2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Ben bütün klişeleri yapmak istiyorum şimdi önümüzde cinsiyet belirleme partisi sonra hamile çekimi, derken yenidoğan çekimi, kırkında evde mevlid... koronanın engel olmayacağı her türlü etkinliği yapmak istiyorum çünkü ben geçen sene evlendiğimde çok sıkı pandemi kuralları vardı ve düğün yapamadık, hatta balayına bile gidemedik. Çok içimde kalmıştı
hediye olarak da küçük kolonya şişelerinden vermeyi düşünüyorum. Hem misafirlerin koronalarına da iyi gelir

Kesinlikle katiliyorum

yaaa maşallah tatlı bir kız oluyor demek ne güzelkucağına almayı da nasip etsin allahım

yaaa cnm ne güzel görmüşsünüz cinsiyeti.allah kucağına da almayı nasip etsin.

evet canım benim de olduğu için o korku hiç bitmiyor allah korusun inşallah sağlıkla kucağımıza alırız

oda süsleme bende yapmam zaten hastaneye artık eskisi gibi herkesi almıyorlar bir de risk ama doğum fotoğrafçısı tutarım o anları çeksin diye. hediyelik de çok sembolik belki minik birşey yaptırabilirim magnet falan değil de kenara atılmıcak birşey olabilir da şu an çok uzak geliyor bu kavramlar

Siz daha yeni evlisin hayırlı olsun kuzum. Kolonya iyi fikir Ya cinsiyeti pat diye söylüyor doktorlar

Kilya senin tansiyon sıkıntınmı varmı ilk zamanlar doğrumu hatırlıyorum
Canım benim gebelikten bağımsız birkaç kere acillik olma durumum oldu. Gebelikte de yaşarım diye çok korktum nitekim transfer günü yaşadım Bir de doktor muayenelerimde aşırı aşırı yükseliyor normal hayatımda normal şu an için şükür ki İlerleyen haftalar içim risk altındayım İnşallah olmaz

Benim genel fikrimdi yani sağdan soldan görüyorum öyle düşünüyordum mesela annemin komşusunun gelini magnet veriyor yani ne yapayım ki sağ olsunlar da bazen ne kimin unutuyorum bile. Bunlar sağdan soldan görünce oluşan fikirlerim

anladım canım benimde hamilelik belli olunca yüksek çıkmaya başladı normalde hep düşün tansiyonluyum sürekli 10a 6 cıkar şimdi 12 -7 13 -7 flan çıkıyo doktor tuzu azalt dedi bakalım bende dikkat ediyorum normalde böyle bir sorunum yoktu hamileliğin ilk zamanlarında düşer derler ama benimki yükseldi

Bebegi ileri de görunuyordur canım
Doktorlar onu önemsemiyor ama embriyo transferine göre hesapladı benim gittiğim iki doktorda. Ultrasonda biri büyüktü onun önemi olmadığını söyledi. Aslolan yaptıkları hesapmış. Sadece gelişim çok yavaşsa haftası ile uyumlu değil diyip sorun arıyorlar. İnşallah hiç birimiz yaşamayız öyle olumsuzluklar

Ah kuzum doktorda çok yüksek çıkınca benim gözümü aşırı korkuttu. Ama dedim tansiyon yükselince ben kendimden geçiyorum hatta tansiyon aletiniz yanlış ölçüyordur belki dedim kendi aletimi götürdüm yüksek çıkınca ikna oldum yüksek olduğuna kardiyolojiye gittim holter takıldı. Normal çıktı düşükte değil yüksekte. Ama dediğin gibi benim rutinim de düşüktür yükselme nadiren yaşadığım bir durumdu. Kardiyoloji doktoru tuzu sıfırla dedi. Sıfır yapamıyorum olmuyor daha az tüketiyorum ama sıfır tuz midemi bulandırıyor özellikle et yemeklerinde. Çiğ yiyorum gibi. Soda içerdim çok onu kestim şimdi şimdi sodyumu düşük olanlardan içiyorum. Düzenli ölçüyorum tansiyonumu. Öyle gidiyor kuzum. Şansımıza gebelikte yüksek tansiyon hastaları bile ilaç bırakıyormuş ilk aylarda bizim böyle Allah beterinden korusun

amin canım allah korusun önemli dikkat edelim bakalım

Bir de kardiyoloji doktoru senin rutininde tansiyonun düşük dedi kalp muayenesinde. Evet öyle dedim. Yüksek tansiyon yaşayanlarda kalp büyür dedi. Kalbin küçük bu da tansiyon ile yorulmadığını gösterir ben rutin bir problemin olacağını düşünmüyorum dedi. Ama dedim birkaç kez acillik oldum dil altı ile zor düşürdüler. Bunu herkes yaşayabilir muhtemelen stres kaynaklı dedi. Belki yine bizim stres kaynaklı yükselme oluyordur kuzum

Evet canım ikinci el olarak tercih edilebilecek ürünler olabilir. Mesela uzun vadede kullanmayacağım ürünleri 2.el alabilir örn;park yatak kullanacağım max 1 yıl ortalama. Ha şöyle ki çok fark olmazsa 2.el ile sıfır arasında, değmeyecek kadar, ozamn sıfır alırım bende. Süt sağma makineleri hakkında hiç bir fikrim yok şuan için. Krem şart ve ben açıkçası gümüş kapak da düşünürüm.
Bunları konuşmak için erkenmiş gibi geliyor ama insan yine de en azından aklında bazı şeyleri düzenleyince daha rahat ediyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…