2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

İyi geceler herkese yazamadım fırsat bulamadım hepinize tek tek teşekkürler cuma kızımı aldım kollarıma ilk gece çok çok zor geçti sütüm gelmedi kız boş memeyi çekti gaz oldu sabaha kadar oturduk benim için bayağı zordu cumartesi de taburcu olduk akşam kızı yikadik bende dus aldım görümcem kaldı yanımda bugün bana yemek ev işi falan yaptı gitti evine döndü çalıştığı için şimdi eşim bir hafta evde ondan sonra tekim sütum damla damla geldi oda yetmiyor tabiki kızım süt bulamayınca basiyir yaygarayi sustura bilene aşkolsun mecburen mama verdik memeyide alsın diye dayıyorum ama garibim süt gelse alicakta 😔 yanlız olmak daha zor kızlar bence annenizin kayinvaldenizin kıymetini bilin tek olmak aşırı zorluyor eşim sağolsun destek ama oda işe başlayınca tek kalacağım vardiyalı çalışıyor eşim gece tek nasıl olacak hiç bilmiyorum
Ama vekalin bunun dışında evlat ne garip bir duyguymus devamlı gidip bakıyorum yüzüne onu gordugumden beri dünya tek kişilik oldu sanki🥰🥰😍😍😍çekilen her acı sıkıntı sonunda onun kokusu duyulunca bitiyor 16 senedir savaş verdim çok ama çok zorlu yollardan geçtim şimdi diyorum ki iyiki bırakmamısim ve o yollara dayanmisim mükâfatımi kucağıma aldım.😍😍😍
Asla vazgecmeyin evlat konusunda çekilen her çile sonunda unutuluyor
Allah'ım her isteyene nasip etsin .
😭😭he bu arada inanılmaz duygusallım..
Canım benim, ne de güzel anlatmışsın. 🥰
Çok şükür, Allah nasip etti ve 16 senelik bekleyişin sonunda anne oldun. 😊
Bizlere de o günleri görebilmeyi nasip etsin. 😉
Senin de bol bol sütün olsun inşallah. 🙏

Az bak işte.🙄
Nasıl içerdim şimdi hiç içermiyorum. Eksikleri alışveriş yapmam lazım Bi düzen yapayım inşallah. Her gün sağım yapıyomusun
benimde çıkmam lazım ama güvenipte bırakamıyorum 😔
Yapıyorum mecburen benim biri neredeyse hiç emmiyo diğerininde keyfi biliyo önceden iki sefer saoyordum baktım sütüm gittikçe azalıyo 4-5 sefer sağıyorum artık ama sütüm öyle çok yok ne yazıkki

Kızlar benim sütüm azaldı. Ben bildim zaten azalacağını iyi bişr kaldı bu strese. Ne yapim ne aliyim ne içeyim Bi söylermisinz bana
Rezene tohumu çiğne dedi bana dr
Rezene çayı, anne çayı
Boza, havuç, yeşil yapraklı sebzeler,
Hurma, kayısı, incir komposto
Bestlak aldım bir de onu da içiyorum
Boolll suu ve boolll emzirme süt olsa da olmasa da emzirmek en büyük süt getiren şey
Bir de gece yatmadan ılık ballı süt içiyorum bi koca bardak

Güzel anneler mesajlarınızı okuyorum yaşamayan bilemez dışardan konuşmak çok kolay diyebilirsiniz bana biliyorum ama etrafınızdakilere takılmayın kontrol etmeye çalışmayın sadece kendinize ve bebeklere odaklanın 😍 etrafınızdaki herkes size zorluk çıkarmak için değil bebeğe, size ve bu sürece yardım etmek için yanınızdalar tamam olmasınlar diyebilirsiniz ama herkesin kapasitesi başka yardım yeteneği başka sayılı gün sonra herkes bebekleriyle çekirdek ailesiyle başbaşa kalcak lütfen lütfeeen güzel düşünün bütün pozitif enerjimi yolluyorum sizlereeee ❤️ Biz ne kadar güçlü ve eğitimli kadınlarız kv ya da anne ile mi baş edemicez 🥰
Kuzum inan takmamaya çalışıyorum ama elimde değil yani yardımcı olmak için geldi her zaman yine başımın üstünde yeri var ama insan nerede durması gerektiğini bilecek yani hiç birşey yapmakta zorunda değil yapmasında işler güçler bir şekilde hallolur ama birşeye sesinids çıkarmasın bizimde gelinimiz var bizim dediğimiz tek şey bize karşı güler yüzlü olsun eşiyle iyi olsunlar yeter bize insanlardaki mantık bu olmalı zaten herkesin evi ayrı yolu ayrı ama onlarda böyle yaptıkça huzursuzluk çıkıyo

Labellaaa Labellaaa su korsenin linkini atar misin aklimda bulunsun bari🤭

Labellaaa Labellaaa cnm köşeyi Dr sordum kullanabilirsin dikisine denk gelmesin dedi ama belli bı marka yada korse demedi seninkini bana atarmisin bir bakayım birde alırsam bı beden kucukmu büyük mü almamayim...🤔

Korsenin linkini attım kızlar

Ben uzun boylu oldugm için alt bedenimi hep xl alırım zayıf ama yapılıyımdır doğumda da bi 10 kg üstüme kalınca xl tercih ettim ilk 3 gün xl süper sıkıyordu şuan tek başıma rahatca giyiyorum L olsa sanki daha iyi olur şuan mesela ama çokta sıkabilir bilemiyorum 😵‍💫

Kuzum inan takmamaya çalışıyorum ama elimde değil yani yardımcı olmak için geldi her zaman yine başımın üstünde yeri var ama insan nerede durması gerektiğini bilecek yani hiç birşey yapmakta zorunda değil yapmasında işler güçler bir şekilde hallolur ama birşeye sesinids çıkarmasın bizimde gelinimiz var bizim dediğimiz tek şey bize karşı güler yüzlü olsun eşiyle iyi olsunlar yeter bize insanlardaki mantık bu olmalı zaten herkesin evi ayrı yolu ayrı ama onlarda böyle yaptıkça huzursuzluk çıkıyo
Sen zaten çok çoook haklısın kuzum ne diyebilirim ki 🤷🏻‍♀️ Görmezlikten gelceksin napcaksınn valla dicek söz bulamıyorum ki ne zaman gidiolar 😂

Valla normal mi bilmiyorum ama bende de olmuştu kuzum sonra gelişim geriliği yüzünden sezeryan öne çekildi ben doğum habercisi diye düşünmüştüm
Bakalim kontrole geldim benim dr ne diyecek
Kuzu normalde ıshalmıydın
Dogum zamanında bagırsakları bozbılırısn
Yaa ben arada olurdumda son zamanlarda iyice costu yoruluyorm artk
Kuzum ya bazılarında ishal olduğunu duymuştum sadece ama yediğin bir şey de yapmış olabilir mi ?
Yedigimde degisiklik yokta ben genel olrak hep ishalim galiba ya yorgun dustm artk su iciyorm bol bol bakalim

Kızlar benim sütüm azaldı. Ben bildim zaten azalacağını iyi bişr kaldı bu strese. Ne yapim ne aliyim ne içeyim Bi söylermisinz bana
Öncelikle iyi uyku ve no stres.
Sonrasında ben ebebekte malt içecekleri var, onlardan içtim bir dönem. Sabah akşam 1er tane içiyordum, epey artırıyordu. Sonrasında da artmış olarak devam etti. Ama uyumaya ve stresten uzak durmaya dikkat ediyorum. Dikkat edemesem anında azalıyor yine bende de.

İki hafta kaldı nerdeyse nasipse kuzum kendimi o şekilde telkin ediyorum az kaldı sabır diye 😂 ama ne düşünüyorsam onuda söylüyorum gayet sakin bir şekilde ☺️
Kendi annen de yaninda degil mi oyle dedin sanki ama başka yerde mi kalıo ?? Geçicek kuzucum geçicek kırma kimseyi boşver büyüklük sende kalsın bozulanda bozulsun o ayrıı 😅

Kız sana noluyooo kendime gelll bir silkelennn aaaaa çok kızıyorum 😡 sen bu diilsin kuzucum evvelAllah herkesin herşeyin üstesinden gelirsinnnn canım benim önce kendini toparlaaa takılma minik minik şeylere haklısın çoğu konuda ama takılma aşmaya çalış herkes gitcek sen çocuklarınla kalcaksınnn 💪 güzel beslenmeye su içmeye başlaaa ❤️
Yarın sağlık ocağına gidicez inşallahh topuk kanı için alayım eksik gediği. Koca da çalışmaya başladı onsuz Bi yere çıkamam dahaca işte. Ay sabah Bi duş aldım az rahatladım. Dün akşam da bebeleri yıkamıştık.
Şuan sert Bi kahve içiyorum bebitolar da izin veriyor sağolsunlar onların dertleri benim gece uykumla zaten dün gece yine uyutmadı lar zalımlar 🤭

benimde çıkmam lazım ama güvenipte bırakamıyorum 😔
Yapıyorum mecburen benim biri neredeyse hiç emmiyo diğerininde keyfi biliyo önceden iki sefer saoyordum baktım sütüm gittikçe azalıyo 4-5 sefer sağıyorum artık ama sütüm öyle çok yok ne yazıkki
Kendi duş sıklığın nasıl kuzu sabah duş aldım iyi geldi sanki süte. Kremledim peşine de

Rezene tohumu çiğne dedi bana dr
Rezene çayı, anne çayı
Boza, havuç, yeşil yapraklı sebzeler,
Hurma, kayısı, incir komposto
Bestlak aldım bir de onu da içiyorum
Boolll suu ve boolll emzirme süt olsa da olmasa da emzirmek en büyük süt getiren şey
Bir de gece yatmadan ılık ballı süt içiyorum bi koca bardak
Ss aldım 🤭

Öncelikle iyi uyku ve no stres.
Sonrasında ben ebebekte malt içecekleri var, onlardan içtim bir dönem. Sabah akşam 1er tane içiyordum, epey artırıyordu. Sonrasında da artmış olarak devam etti. Ama uyumaya ve stresten uzak durmaya dikkat ediyorum. Dikkat edemesem anında azalıyor yine bende de.
O malt içecekler için de aşırı şekerliymiş diyorlar yaa ama. Hadi stresi kontrol etmeye başlarım da uykumun imanını gevrettiler o mümkün değil dikiş tutmaz 🤭😊

Kendi annen de yaninda degil mi oyle dedin sanki ama başka yerde mi kalıo ?? Geçicek kuzucum geçicek kırma kimseyi boşver büyüklük sende kalsın bozulanda bozulsun o ayrıı 😅
Annemle babam kv gelince ablamlara gittiler orada kalıyorlar her gün gelmeye çalışıyorlar ama kv rahatsız olur diyede her gün gelmek istemiyorlar bu durumdan da rahatsızım ☺️ Sayılı gün çabuk geçer diyip kendimi avutayım ☺️

Kendi duş sıklığın nasıl kuzu sabah duş aldım iyi geldi sanki süte. Kremledim peşine de
Kuzular fırsat verdikçe giriyorum ☺️ Girdiğimde göğüslerime masaj yapıyorum duş iyi geliyo söylediğin gibi . Hem kusmuk kokularıda geçiyo 😂 birde bizimkilerin altını açıyorum temizliyorum altına yeni bezi bırakıyorum onuda kirletiyorlar ne bez dayanıyo ne mama 😂

X