2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Yok mu burda olan akşam 21 01 arası iflahımızı kuruttu bebeler. Özellikle oğlan. En son onu uyumuştuk bu sefer kız başladı. Yeter artık diye ağladığımı hatırlıyorum sonra ölmüşüm. Gece 3 de uyandığımda eşim neler olduğunu anlattı 😁
Yeter artık dedikten sonra eşim bsbek arabasına koymuştu ben saniyesinde sızmışım. Eşim onu oyalayıp uyutup aramıza koymuş çünkü Bi yatağında durmamış sonra oğlan başlamış mıkırdanmaya onu da oyalamış az daha uyusun anne az daha diye.Yani anlıyoruz ki biz uyumuyoruz ölüyoruz 🤭
Bu tempolarımıza düzenli süt akışımızın olması beklenemez zaten Kilya Kilya m yanlız değilsin .
Benim memeler bebe alınca sn sinde bışalıyo ne kadar azalmış düşün..
Sağım da yapamıyorız mesela. Hani belki öyle arıyormuş ya. Bn yapamıyorum yani artık anlamadım bişi.
Beslenmeyi düzene koyayım diyorum. Bizim yanımızdaki bakanımız koymazsa biz yetemeyiz o işe maalesef
Allah ikiz annelerine iki kat güç versin inşallah. Süt konusunda su içmek faydali diyorlar bi de diyetisyen bi karışım verdi benim işime yaradı iki gündür fena değil yarım muz,bir çorba kaşığı tahin,bir çorba kaşığı yulaf,bir çay kaşığı çörek otunu bir bardak laktozsuz sütle beraber blendirdan geçirip içiyorum biraz faydasi oldu

Yok mu burda olan akşam 21 01 arası iflahımızı kuruttu bebeler. Özellikle oğlan. En son onu uyumuştuk bu sefer kız başladı. Yeter artık diye ağladığımı hatırlıyorum sonra ölmüşüm. Gece 3 de uyandığımda eşim neler olduğunu anlattı 😁
Yeter artık dedikten sonra eşim bsbek arabasına koymuştu ben saniyesinde sızmışım. Eşim onu oyalayıp uyutup aramıza koymuş çünkü Bi yatağında durmamış sonra oğlan başlamış mıkırdanmaya onu da oyalamış az daha uyusun anne az daha diye.Yani anlıyoruz ki biz uyumuyoruz ölüyoruz 🤭
Bu tempolarımıza düzenli süt akışımızın olması beklenemez zaten Kilya Kilya m yanlız değilsin .
Sağım da yapamıyorız mesela. Hani belki öyle arıyormuş ya. Bn yapamıyorum yani artık anlamadım bişi.
Beslenmeyi düzene koyayım diyorum. Bizim yanımızdaki bakanımız koymazsa biz yetemeyiz o işe maalesef
Bn de uykusuzim😢 bakanim da yok. Annem gil bigin gidiyor, varken de hep pilav cesidi yapti. Amaaan

Valla kuzum bu gece ikisi de annemde idi. Sadece bir kere meme verdim süt zaten çekilmiş dediğin gibi bu tempoda çok zor ☹️ o da unutmasınlar diye verdim uyudum ben. Nasıl iyi geldi anlatamam. Annem baş ağrısı çekiyor şu an mahvoldum diyor 😅 ama ekstra bir şey çıktı bel ağrım. Meğer benim belim ağrıyormuş 🤣😬 resmen sırt üstü yattım ya komple tutuk omurgam. Belim felaket ağrıyor nefes alamadım kımıldayamıyorum yatakta resmen öyle kaldım. Zorla kendimi yan dönderdim de kalktım. Annem spinaldendir diyor 🙄 inşallah geçer. Sağım ben hiç öyle yapamadım. Benim biri memeyi tutmadı bir ara bıraktı diye onun hakkını sağıyordum sadece o oldu yani. Sağarsam bebelerin emmesi için süt kalmıyor denedim. Hemen dolmuyor memem. Bir anlamı yok sağmanın o yüzden benden yana.

Valla kuzum bu gece ikisi de annemde idi. Sadece bir kere meme verdim süt zaten çekilmiş dediğin gibi bu tempoda çok zor ☹️ o da unutmasınlar diye verdim uyudum ben. Nasıl iyi geldi anlatamam. Annem baş ağrısı çekiyor şu an mahvoldum diyor 😅 ama ekstra bir şey çıktı bel ağrım. Meğer benim belim ağrıyormuş 🤣😬 resmen sırt üstü yattım ya komple tutuk omurgam. Belim felaket ağrıyor nefes alamadım kımıldayamıyorum yatakta resmen öyle kaldım. Zorla kendimi yan dönderdim de kalktım. Annem spinaldendir diyor 🙄 inşallah geçer. Sağım ben hiç öyle yapamadım. Benim biri memeyi tutmadı bir ara bıraktı diye onun hakkını sağıyordum sadece o oldu yani. Sağarsam bebelerin emmesi için süt kalmıyor denedim. Hemen dolmuyor memem. Bir anlamı yok sağmanın o yüzden benden yana.
Kuzuu o bel agrısı bendede var
Dun gece hapsırıcaktım kendımı tuttum ıkı Kurrek arasına bı gırdı agrı aklım gıttı gıydırırken bezlerken zorlanıyorum ama hep bebe omuuzda kucakta emmedr gaz sıkıntısından ondan dıyorum bende ınsallah ıgneden degıldır 😑

Kızlarrr balonu çıkardı dr bugun. Bir daha böyle bir sorun olmayacak gibi görünüyor dedi içerde kan vs yokmus balonu cıkarınca da kanama olmadı çok şükür. Rahimle alakalı bir sorun yok orada sezaryende damarsal bir kanama olmus dedi. Şimdi diğer kitle ile ilgli patoloji sonucu kaldı bi tek onda da bişi çıkıcagnı sanmıyorum acıkcası 😊

Tutulmus bir bel ile herkese gunadinlarrrr kizimi alip yerine bile koyamiyorum ilk defa belim tutuldu a dostlarrr🥴dun kontrol vardi bizim bebis kilo almamis dedi baslangic sarilikta emzirmeye calisiyorum 1 kez mama ver hemen kesme dedi ama sut varken mama da mantikli gelmiyor pek biberon kullanacaksan yavas akimli avent kullan dedi haberiniz olsun sizinde kizlar bu arada nevresimimize kadar sc...tı bizim kızzz babasinin kucagina ne zaman gitse yapiyor adamin psikolojisi bozuldu bu beni seviyo mu sevmiyo mu anlamadm diee🤣ha bide kv gitti bnden mutlusu yok🤣🤣ama annem gidince napicam bilmiyorm arkami o topluyor resmen

Allah ikiz annelerine iki kat güç versin inşallah. Süt konusunda su içmek faydali diyorlar bi de diyetisyen bi karışım verdi benim işime yaradı iki gündür fena değil yarım muz,bir çorba kaşığı tahin,bir çorba kaşığı yulaf,bir çay kaşığı çörek otunu bir bardak laktozsuz sütle beraber blendirdan geçirip içiyorum biraz faydasi oldu
Ayy Aminn canım. Aa o karışımı bnde deniyim. Yaa yapsam yapıcam neler de vakit kalmıyor 😐

Bn de uykusuzim😢 bakanim da yok. Annem gil bigin gidiyor, varken de hep pilav cesidi yapti. Amaaan
O cümlenin sonundaki amaan la seni okadar iyi anladım ki.
Bişe desen diyemiyorsun koca insanlara laf mı anlatcan işte. Herşeyi eski zaman kafasıyla düşünüyor. Ben de 2 kere günde ve hiç sağlıklı değil normal yemekler. Hani düşünülmüş aman bu da güç verir süt yapar diye Bi düşünce sıfır. Kahvaltıyı geç yapıyoruz. Hadi onu hamilelikten benim yüzümden öyle alıştı kv dicem. Demesem kahvaltıya sadece peynir zeytin gibi 3 5 kahvaltılık koyacak. Anne ben doymuyorum bunlarla dedim en sonunda. Hani zengin çeşit kahvaltılık olsa amenna. Ben Bi katık arıyorum yanına ne bilim Bi gün omlet olur Bi gün haşlama Bi gün patates kızartması. Dememle yapıyor yani. E sen bana desteğe gelmişin sadece yemek işini ele almışın 3 aydır da bende. Yapmışken tam yapcan daha. Sonuçta ben kimseyi zorla getirmedim.
Valla kendim kendi dğzenimle kalmak istiyorum o yüzden Bi şekilde hallolur yani🙄

Eve her gelen beni her gören ahahahah içeride Bi tane daha kalmış diyo 😒 ben insanların artık gerizekalı olduğunu düşünüyorum. Dikişlerim açık, rahim daha toparlanmadı, kaldı ki ben lohusayım. İçimden insan çıkaralı 25 gün oldu 😳 allahım hormonlarım beni mahvediyor sanırım 😞 aşırı aşırı çok sinirleniyorum
Ya biz millet olarak ne kadar seviyoruz birilerinin canını sikmayi ne gereksiz laflar bunlar yahu kadın lohusa bir hengabenin içinde kolay mı hemen toparlanmak sanki kendileri doğurdu ertesi gün prenses oldular da😡😡😡bırak kulak asma şöyle insanlara sen sağlığına evladına bak zamanla eski halimize döneceğiz hepimiz ama şimdi bizim vucudumuzdan da önemli evlatlarımız onların peşindeyim hiç değilse lohusalık zamanı kendimizi bırakmanızı izin versinler...
Öyle yesem de yemesem de var gaz maalesef. Bir de kakaları yeşil bayadır kaç defa sordum ayrı huzursuzlukları yoksa yeşil kaka da normaldir dedi doktor. Sancıları çok diye mi yeşil bilmiyorum. Ya da mama yapıyor anlamadım gitti bugün muayene günü soracağım tekrar doktora.
Kuzum ya gaz hiç bitmiyor benim kız da huy etti gece 5 e kadar uyumuyor beşten sonra pert oluyor sen sıkma canını sütun gekecektir hiç gelmese bile onlar eme eme getirir de bana o çektiğinde azda olsa süt gelir sen anlayamazsin demişti ...
AA sanki beni anlattın ama tek çocuklu ben🤣🤣eşim gececi aynısını bu gece yaşadım eşim sabah eve geldi hopp kızı kaptı ben ne ara uyudum bilmiyorum 🤣🤣Allah yardımcımız olsun 40 insan sonra düzelir diyorlar bekliyorum yada bizi kandırıyorlar göreceğiz😀😀😀
Kızlarrr balonu çıkardı dr bugun. Bir daha böyle bir sorun olmayacak gibi görünüyor dedi içerde kan vs yokmus balonu cıkarınca da kanama olmadı çok şükür. Rahimle alakalı bir sorun yok orada sezaryende damarsal bir kanama olmus dedi. Şimdi diğer kitle ile ilgli patoloji sonucu kaldı bi tek onda da bişi çıkıcagnı sanmıyorum acıkcası 😊
Çok şükür cnm çok ama çok sevindim Allah'ım bir daha göstermesin böyle sıkıntılar ins hiç birwey çıkmayacak pataolojinde temiz gelecek İns 😀😀☺️☺️☺️

Aa olmaz mı nasıl iyi geliro uyku sana.
Yaa ben de size yazamadım dün sabah yatağa prrslendim bildiğin yatalak gibi eşime dedim çocuğa bak bana getir beni kaldır. Anaaa dedim nolcak böyle. Benim bel rahatsızlığım var ya iğnesini vurmadım bayaaadır ondan bir de mahfokuyoruz şimdi, oldum yani kit. Bi daha dedim bu böylr olmcak. Bebeklere en başta ben lazımım. O saatte buzdolabından çıkardım. Göbek de yumuşak ya ondan elim gitmiyordu ama mecbur yaptım dişimi sıka sıka 😐
Süte gelince ilk başlarda doluyodu demekki günde 1 poşet koyardım en azından. Şimdi iki emmelerine pörsüyo. Sanırım benimki de 🖐🏻yine de dillendirmim de.

Ya biz millet olarak ne kadar seviyoruz birilerinin canını sikmayi ne gereksiz laflar bunlar yahu kadın lohusa bir hengabenin içinde kolay mı hemen toparlanmak sanki kendileri doğurdu ertesi gün prenses oldular da😡😡😡bırak kulak asma şöyle insanlara sen sağlığına evladına bak zamanla eski halimize döneceğiz hepimiz ama şimdi bizim vucudumuzdan da önemli evlatlarımız onların peşindeyim hiç değilse lohusalık zamanı kendimizi bırakmanızı izin versinler...

Kuzum ya gaz hiç bitmiyor benim kız da huy etti gece 5 e kadar uyumuyor beşten sonra pert oluyor sen sıkma canını sütun gekecektir hiç gelmese bile onlar eme eme getirir de bana o çektiğinde azda olsa süt gelir sen anlayamazsin demişti ...

AA sanki beni anlattın ama tek çocuklu ben🤣🤣eşim gececi aynısını bu gece yaşadım eşim sabah eve geldi hopp kızı kaptı ben ne ara uyudum bilmiyorum 🤣🤣Allah yardımcımız olsun 40 insan sonra düzelir diyorlar bekliyorum yada bizi kandırıyorlar göreceğiz😀😀😀

Çok şükür cnm çok ama çok sevindim Allah'ım bir daha göstermesin böyle sıkıntılar ins hiç birwey çıkmayacak pataolojinde temiz gelecek İns 😀😀☺️☺️☺️
Ve kandırıldığımızı bilerek umutla beklememiz 😂 sanki 40 diyince sihirli değnek değecek bebelere 😂😂
o sonrasında Bi 3 aylık olsunlar olucak. Daha sonra 6 aylık olsunlar Bi palazlansınlar olcak. Böyle böyle büyücekler 🤭

Kırkı çıkmış ama bana kök söktüren bir oğluşun annesinden selamlar. Bugün 1 ayın ardından ilk kez kv sabah uyandığımızda evde yoktu. Eşim hastaneye giderken onu da götürdü rutin muayene için. Yarın dönüyor artık evine çünkü. Öğle arası geri getirecek.

İlk ke bebekle evde tek kaldım. Eşim bile yok yanımda. Anam bu çocuk durmuyor. Hep kucak istiyor. Ayağımda bile sallıyorum tınlamıyor anam bacım.

Emziriyorum uyumuyor. 10.00'da kalktı, saat 11.42 ve hâlâ uyumuyor. Bu hep böyle mi olacak aneyyy

Memeler için bi de şöyle Bi bilgi var: arz talep üzerine üretime geçiyor. Bi zaman sonra ne kadar ihtiyaç varsa o kadar üretiyor yani terbiye oluyor dolayısıyla o ilk zamanlardaki ağrılar dolgunluklar fışkırmalar sonrasında olmayacak. Talep ne kadar fazla ise o kadar çok üretiyor ya gak dese meme guk dese meme ya da bol bol sağım yapmak lazım süt üretimini artırmak için. Bi de gıda ile vitamin ile desteklemek lazım.

Kırkı çıkmış ama bana kök söktüren bir oğluşun annesinden selamlar. Bugün 1 ayın ardından ilk kez kv sabah uyandığımızda evde yoktu. Eşim hastaneye giderken onu da götürdü rutin muayene için. Yarın dönüyor artık evine çünkü. Öğle arası geri getirecek.

İlk ke bebekle evde tek kaldım. Eşim bile yok yanımda. Anam bu çocuk durmuyor. Hep kucak istiyor. Ayağımda bile sallıyorum tınlamıyor anam bacım.

Emziriyorum uyumuyor. 10.00'da kalktı, saat 11.42 ve hâlâ uyumuyor. Bu hep böyle mi olacak aneyyy
🙈 Ben de kara kara annem gidince ne yapıcamı düşünüyorum 😅 stres yaparım çocuk da hisseder gene kötü olur 🤣 öğrencez yavaş yavaş artık

Balayı bitmiş gerçeklerle yüzleşmiş Bi yeni gelin gibi maşallah maşallah 😂😂

🙈 Ben de kara kara annem gidince ne yapıcamı düşünüyorum 😅 stres yaparım çocuk da hisseder gene kötü olur 🤣 öğrencez yavaş yavaş artık
Ben de kv gidince ne yapacağım diye günlerdir dert ediyordum, korktuğum başıma geldi resmen.

15 Tatil'de de ben annemin yanına gideceğim diye seviniyorum. Şurada kaldı 11 gün. Sıksam dişimi tamamdır 😬

Onun da dönüşü şimdiden beni gerdi off. Annemin yanında daha da alışacağım çünkü rahatlığa 😁

Bu arada o kadar mızmızlanmaya kendi de yoruldu yavruşum 😆 şimdi memede uyudu. Beşiğine alırken bir gözünü açtı ama hiç ara vermeden sallamaya başlayınca yine uyudu. Birazdan eşim annesini getirecek, birlikte kahvaltı edeceğiz sonra geri gidecek eşim. O arada uyanmasa bari. Allah'ım aminnn. 😁

Teee ben oyle sımdı banyo kuvetı kovası ortada ben meme verıyroum ama emdıjcee gaz gırıyır karnına kıvırana kuvrana emıyor durmuyor gaz cıksr vs boyke gıdıyor

X