2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Kızlar alışverişlerinize ilk ne zaman ve nelerle başlamayı düşünüyorsunuz
Yani şöyle, hastane çantası malzemeleri mi Bi nevi. Ufak alışverişleri doğumöncesi yapmayı düşünmüyormusun kuzum. En basiti puseti yıkama küveti ne biliyim ya bana neden çok şey varmış gibi geliyo 😁
Ya bende nasıl bakıcam korkusu basladı insallah hakkını verebilirim diyorum ne alacagimi da bilmiyorm kıs bebekleri bizimkiler ne giydirilir ki diyorum kat kat mı giydiricem uzun kollu mu zıbın almaliyim yoksa söyle mi böyle mi hergün arastiriyorm😅sonlara dogru almak istiyorm ama dogumdan sonra alamam bebekle nasıl cıkıcam
Cidden çok şey var ya biberon bez hastane çıkışı puset ikizler için büyük oluyormuş kullanılmıyormuş bir kaç ay minik doğuyorlar ya eski usul çanta gibi olanlar var ya onu almak hastaneden çıkarken yine süt sağma makinesi gibi şeyler kış olacak çok sık yıkanmaz hemen küvette sonra alınabilir yatakta bir tane alacağım oda filan yapmayı düşünmüyorum sonra ne olur fikrim bilmiyorum erken almaktan bile korkuyorum açıkçası ☹
Geçen hafta e-bebek mağazasına gitmiştik, gerçekten alınacak çok fazla şey var. Biz de biraz ilerlesin ondan sonra başlayalım dedik. Kesin alırım/daha sonra alırım dediğim şeyler var aklımda. Mesela ana kucağı var, arabaya da bindirmek için de kullanılan, mesela o olmadan hastaneden çıkmaya izin verilmiyormuş diye duymuştum. Onu mutlaka alırım. Bi de evde kullanılan ana kucağı var, böyle titreşimli oluyo, içine koyuyorsun uyuyor ya, ondan da mutlaka alırım.
Hastane çantası için de yüzlerce video var zaten YouTube ve instagramda, bi kaç takım hastane çıkışı almayı planlıyorum.
Bebekler kışın doğacağı için mesela bebek arabası almayı havalar ısınıncaya kadar ertelemeyi düşünüyorum.
kıyafet hediye de gelebilir, o yüzden sadece yenidoğan olarak alırım, sonra büyüdükçe elimizdekilere göre takviye yaparız.
Tatlı heyecanlar 🥰

Ben bu ufaktan alışverişleri yaparım da ne zaman işte. Çok geçe de bırakamam. Bizim ayakta gezebiliyoken yapmamız lazım doktor bile bunlar iyi günlerin diyo bana 😁
odayı ben de düşünmüyorum bakalım kısmet de. Ben ikizlere en uygun anne yanını park yatak olduğuna karar verdim Bi park yatak alırım. Bimi 101 i de bana kalırsa takip et kuzum ozmanları görürsek bak ben Bi çok marka istemeyen malzemeyi de ordan almayı düşünüyorum
Bende alırım marka takıntım yok içeriği iyi olsun alırım yani öyle ufak tefek ne bileyim ağız mendili müslin örtü filan alırım. Ya şimdi eskisi gibi değil ver siparişi gelsin çok düşünmüyorum açıkçası. Öyle sonra hareket edemeyeceğiz de mağaza mağaza gezmem zaten araştırıp netten alırım bir çoğunu. Bebek arabası oto koltuğu filan ki sonraki iş onları görerek alırım bir tek. Bende park yatak düşünüyorum nasipse en kafama yatan o. Biraz büyürlerse memlekete gitmek niyetim zaten. Doktorum için burada doğum yapmak istiyorum yoksa doğuma da ailemin yanında olurdum. O eşyalar bana orada lazım olacak diye de evde pek eşyam olmazdı. Sağlıkla doğsunlarda tek arzum diğerleri olur bir şekilde inşallah 🤲🏻

Geçen hafta e-bebek mağazasına gitmiştik, gerçekten alınacak çok fazla şey var. Biz de biraz ilerlesin ondan sonra başlayalım dedik. Kesin alırım/daha sonra alırım dediğim şeyler var aklımda. Mesela ana kucağı var, arabaya da bindirmek için de kullanılan, mesela o olmadan hastaneden çıkmaya izin verilmiyormuş diye duymuştum. Onu mutlaka alırım. Bi de evde kullanılan ana kucağı var, böyle titreşimli oluyo, içine koyuyorsun uyuyor ya, ondan da mutlaka alırım.
Hastane çantası için de yüzlerce video var zaten YouTube ve instagramda, bi kaç takım hastane çıkışı almayı planlıyorum.
Bebekler kışın doğacağı için mesela bebek arabası almayı havalar ısınıncaya kadar ertelemeyi düşünüyorum.
kıyafet hediye de gelebilir, o yüzden sadece yenidoğan olarak alırım, sonra büyüdükçe elimizdekilere göre takviye yaparız.
Tatlı heyecanlar 🥰
Hem de ne tatlı heyecanlar. O bebek mağazalarının önünden geçerken hep derdim biz de buralarda gezebilecekmiyiz. Allah nasip etti 2 kez gezdik ama sadece gezdik tabi. Allahım kucağımıza da almayı doya doya alıp da kullanmayı da nasip etsin. İşte orayı gezerken de anladım çok detay var ha çoğu ihtiyaç öı bence değil. Ben çok ıncık cıncığına kaçamam diye düşünüyorum tüm masraflar x2 😁 ama acil alınacaklar önemlileri de son zamanlara bırakıp riske etmem heralde tabi ki hepsinden evvel herşey nasip 🤲🏻

Cidden çok şey var ya biberon bez hastane çıkışı gibi şeyler.puset ikizler için büyük oluyormuş kullanılmıyormuş bir kaç ay minik doğuyorlar ya eski usul çanta gibi olanlar var ya onu almak hastaneden çıkarken yine süt sağma makinesi gibi şeyler kış olacak çok sık yıkanmaz hemen küvette sonra alınabilir yatakta bir tane alacağım oda filan yapmayı düşünmüyorum sonra ne olur fikrim bilmiyorum erken almaktan bile korkuyorum açıkçası ☹
aynen canım bende birşeye bakmaya bile korkuyorum açıkçası şimdiden ailem sağolsun almaya başladılar bile kaç tane zıbın oldu eşya falan almak çok uzak geliyordu bana da biraz daha ilerlesin diye düşünüyorum

aynen canım bende birşeye bakmaya bile korkuyorum açıkçası şimdiden ailem sağolsun almaya başladılar bile kaç tane zıbın oldu eşya falan almak çok uzak geliyordu bana da biraz daha ilerlesin diye düşünüyorum
Ailemde de eşimde de bende de alma yönünde eğilim yok şu an için canım. Hepimizin yüreği ağzında annem muayeneye giderken kaç gün önceden geriliyor hissediyorum ifade de ediyor bana rahat ol diyor ama 😬 o ilk kayıp hepimizi korkuttu☹️

Ben de doğumdan sonraya bırakmam canım. Bebekler bizden 1 kat fazla giyerler en fazla eski bir yenidoğan hemşiresi öyle der😊onları o vakitlerimiz geldiğinde de hep konuşuruz zaten destek her anlamda güzel şey fazla kafa karıştırmadan fikir edinmek
Valla insan bilmeyince zor😅insallah hep beraber konusuruz fikir veririz

Bende alırım marka takıntım yok içeriği iyi olsun alırım yani öyle ufak tefek ne bileyim ağız mendili müslin örtü filan alırım. Ya şimdi eskisi gibi değil ver siparişi gelsin çok düşünmüyorum açıkçası. Öyle sonra hareket edemeyeceğiz de mağaza mağaza gezmem zaten araştırıp netten alırım bir çoğunu. Bebek arabası oto koltuğu filan ki sonraki iş onları görerek alırım bir tek. Bende park yatak düşünüyorum nasipse en kafama yatan o. Biraz büyürlerse memlekete gitmek niyetim zaten. Doktorum için burada doğum yapmak istiyorum yoksa doğuma da ailemin yanında olurdum. O eşyalar bana orada lazım olacak diye de evde pek eşyam olmazdı. Sağlıkla doğsunlarda tek arzum diğerleri olur bir şekilde inşallah 🤲🏻
Amin canım öyle tabi inşallah 🤲🏻

Aslında bazı eşyalar çok kısa süre kullanılacak, onları ikinci el mi alsam diye düşündüm. Bi ara sürekli letgo’da takıldım. Fiyat olarak çok uygunlar, çünkü ömrü dolan araba koltuğu, bebek arabası, ana kucağı gibi parçalar için nerdeyse onda bir fiyatına satıyolar. Ama diğer taraftan kullanılmış eşya da içime sinmedi, alerji olur, daha başka şeyler. Tanıdık birisinden almayı tercih ederim ama Letgo’dan emin olamadım.
Yatak konusunda da çok fazla seçenek var. Park yatak, anne yanı yatak ya da karyola şeklinde. Bizim evimiz küçük, park yatak daha mantıklı geldi. Bi de tekerlekleri de vardı, odadan salona taşıyabilirim, gözümün önünde olur.
süt sağma makinelerinden iyi olanlar çok pahalı, ev tipi olanlar da çok etkili değilmiş. Muhtemelen hastane tipi olanlardan kiralarız diye düşünüyorum. Göğüsler için krem doğumdan önce kullanılmaya başlanıyomuş, göğüs pedi ve gümüş kapakları çok tavsiye ediyolar.

Aslında bazı eşyalar çok kısa süre kullanılacak, onları ikinci el mi alsam diye düşündüm. Bi ara sürekli letgo’da takıldım. Fiyat olarak çok uygunlar, çünkü ömrü dolan araba koltuğu, bebek arabası, ana kucağı gibi parçalar için nerdeyse onda bir fiyatına satıyolar. Ama diğer taraftan kullanılmış eşya da içime sinmedi, alerji olur, daha başka şeyler. Tanıdık birisinden almayı tercih ederim ama Letgo’dan emin olamadım.
Yatak konusunda da çok fazla seçenek var. Park yatak, anne yanı yatak ya da karyola şeklinde. Bizim evimiz küçük, park yatak daha mantıklı geldi. Bi de tekerlekleri de vardı, odadan salona taşıyabilirim, gözümün önünde olur.
süt sağma makinelerinden iyi olanlar çok pahalı, ev tipi olanlar da çok etkili değilmiş. Muhtemelen hastane tipi olanlardan kiralarız diye düşünüyorum. Göğüsler için krem doğumdan önce kullanılmaya başlanıyomuş, göğüs pedi ve gümüş kapakları çok tavsiye ediyolar.
Aynen kuzum aslında bir çoğu çok kısa süreli ve maliyetlerde yüksek 🙄 yine de tanıdık olmadığı sürece zor dediğin gibi ikinci elden almak.

Kızlar bir müjde de benden gelsin. Dün biz de cinsiyeti öğrendik. O kadar net bir görüntü verdi ki, şüpheye mahal bırakmadı yavrum. 🤩

Oğluşumuz oluyor. Şimdiye kadar her türlü hurafeye bakmıştım, hepsi de tuttu.
Çin takvimi de oğlan demişti. Ama Rus takvimi kız demişti sadece.

Akrabalar da daha ilk duyduklarında rüyasını görmüştüm, oğlan olacak demişlerdi.

Ben de o kadar inanmıştım ki oğlan olacağına, gerçekten de tuttu. Bundan sonra hislerime güvenebilir miyim bilemedim. 😅

Kızlar bir müjde de benden gelsin. Dün biz de cinsiyeti öğrendik. O kadar net bir görüntü verdi ki, şüpheye mahal bırakmadı yavrum. 🤩

Akrabalar da daha ilk duyduklarında rüyasını görmüştüm, oğlan olacak demişlerdi.

Ben de o kadar inanmıştım ki oğlan olacağına, gerçekten de tuttu. Bundan sonra hislerime güvenebilir miyim bilemedim. 😅
Anneler hissedermiş 🥰🤗 gözünaydın canım, sağlıkla gelsin minik prens 👶🏻

Kızlar ben oda süsleme doğum fotoğrafçısı filan da düşünmüyorum sizin fikriniz nedir? Hamile çekimi filan da bana mantıklı gelmiyor. Ama kuzuşlarla doğsunlar toparlansınlar öyle çekim isterim. Ve her sene de yapmak istiyorum. Öyle magnet nikah şekeri gibi şekerlerden filan da düşünmüyorum. Sen ve birinci derece dışındakiler ne yapsın senin magnetini bana saçma geliyor. Dolabına asmak zorunda değil. Ben kullanışlı ufak hediye hazırlamak istiyorum ama ne olur bakacağım biraz. O da böyle insanlara hoş bir hatıra olsun. Onun dışında hayır yapmayı adlarına daha çok önemsiyorum.

Maşallah sağlıkla gelsin kuzucuk 🤲🏻🍀 ben pembe filan gördüm rüyamda doktor erkek tahmini yaptı ama erken dedi bakalım hayırlısı olsun inşallah. Hiç o tarz şeylere de bakmadım 😬

Valla ben nerede hurafe tahmin gördüysem baktım. 😅
Öyle aklıma da gelmedi ya 😅 gördüm de buralarda bilmem bakmadım hiç. Bu muayenede biraz daha netleşir bizim de sanırım. Açıkçası hamile kalana kadar hep erkek istiyordum önce yani hani çocuğum olursa filan diye düşündüğümüz zamanlar. O da kızların çocukluğu zor geliyordu bana şu an bayılıyorum gerçi cici cici anneye arkadaş oluyorlar. Tedavi süreci vs olunca cinsiyet konusu ben de gitti. Tek arzum sağlıkla kucağıma almaktı. Çünkü hepsi o kadar mucizevi ki 🤩 öyle bir nimet ki… başka bir şey düşünmedim rüyamda pembe elbise filan gördüm içimde kız çocuklarına kayıyor her görmemde kız olurlar diye düşündüm. Hayırlısı olsun inşallah 🤲🏻🌸

X