2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Bizim bugün kontrolumuz vardı 2 ay kontrolü boyu kilosu baş çevresi iyi dedi meme mama devam dedi su verebilirmiyim dedim mama verdiğin için 10 CC ye kadar verebilirsin dedi ben ası olmamistim onu sordum hemen ol aşını emzirmeye zararı yok ağrım olursa parol alırsın dedi bu hafta eşim vardiyada haftaya hemen ilk doz aşımı olacağım rotavirus ve diğer aşklardan bahsetti 3 cu ayinda rota ve bir tane daha asi dedi adını unuttum onları yaparız dedi çok şükür bugunude atlattık 🤲

Bizim bugün kontrolumuz vardı 2 ay kontrolü boyu kilosu baş çevresi iyi dedi meme mama devam dedi su verebilirmiyim dedim mama verdiğin için 10 CC ye kadar verebilirsin dedi ben ası olmamistim onu sordum hemen ol aşını emzirmeye zararı yok ağrım olursa parol alırsın dedi bu hafta eşim vardiyada haftaya hemen ilk doz aşımı olacağım rotavirus ve diğer aşklardan bahsetti 3 cu ayinda rota ve bir tane daha asi dedi adını unuttum onları yaparız dedi çok şükür bugunude atlattık 🤲
Hadi çok şükür canım. Benim doktorum su için gerek yok dedi her doktor farklı görüşte sanırım bu konuda

Aynen canım hiç anlamıyor ilk günler. Ama 3 ay bile geç hareketlenmek için. Bizim bebiş ilk ayı bitirmeden elini ayağını oynatmaya başladı bile. Şimdi neredeyse kalkıp oturacak. Hep hareketli. Düşün daha 85 günlük yeni oldu. En güzeli 7. Gün. Peygamber sünneti boşuna değil di mi 😍
İlk günler yaptırabilir miyim bilmiyorum sezaryen olursam zor olur herhalde..
Hareketlenmekten kastım dönmelere başlamadan yaptırmak isterim..
Oyyy tospik maşallah ona senin oğlan erkenden de yürür kesin hareketli maşallah☺️

Ben aşımı oldum emzirdimde biraz bebise uyku yaptı o günü uykulu geçirdi o kadar hemşire bebeğe antikor olur dedi

Yaa ne tatili Allah aşkına diyeceksiniz sandım bak varmış 🤭😂
Kaç yıllık evlisin
Var bizim hayalimiz 16 yıllık evliyim tatile çıktık ama hep yanlız şimdi evladimizla çıkacağız nasipse yani şimdilik paln o yönde ilerde ne nasip olur onu Allah bilir😂

Var bizim hayalimiz 16 yıllık evliyim tatile çıktık ama hep yanlız şimdi evladimizla çıkacağız nasipse yani şimdilik paln o yönde ilerde ne nasip olur onu Allah bilir😂
Kaç yıllık diye sorma sebebim o değil ya çıkmamış da olabilirsin. Ben 5 yıldır balayı bile yok sıfır tatil 😁
Bu sene çok istiyorum ama işte maddiyar biraz sıkıntı olmazsa. Nerelere bakyosun hiç tatil ayarlamadım ya daha önceden. Şimdiden rezervasyon uygun olur düşünüyomusun

Kaç yıllık diye sorma sebebim o değil ya çıkmamış da olabilirsin. Ben 5 yıldır balayı bile yok sıfır tatil 😁
Bu sene çok istiyorum ama işte maddiyar biraz sıkıntı olmazsa. Nerelere bakyosun hiç tatil ayarlamadım ya daha önceden. Şimdiden rezervasyon uygun olur düşünüyomusun
Allahim ya yanlış anlamışım 😂😂😂🤣🤣bende balayı görmedim ama bir kaç kez çıktık bizim eşimin hayali Dalaman da yaşamak tatil için de oraları istiyor. Muğla Dalaman Fethiye gidersek nasip olursa Fethiye diyor ama daha bir yer bakmadık bakarsak muhakak yazarım buraya 😀rezervasyon için daha erken sanki 🤔dur eşim yarın geldiğinde konuşayım bakalım ne dicek

kızlar size bişey sorucam benim haftaya salı doğum iznim bitiyor yani bitiş tarihi 1mart ben o gün tekrar 5günlük rapor almak istiyorum çocuğun aşıları kontrolü var 2 martta onşarı yaptırmadan ilçeye gitmek istemiyorum doğum izninin arkasına hemen rapor alabilirmiyiz yoksa iş başı yapmak mı gerekiyor bilen varsa beni aydınlatırsa sevinirim

Allahim ya yanlış anlamışım 😂😂😂🤣🤣bende balayı görmedim ama bir kaç kez çıktık bizim eşimin hayali Dalaman da yaşamak tatil için de oraları istiyor. Muğla Dalaman Fethiye gidersek nasip olursa Fethiye diyor ama daha bir yer bakmadık bakarsak muhakak yazarım buraya 😀rezervasyon için daha erken sanki 🤔dur eşim yarın geldiğinde konuşayım bakalım ne dicek
Ay bak bakim buraya da yaz 🤭😂

Kızlar valla hepsini okuyamadım, yaşlandım valla yetişemiyorum. Benim tansiyon fırladı. Nabzım baya düştü. 46 filan olmuştu. Bayadır yoklamıyordu onunla uğraştım. Yarın da nasipse bacak ve bel için doktora gideceğim sıra bulursam. Artık devlet hastanelerine dönebilirim 🤪😅 gerçi doğumu da devlette yapmış oldum ben ama muayenelere hep özel özel gidiyorduk. Bebeler bedenimden çıktığına göre Rabbim büyük dert vermesin de devlete giderim yani. Bir de kadın doğuma gidebilsem benden iyisi yok 😅 bebeğimin biri de iki gündür çok sancılı. Dün fitil bugün ağrı kesici verdim istemeye istemeye. Mama yapıyor bu mamayı verdiğimde bir kere daha böyle olmuştu ama emin değildim yine olunca anladım ki mama iyi gelmedi. Sonra tansiyon ilacı aldım ben. Hamilelikte kullanılıyor diye emzirme de sorun olmaz zannediyordum ama emzirmede pek tavsiye etmiyorlarmış. Çok üzüldüm. Kıyamam yavrularıma hep ilaç kimyasal 😑 oyun halısı bir tane beğendim. Açıkçası iyiler pahalı baya, ucuz olanlarda da iyi de yorum var kötü de. Bir tane bakacağım bugün yarın alırım. Size de atarım. nurselek nurselek sünnet işini Ramazan’dan sonra yaptıracağız. Zaten bebelerden birinin pipisinde sorun var doktor bu çok beklemez enfeksiyon olur demişti. Bizde normalde de zaten erken sünnet düşünüyorduk. İnşallah sağ salim olur geçer o da. Yine bebelerden birinin ciddi burun tıkanıklığı var baş edemiyoruz doktor yapacak bir şey yok serum fizyolojik diyip duruyor. İlaç vs olmaz küçük daha diye. Buralarda ünlü ve tuzlu bir doktor var belki bir de ona götürürüm diyorum. Sorduğum iki doktor yapacak bir şey yok dedi. Biri de antibiyotik vereyim dedi ama enfeksiyon yok bir şey yok nasıl vereyim ağır ilacı bebeğe ki diğer doktorlar olmaz dedi. Sonra ne diyim evimi özledim ama buraya da çok alıştım bir arada kalmışlık hali 😬 Bizde havalar parçalı bulutlu yani 😅
Cnm geçmiş olsun..nabzında bayağı düşmüş ne zamandır yoklamıyordu yazmışsın var mıydı önceden rahatsızlığın ki..iyi yaparsın cnm doğum sonrası herkesin 10000 bakıma girmesi şart sanırım 😅

Kızlar 16şubatta dondurulmuş 5.gün embriyo transferi yapıldı 2adet bugün 5.gün dayanamadım sabah idrar testi yaptım evde. Cuma günü ayreten doktor randevum var gidicem ama sonuca baksanıza var gibi ikinci çizği
Merhabalar cnm çatlatma iğnesi kullanmadıysan tutmuş gibi görünüyor 😍😍

Maşallah Elif’imize😍😍

X