hale geliyorlar
Etkinlik olarak sanki az şeyler yapıyormuşum gibime geliyor ama çok sıkılgan hemen ağlamaya başlıyor karın üstü egzersiz ya da oyun halısında
Maksimum süresi 5-10 dk

Bende var canım hamileyken almıştım
Plastik ve vakumlu olandan bahsediyorsun değilmi
Almıştım ondan ama henüz deneyemedim benimki oturmalara başlamadı henüz
Ama bence de onda çok daha rahat olur ya
Ben hala tek başıma yıkayamıyorum
Eşimle yıkayacağım diye sık sık yıkanmamış oluyor yavrumbir an önce alışmam lazım yaa
Kolay oldumu o aparatla

Ben duşkabibin icinde küvetinde yikiyorum artik odaya tasimasi cok zor oluyordu böyle cok rahat oldu bence sizde bi deneyin

Arkadaslar bebislerinizin en sevdigi oyuncak hangisi cingirak hisirtili kitaplar puset oyuncaklari disinda bu aylarda neyle oynarki bebekler fisher pricenin tembel hayvani muzikli geyigi filan var onlar icin erkenmi acaba

Yani aslında henüz gerçekten çok küçükler ve dünyayı öğrenmenin yükü var üstlerinde o yüzden günü günlerini tutmaması çok normal. Kısa uykular, huzursuzluklar vs bizde de pek tabii mevcut. Ama ben olabildiğince pozitif yaklaşmaya çalışıyorum. Bazen kantarın topuzu bende kaçıyor o da doğru maalesef. Etkinlik olarak da ben de çok bir şey yapamıyorum ama en azından o uyanıkken duruyorsa beni izlemesini sağlıyorum bence bu da etkinlik sayılır. Arada kitap okumak, babasıyla bize ait olan kitaplığımızın karşısına geçip renkli şekilli kitapları seyretmek, müzik dinlemek, bazen ona şarkı söylemek gibi şeyler. Bir de egzersiz yaptırmaya çalışıyorum. Doktorum bir kitapçık verdi fırsat olursa yapıyorum çok düzenli değil. Velhasıl kelam öyle ya da böyle büyüyecek bu bebeler. Çok da hizaya sokmak için zorlamamıza gerek yok

Benim oglumda 3bucuk aylikken 5600 gelmisti doktor cok guzel boyle devam minyon bir bebek dedi bencr üzulmeyin banada herkes zayif diyip duruyordu artik kafama takmiyorum ve bizimkide cok hareketli 1dakika durmuyor

Kaç kilo doğdu? Benim kızımda 3.ay kontrolünde 5500 grdi, 4.ayda 6 kilo olsa yeter dedi doktorumuz. Bence doktorun ne derse öyle devam et, evet gelişimi için kilo önemli ama her kilolu bebek sağlıklı bebek demek değil

Bana da belirtisiz idrar yolu enfeksiyonu da iştahsızlık yapar idrar tahlili yaptırın dedi.bu ay da kilo alımı az olursa yaptıracağım.mama takviyesine başladım.belki sizde de idrar yolu enfeksiyonu vardır

Ay kizlarr 4 aydir ilk defaa uykulari bu sekilde olduuu nedenkii, nazar ettim sanirim 5 saatlik uykusu vardi gunduzleri birer saatlik, bugun resmen uyumadiii. Yarim saat bir uyudu 15 dk bir uyudu gecede 1,5 saatte bir uyandi sabaha kadar. Atak boyle mi oluyoorrr yaa, sinir etti beni bugun, kendi kendime nazar ettim diyorum uykusuna acaba diyorum disi cikabilirmikii bilemedimm, eli surekli agzinda

Anne sutuyle mama olur canim, benim sipanin gelisimi iyiydii sadece anne sutu veriyordum ama sagip verdigim icin cok yoruluyordum anca gun icinde sagdigim yetiyordu cunkuu, mama kesinlikle icmiyordu kusuyodu geri butun markalari denediydim en son evolvia mama aldim onu iciyor artik

Mamayla anne sutunu karistirip verdim yari yariya oyle iciyor artik gunde 2/3 sefer. Mesela 60ml mama 60 ml anne sutu bir sise icinde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…