2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Ben şuan gördüm yazdıklarını canım. Atlıyorum bazen kusura bakmayın 😣
Başınız sağolsun Allah geride kalanlara sevenlerine sabır versin🤲🏻
Senşn ve bebeğinin iyi olmasına sevindim inşallah bundan sonraki süreci sakin stressiz ve sıkıntısız geçirirsşn
Çok teşekkür ederim canım, çok şükür iyiyim ve daha da iyi olucam inşallah. 😊
Çok özlemişim hepinizi.
Hani böyle uzun zamandır görmediğin arkadaşını instagram’da hikayesini görürsün ya, bi an öyle oldum mesajlarınızı okurken. 😊

Kızlar bir haftadır bebelerden biri ile ilgili baya sıkıntıdayız. Etini koparırcasına ağlıyor uykuya dalamıyor dalarsa yarım saatte açıyor çığlıklarla gözleri. Bir yeri ağrıyor diye endişe ettik rutin muayene vardı gittik güzel geçti idrar istemişti verdik şükür temiz geldi. Dün gece yine doktora götürdüm amansız ağlıyor çünkü iki gündür ağrı kesici de veriyorum ama yok. Kulağını yokluyorum ateşine bakıyorum normal. Gazı her zamanki gibi kaka normal. Ama bebek huzursuz çığırtkan. Hatta doktor gece muayene ederken de bir anda çığlığı bastı doktor bile korktu bir şey yaptı da canı acıdı zannetti elini çekti hemen. Kucağına aldı salladı sakinleşti. Ağrısı olsa sakinleşmez hiç sürekli ağlar dedi. Kan tahlili bakalım diyeceğim ama delmek istemiyorum kan germek için sebep göremiyorum ama huzursuz belli dedi. Uyuyamama huzursuzluğu onun ki anlıyorum ben az çok huyunu. Ama hiç bu kadar uzun süre devam etmemişti. Çaresizim. Yine de acaba bir yeri mi ağrıyor diyorum her bağırdığında. Bir ton gözyaşı döküyor öyle kuru ağlama mızlama da değil. Atak filan diyorlar ama doktor bilmiyor mu gittiğim iki doktor da atak filan demedi. Gece ki doktor yarında devama ederse bir kan bakalım dedi. Önce yediğimi içtiğimi sorguladı baharatlı mı yiyorsun filan bitki çayımı içiyorsun diye ama yok yani hem bir haftadır böyle. Ha geçti geçecek gözleri uykusuzluktan ağlamaktan şişti resmen bugün sürekli sallıyorum gözünü açmıyor uyuyor mu bilemiyorum çünkü durunca hemen başlıyor. Bugün bu şekilde dinlendirmeye çalışacağım bakalım belki toplar kendini. Doktoru da geçmedi diye aramadım kan ver diyecek zaten biliyorum.
Canım yaa, ne yapılır hiç bilmiyorum. 😔
İki bebek, ikisi de çok farklı değil mi?
İstekleri, ihtiyaçları, sevdikleri ve sevmedikleri şeyler bambaşka.

saol cnm benim🙏🏼🙏🏼
covitten sonra gelişiminde bir sıkıntı oldu mu diye biraz tereddüt etmiştim şükür önde bile çıktı yavrum🙏🏼🙏🏼
Benden 50 lik istedi bakalım ne çıkacak sonuç☺️
Çok şükür canım. İnşallah böyle sağlıkla devam eder. 😊
Alışverişler ne alemde?
Ben tam başlamıştım ki ara vermek zorunda kaldım.
Şimdi tutuştum. 😂

ben eğer yorulduysam o günün ertesi günü hareketleri azalıyor anlıyorum onu 😍😍
Bazen unutuyorum bugün en son kaçta hareket etmişti diye hemen iki pıt vuruyorum geliyor karşılığı yaaaa🥰🥰
Sanırım ben hiç yormuyorum kendimi. 🙈
Bir iki mutfağa girip hemen odada uzanıyorum. 😉

Kızlarr napıyosunzz 😊

Benim bebiş kafasını kaldırıp sürekli oturmaya çalışıyor elimizde tutarken de karşıya bakmak istediği için oturur vaziyete geliyor ama tam oturmuyor. Yani yatık tutsakta kendisi oturacak kadar doğrultuyor kendni. Sizde durum nedir. Bu ayda oturur vaziyette durması yanlıs değilmi. Ben de sürekli herkesi uyarıyorum oturur gibi tutmayın diye ama bebek kendni o konuma getiriyor.siz nasıl tutuyosunz kendniz otururken
4.aydan sonra destekle oturtuluyor diye biliyorum, şu an çok erken sanki canım.

Canım yaa, ne yapılır hiç bilmiyorum. 😔
İki bebek, ikisi de çok farklı değil mi?
İstekleri, ihtiyaçları, sevdikleri ve sevmedikleri şeyler bambaşka.
Evet canım çok farklılar. Birine az önce mama yedirdim ter içinde kaldım durmuyor asabi bir istiyor bir itiyor filan gözümü korkutuyor hareketleri. Diğeri sakince yiyip işini bitiriyor en basiti.

Kızlarr napıyosunzz 😊

Benim bebiş kafasını kaldırıp sürekli oturmaya çalışıyor elimizde tutarken de karşıya bakmak istediği için oturur vaziyete geliyor ama tam oturmuyor. Yani yatık tutsakta kendisi oturacak kadar doğrultuyor kendni. Sizde durum nedir. Bu ayda oturur vaziyette durması yanlıs değilmi. Ben de sürekli herkesi uyarıyorum oturur gibi tutmayın diye ama bebek kendni o konuma getiriyor.siz nasıl tutuyosunz kendniz otururken
Kuzum maşallah gelişimi açısından güzel bir gösterge ama bildiğim kadarıyla oturmak için erken. Yine de doktoruna göster her bebek aynı değil belki onaylayacaktır engellemekte iyi olmayabilir

Kızlarr napıyosunzz 😊

Otururken ya omuzda gaz çıkarma poz. da ya da sırtı bana yaslı düz tutuyorum. Ben de 4.ay gibi biliyorum oturmayı. Benim oğlanı da ben mama verirken yastığın üstüne koyuyorum hep öne kalkıyodu.Kalkcan yürücenmi oğlum diyodum hatta. Sonra düz yerde yatarken Bi gün yana döndü. Dönmeye başladı yani. O hareket onu da destekliyor

Günaydınnnnnnn 🥰 benim kızım ilk kez yıkancak bugün teyzeleri göbeği yeni düştü iki gün de bekledik pislik içindeydi 😂😂
Ayy olsun benimki de 2 hafta sonra yıkandı göbrkleri düştü 2 gün de tam nemi kurusun diye bekledim 🤗
Hadi bakalım yıkansın akça pakça olsun minik kuş inşallah suyu sever🤗

Günaydınnnnnnn 🥰 benim kızım ilk kez yıkancak bugün teyzeleri göbeği yeni düştü iki gün de bekledik pislik içindeydi 😂😂
Aa benım kız kuvezde bıle 1 haftada yıkandı nasıl beklettınız o kadar vakıt bızde bebekelr hastaneden yıkanır
Allahtan kuvezde hemsıreler de dıyordu ben sorunca mecbur saclar yapıs yapıs oluyor dıe yıkadık dıyorlar dı

Aa benım kız kuvezde bıle 1 haftada yıkandı nasıl beklettınız o kadar vakıt bızde bebekelr hastaneden yıkanır
Allahtan kuvezde hemsıreler de dıyordu ben sorunca mecbur saclar yapıs yapıs oluyor dıe yıkadık dıyorlar dı
Bekler niye beklemesin YB da biz de yıkardık ama orda düzenli göbek bakımı falan da yapılıyordu. Valla saçlarını ben ıslak pamukla arındırdım mis oldu. Göbrkleri düşene kadar beklemeyi öneriyor genel olarak doktorlar da katı bir kural olmamakla birlikte. Ben de hem verniksini kaybetmesin istedim çünkü o mis gibi bişe 😍 hem de düşsün göbek hiiç riske atmayalım dedim

Bekler niye beklemesin YB da biz de yıkardık ama orda düzenli göbek bakımı falan da yapılıyordu. Valla saçlarını ben ıslak pamukla arındırdım mis oldu. Göbrkleri düşene kadar beklemeyi öneriyor genel olarak doktorlar da katı bir kural olmamakla birlikte. Ben de hem verniksini kaybetmesin istedim çünkü o mis gibi bişe 😍 hem de düşsün göbek hiiç riske atmayalım dedim
Valla bana gelırler oyle vernıks 24 saat bekkese yetiyor ben kıl bebegı ama 1 gun ara ıle hep yıkadım annemde hep yıkardı sanırım onun o skeılde dogrulugu nu kabullenmıısim oyuzden bana uzun sure geldı 😊 bebbekler suda daha ıyı gelısır derler yaa ruslar buzz gıbj sulara atıyorlar bebek dogar dogmaz onuda yapamam mesela 😂 ıste herkesın kabullenişi farklı

Oy minicik mis kokulu yıkanacak suyu sever ins bici bici yapalım çok zevkli oluyor yıkamak😍😍😍

Otururken ya omuzda gaz çıkarma poz. da ya da sırtı bana yaslı düz tutuyorum. Ben de 4.ay gibi biliyorum oturmayı. Benim oğlanı da ben mama verirken yastığın üstüne koyuyorum hep öne kalkıyodu.Kalkcan yürücenmi oğlum diyodum hatta. Sonra düz yerde yatarken Bi gün yana döndü. Dönmeye başladı yani. O hareket onu da destekliyor
Gaz çıkarma pozisyonunda asla durmuyor artık ağlıyor. Öne doğru bakmak istyomus. Öne doğru cevirdiğim gibi susuyor. Otururken de aynı şekilde öne doğru çeviriyorum sırtını kendme yaslamak mümkün değil asla öyle durmuyor hoop oturur gibi kalkıyor hemen. 2. Ay kontrolunde dr gelişiminin iyi ve 1 ay önde oldgnu söylemişti 2 aylıkken tepkileri bakışları daha ilerki ay tepkileri gibi demişti. Şimdi bu 3. Ay kontrolunde sorucam bakalım.

X