2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Ne doğru ne yanlış Rabbim biliyor. Öyle artık kuzum yapacak bir şey yok. Dua edelim bol bol…

kızlar bugün birşey yaşıyorum agzım zehir gibi ne yesem ne icsem agzımda tuaf bir tat var basına gelen oldumu çok fena oldum

Alıntı
Yaklaşık 8 haftadır öyleyim canım çok kötü bir his. Sürekli bi meyve bişi atıyorum ağzıma. Acaba reflüden mi oluyor diyorum bende yoğun bulantı da oldugu için çok kötü yapıyor beni.

Dünyadaki en büyük acı evlat acısıymış.
Tüm anneler evlat acısı yaşamamak için evlatlarından önce ölmek istermiş.
Engelli anneleri ise tam tersi.
Oysa mantıklı bir şekilde düşününce bütün çocuklar Rabbimin bize emaneti.
Onlara sahip değiliz. Biz hayatta olsak da olmasak da Rabbim emanetine sahip çıkacaktır elbette.

Engelli bir çocuğa annelik yapmak zordur muhakkak. Ancak bir çocuğun engelli bir annesi de olabiliriz. Bir trafik kazasına bakar her şey.

Yani demem o ki, hayatın kendisi zaten çok bilinmeyenli bir denklem. Bir de karnında bir can taşımak o denklemi daha da karmaşıklaştırıyor. Benim gibi her şeyi kontrol etmek isteyenler için hamilelik bir tık daha yorucu ve stresli geçiyor.

Rabbim çok yormadan, sağlıkla evlatlarımızı kucağımıza almayı nasip etsin.

Amin kuzum amin inşallah Hepimizde o var işte kontrol etme duygusu. Aslında o kadar aciziz ki. Bir saniye sonrasına etki edemeyiz.

Al benden de o kadar her gün 4, 5, 5.5, 6, 6.5 en geçç kalkıyorum evdeyim ve hiç yorulmuyorum diye mi acaba diyorum yoksa hamilelikle ilgisi var mı. Hamilelik uyku yapmıyor muydu ya diyorum
Gündüz uyumuyo musun? Prolaktin seviyesi yükseldiği için uyku oluyo. Ben gündüz bi kaç saat uyuyorum, ama gece uykum gelmiyo. Derken sabah 7:30-8:00 gibi uyanıyorum. İşe giderken bile bu kadar erken uyanamazdım

Valla cok haklısın Allah yardimcilari olsun insallah neyse dagitalim azcik kafalarimizi gülelim biraz önümüze bakalım en azından deneyelim iyi düsünelim iyi olsun insallah

Valla cok haklısın Allah yardimcilari olsun insallah neyse dagitalim azcik kafalarimizi gülelim biraz önümüze bakalım en azından deneyelim iyi düsünelim iyi olsun insallah
Aynen kuzum inşallah düşünmemeye çalışalım bugünleri nasip eden Rabbim sağlıkla kavuşmayı da nasip edecektir inşallah

Yaklaşık 8 haftadır öyleyim canım çok kötü bir his. Sürekli bi meyve bişi atıyorum ağzıma. Acaba reflüden mi oluyor diyorum bende yoğun bulantı da oldugu için çok kötü yapıyor beni.
bende de 2 gündür var çok değişik bir his birşey yerken sıkıntı yok yemeyi bırakınca agzımda acı bir tat su bile acı geliyor şuan bende bulantı yok bakalım ne olucak

bende de 2 gündür var çok değişik bir his birşey yerken sıkıntı yok yemeyi bırakınca agzımda acı bir tat su bile acı geliyor şuan bende bulantı yok bakalım ne olucak
Ben başından beri öyleyim hele şimdi demir ilacı alıyorum o da yapıyor. Kısa süreli çareler diş dil damak fırçalamak. Sakız çiğnemek. Cam şeker ağzıma atmak (normalde asla sevmem müptelası oldum). Sert meyveler yeşil elma erik gibi yemek.

ay cok fenaymış

Arkadaşlar size birşey sorucam şimdi az da olsa fikri olan yardımcı olursa sevinirim. Ben tıp fakültesinde hemşireyim işlemlerim ve takibim dış merkezde özelde. Ben sürecin başından beri tüp bebek dokotrumla da kadın doğum doktorumla da bu şekilde karar aldık ve raporlu gidicez diye. Onlar da bu şekilde uygun gördüler zaten hem tüp bebek hem ikiz gebelik hem ayrıyeten kronik hastalığımın olması onlarca da bence de başlı başına risk faktörü. Önce tüp bebek doktorundan 10 gün 10 gün olacak şekilde 3 kez rapor almıştım. Sonra kadın dogumcuma geçince heyet raporuna geçti ve ikiletmeden verdi zaten.
Neyse yaklaşık iki hafta kadar önce son heyet raporu süresinin içindeyken birim sorumlum artık raporlar kendi kurumumuzdan alınacakmış idare bu şekilde istiyormuş gibi abuk birşey söyledi. Ben de orada takipi değilim hangi doktor beni bilir bana rapor verir hem bu saçma ve yasal değil dedim neyse o da idare iletisiymiş falan dedi.
Ben doktorumla paylaştım bu durumu Bi doktor ismi verdi selamımı söyle anlat durumu falan. Raporum cuma günü bitiyor ben bugünden gittim nabız yoklayım sorup sorgulayım diye. O doktora gittim ve o da başhekim yardımcısı ayrıyeten. Ben dedi veremem hiçbir mantıklı açıklama yok ve ben veremem dedi. Ben pazartesi tekrar başka Bi doktora gideceğim. Size soracağım şu aslında. Bir tek bana mı saçma ve yasa dışı geliyor bu durum?
Ya da özelde ki kendi kadın doğumcumdan aldığım rapor direk e devlet sgk sistemine düşüyor zaten, sisteme düşmüş birşeyi kabul etmeme gibi bir durumları böyle bi lüksleri olabilir mi?

Gözünaydın canım Çok şükür darısı kalp atışına inşallah

Canım biliyosn bende hemsireyim covit nedeniyle idare sıkıntı cıkaemıyor bana da yb calısanıyım cünkü ama biliyorum ki asla kendi hastanemin doktorları vermez adamlar muayene bile yapmiyor oksapara rapor cıkarmadı özelde hallettim senin kadın dogumdan aldıgın hicbir rapory geri ceviremezler psikiyatro ve kadın dogum raporlarına akrsı cikamiyorlar baska birimden alırsan heyete yollama hakkına sahip sadece bu yasal degil ve hicbirseyde yapamazlar sen kendi kadın dogumcundan almaya devam et

Canım ben şimdi pazartesi başka doktora gidecektim. Çünkü durumu görüşmek için başhemşite yardımcıma uğradım sen yine kendi doktorundan rapor al buraya gelip başka Bi doktor ismi söyledi ona gider eş rapor alırsın dedi. Olaki ben ordan almaya kalksam heyete sokup reddetme ihtimalleri olabilir yani dimi. Çünkü zannımca idare hekimleri çocuk gibi uyarıyor çalışana rapor vermeyin diye.
Ama öyle bile yapsa heyete gidip onay vermese bile benim özelde kendi kadın doğumcumdan aldığım raporu her şekilde kabul etmek zorundalar diyorsun dimi.
Benim hastanem devlet de değil YÖK e bağlı. İnstiyatiflerine göre hareket edebiliyorlar o yüzden soruyorum

Sana özel bi durum olduğunu sanmıyorum. Pandemi dönemi kendi yıllık izinlerini bile alamayan sağlık çalışanları böyle raporlar alarak durumu suistimal etmiş olabilirler. Belki de onun önüne geçmek için kurum olarak böyle bir önlem almak istemişlerdir. Tabi kurunun yanında yaş da yanıyor. Senin durumun gerçekten rapor gerektirirken böyle bi tepkiyle karşılaşman üzücü. Biz gerçekten çok zor elde ettik, inşallah biraz vicdana gelip 24. haftaya kadar idare ederler. Zaten ondan sonra idari izin alabiliyoruz.

Canım benim her zaman bildigim sey sudur arkadaslarımında basına geldi cünkü nerden alırsan al ama kadın dogumdan aldıgın raporu kabul etmeme sansları yok asla dedigin gibi kendi hekimlerini uyarıyorlar ne dersen de anlamıyorlar hic vermiyor onlar ben senin yerinde olsam kendi hastanemi karıstırmam bu sefer bak zaten biseyi yok ki moduna giriyorlar olay büyür bence kendi doktorundan devam et 3 hekim onaylı kadın dogum raporu götürüyorsun hicbirsey yapamazlar ben kadın dogumdan aldm sorun olmadı arkadas cerrahiden almis direk heyete yolladı bashemsire

Korkum o ki 24.hafta izinleri iptal olup eskiye dönülecek gibi

Gerçekten kesinlikle kurunun yanında yaşın da yanması olayı. Ayrıyeten benim kurumumun da çalışanına her zaman köstek olan mobbingci ve zorlayıcı yapısı. Sabahtan beri stresten gerim gerim gerginim sanki az şeyler düşünüyoruz. Hakikaten öyle zor zamanlardan geçiyoruz ki.
ben çalışacak durumda değilsem ve bunu raporluyorsam çalışacak durumda değilimdir net.
Umarım dediğin gibi insani ve yasal davranırlar yoksa ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…