2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Amin hepimizin bebekleri sağlıkla gelsin inşallah .sadece ense ile ilgili sınırda dedi burun,kalp,kordon kani akışı vs guzel dedi.ben strese giriyorum 16.haftada üçlü test varmış sanirim inan yaptirasim yok

evet öyleymiş benim doktorumda aynı şeyi söyledi seçimi bana bıraktı bende hem yaş hemde riske girmemek için hiç düşünmedim bile fetal dna için

Amin hepimizin bebekleri sağlıkla gelsin inşallah .sadece ense ile ilgili sınırda dedi burun,kalp,kordon kani akışı vs guzel dedi.ben strese giriyorum 16.haftada üçlü test varmış sanirim inan yaptirasim yok
Seni o kadar iyi anlıyorum ki canım. Transfer olduğum anda “kün Fe yekün” diye dua ettim, Allah ol der ve olur. Çok şükür çok zorlu bi tedavi sürecinden sonra bize bu mucizeyi nasip eden Allah sağlıkla kucağımıza almayı da nasip eder inşallah Dua etmekten başka çaremiz yok, stres de bu süreci olumsuz etkiliyo zaten. Geçen eczacımla konuşurken, stres yapma sakın, bebeğin gelişimini durdurur dedi. Sen bebeğine inan, onlar o dondurucu soğukta günlerce bekleyip bize geldiler, zaten çok güçlüler Bunun da üstesinden gelecekler

Ben de yaptırmadım fetal DNA ama hala kafamda da duruyor yarın perinatolog muayenem var bakalım ne diyecek. Çok korkuyorum. Aşırı ayrıntılı inceledikleri için. Yorumu ne olur bakayım
yok kuzum korkma tam tersi için rahat ediyor benim doktorum bugün detaylı ultrason yaptı midesinden el ayak uzunluğuna kadar inceledi problem yok dedi en azından için rahat eder

Çok haklisin o kadar güçlüğü aştık Allah izin verirse bunlari da aşarız rabbim büyüktür

Devlet hastanelerinde sevk ile gidiliyor canım. Ben ikiz olduğum için riskli gebelik kategorisinde geçiyor o yüzden inşallah sorun çıkmazsa 12. Ve 20. Haftalarda gitmeyi düşünüyorum sadece. Onun dışında kendi doktorum ayda bir çağırıyor. Yurtdışında sadece gebelik değil her konuda öyle. Hastasınız hemen doktora gidemiyorsunuz. Arayıp hastalığınızı anlatıyorsunuz doktor önemli görürse muayene olmaya çağırıyor mesela İngiltere de. Mantıkları bizden farklı.Doğal gebeliklerde annelerimiz de hem o zaman bu imkanlarda yoktu heralde doğuma yakın gitmişlerdir. Tedavi olunca da insanlar titizleniyor. Yoksa gerçekten sürekli gitmenin anlamı yok. Bebekler dokunmaları hissetmeye başladıkları için elbette kafamıza göre muayene istemek doğru değil. Bilinen bir zararı yok deniliyor stres olmasınlar diye. Ben de kalp sesini dinlemedim canım 9.haftada saniyelik o da ben kalp atışını ekranda göremedim diye dinletti doktor içim rahat etsin diye. Geçen muayene de de hareketsiz olan tedirgin edince açıkçası doktor da dinlemek istedi sadece birinin kini dinledi. Kalp atışını dinleme esnasında cihaz ısı veriyor doğru ve o yüzden artık bir çok doktor bu konuda hassas davranıyor. Bende asla dinleyeyim demedim şu zamana kadar. Görünüyorsa sorun yok benim için.

Kaç haftadır kafam bununla dolu kafamı kesip atasım var düşünmek istemiyorum artık o kadar gerdi beni bu konular. Ve bir sürü örnekleri var maalesef kuzum iyi diyip kötü sonuçlanan kötü diyip iyi sonuçlanan. Allah ın takdiri gerçekten. Yani herkesten uzak etsin ama çok iyi gelişipte doğum anında bir anlık kalp durması ya da oksijen gitmemesi bile bir sürü soruna sebep olabiliyor. Her şeyi kontrol edemeyiz. Her şeyi düşünmekten sıkıldım gerçekten…

Son düzenleme:
Valla niyeyse bnde öyleyim hersey geliyo aklıma yok kordon dolanmasi yok oksijensiz kalirsa kontrol ayda bire döndugü icin galiba görsem rahatlıycam sanki hic boyle olmak istemiyorum.. ya kotu bisey olduysa ama bn suan belirti vermiyosam diyorum ahh kafamı atmak istiyormmm

Kesinlikle cok haklısın herseyi kontrol etmemiz mümkün değil .bazi şeyler Allah in takdiridir buna inanmak lazım .eşimle tartıştık yaptirip yaptirmama konusunda hatta ben basta yaptirmak istiyordum ters düştük fetal dna sayesinde baya gergin bir hafta geçirdim her bakimdan

Valla prenses gibi geç saatlere kadar uyumak harammış bana. Çalışırken haram şimdi haram sonrasını hiiiiç demiyorum. Saat 5 de durduk yere niye uyanır insan yaaa üstelik uykum da var geri uyuyamıyorum
Al benden de o kadar her gün 4, 5, 5.5, 6, 6.5 en geçç kalkıyorum evdeyim ve hiç yorulmuyorum diye mi acaba diyorum yoksa hamilelikle ilgisi var mı. Hamilelik uyku yapmıyor muydu ya diyorum

Neler neler kuruyorum. Bizim bir tanıdığımız var çocukta anomali olduğu kürtaj olması gerektiğini söylediler. Birkaç doktor aynı fikirde idi. Tabii bir can ve Allah ın takdiri doğum yapma kararı aldı. Kadın şimdi kanser geçen aradılar hastaneye yatırmışlar kötü durumda çocuk perişan Kim bakacak işte özel ilgi gerekiyor. Kadın kendisinin öleceğine değil çocuğun geride kalmasına üzülüyor. Elbette Allah ın takdiri işte her şey kafamda dönüyor çok üzgünüm bende böyle olmak istemiyorum. Ayda bir benim de. Sürekli görmekte değil bence önemli olan bizim kafaları toplamak.

Son düzenleme:
Kesinlikle ben ilk öylesine bi dr a gittim bebeğin bile görünmediği bir ultrason cihazıyla ölçtü enseyi 1.9 mm dedi ve sadece 1 dk süren bi muayeneydi girmemle çıkmam bir oldu. kendi dr uma gittim tam 1.5 saat bebeğin ense ölçüm poziysonuna gelmesini bekledi 3 kere muayene odasına girdim çıktım gez gel şeker ye gel vs dedi baya ilgilendi ve uğraştı ve 1 mm ölçtü.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…