2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Bende gece 1 kere kalksın istiyorum ama acıkıp uyanıyor en az 3 kere.oğlumda ek gıdaya geçince derin uyumaya başlamıştı sabaha kadar kalkmazdı.uyandırmamakla iyi ediyorsun.bi arkadaşım sürekli uyandırıp aç diye beslerdi kızını.doktoru uyandır demiş ona.sonra kız 6-7 yaşına kadar gece düzenli uyku uyuyamamıştı.çok çektiler bu durumdan dolayı uyku problemi.ben de ondan korkmuştum oğlumda da kızımda da kendileri uyanmadan uyandırmadım

Ayy amanin masallah Ben oyun halisi almadım yorumlardi oynamadı sevmedi gibi mesajları görünce
Sizin ki nasıl bir şey acaba
Belki sever bizimki de yorulur uyur

Kızlar günaydın, 14.5 19.5 arasındaki atak haftasindan bildiriyorum, GIRMEYIN yenidogan zamanına hızlı bir giriş yaptık. Emiyor kusuyor, kusuyor emiyor. Her bezi kakali uykular yok. Hep huysuz hep miz miz. Oyun halisinda 1 saat duran kızım gitti, doğduğu gündeki kızım geri geldi doğması gereken zamana göre 7.gunundeyiz, bitmesine 28 gün var. Sahi indirimli huni görürseniz link atın bana

Bu resmen biz olmuş

Atak haftaları kaçıncı haftalar

Şuan doğması gereken tarihe göre biz 15.5 haftalığız, bu atak dönemi 14.5 ile 19.5 arası haftaları kapsıyor

Allah kolaylık versin canım
İnşallah kolaylıkla atlatırsınız yaa çok zor
Benim de okuduğum kitapta atak haftalarının ve bebek gelişiminin hep doğması gereken tarihe göre hesaplanması gerektiği yazıyor
Böylece atak haftalarına da geç giriyoruz
Biz de doğması gereken tarihe göre 85 günlüğüz mesela daha 3 aylık olmadık
28 gün de çokmuş yaa hemencecik geçsin kolaylıkla

Amin canım inşallah, umarım 35 günün tamamı böyle geçmez ve diğer bebisler annelerini zorlamadan bu ataktan başarıyla geçerler

Yemek yemesi tabiki önemli.. ama uyku da daha az önemli değil sonuçta. Benim kızım mama ile beslendiği için bir kere kalkmak yetiyor olabilir. Ama çocukların yapısı farklı oluyor. Doğduğundan beri hep iyi uyudu ama karnı acıkınca saat kaç olursa olsun mutlaka uyandı. Ama büyüdükçe bence birisini tercih etmeye başlıyor. Belki daha erken acıkıyor ama uyku ağır basıyor onu seçiyor gibi geliyor bana.

Ayy amanin masallah Ben oyun halisi almadım yorumlardi oynamadı sevmedi gibi mesajları görünce
Sizin ki nasıl bir şey acaba
Belki sever bizimki de yorulur uyur
Ya çocuktan çocuğa değişiyor gerçekten. Ben de almadım arkadaşım verdi ikea nın oyun halısında oynuyor şu an. ama ben üstüne oyuncak takıyorum. Sarkan şeyler hoşlarına gidiyor sesliyse daha da güzel oluyor. İki tarafa taktıklarımın halkalarına tutunuyor sağa sola dönüyor, kalkmaya çalışıyor falan inanılmaz eğleniyor. Uykusu gelince bu taktıklarımı kaldırıyorum sesleri rahatsız etmesin diye. Oyun halısının kendi oyuncakları kelebek, uğur böceği ve kurbağa onlara bakıyor, gülüyor öylece uyuyor.
Benim ekstra taktıklarım ; Puset için aldığım küp şeklinde birinci resimdekine benzer bir şey var aynalı bir de.. onu çok seviyor. Bu aralar diş kaşıyıcı da hep ağzında zaten. Diğer tarafa da diğer oyuncaktaki halkaları zincir yapıp takılıyorum.

Eklentiler

• E346B1D6-1A54-41E3-AB5E-A861E53A57BC.png
    265,6 KB · Görüntüleme: 64
  • 26323D68-2E7E-4875-816D-91841F92A87A.png
    292,4 KB · Görüntüleme: 68
Aynen sürekli ilgi istiyor asla tek durmak istemiyor kayinvalidem dogumdan uzun süre bizimle kaldı ve kucağa alıştırıp gitti
Benimki de kucakta taşımak onu zorladığı için ayakta sallamaya alistiriyor, ne zaman görsem çocuk bacaklarda ilk oğlumda da böyle yapmıştı ve çocuk nerdeyse 2 yaşına kadar hep ayakta sallayarak uykuya daldı bunda böyle olmasın istiyorum sallanan Ana kucağı var beşiği var uyutunca onlara yatırıyorum ama sonra bir bakıyorum çocuk yine bacaklarda

Aslında tahmini doğum tarihine göre 13. Haftadayız ama doğum tarihine göre 16.. bence bu atağı biz de yaşıyoruz. Bazen çok neşeli bazen çok huysuz oluyor. Ruh halimiz parçalı bulutlu

Aslında tahmini doğum tarihine göre 13. Haftadayız ama doğum tarihine göre 16.. bence bu atağı biz de yaşıyoruz. Bazen çok neşeli bazen çok huysuz oluyor. Ruh halimiz parçalı bulutlu
Aslında doğduğu tarihe göre girdik gibi geliyor bana da yada ben öyle ümit ediyorum. Eğer öyleyse şafak 17

Böyle bir atak da mı varmış

Bebişleri sabaha kadar uyuyan annelere sorum.sabaha kadar hiç acıkıp uyanmıyor mu?kesintisiz mi uyuyorlar?benimki 3 saatte bir kurulu saat gibi uyanıp süt istiyor
Akşam 9-10 gibi uyuyor, sabah 4-5 gibi acıkıp uyanıyor. Her bebek farklı tabi. Daha küçükken bile bıraksam uyuyordu benimki, ben uyandırıyordum emzirmek için. Kilo alımı iyi olunca doktorumuz uyandırmaya gerek yok dedi. 50 günlükten beri kesintisiz en az 5 saat uyuyor. Bence bu kadar aylıkta artık çocuğun isteğine göre hareket etmek lazım. Sizinki öyle istiyorsa öyle devam mecbur

Eviniz kaç derece oluyor? Biz gündüz 22-23 gece 19-20 civarı tutmaya çalışıyoruz. Fazlası olursa rahat uyuyamıyor ve burnu tıkanıyor. Bebekli ev çok sıcak olmalı gibi yanlış bir kanı var. Aslında sıcak daha zararlı. Ani bebek ölüm riskini arttırır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…