2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Cnm hayırlısıyla atlatacaksinnins bebeğin kucağında yeni yıla gireceksin ay ne güzelrabbim saglik sıhhatle kurtarsın seni de bebeginide
Aminn insallah bn hala dogum olacagını sanmıyorum niyeyse ben son dakikacı insanımdır hala dogurcak gibi hissetmiyorum kendimi dogurursam ay ben sok

Ayyy kızlarrr ben bebegime kavusmayi ne kadar cok istiyorsam bi okadar korku basladı ya cok degisik duygular icerisindeyim
Hiç korkma canım. Sen bu anı ilk kez yaşıyorsun diye hiçbir şey bilmediğinden, doğumu yaptıracak olan mürettabatın her şeyi bildiğini unutuyorsun. Ama oraya girdiğinde herkesin işini bilinçli ve tıkırında yaptığını görünce acayip bir rahatlama geliyor. Kendini onlara rahatlıkla teslim ediyorsun.

Bir de normal doğum şansını ölçtürseydin keşke. Şansın varsa da normali denemeni tavsiye ederim. Mücbir sebeplerden sezaryen olan biri olarak sonrası sıkıntıları yaşadığım için keşke normal olabilseydim diye çok dedim. Ben yine de kendimi zorunlu olduğumla avuttum, sen sonra keşke hiç deme. Tecrübe ile sabittir.

Yaa inan kendimi o çatala yatıp o muayeneyi yaptıracak güclülükte hissetmedim cok korktum evet sezaryen sonrası skntıda cok büyük ama normal sonrasi da benim epizyo olup 10 15 dikisi olan cok arkadasm oldu sahsen altta boyle bi dikis olmasindansa üstte olmasini tercih ederm ama belki hic olmayacak onuda bilmem cok zor bi is tamamen kisinin kendi gücüyle alakalı valla Allah yardimcimiz olsun ne deyim hayirlisi olur insallaj

Ben duru granül sade olanını bir de uni baby sıvı kullanıyorum. Asıl olay bunlarda değil yalnız, ebebkte toz çamaşır suyu buldum. Lekeleri en iyi o çıkarıyor. He bir de kakalı bir kıyafeti oluştuğu an onu makinede yıkanacağı zamana kadar su dolu bir kabın içinde bekletiyorum, o zaman kurumadığı için de lekesi kolay çıkıyor.

Bu arada ben yumuşatıcı veya toz çamaşır suyu kullandığım zaman (yani aslında her seferinde) çift durumulama yaptırıyorum.

He bu arada kızlar ben hastane çantasını hazırlarken bebişimin kıyafetlerini ütülemiştim bir tek. Sonrasında hastane çıkışı hastalıktan falan hiç ütülemedim, hâlâ hiç ütülemiyorum. Küçülme olmasın, zaten hızlı büyüyecek diye kurutmaya da atmıyorum. Bebişimde herhangi bir cilt problemi olmadı. Hiç uğraşmaya gerek yokmuş, yoksa günde 3 kez takım üstünü değiştirdiğim bile oluyor. O kadar sık ütü ile uğraşamazmışım.

Canım eğer idrar yolunda veya vajinal kanalda herhangi bir enfeksiyonun yoksa şu çatı muayenesi olayı hiiiç ama hiç zor değil. Biz ki tüp bebek sürecinde milyon kez alttan muayene olmuş insanlarız. Bize işlemez bile. Ben 2 kez muayene olup onun çatı muyanesi olduğunu çok sonradan fark etmiş insanım. O kadar rahat geçti yani. Sen kafanı rahat tut yeter.

Dogru söylüyosn kac kez muayene oldk bilmiyorun zaten tekrar gittigimde yine üstelerse pek direnmeyi düsünmüyorm akışına bırakıcam biraz

Senin bebeto çok tembihlli ozamn kız bebe dediğin Bi beline kadar sıçacak kızım sen bezliycen peşine gene sıçacak, sonra üstüne kuscak üstünü değişcen gene kuscak
Kuzuuu oluyor onlat ama o dırt yapsa bem hemen bakıyorum degsıtıryorum
Ablamalr cok alıstırma dıyorlar ama napım
Annem ın yanında esim bugun dıo
Aglamasın kızım heemen al ben 8 yılda buldum onu

Uyurken bile basındayım kız seyredip duruyorum ne bıcım oldum bende anlamıyorum

Aa toz çamaşır suyu mu. İlk kez duydum. Bizim kurumasına fırsat kalmıyor inan 2 bebekle hemen hemen hergün olmazsa gün aşırı makine çalışıyor
Ütüyü sadece doğum sonrasında bir kez yaptım. Ama dediğin gibi gerçekten aşırı oyalayan bişey ben fırsat bulamıyorum şahsen

Ay ben bile uğraşacak vakit bulamıyorum. Katlayıp dolaba ancak yerleştiriyorum. Seni düşünemiyorum bile. Bebeğin mikropla tanışması da iyi bir şey sonuçta, bağışıklık sisteminin oluşması ve güçlenmesi açısından.

Ah ya haklısın canım da nasip işi cidden

Kizlar kizlarr bisi sorcam size bu kasilma falan nasil oluyo ? Benim de aksama dogru bi gariplik basladi sanki bebisin ayagi cikcak karnimdan gibi geriniyo gibi butun hareketlerini hissediyorum cok sert sekilde, ama bu toplanma falanmi bilmiyorum haftam buyudu kilo aldi die mi boyle net hissediliyo acaba

Canim pozisyonundan kaynaklı birazda haftalardır sag tarafimda top gibi oluyor mideme dayanıyor resmen böyle toplandıgında agrında oluyorsa kasılma demekmis yoksa cok onemsemedi benim doktor

Bu arada hareketleri iyice netlesirlyor dedigin gibi döndügünü felan hissediyorsn rahatca bebis büyüyor sıra sana geliyor

Canim pozisyonundan kaynaklı birazda haftalardır sag tarafimda top gibi oluyor mideme dayanıyor resmen böyle toplandıgında agrında oluyorsa kasılma demekmis yoksa cok onemsemedi benim doktor
Agri hissetmiyorum kuzucum ama sanki icimden cikcak itiyo gibii ayaklari mideme dogru gibi devamli anlamadim gitti benimkide onemsemez buyuk ihtimal de sizde de oluyomuydu die soruyim dedim

Bu arada hareketleri iyice netlesirlyor dedigin gibi döndügünü felan hissediyorsn rahatca bebis büyüyor sıra sana geliyor
Sanki donuyo baya oynuyo gibi icim cekiliyo gibi oluyo boyle degisik bisey kilosuda artmistir 2 kiloyu gecmistir die dusunuorum canima okuycak cidden ben cok sıkıldım hamilelikten ama yaa sizlere kızlara özeniyorum sağlıkla zamanında gelsinde inşallah ama daa yettii

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…