2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Ewt gerçekten çok farklı bir duygu 😍😍
Ayyyy özellikle gazdan çok tırsmaya başladım 🤪 hayırlısıyla gelsin de yaşayacağız ☺️☺️
Gazdan korkmana bir sebep de ben olmuş olabilirim, malum dün oğlan bize bayağı çektirdi.😁 Ama sana ümit olsun diye yazıyorum, dün gece 1de uyuyan oğlum gündüz 11'de uyandı ve uyanır uyanmaz içinde birikmiş ne vardıysa hepsini çıkardı. Tabi emzirdikten hemen sonra yaptığım azıcık karın masajının da etkisi oldu. Daha masaj devam ederken yaptı bütün kakasını ve öyle rahatladı ki, 2 saat kadar birlikte evin içinde vakit geçirdik ve saat 1 de yeniden emzirmemle birlikte şak diye uyudu. Hem de saat 16.30'a kadar hiç uyanmadan. Arada ben gidip bir kere emzirdim ama onda bile uyanmadı.

Ama akşam uyandıktan birkaç saat sonra yine şiddetli sancısı oldu ve çok ağladı. Arada gaz da çıkardı, kaka da yaptı ama bu ağlamasına engel olmadı. En son gece 12ye gelirken duşa soktuk ve duştan sonra yine emzirirken şak diye uyudu ve çok şükür hâlâ uyuyor. Saat 1.30 oldu ve ben de şimdi uyuyorum.

Akşamları ne kadar zorlasa da bizi en azından gece uyuyor diye mutluyum. Gece gündüz ayrımını erkenden yapmak işe yaradı sanırım.

Karnındaki gaz sorunu eninde sonunda geçecek inşallah. Ben de bundan sonra daha dikkatli olacağım yediğime içtiğime bir de bebişimin özellikle karnını ve ayağını sıcak tutmaya. Hadi inşallah. ☺️

Demekki olabiliyormuş bu ara akıntı sıvı halinde amniyon sıvısı olsa doktor anlardı..
Yazıyı okuyunca anımsadım yanlış hatırlamıyorsam RAAT RAAT bu testi kullanmıştı ama ne zaman neden kullanmıştı hatırlayamadım 😅😅
N Neal Ben 37+1deydim. Doktorum suyumun azaldığını fark etmişti. Akıntın var mı diye sordu. Hep vardı da son zamanlarda arttı demiştim. Amniotik sıvı mı bakalım mı dedi. Olur dedim. Eczaneden testi al getir istersen ben bakayım burada dedi. Olur dedim. Gidip aldık, 200 tl tuttu. Baktı akan amniyon sıvısı değilmiş. Ama doktorum suyum azaldığı için bir cuma günüydü ki bu seni en fazla 1 hafta götürür, doğum yaklaşıyor gibi dedi. Pazartesi gel bir daha sıvı ölçümü ve nst bakalım dedi. Ki ben zaten pazar günü doğurdum. Bırak 1 haftayı, 2 gün bile dayanmadı yani bendeki kalan su. Hepsi döküldü pazar sabahı ve hemen 2 saat sonra doğurdum.☺️

Son düzenleme:
Muskatı duydum ama cesaret edemedim eleştirende çoktu yavrum ama baya uğraş veriyorsun şifa olsun inşallah 🤲🏻 Yarın karma aşılar mı olacak ? İnşallah iyi geçer
Sıkıntı yasamadık kuzum cok mınık olucak kulkanacagın zaten
Asıılar evet cok gerıyor benı ınsallah saglıkla olur cıkarız

N Neal Ben 37+1deydim. Doktorum suyumun azaldığını fark etmişti. Akıntın var mı diye sordu. Hep vardı da son zamanlarda arttı demiştim. Amniotik sıvı mı bakalım mı dedi. Olur dedim. Eczaneden testi al getir istersen ben bakayım burada dedi. Olur dedim. Gidip aldık, 200 tl tuttu. Baktı akan amniyon sıvısı değilmiş. Ama doktorum suyum azaldığı için bir cuma günüydü ki bu seni en fazla 1 hafta götürür, doğum yaklaşıyor gibi dedi. Pazartesi gel bir daha sıvı ölçümü ve nst bakalım dedi. Ki ben zaten pazar günü doğurdum. Bırak 1 haftayı, 2 gün bile dayanmadı yani bendeki kalan su. Hepsi döküldü pazar sabahı ve hemen 2 saat sonra doğurdum.☺️
35+2'deyim ben de. Bebek ters, sezaryen olacak. Bir de 10 gün kadar önce erken doğum riski var diye hastaneye yatırdılar iki gün. O yüzden su geldikçe panik oldum hastaneye yetişebilir miyim doğum başlamadan diye. Halbuki su gelse bile o kadar hızlı ilerlemiyormuş doğum galiba. Özellikle de ilk gebelik olunca. Hastane de eve bayağı yakın. Arabayla 6-7 dk. Şu ana kadar gelen şeye hep akıntıdır dediler. Suyun da iyi diyorlar. Bir şekilde yetişiriz herhalde

Yaa sessizliğin sebebi belli oldu😉 iyi yaptın yavrum tabi baba biraz ayrı kalacak ama olsun şuan onların bakımları için olması gereken bu☺️ sanırım gebeliğin başından bu yana ilk kez başka bir yere gidiyorsun di mi farklılık olur sana da ☺️
Geçmiş olsun cnm🙏🏼
Artık baba da haftasonlarında gidip gelecek bir süre. Yardımcı olabilse idi idare ederdik ama yardımcı olamıyor pek. Gece bir saat gelse tutsa uykusuzluktan sızlanıyor sanki ben zorla tutuyorum gibi 😬 özlesin o biraz 😅 evet ilk defa çıktım canım gelirken zor geldi açıkçası ama gelince iyi geldi. Babam bile gece ağladığını duyunca kalkıp geliyor beşiğini sallıyor uyutuyor. Şimdi yazarken bile geldi kapıdan bakıp gitti eşimden daha fazla emek veriyor valla. Adam gitti boş odaya ruhu duymuyor 🤦🏻‍♀️Çok el değiyor belki bebeklere ama ne yapalım öyle böyle sağlıkla büyüsünler de inşallah fazla incelememeye başlıyorsun otomatik olarak.

Aşıdan sonraki 12 saat bebek emzir pışpışla ile geçti kızlar 😞 kucağımda uykuları 3 dk 3 dk 🤦🏻‍♀️ gece en son ağlıcaktım artık ki annem imdadıma yetişti 3 saat bebeğe baktı uyuttu ben de dinlendim Allah razı olsun valla 😞 zor geçti bence aşı bizde

H Hazel9 canım benim. Okadar olağan gidiyorsun ki hiç sıkıntı yok. Duyguların da duygusallığın da yeri gelir korkuların ve heyecanın da çok normal. Son anların çok tatlı anların. Sonrası daha da tatlı 😍🤭
Herşey vaktinde yaşanması gerektiği gibi yaşanıyor gönlüne göre olsun hepsi 🤗

Kilya Kilya ooo bizim kıza bakın siz. Kaçmış baba ocağına. Hadi bakalım rahat olursun en azından orda bakanı da olur. Eşin de dediğin gibi özledikçe gelsin 🙄🤭

Günaydın kızlar. Gecemizi tetikte ve sorunsuz, özellikle ateşsiz atlattık çok şükür 🤲🏻
Bakalım günümüz nasıl geçecek.
Sizler nasılsınız kapalı ve kasvetli kış havalarına inat 😊
Ayy hic sevmiyorum bu havayi biran önce yaz gelsin bebiste büyüsün yavrum gece uykusu nedir bilmez oldu zabahaa kadar burdayikk🤣🤣

Mercimekli bulgur pilavı yaptım artık ne yapayım pilav çeşitleri ile dönüyor ev 😂😂😂 neyse dedim bir şey olmaz arada da yiyim. Beni mahvetti ki 🤦🏻‍♀️😑
Evden herkes gitti de pilavdan baska yemek piser oldu benim evde (kendi basimin caresine daha iyi bakar oldum) doktor bulgur yesil sogan sarimsak vs yeme dedi yanlarinda, bana bulguru dayadilar sut yapar sen bakma drlara eskiden biz turp bile yerdik zart zurt... Dedim cehaletinizden yemissiniz bebekleriniz aglamiyor muydu eee cok agliyordu ama bebek aglar zaten. Bu büyükler her moku biliyor sinir oluyorum

Artık baba da haftasonlarında gidip gelecek bir süre. Yardımcı olabilse idi idare ederdik ama yardımcı olamıyor pek. Gece bir saat gelse tutsa uykusuzluktan sızlanıyor sanki ben zorla tutuyorum gibi 😬 özlesin o biraz 😅 evet ilk defa çıktım canım gelirken zor geldi açıkçası ama gelince iyi geldi. Babam bile gece ağladığını duyunca kalkıp geliyor beşiğini sallıyor uyutuyor. Şimdi yazarken bile geldi kapıdan bakıp gitti eşimden daha fazla emek veriyor valla. Adam gitti boş odaya ruhu duymuyor 🤦🏻‍♀️Çok el değiyor belki bebeklere ama ne yapalım öyle böyle sağlıkla büyüsünler de inşallah fazla incelememeye başlıyorsun otomatik olarak.
Bi esler niye boyle? Benimki de dun 20dk mama verdi uykusu var diye gaz cikarmamis cocuklar 1 saat kıvrandi sonra, iyiliginden cok zarari oluyor bana, sinirimden kudurdum soylendim adim. Nankor oldu.

Ayy hic sevmiyorum bu havayi biran önce yaz gelsin bebiste büyüsün yavrum gece uykusu nedir bilmez oldu zabahaa kadar burdayikk🤣🤣
Ben de bir an önce yaz gelsin diyorum valla sevmiyorum ben de 🤭 hem evde yanlız da kalırım artık çocuklarımla başbaşa 🤭😂
Oturacak be kuzum inşallah senin bebiş de düzene. Nasıl çok gazlı mı yoksa başka sebeplerle uykusuzluk mu

Ben de bir an önce yaz gelsin diyorum valla sevmiyorum ben de 🤭 hem evde yanlız da kalırım artık çocuklarımla başbaşa 🤭😂
Oturacak be kuzum inşallah senin bebiş de düzene. Nasıl çok gazlı mı yoksa başka sebeplerle uykusuzluk mu
Inan gaz ve naz birarada bazen oylesine tısıl tısıl..bide burnu tikaniyor simdi aspirator kullanmak istemiyorum peceteyle aliyorum bazen doymuyor birdaha sut ısıtıyorm onuda dün cok fena kustu cok korktum bunlar üst üste gelince uyumuyor iste geceleri

Inan gaz ve naz birarada bazen oylesine tısıl tısıl..bide burnu tikaniyor simdi aspirator kullanmak istemiyorum peceteyle aliyorum bazen doymuyor birdaha sut ısıtıyorm onuda dün cok fena kustu cok korktum bunlar üst üste gelince uyumuyor iste geceleri
O mırın kırın olmasının sebebi burun tıkanıklığı da olabilir ama kuzum. Ve şöyle bişe var özellikle gazlı bebelerde burun temizliği daha önemli. Tıkanıklık hava tutmasına sebep olur. Aspiratör neden kullanmak istemiyorsun?
Beslenmesini de kademeli olarak artırabilirsin ml olarak hesabını nasıl yapıyorlardı unuttum yaa 🙄
Aşırı kolik değilse bebeğin inşallah güzel bir düzene girer zamanla kuzum

H Hazel9 canım benim. Okadar olağan gidiyorsun ki hiç sıkıntı yok. Duyguların da duygusallığın da yeri gelir korkuların ve heyecanın da çok normal. Son anların çok tatlı anların. Sonrası daha da tatlı 😍🤭
Herşey vaktinde yaşanması gerektiği gibi yaşanıyor gönlüne göre olsun hepsi 🤗
Tesekkur ederim guzel kalpli kuzum 🥰 Allahim hepimizin gonlune gore versinn bol saglik ve mutluluk 🤲🧿

X