2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Sabah kalınca bezını degıstırırken zeytınyaglı kulak cubugu ıle masaj yaptım popoya
Besledım sonra metsılngaz damlasını verdım 8 damla
Sonra tatlı kasıgı anne sütüne ıgne tepesi kadar rendeledıgım muskattan katıp verdım
Yarım cay kasıgı calpol verdım
Ilerleyen zaman da 5 damla bıogaia verdım
Emzırdıkce once yerıne yatırmadan yuzustu yatırdım gazını rahat pozisyonda atması icin sıkıştırmaması için
Bu sekılde uyu uyan yaptık
Anne cayım var kendımız karısım yapturdık
Kımyon Kişniş Anason Rezene Papatya Melisa 50 gr lık hepsı
Gunde 3 kere 1 bardak su kaynatıp ocagı kapatmadan ıcıne karısımdan 1 tatlı kasığı atıp bırkere fokurdatıp kapatıp 2 dk dinlendirip içiyorum
Bırde gun ıcınde 1 kere daha gaz damlası ve anne sütüne muskat verdım
Sımdı aksam yatmadan 1 kere daha muskat verip topuklarına adacayı yağı süreceğim
Yarın aşı olacagı içinde aksam 20.00 de banyosunu yaptırdım
Bıraz bu rutine ayak uydurayım bakayım sonuc olarak ne olacak
Gaz hafıf gelıyor kendını bıraz sıkıyor ama destekle gecıyor atıyor cok şükür
Aglama krizine gırmedı ınsallah da gırmez artık 🤲
İns bu rutinin mukafatini alırsın cnm su biogaia damla varmış gaz için bende alsam Dr a sormadan kullansam ne olur acaba🤔 ins aşıdan sonrası sorunsuz geçer cnm

Kuzum doğum olmadı mı oldu mu ne alemdesiniz?
Yok be kuzum bekle bekle yarın kontrol var 40+2 olacak. Artık alsınlar yaa valla acı eşiğimde yüksek sanırım sancı hissetmiyorum hafif oluyor gibi geliyor. Beklemekten yoruldum rekor kıracak bizim kız😁 sende iyisindir inşallah kuzular nasıl?

Emzik hangi marka aldın canım benim kızda tutmadi önce sonra phlips aldım anne meme ucu olan onu hemen tuttu. Iyiki tuttu yoksa çekeceğim vardı 🤣
Avent aldım tutmadı Chicco ald tuadi bugün ki çabalarım beyhude kaldı 40 dk biyunca çabaladı emdi sonra fırlattı attı midesi kalkti anlicam cabalarim boşa gitti senin Philips atsana bana bakayım ona son çare bakkal emziği alicam denicem 🤣🤣emze meme muptelaligi azalacak uykuya erken dalacak gerçi uykuda hak getire oda gitti ya neyse,🤣🤣🤣🤣🤣🤣

İns bu rutinin mukafatini alırsın cnm su biogaia damla varmış gaz için bende alsam Dr a sormadan kullansam ne olur acaba🤔 ins aşıdan sonrası sorunsuz geçer cnm
Aminn canımm yaa ınsallahhh bırde sıcak suya yatırmak ta cok iyi ama işte olay emzırmeden sonra yıne gaz o yuzden tedavı amaclı mıde krampları yasamamsı lazım benımde daha az gaz olması lazım onun ıcın takvıyeler alıyoruz
Bana bıogaia yı hemsıre soylemıstı kuvezden cıkarken almıstım dr una gıdıncede demıstım sıkıntı yok demıstı
Bagırsak florasını duzneleyıcı o
Gaz damlası ayrı kullanılıyor
Aşıdan işte cokkk tırsıyorum ates yapmasından felan 🙁 yarın sabah sorunsuz gecerse anneme kahvaltıya gecmeyu düşünüyorum seneler sonra ılkkez covıd cıkalı hıc gıtmedım cunku olayın basllarında yasaklar vardı sonra acılınca memleketr gıttıler gelmemıslerdı ben dogum yapmadan az muddet once geldıler bakalım babam ı aradım hemen dıo kahvaltıya ne ıstersınız kofte tavuk vs dedım dur belkı geliriz dedım bebegın durumua baglı bırde bız agır seyler yemıyrouz dedım babam lar. Ne olsa yiyorlar cunku😅 büyük kızım dıo dedesi sımdıden gelme ıhtımaleıne bılee heyecan yaptı sımdıden ne hZırlıcanın planını yaptı🤩

Üf fena ya ☹️ Bir de uyanıkken sakin duruyomu ben uyanıkken biraz konuşayım diyorum ama yok sesler çıkarıyo sıkılıyo gibi kendni sıkıyo ıkınma gibi yüzünü kızartıyo. Dr gazlı bi bebek dedi hep böyle mıkır mıkır uykuda bile rahatszlk var
Maalesef hep ağlamalı 😔
Yavrum kendini kasma , sıkma halinde , evet kıpkırmızı oluyo.
Ah bu gaz ahh yavrucaklari mahvetti 😞

Progestan su gibi akıntı da çok yapıyor cnm.O gün daha fazla da gelmiş olabilir.. burada arkadaşlar çok yazmıştı resmen çamaşırım ıslanıyor hep diye neyseki bir sıkıntı yokmuş🙏🏼
Hadi bakalım bir daha ki kontrolde güzel haberler inşallah 🙏🏼 ☺️
Şimdi uygulamada böyle bir şey çıktı bakın kızlar sizin de bilginiz olsun H Hazel9
F8C1C070-6CCC-49F1-8F43-186863B0B3C0.jpeg

Şimdi uygulamada böyle bir şey çıktı bakın kızlar sizin de bilginiz olsun H Hazel9
Eki Görüntüle 2990723
Bugun bana sanki oldu gibi geldi ama sanki ayiptir soylemesi idrar kacirmisim gibi islandi ic camasirim 😐 genel olarak akinti hep var ama hamilelikte hep oldu ayy bilmiyorum delircem boyle okuya okuya , cumartesi randevum da cok var daha 😭

Bugun bana sanki oldu gibi geldi ama sanki ayiptir soylemesi idrar kacirmisim gibi islandi ic camasirim 😐 genel olarak akinti hep var ama hamilelikte hep oldu ayy bilmiyorum delircem boyle okuya okuya , cumartesi randevum da cok var daha 😭
Benim iki defa oldu işte öyle ama merak etme. Her seferinde doktorların dediği şey şu oldu: Su geldi mi öyle az gelip durmaz, devamı gelir ve çok yoğun gelir. Bebeğin hareketi yerinde olduğu sürece için rahat olsun. Cumartesi güzel haberlerle geleceksin inşallah

Sabah kalınca bezını degıstırırken zeytınyaglı kulak cubugu ıle masaj yaptım popoya
Besledım sonra metsılngaz damlasını verdım 8 damla
Sonra tatlı kasıgı anne sütüne ıgne tepesi kadar rendeledıgım muskattan katıp verdım
Yarım cay kasıgı calpol verdım
Ilerleyen zaman da 5 damla bıogaia verdım
Emzırdıkce once yerıne yatırmadan yuzustu yatırdım gazını rahat pozisyonda atması icin sıkıştırmaması için
Bu sekılde uyu uyan yaptık
Anne cayım var kendımız karısım yapturdık
Kımyon Kişniş Anason Rezene Papatya Melisa 50 gr lık hepsı
Gunde 3 kere 1 bardak su kaynatıp ocagı kapatmadan ıcıne karısımdan 1 tatlı kasığı atıp bırkere fokurdatıp kapatıp 2 dk dinlendirip içiyorum
Bırde gun ıcınde 1 kere daha gaz damlası ve anne sütüne muskat verdım
Sımdı aksam yatmadan 1 kere daha muskat verip topuklarına adacayı yağı süreceğim
Yarın aşı olacagı içinde aksam 20.00 de banyosunu yaptırdım
Bıraz bu rutine ayak uydurayım bakayım sonuc olarak ne olacak
Gaz hafıf gelıyor kendını bıraz sıkıyor ama destekle gecıyor atıyor cok şükür
Aglama krizine gırmedı ınsallah da gırmez artık 🤲
Muskatı duydum ama cesaret edemedim eleştirende çoktu yavrum ama baya uğraş veriyorsun şifa olsun inşallah 🤲🏻 Yarın karma aşılar mı olacak ? İnşallah iyi geçer

Yok be kuzum bekle bekle yarın kontrol var 40+2 olacak. Artık alsınlar yaa valla acı eşiğimde yüksek sanırım sancı hissetmiyorum hafif oluyor gibi geliyor. Beklemekten yoruldum rekor kıracak bizim kız😁 sende iyisindir inşallah kuzular nasıl?
Ay kuzum naz yapıyor desene 😂🥰 Rabbim bir avazda kurtarsın kuzum benim

Benim iki defa oldu işte öyle ama merak etme. Her seferinde doktorların dediği şey şu oldu: Su geldi mi öyle az gelip durmaz, devamı gelir ve çok yoğun gelir. Bebeğin hareketi yerinde olduğu sürece için rahat olsun. Cumartesi güzel haberlerle geleceksin inşallah
Annem yanimdaydi bugun sacmalama diyip durdu bana oyle geldi belkide hareketi coktu iste bugun kuzum valla bilmiyorum kii insallah hepimiz guzel haberler alalim 🤲🥰

Bu cumartesi kontrol kuzum Allah bi mani vermezse hiç böyle olmamıştım dokuz aydır anlamadım 🤷🏻‍♀️ Eşim aradı dışarı çıkmak için sorcakmış ben de daha sormadan şöyle kötüyüm böyle keyifsizim dedim dio çıkıyımmı dicektim en iyisi ben eve geliyim 😂 dedim sen çık bişey olursa ararım Allah korusun 😐 sabahtan beri de evde temizlik var covid sonrası anca toparlandı daha bebenin kıyafetler hazır değil falan filan çok dertli gibiyim 😭
Ya bence psikolojik cnm daha yeni covid atlattın..evde de temizlik var diyorsun ne kadar yapmasan stres oluyor bitsin diye..hiç birşey yetişmeyecek düşüncesi sarmış seni takmaya yer aradın sanırım 😉 grubumuzun en pozitifi hadi kendine gel 😍😍😍😍

Ya bence psikolojik cnm daha yeni covid atlattın..evde de temizlik var diyorsun ne kadar yapmasan stres oluyor bitsin diye..hiç birşey yetişmeyecek düşüncesi sarmış seni takmaya yer aradın sanırım 😉 grubumuzun en pozitifi hadi kendine gel 😍😍😍😍
Geldim geldim daha iyiyim kuzum benim saolasinnn 🥰 hepimiz dusuyoruz iste zaman zaman boyle desteklerle ayaga kalkmak cok guzel iyi ki varsiniz 😍🧿🤲

Ayy amin amin inşallah. Evet cidden epey ıslanıyor değişik bir şey çözemedim. Doğum yaklaşınca mı oluyor acaba diye düşünmeye bile başladım. Çarşambayı dört gözle bekliyorum. Kendi doktorum görsün de rahat edeyim. Senin ayrıntılı ne zaman? Az kalmıştır
Haftaya perşembe cnm 😍😍 1 aydan fazla olacak görmeyeli sabırsızlanıyorum 🥰🥰hem doktoruma hem detaylıya gideceğiz😉

Selam kızlar ben memlekete geldim iyice vakitsiz oldum 🤭 ne var ne yok yeni doğum haberleri var mı? Sağlığınız bebekler nasıl? Bizimkiler sancılı işte. Bir de mama sorunu yaşıyoruz sütüm azaldı zaten. Sonra alerjik şeyler yaşıyorum yarın doktora gideceğim. Ayak tırnağımda batma var onu da kara kara düşünüyorum korkuyorum acıyor sızlıyor şişmiş iltihap var. Keşke bebekler ve anneleri hasta olmasa 😬
Yaa sessizliğin sebebi belli oldu😉 iyi yaptın yavrum tabi baba biraz ayrı kalacak ama olsun şuan onların bakımları için olması gereken bu☺️ sanırım gebeliğin başından bu yana ilk kez başka bir yere gidiyorsun di mi farklılık olur sana da ☺️
Geçmiş olsun cnm🙏🏼

Haftaya perşembe cnm 😍😍 1 aydan fazla olacak görmeyeli sabırsızlanıyorum 🥰🥰hem doktoruma hem detaylıya gideceğiz😉
Yaa ne güzel. Benim doktor ayrıntılıya gittiğim ay "bana sonucu at yeter, gelmene gerek yok" demişti. Çok sabırsızlanmıştım o ay. Sen ne güzel iki kere göreceksin 😍 Güzel haberlerle gel inşallah 🙏

Eki Görüntüle 2990723
Demekki olabiliyormuş bu ara akıntı sıvı halinde amniyon sıvısı olsa doktor anlardı..
Yazıyı okuyunca anımsadım yanlış hatırlamıyorsam RAAT RAAT bu testi kullanmıştı ama ne zaman neden kullanmıştı hatırlayamadım 😅😅

X