2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Amin canım inşallah, umarım 35 günün tamamı böyle geçmez ve diğer bebisler annelerini zorlamadan bu ataktan başarıyla geçerler 🤲
Ben bildiriyoruumm bizimkidee 3/4 gun surduu gecen hafta surekli aglamakliii mizmizz filan. Gecti neysekii 😂 biz 5 gun gec dogduk yanii ozaman suan 16-17 hafta icindeyizz

Ben bildiriyoruumm bizimkidee 3/4 gun surduu gecen hafta surekli aglamakliii mizmizz filan. Gecti neysekii 😂 biz 5 gun gec dogduk yanii ozaman suan 16-17 hafta icindeyizz
Gec doğanlar erken girmiyormus canım 🤣 inşallah gelmesin bi daha size 🤲 bizde bugün zirvenin 5.gunundeyiz inşallah yarın sabah daha normal uyanır 🤭

Eviniz kaç derece oluyor? Biz gündüz 22-23 gece 19-20 civarı tutmaya çalışıyoruz. Fazlası olursa rahat uyuyamıyor ve burnu tıkanıyor. Bebekli ev çok sıcak olmalı gibi yanlış bir kanı var. Aslında sıcak daha zararlı. Ani bebek ölüm riskini arttırır.
Bizim Evde gece gunduz 19-21 arasinda. Doktorumuz da oyle dedi

kızlar merhaba bir uyku sorunu da benden. normalde akşam 8-9.30 arası gece uykusuna geçiriyordum ama artık 12'ye kadar direniyor. Merak ediyorum 8'de uyuyan bebeği olanlar son gündüz uykusundan kaçta uyanıyorlar?

kızlar merhaba bir uyku sorunu da benden. normalde akşam 8-9.30 arası gece uykusuna geçiriyordum ama artık 12'ye kadar direniyor. Merak ediyorum 8'de uyuyan bebeği olanlar son gündüz uykusundan kaçta uyanıyorlar?
Biz sadece akşam uykusuna geçişte sorun yaşıyorduk 8 gibi yatardı akşamları artık gündüz uykularında da yaşıyoruz çıldırmak üzereyim sırtım belim kollarım felç oldu kucakta uyutmaya çalışmaktan😢

Kızlar bebeklerinizle bir gün rutininiz nasıl?
Uyandığından itibaren nasıl bir gün geçiriyorsunuz
Hepimize fikir olur diye düşündüm😍
sabah o yataktan kafamızı kaldırıyoruz efendim bakıyoruz güneşe evet diyoruz doğmamış güneşimiz ama biz uyanıyoruz yine de 😅😅
Şaka şaka. Genelde 8.30 gibi uyanıyoruz. Emzirme alt değiştirme kıyafet değişikliği derken en geç 10.30 gibi tekrar uyuyor. Bazen 1 saat bazen 2 saat uyuyor. Tekrar uyandığında yine emzirme birlikte evi toparlama yapılacaksa onu babybjörne koyup yemeği yapıyorum. Genelde beni izlemeyi seviyor bu esnada bol bol konuşuyorum neler yaptığımı anlatıyorum. baya oyalanıyor. Sonra 13-14 arası ikinci uykuya geçiyor. Yine süresi değişken. 15-16 arası uyanıyor. Bu sefer oyun halısıyla oyun ya da evde turlama. Hava güzelse bahçeye çıkarıyorum. Bir kez daha gündüz uykusu yapıyor. Genelde 7'ye kadar uyuyor. Biraz geri çekmeye çalışıyorum bu saati sabah erken uyanabilirsek. sonrası son birkaç gündür atak haftasından mütevelli gece 12-1'e kadar partilemece. Normal şartlarda gece uykusuna enn geç 21-22' arası yatırıyorum. Ama bu aralar dediğim gibi akşamlarımızın belli bir düzeni yok.

Benimki normalde 10-11 gibi uyurdu 3 saatte bir acıkır uyanır sütünü içer geri uyurdu saat 8-9 gibi kalkardı.birkaç gündür gündüz hiç uyumadığı için akşam 8 gibi uyutmasam da kendi kendine uyuyakalıyor öyle olunca sabah 6 da ayakta.gündüz de uyumuyor ben 6 da kalkınca pert oluyorum.eskiden de yorgunluktan 10-11 e kadar dayanamazdım kafam düşerdi oturduğum yerde ama 8-9 a kadar uyuyunca kendime gelirdim güne dinç başlardım.bu yeni düzen beni bitirdi

Daha küçükken 2 saat önce uyanıyordu. Giderek süreler uzadı. Genelde 3 saat ama 4 e kadar da yolu var. Aslında günü nasıl geçirdiğine göre de değişiyor. Evdeyse daha uzun zaman uyanık kalıyor mesela. Dışarı çıkınca bu süre kısalıyor. Banyo yapınca da öyle..

Daha küçükken 2 saat önce uyanıyordu. Giderek süreler uzadı. Genelde 3 saat ama 4 e kadar da yolu var. Aslında günü nasıl geçirdiğine göre de değişiyor. Evdeyse daha uzun zaman uyanık kalıyor mesela. Dışarı çıkınca bu süre kısalıyor. Banyo yapınca da öyle..
Ya demek öyle. Ben de 2 saatte uyusun diye ayarlayıp başlıyorum pışpışlamaya çünkü gündüz öyle yapıyoruz. 1 saat 2 saat belki öyle helak oluyorum. Bu akşam bırakacağım serbest. Ne zaman esnerse o zaman uyuturum😅
Akşam banyo yaptırıyor musunuz? Ben soğuk olur üşütür vs diye yaptırmaya çekiniyorum.

Ya demek öyle. Ben de 2 saatte uyusun diye ayarlayıp başlıyorum pışpışlamaya çünkü gündüz öyle yapıyoruz. 1 saat 2 saat belki öyle helak oluyorum. Bu akşam bırakacağım serbest. Ne zaman esnerse o zaman uyuturum😅
Akşam banyo yaptırıyor musunuz? Ben soğuk olur üşütür vs diye yaptırmaya çekiniyorum.
Ben kendi haline bırakıyorum. O zaman daha kolay oluyor. Bazen oyun cazip geliyor uyku sıkıştırıyor huysuzluk başlamışsa uykuya yönlendiriyorum. Onun haricinde kendi rutinini kendisi oluşturdu aslında..
banyoyu çoğu zaman akşam yaptırıyorum daha rahat uyuyor. Doğduğunda da öyle denk geliyordu genelde, alıştı artık. ev sıcak olduğu için sorun olmadı şimdiye kadar.

Kızlar ne güzel rutinleriniz var maşallah. Bizim ne yatma saatimiz belli ne kalkma saatimiz. Gün içerisinde de bir düzen yok 🤦🏻‍♀️ Allah ne verdiyse 😂
Her çocuğun doğası, seçimleri başka..bir annenin iki çocuğu bile benzemiyor bazen birbirine..belki bazıları daha kolay rutin oluşturuyor. Bazıları da başka şeyleri çok daha iyi yapıyor.

Kızlar günaydın, 14.5 19.5 arasındaki atak haftasindan bildiriyorum, GIRMEYIN 🤣 yenidogan zamanına hızlı bir giriş yaptık. Emiyor kusuyor, kusuyor emiyor. Her bezi kakali 🤦🏻‍♀️ uykular yok. Hep huysuz hep miz miz. Oyun halisinda 1 saat duran kızım gitti, doğduğu gündeki kızım geri geldi 😭 doğması gereken zamana göre 7.gunundeyiz, bitmesine 28 gün var. Sahi indirimli huni görürseniz link atın bana 😅
Bugün bizde sanırım bu haftaya giriş yaptık. Beş dakika bile gündüz uykusu uyumadı. Aşırı mız mız.

12 nisan'a ultrason günü verdiler, doktor büyük ihtimalle kuma yatkın dedi. Bakalım bir organlara dedi.

Ah canım Allah şifa ve kolaylık versin sizlere aynı anda hastalanmak çok yorucu.
Agrıların hafiflemiştir bir iki gün agrılı olmustu ama idrar yaptıkca gecmişti döküldükce rahatlamıstım insallah hemencik geçip gitsin

X