2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Bende şimdiye kadar hep tamamlayıcı yaptım canım gittiğim hastanedede özel sağlık sigortası geçerli şimdi yapıncada bir anlam ifade etmiyor o yüzden bu sene bittikten sonra yapmadım bir daha birde geçerli olması için bir sene önceden doğum teminatı yaptırman gerekiyordu anadolu sigortada
Anladım canım biz onlara geç kalmışız baya anladığım 🙄 napalm işte Allah yardım eder Bi şekilde

3-4 ERİTROSİT, 5-6 LOKOSİT, 8-10 EPİTEL HÜCRESİ BOL CANLI BAKTERİ görüldü yazıyor sonuç kısmında 🤦🏻‍♀️ İdrar tahlilide yapalım mı dediler iyi olsun dedim. Doktor sadece kültür istedi. Zaten o daha ileri bir tetkik ama geç çıkacak diye de biraz bu da olsun dedim. Ve sonuçta enfeksiyon görünüyor sanırım nitrit ve lökosit pozitif çıkmış ayrıca proteinde negatif olması beklenirken normal çıkmış. Değerleri internetten göremiyorum kültür testi çalışılmaya devam ettiği için. Ya benim sık idrara çıkmak dışında hiç belirtim yoktu. Ne zamandan beri var acaba canım sıkıldı ☹️ Kullanılan ilaçlar yapmaz sanırım. Hiç belirti olmaması filan ne bileyim inşallah zarar vermemiştir ☹️
canım ben sürekli idrar yolundai ltihap çıktığı için o kadar alışkınım ki hiç korkma kültür önemli birde kanda enfeksiyon çok önemli benim onlarda çıkmıyor sadece idrarda çıkıyor sürekli

canım benim özel sağlık var ama doğum paketi dahil değil geçen yıl ekletmedim ciddi fiyat farkı vardı yani acıbadem gibi şüks yerlerde doğum yapılmıcaksa çok mantıksız demişti çevremdekiler
Bilseydin ekletirdin belki de 😐 acıbadem ücreti en fazla olan sanırım. Ben bu özeller arasındaki fais farkları da anlamıyorum zaten. Tamam hizmet de. En nihayetinde özel çok da kötü Bi hizmet neresi sunar sanmam. Bugün bir tablo gördüm işte samsunda 5 6 tane özeli göstermiş. Bu arada ben samsundayım. Liv doğuma 20bin gösteriyor ondan bir önceki medicalpark 7bin küsür. Doğru mu yanlış mı böyle bi fark var mı bilmiyorum gerçekten. Konuşucam hastaneylr Allah nasip eder sıkıntı olmazsa bir dahaki gitmeye bakalım

canım ben sürekli idrar yolundai ltihap çıktığı için o kadar alışkınım ki hiç korkma kültür önemli birde kanda enfeksiyon çok önemli benim onlarda çıkmıyor sadece idrarda çıkıyor sürekli
Kültür verirken hiç dikkat etmedim canım ondan umudum yok testi yenilerim heralde. Sanırım ilk akan ve son akan idrarı boşa yapıp aradaki idrarı yapacakmışız ve kimse söylemedi yani. Yoksa yanlış çıkabiliyormuş. Kanda hangi değere bakılıyor canım? Bir de senin ağrın filan oluyor mu benim hiç bir şeyim yoktu doktor istedi diye verdim. Sadece sık idrara çıkıyorum ama o da hamilelikten diye düşündüm. İdrarda kan da çıkmış bu arada o değerlerden biri oymuş. Kan sulandırıcı yaparmış. Lökosit biraz yüksek nitrit seviyesi yazmıyor gözlemlenmiş diyor neyse bakalım yine de şu kültür çıksın da. Yüksek enfeksiyon olsa sanırım başka belirti olurdu diye sakin kalmaya çalışıyorum

Kültür verirken hiç dikkat etmedim canım ondan umudum yok testi yenilerim heralde. Sanırım ilk akan ve son akan idrarı boşa yapıp aradaki idrarı yapacakmışız ve kimse söylemedi yani. Yoksa yanlış çıkabiliyormuş. Kanda hangi değere bakılıyor canım? Bir de senin ağrın filan oluyor mu benim hiç bir şeyim yoktu doktor istedi diye verdim. Sadece sık idrara çıkıyorum ama o da hamilelikten diye düşündüm. İdrarda kan da çıkmış bu arada o değerlerden biri oymuş. Kan sulandırıcı yaparmış. Lökosit biraz yüksek nitrit seviyesi yazmıyor gözlemlenmiş diyor neyse bakalım yine de şu kültür çıksın da. Yüksek enfeksiyon olsa sanırım başka belirti olurdu diye sakin kalmaya çalışıyorum
bende kist olduğu için baskı yapıp çok enfeksiyon yapıyor canım ama kasıkta ağrı hafif bulantı arada yanma yapıyor .kültürde evet biraz akıtıp kaba öyle yapmak gerekiyor ama çok fark olur mu bilmiyorum. kanda lökosit yada crpyi çok önemsiyorlar ama senin de kanda yoktur o durumda ateş titreme falan da yapar canım bol su iç başka türlü kurtuluş olmuyor maalesef

bende kist olduğu için baskı yapıp çok enfeksiyon yapıyor canım ama kasıkta ağrı hafif bulantı arada yanma yapıyor .kültürde evet biraz akıtıp kaba öyle yapmak gerekiyor ama çok fark olur mu bilmiyorum. kanda lökosit yada crpyi çok önemsiyorlar ama senin de kanda yoktur o durumda ateş titreme falan da yapar canım bol su iç başka türlü kurtuluş olmuyor maalesef
Sağ ol kuzum. Neyse bakalım olmadı bir daha vereyim. Doktor ne diyecek ona göre kanda da baktırayım. Öyle ateş titreme de olmadı ama benim bir kere çok fena yaşanmışlığım var ya hatırladım onu 6 kilo vermiştim. Müthiş karın bel ağrısı kusma vardı aile hekimi üşütmüşsün diye grip ilacı verdi. Gece ağrıdan duramadım acile gittik yüksek enfeksiyon var ürolojiye gitmen gerek acilen dediler. Gittim işte doktorda şaşırdı çok yüksek dedi. Hem antibiyotik iğne hemde iki farklı antibiyotik hap aldım. Sonra yine tahlil verdim düzelmişti. Ve idrar yaparken hiç ağrım sızım yoktu o zaman. Ateş kusma ağrıdan şüphelendi acildeki doktor. Serum yapmıştı da kendime gelmiştim ne ağrıydı ama hiç unutmam. Fena yapmıştı. İşte artık son noktaya gelmişti böbreklerine zarar verebilir düzeyde demişti doktor o noktaya kadar hiç belirti vermedi ben en fazla iki üç gün üşütme diye oyalanmışımdır. Şimdi yine korktum 🙄

Maalesef iyi haberlerle gelmedim kızlar.bebeğin gelişimi durmuş kalp atışıda bir atıyor bir atmıyordu.cuma günü maalesef kürtaj olacağım..allah sağlıklı olanı nasip etsin diye çok dua ettim Hayırlısı buymuş 🙏🏼🙏🏼🙏🏼
😔😔😔 canım benim ne desem şu an boş biliyorum ama inşallah en doğru zamanda yavrun sana gelecektir. Rabbim gönlüne ferahlık versin inşallah 🤲🏻🤲🏻🤲🏻

Maalesef iyi haberlerle gelmedim kızlar.bebeğin gelişimi durmuş kalp atışıda bir atıyor bir atmıyordu.cuma günü maalesef kürtaj olacağım..allah sağlıklı olanı nasip etsin diye çok dua ettim Hayırlısı buymuş 🙏🏼🙏🏼🙏🏼
Canımmm insanın diyecek bişeyi olmuyor inan üzüldüm beklemiyordum böyle bir haber 😔 yanındayız üzüntünü paylaşıyorum. Hakkında herşeyin hayırlsı olsun Allah yüreğine ferahlık ve sabır versin 🤲🏻🤲🏻🤲🏻

Canım canım ah canım ne diceğimi bilmiyorum gerçekten çok üzgünüm. Herşeyin en güzeli seni bulsun inşallah hakkınızda hayırlısı olsun güzel kalpli arkadaşım 🤲

Çok üzüldüm canım böyle durumlarda diyecek birşeyde olmuyor 😔 inşallah en doğru zamanda en güzelini nasip eder rabbim 🤲🏻🤲🏻🤲🏻

Bilseydin ekletirdin belki de 😐 acıbadem ücreti en fazla olan sanırım. Ben bu özeller arasındaki fais farkları da anlamıyorum zaten. Tamam hizmet de. En nihayetinde özel çok da kötü Bi hizmet neresi sunar sanmam. Bugün bir tablo gördüm işte samsunda 5 6 tane özeli göstermiş. Bu arada ben samsundayım. Liv doğuma 20bin gösteriyor ondan bir önceki medicalpark 7bin küsür. Doğru mu yanlış mı böyle bi fark var mı bilmiyorum gerçekten. Konuşucam hastaneylr Allah nasip eder sıkıntı olmazsa bir dahaki gitmeye bakalım
Canım ben bugün bi haber izledim tv’de, içim çok fena oldu. Sizin de moralinizi bozmak istemem ama her özel hastane de aynı kalitede diil maalesef 😢 Adana’da normal doğumla bebeğini doğuran annenin bebeğini doğum anında yere düşürmüşler 😔 bebek beyin kanaması geçirmiş, anında müdahale etmemişler, bi şey yok deyip geçiştirmişler. Daha sonra başka bi hastaneye götürmüşler, orda anlaşılmış.
Allah düşmanımın başına vermesin 😥 kötü haber paylaşıp kimsenin modunu düşürmek istemiyorum ama özelden özele de fark var. Bence en önemlisi doktor. Allah iyilerle karşılaştırsın 🙏🏻

çok üzüldüm canım inşallah en kısa zamanda en güzel şekilde kucağını doldursun rabbim🤲

Canım çok üzüldüm 😓 İnancını yitirme, bu da bi sınav Allahtan gelen

Canım ben bugün bi haber izledim tv’de, içim çok fena oldu. Sizin de moralinizi bozmak istemem ama her özel hastane de aynı kalitede diil maalesef 😢 Adana’da normal doğumla bebeğini doğuran annenin bebeğini doğum anında yere düşürmüşler 😔 bebek beyin kanaması geçirmiş, anında müdahale etmemişler, bi şey yok deyip geçiştirmişler. Daha sonra başka bi hastaneye götürmüşler, orda anlaşılmış.
Allah düşmanımın başına vermesin 😥 kötü haber paylaşıp kimsenin modunu düşürmek istemiyorum ama özelden özele de fark var. Bence en önemlisi doktor. Allah iyilerle karşılaştırsın 🙏🏻
Ayyy evet ben de izledim haberi çok acı çok şaşırmıştım. Elbette doğru diyorsun aslında bir de ekip işi ebesinden hemşiresine anestezi doktoruna kadar hepsi tam anlamıyla sağlam bir ekip olmalı. Allah esirgesin yaa ne acı doğar doğmaz 😔

Ayyy evet ben de izledim haberi çok acı çok şaşırmıştım. Elbette doğru diyorsun aslında bir de ekip işi ebesinden hemşiresine anestezi doktoruna kadar hepsi tam anlamıyla sağlam bir ekip olmalı. Allah esirgesin yaa ne acı doğar doğmaz 😔
Ben en başından beri doğuma girecek doktorla devam etmek istedim, doktorumla ilk tanıştığımızda doğuma da girip giremeyeceğini sormuştum, sen istersen gireriz demişti. Bütün hamilelik sürecini yakından takip eden doktor doğumda da güven verir diye düşünüyorum.
Canım sen doktorunla konuştun mu bu konuyu? O ne öneriyor? Doğuma girecek mi?

😞 Rabbim esirgesin. Normal doğumda anne son anda fazla ıkınır ise ve doktorun ya da ebenin bir anlık kavrayamaması varsa bebek bir anda fırlayabiliyormuş. Doktor ıkınmayı bırak dediğinde bırakmak önemliymiş. Bilmiyorum nasıl oldu olay ama çok üzücü. Allah ım korusun her türlü aksilikten. Doğru zamanda doğru insanlarla olalım inşallah. Yavru da inşallah hasarsız atlatır süreci 🤲🏻

Ben en başından beri doğuma girecek doktorla devam etmek istedim, doktorumla ilk tanıştığımızda doğuma da girip giremeyeceğini sormuştum, sen istersen gireriz demişti. Bütün hamilelik sürecini yakından takip eden doktor doğumda da güven verir diye düşünüyorum.
Canım sen doktorunla konuştun mu bu konuyu? O ne öneriyor? Doğuma girecek mi?
Konuşmadım hususi ama benim anlamadığım benim doktorum doğumu gerçekleştirmeyip başka doktora mı yönlendiricek. Ben böyle bir seçeneğe ihtimal bile vermedim. Yani çünkü benim doktoru takip ediyorum da ben çatır çatır doğumlarını bebeleri paylaşıyor neden girmesin ki🤔

X