2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Ben de yaptırmadım fetal DNA ama hala kafamda da duruyor yarın perinatolog muayenem var bakalım ne diyecek. Çok korkuyorum. Aşırı ayrıntılı inceledikleri için. Yorumu ne olur bakayım
Aa yarın perinatoloğa mı gidiyorsun. Aslında onlar ayrıntılı bakıyor ya tarama testine gerek olmayabilir ben de Bi perinatolog bulsam da tek muayene gitsem. Yani hiçbir tarama testini yaptırmamaktan iyi olur gibi. Sen de benimle aynı durumdasın hiçbirini yaptırmamış oluyorsun yani dimi

Ben de düşünmüyorum sonlandırmayı öyle Bi durumda bunu eşimle de konuştuk. Ama ya sonra dermiyiz keşke baksaydık yine de önceden bilseydik diye bilmiyorum yani.

Canım kalp atışına kadar fitil artı iğne devam ettim ben de. Kalp atışından sonra iğneyi kesti fitil 12. Haftaya kadar devam etti. Korkulacak bi şey yok merak etme

Ben de cumartesi fetal dna testi verdim, hemşire gelip evden aldı 10 güne kadar da çıkacak sonuç dedi. 2li testi de yaptırdım aşırı saçma buluyorum. Boşuna stres elimde doğru düzgün veri de yok. Orda ihtimal 5000 de 1 de yazsa o bir kişi olabilirsin sonuçta. Keşke baştan onu hiç yaptırmasaydım dedim yani boşa stres...

Yok kuzum ikiliyi yaptı doktorum fetal DNA bize bıraktı. İkizlerde hepsinin güvenirliği düşük. Genelde iyi bir perinatolog a ara ara gitmek hepsinden iyi demişler ama giden herkesle hemen hemen her şeyi söyledikleri için moral bozukluğu ile dönüyor. Çok korkuyorum gitme filan diyorum ne bileyim kafalar karışık Artık çok kafama takılmaya başladığı için buna son vermekte istiyorum ya her gün kafamda riskler filan. Allah ım korusun

Bilemiyorum canim önceden bilinirse psikolijik olarak belki hazirlanmamizi sağlar ama maddi olarak da 4000 tl bizi zorlar şu an çünkü ben 15 ay tedavi gördüm ve aşırı masrafli oldu daha bunun muayene ,kan ücretleri dogum masrafi var
Ben de düşünmüyorum sonlandırmayı öyle Bi durumda bunu eşimle de konuştuk. Ama ya sonra dermiyiz keşke baksaydık yine de önceden bilseydik diye bilmiyorum yani.

Kararın hayırlı olsun canım Sağlıkla kucağına alırsın inşallah. Artık üzerinde düşünüp strese sokma be kendini ne bebeğini.. En hayırlısı neyse o olacaktır eminim
Çok sagol canim bende stres olmamak için negatif dusunmemeye çalışıyorum .insallah bebeklerimiz sağlıkla gelir dünyaya dileğim bu

Benim dr um perinatolog ikili test yapildi fakat bu bir tanı yöntemi değilmiş kesinliği yok risk analizi gibi bisey sanırım. Bunu yapiyorlar bu sefer fetal dna çıkıyor hep stres ben fetal dna dan vazgeçtim detaylı ultrasonu bekleyecegim

Direk fetal önermesi de ilginç olmuş ama değilmi. Çok fazla fiyat bence daha makul yapmalılar bunu yaa
Bi kaç gün önce burda bi arkadaş paylaşmıştı, ikili, üçlü, dörtlü testler mahkeme kararıyla kaldırıldı gibi bi haberdi sanırım. Ben de netten biraz araştırdım. Onu ararken başka mahkeme kararlarıyla karşılaştım. Bu ikili testi yaptırdığı halde risk oranının düşük olmasına rağmen ailenin çocuğunun down sendromlu doğmasından dolayı doktoru dava etmişler. Dava konusu da ikili testin sonucunda doktorun aileyi yeterince bilgilendirmediği, daha ileri testler önermediği için dava açılmış.
Bu gibi olaylardan sonra sanırım artık doktorlar risk almak istemediklerinden fetal DNA testini öneriyorlar. Bi şekilde kendilerini garantiye alıyorlar. Ama test ücreti çok yüksek. buna da bi çözüm bulunması lazım.

Canım kalp atışına kadar fitil artı iğne devam ettim ben de. Kalp atışından sonra iğneyi kesti fitil 12. Haftaya kadar devam etti. Korkulacak bi şey yok merak etme
Saol kuzum çok teşekkür ederim fitil kese sonrası vermesi garip oldu ama soramadım tabi Biraz ıslatıp( burda okumuştum) parmağımla ittim içeri inşallah doğru yapmışımdır

Fetal DNA da aynı şekilde. Kabul edilen amniyosentez ve kordon dan parça alınması canım. Sadece fetal DNA testi nin güvenirliği daha yüksek. Çok boğuldum bu konuda artık düşünmek istemiyorum ben ya..

Fetal DNA da aynı şekilde. Kabul edilen amniyosentez ve kordon dan parça alınması canım. Sadece fetal DNA testi nin güvenirliği daha yüksek. Çok boğuldum bu konuda artık düşünmek istemiyorum ben ya..
Aynen canim bende düşünmek istemiyorum çok fazla stres oluşturdu bende en iyisi bazi şeyleri akışa bırakmak .ablam hamileyken yeğenime ensesi normalden kalin dediler o zaman fetal dna falan yoktu amniosentez sivisi almak istediler onda da düşük ihtimali varmış ablam istemedi detayli ultrasona girdi yapan dr bebeğin normal göründüğünü söyledi haftalarca stres yaşaması yanina kaldı .

Senden ilham alıp perinatolog arayışına başladım. Zaten kendi doktoruma muayene ücreti ödediğimiz için şehir hastanesinden randevu alacaktım ki, perinatologa muayene olabilmek için kadın doğum doktorunun sevk etmesi lazımmış
bi taraftan da sıklıkla ultrasona girmenin bebeğe zarar vermesinden endişe ediyorum. Yurtdışında hamilelikte eğer her şey yolundaysa her üç ayda bir olmak üzere sadece 3 kez ultrasona giriliyor. Ancak riskli bir durum söz konusuysa takip için çağırabiliyorlar. Bizdeki gerçekten bi nimet, her istediğimiz an görebiliyoruz ama iyi mi ediyoruz bilmiyorum. Keseyi görmek için gittiğimiz ilk kontrolümüzde pıt pıt kalp atışını da görmüştük, eşim sesini de duyabilir miyiz diye sorduğunda, doktorum ses duymak için belli bi miktar ısı vermesi gerektiğini, şimdi bebeği rahatsız edebileceğini, bi sonraki kontrolde duyacağımızı söyledi.
sizin bu konuda bilginiz var mı?

Bu aralar gündem ikili test olunca ben de sürekli netten okuyorum bu konuları. Ense kalınlığı ölçüsü de doktordan doktora değişebilen bi faktörmüş. Kullanılan ultrason cihazı, aletin hassasiyeti, doktorun ölçmesi falan tamamen değişkenlik gösterebiliyormuş. Burnunun olması bence iyi bi işaret. Diğer taraftan sırtında da açıklık yoksa moral bozmaya gerek yok. İçin rahat olsun. İnşallah sağlıkla kucaklarımıza alırız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…