2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Geldim geldim daha iyiyim kuzum benim saolasinnn 🥰 hepimiz dusuyoruz iste zaman zaman boyle desteklerle ayaga kalkmak cok guzel iyi ki varsiniz 😍🧿🤲
Ohhh ne güzel 🤩🤩 dün gece bende senden sonra stres oldum hareket hissetmedim Bugün diye,ay sıkıntı oldu içime😅kendine gel hazele herşey normal diyorsun sana ne oluyor🤣🤣 Uzandım başladı sıpa ya😍 resmen yatmamı bekliyor🥰🥰

Yaa ne güzel. Benim doktor ayrıntılıya gittiğim ay "bana sonucu at yeter, gelmene gerek yok" demişti. Çok sabırsızlanmıştım o ay. Sen ne güzel iki kere göreceksin 😍 Güzel haberlerle gel inşallah 🙏
Amin cnm inşallah hayırlı haberler veririm🙏🏼

O mırın kırın olmasının sebebi burun tıkanıklığı da olabilir ama kuzum. Ve şöyle bişe var özellikle gazlı bebelerde burun temizliği daha önemli. Tıkanıklık hava tutmasına sebep olur. Aspiratör neden kullanmak istemiyorsun?
Beslenmesini de kademeli olarak artırabilirsin ml olarak hesabını nasıl yapıyorlardı unuttum yaa 🙄
Aşırı kolik değilse bebeğin inşallah güzel bir düzene girer zamanla kuzum
Ya 40 ı cıkınca aspiratör kullanin dedi bi arkadas cesaret edemiyorm valla ay o hesabi bi hatirlarsan yardimci olursan cok sevinirm nurselek ya

O mırın kırın olmasının sebebi burun tıkanıklığı da olabilir ama kuzum. Ve şöyle bişe var özellikle gazlı bebelerde burun temizliği daha önemli. Tıkanıklık hava tutmasına sebep olur. Aspiratör neden kullanmak istemiyorsun?
Beslenmesini de kademeli olarak artırabilirsin ml olarak hesabını nasıl yapıyorlardı unuttum yaa 🙄
Aşırı kolik değilse bebeğin inşallah güzel bir düzene girer zamanla kuzum
Sn bebisleri neyle beskiyisn kac saate bir veriyosn genel olarak

Gazdan korkmana bir sebep de ben olmuş olabilirim, malum dün oğlan bize bayağı çektirdi.😁 Ama sana ümit olsun diye yazıyorum, dün gece 1de uyuyan oğlum gündüz 11'de uyandı ve uyanır uyanmaz içinde birikmiş ne vardıysa hepsini çıkardı. Tabi emzirdikten hemen sonra yaptığım azıcık karın masajının da etkisi oldu. Daha masaj devam ederken yaptı bütün kakasını ve öyle rahatladı ki, 2 saat kadar birlikte evin içinde vakit geçirdik ve saat 1 de yeniden emzirmemle birlikte şak diye uyudu. Hem de saat 16.30'a kadar hiç uyanmadan. Arada ben gidip bir kere emzirdim ama onda bile uyanmadı.

Ama akşam uyandıktan birkaç saat sonra yine şiddetli sancısı oldu ve çok ağladı. Arada gaz da çıkardı, kaka da yaptı ama bu ağlamasına engel olmadı. En son gece 12ye gelirken duşa soktuk ve duştan sonra yine emzirirken şak diye uyudu ve çok şükür hâlâ uyuyor. Saat 1.30 oldu ve ben de şimdi uyuyorum.

Akşamları ne kadar zorlasa da bizi en azından gece uyuyor diye mutluyum. Gece gündüz ayrımını erkenden yapmak işe yaradı sanırım.

Karnındaki gaz sorunu eninde sonunda geçecek inşallah. Ben de bundan sonra daha dikkatli olacağım yediğime içtiğime bir de bebişimin özellikle karnını ve ayağını sıcak tutmaya. Hadi inşallah. ☺️
Bu yazıdan en en hoşuma giden gece uyuması oldu 🤣🤣 Uykusuzluk bende feci bir baş ağırdı yapıyor ama analar bebe olunca vücut alışıyor diyor inşallah öyledir🤣🤣
Gaz problemi olursa seninle deryanın başına koşucam imdatttt diye😍😍

35+2'deyim ben de. Bebek ters, sezaryen olacak. Bir de 10 gün kadar önce erken doğum riski var diye hastaneye yatırdılar iki gün. O yüzden su geldikçe panik oldum hastaneye yetişebilir miyim doğum başlamadan diye. Halbuki su gelse bile o kadar hızlı ilerlemiyormuş doğum galiba. Özellikle de ilk gebelik olunca. Hastane de eve bayağı yakın. Arabayla 6-7 dk. Şu ana kadar gelen şeye hep akıntıdır dediler. Suyun da iyi diyorlar. Bir şekilde yetişiriz herhalde
Cnm raatın evde suyu geldi güzelce duşunu aldı öyle gitti hastaneye sezeryan oldu 😍😍 inşallah erkenden böyle bir durum yaşamazsın ama o kadar kısa sürede çocuk gelmiyor yetişirsin ☺️☺️

Bu yazıdan en en hoşuma giden gece uyuması oldu 🤣🤣 Uykusuzluk bende feci bir baş ağırdı yapıyor ama analar bebe olunca vücut alışıyor diyor inşallah öyledir🤣🤣
Gaz problemi olursa seninle deryanın başına koşucam imdatttt diye😍😍
Uyumuyor anacım uyumuyor 5 ten bu yana ayakta ha sanmaki 5 e kadar uyudu ortada ruh gibi geziyorum yemin ederm hazirlayn kendinizii😅

Uyumuyor anacım uyumuyor 5 ten bu yana ayakta ha sanmaki 5 e kadar uyudu ortada ruh gibi geziyorum yemin ederm hazirlayn kendinizii😅
Uyku neydi tatlı birseydi kendini bırakıp rüyalara dalmakti 🤣🤣🤣
Şimdi uyku yok rüyalara dalmak yerine memeye kakaya dalıyoruz. Bebeğimizle😀😀😀😂😂😂

Uyku neydi tatlı birseydi kendini bırakıp rüyalara dalmakti 🤣🤣🤣
Şimdi uyku yok rüyalara dalmak yerine memeye kakaya dalıyoruz. Bebeğimizle😀😀😀😂😂😂
Valla oyle altini degistiriyorum tam bitti diyorum hoop birdaha ayy bide ne sorucam ben biraz once sut sagarken farkettim sutum su gibi gekdi dupduru sizler nasilsiniz normal mi bu bebekte bi doymuyor sanki araniyor

Kilya Kilya ooo bizim kıza bakın siz. Kaçmış baba ocağına. Hadi bakalım rahat olursun en azından orda bakanı da olur. Eşin de dediğin gibi özledikçe gelsin 🙄🤭
Aslında vaktim daha fazla dolu😬 ama bebekler yormuyor annem babam bazen kardeşlerim alıyorlar iyi geliyor dışarı filan çıkabiliyorum rahat duşumu alabiliyorum. İsterdim tek el değsin ama böyle en uygunu oldu bu şartlarda

Aslında vaktim daha fazla dolu😬 ama bebekler yormuyor annem babam bazen kardeşlerim alıyorlar iyi geliyor dışarı filan çıkabiliyorum rahat duşumu alabiliyorum. İsterdim tek el değsin ama böyle en uygunu oldu bu şartlarda
Tek basina zor canim ben tek bebeyle ortada kaldm kaldi ki 2 tane bazen inatlasmamak lazimmis onu anladim yardim almak kotu bisey degilmis 😐kilya bebisleri neyle besliyosun sadece mama mi meme aliyorlar mi kac saate bir kac cc veriyosn

Tek basina zor canim ben tek bebeyle ortada kaldm kaldi ki 2 tane bazen inatlasmamak lazimmis onu anladim yardim almak kotu bisey degilmis 😐kilya bebisleri neyle besliyosun sadece mama mi meme aliyorlar mi kac saate bir kac cc veriyosn
Öyle kuzum ben sıkmaktan vazgeçtim halim olmuyor bu kez ben asabi bitkin oluyorum yine bebeklere olumsuz yansıyor sütüme olumsuz yansıyor. Kendimi yalnız boşlukta hissediyorum. Eşim destekçi değil kaldı ki annesinin ameliyat olması lazım gözünden gidip onda kalması ya da onun bize gelmesi gerekiyor ki o da bakıma muhtaç eşim çalışıyor yani nasıl yapayım ki. Kadın alayım dedim her gün hastalık dönemi ayrı stres annem benim gibi titizleniyor en azından. Ben meme ve mama ikisini de veriyorum canım cc takibi yapmıyorum. Saat takibi de. Bazen sütüm az oluyor bazen çok oluyor bazen bebek içmek istemiyor memeyi ya da mamayı. Sağım yapmıyorum sütüm ne kadar fikrim yok. Ama süt almazlarsa 60+30 cc mama alıyorlar. Bir anda 90 içmiyorlar mamada. 60 içip kısa süre sonra 30 veriyorum bir de içiyorlar. Bazen sadece meme alıyor. Kendi bırakıyor diliyle itiyor memeyi anlıyorum doymuş bakıyorum süt varsa da meme de mama vermiyorum. Yani senin haftalarda düzenli takibi bıraktım ben canım. Sarılık geçince yani. Onlar ne isterse o kadar. Benimkiler zorlarsam kusuyor öğürüyor. Daha kötü. Kilo gelişme sıkıntısı yaşamadık şükür şu zamana kadar. Doktora sorduğumda tek söylediği gelişiyorsa sorun yok. Şu aralar sıkıntımız uygun mamayı bulmak. Prematüre mamayı bıraktık bir türlü mama beğendiremiyorum denediklerim çok gaz yaptı ya da ishal. En olmadı pirinç unundan mama deneyeceğim eski usul. Yapacak bir şey yok 🤷🏻‍♀️

Öyle kuzum ben sıkmaktan vazgeçtim halim olmuyor bu kez ben asabi bitkin oluyorum yine bebeklere olumsuz yansıyor sütüme olumsuz yansıyor. Kendimi yalnız boşlukta hissediyorum. Eşim destekçi değil kaldı ki annesinin ameliyat olması lazım gözünden gidip onda kalması ya da onun bize gelmesi gerekiyor ki o da bakıma muhtaç eşim çalışıyor yani nasıl yapayım ki. Kadın alayım dedim her gün hastalık dönemi ayrı stres annem benim gibi titizleniyor en azından. Ben meme ve mama ikisini de veriyorum canım cc takibi yapmıyorum. Saat takibi de. Bazen sütüm az oluyor bazen çok oluyor bazen bebek içmek istemiyor memeyi ya da mamayı. Sağım yapmıyorum sütüm ne kadar fikrim yok. Ama süt almazlarsa 60+30 cc mama alıyorlar. Bir anda 90 içmiyorlar mamada. 60 içip kısa süre sonra 30 veriyorum bir de içiyorlar. Bazen sadece meme alıyor. Kendi bırakıyor diliyle itiyor memeyi anlıyorum doymuş bakıyorum süt varsa da meme de mama vermiyorum. Yani senin haftalarda düzenli takibi bıraktım ben canım. Sarılık geçince yani. Onlar ne isterse o kadar. Benimkiler zorlarsam kusuyor öğürüyor. Daha kötü. Kilo gelişme sıkıntısı yaşamadık şükür şu zamana kadar. Doktora sorduğumda tek söylediği gelişiyorsa sorun yok. Şu aralar sıkıntımız uygun mamayı bulmak. Prematüre mamayı bıraktık bir türlü mama beğendiremiyorum denediklerim çok gaz yaptı ya da ishal. En olmadı pirinç unundan mama deneyeceğim eski usul. Yapacak bir şey yok 🤷🏻‍♀️
Yani benim zamanimda takibi biraktin hmm simdi bizim kizda oyle bazen veriyorum 3 saati gecmesin diye uyandiriyorm bazen kusuyor bazen veriyorum daha istiyor bende ne yapacgimi sasirdim valla bide sutum iyi mi bilmiyorum sagiyorum veriyorm ama duzgun kilo aliyor mu bilmiyorum bugun cok sulu geldi mesela cok sasirdim

Artık baba da haftasonlarında gidip gelecek bir süre. Yardımcı olabilse idi idare ederdik ama yardımcı olamıyor pek. Gece bir saat gelse tutsa uykusuzluktan sızlanıyor sanki ben zorla tutuyorum gibi 😬 özlesin o biraz 😅 evet ilk defa çıktım canım gelirken zor geldi açıkçası ama gelince iyi geldi. Babam bile gece ağladığını duyunca kalkıp geliyor beşiğini sallıyor uyutuyor. Şimdi yazarken bile geldi kapıdan bakıp gitti eşimden daha fazla emek veriyor valla. Adam gitti boş odaya ruhu duymuyor 🤦🏻‍♀️Çok el değiyor belki bebeklere ama ne yapalım öyle böyle sağlıkla büyüsünler de inşallah fazla incelememeye başlıyorsun otomatik olarak.
Ahhh bu erkekler😅 Benimde hiç beklentim yok eşimden🤣
Ya maşallah babana🥰 aynen cnm herşey istediğimiz gibi olmuyor maalesef ki yetemediğimiz zaman akışına bırakıyoruz 😉

Güzel annelerim,anne adaylarım
Çıktım kontrolden yarın kısmet olursa doğuruyorum. Gerekli testleri verdim,pcr testi verdim Sabah 5 gibi yatış yapılacak sonrası biliyorsunuz zaten 🥰🤗
Dualarınızı eksik etmeyin seviyorum hepinizi🤗🤗🤗
Yaaaaa cok sevindim hadi bakalim hayirlsiiylaaaa 😍 suni sanci mi vericek oyle mi planladiniz cok ama cookk heyecanliii 🥰 esrarengiz doguruyo sira da bana geliooo lay lay lay laaay 😂

Yani benim zamanimda takibi biraktin hmm simdi bizim kizda oyle bazen veriyorum 3 saati gecmesin diye uyandiriyorm bazen kusuyor bazen veriyorum daha istiyor bende ne yapacgimi sasirdim valla bide sutum iyi mi bilmiyorum sagiyorum veriyorm ama duzgun kilo aliyor mu bilmiyorum bugun cok sulu geldi mesela cok sasirdim
Rengi sonraları açılıyor kuzum bende de öyle oldu, bebek iyi kilo almış ama ay sonuna doğru bacaklarda yanaklar dan anlarsın zaten 🙏🏻 dur bak sana foto atıcam

X