2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Okurken yoruldum ve hayran kaldım gücüne bunları buraya yazabiliyosun ben olsaydım telefonun tuşuna basacağım her süre zarfında uyurdum 😀 mesela şimdi bebeklerin beslenmesi için aldım ve o eski istahlarindan eser yok 30 cc yi bitiremediler 1 saat sonra tekrar şansımı deniycem alarmı kurdum ve o aralıkta yine uyuycam her fırsatta uyuyorum artık yoksa ben hayatta yetişemem bebeklere sarilik varken uyandirip besliyordum Bi daha uykuya gecemiyodu baktım böyle olmuyo uyanmalarina müsade etmiyorum eskiden 2 saate bir mama veriyordum artık 3 saatte veriyorum o aralıkta da uyuyorum uyuyamasam kafayı yerdim eşimin de erken uyumasını sağlayıp gece ki olağanüstü durumlara hazırlık yapıyorum böyle devam etmeye caliscaz bakalım nasıl gider ne zamana kadar bilmiyorum. Anne dediğim de öz anne olmayınca gece hiç bisekilde yardımcı olmuyor çünkü. Günlükleri de sadece mama hazirliyo gerçi Ne zamandan beri çocukların gaz sancısı cekiyo kuzum biz metsil damlaya başladık şimdiden umarım işimize yarar gaz çok zormuş çünkü
Güçten değilde zordan biraz 😬 asıl güçlü kendi bakabilen anneler 🤗 uyku süt açısından da çok önemli. Uyku olmayınca süt hiç olmuyor bende mesela ama gündüz uyuyamıyorum maalesef gecede ne kadar müsade ederlerse. Şu ilk zamanlar geçsin de daha aralıklı beslenme zamanları gelecek o zaman daha iyi olacak inşallah diye ümit ediyorum ben

Kızlar benim sütüm azaldı. Ben bildim zaten azalacağını iyi bişr kaldı bu strese. Ne yapim ne aliyim ne içeyim Bi söylermisinz bana
Kuzu bildiklerim bol su icmen rezene kimyon cayi dere otu incir hurma bunlar arttiriyor diye biliyorm ama en onemlisi tabi uyku ve stresten uzak olmak elinden geldikce🤨

Güçten değilde zordan biraz 😬 asıl güçlü kendi bakabilen anneler 🤗 uyku süt açısından da çok önemli. Uyku olmayınca süt hiç olmuyor bende mesela ama gündüz uyuyamıyorum maalesef gecede ne kadar müsade ederlerse. Şu ilk zamanlar geçsin de daha aralıklı beslenme zamanları gelecek o zaman daha iyi olacak inşallah diye ümit ediyorum ben
Kendi kendime nazar ettim sanırım 4 te ağlamaya başladı sıpa şimdiye kadar susmadı resmen 😒 ve benim sanırım bu ağlama seylerine alışmam lazım karnı tok gazı çıkmış altı değişmiş bir bebek neden ağlar ki 3 saat boyunca kesintisiz neden yani

Allah sabır versin 😔
Hiç güzel besleniyorum ben ya günde 2 kere yemek bitti gitti. Komposto yapın diye de benim mi söylemem lazım mesela yapın daa.
Hurma ben de alim. Bi de rezenenin çayını alsak olur mu ki. Ahh o su. 1 lt anca içiyorum. Bn iyice saldım herşeyi iyice
Söylemeden yapılıp getirilmesi lazımda nerde hatta dün eşime annesi yanındaydı bulgurlu sütlaç yapsana dedim hiç demedi ben yapayım eşimde nereye kadar yetişebilecek bilmiyorum 😔
En az 3 lt içmemiz gerekiyor birde her beslemeden ve sağımdan sonra badem ceviz fındık yiyip ardından su iç

İyi geceler herkese yazamadım fırsat bulamadım hepinize tek tek teşekkürler cuma kızımı aldım kollarıma ilk gece çok çok zor geçti sütüm gelmedi kız boş memeyi çekti gaz oldu sabaha kadar oturduk benim için bayağı zordu cumartesi de taburcu olduk akşam kızı yikadik bende dus aldım görümcem kaldı yanımda bugün bana yemek ev işi falan yaptı gitti evine döndü çalıştığı için şimdi eşim bir hafta evde ondan sonra tekim sütum damla damla geldi oda yetmiyor tabiki kızım süt bulamayınca basiyir yaygarayi sustura bilene aşkolsun mecburen mama verdik memeyide alsın diye dayıyorum ama garibim süt gelse alicakta 😔 yanlız olmak daha zor kızlar bence annenizin kayinvaldenizin kıymetini bilin tek olmak aşırı zorluyor eşim sağolsun destek ama oda işe başlayınca tek kalacağım vardiyalı çalışıyor eşim gece tek nasıl olacak hiç bilmiyorum
Ama vekalin bunun dışında evlat ne garip bir duyguymus devamlı gidip bakıyorum yüzüne onu gordugumden beri dünya tek kişilik oldu sanki🥰🥰😍😍😍çekilen her acı sıkıntı sonunda onun kokusu duyulunca bitiyor 16 senedir savaş verdim çok ama çok zorlu yollardan geçtim şimdi diyorum ki iyiki bırakmamısim ve o yollara dayanmisim mükâfatımi kucağıma aldım.😍😍😍
Asla vazgecmeyin evlat konusunda çekilen her çile sonunda unutuluyor
Allah'ım her isteyene nasip etsin .
😭😭he bu arada inanılmaz duygusallım..
Canim hayırlı olsun Rabbım sağlıkla büyütmeyi nasip etsin lohusalik=stresmiş onu anladım annem gidecek ikizlerle tek kalcam diye yaşadığım stresi bir görsen ama Rabbım dağına göre kar veriyo gerçekten 16 yıldır dayanışmanın bu acıya zorluğa bu senin için ne ki belli ki çok güçlüsün napcam diye asla düşünme ayrıca benim doktorumun dediği 15 gün boyunca süt gelmeyebilir endişelenme demişti sen daha çok yenisin benimde sütüm var ama iki bebegimde emmiyo Allahim ne verirse hayırlısını versin kuzucuklarimizi bize bagislasin

Kızlar ya dogum zamanı bu agrılar normal mi aceba kimsede gününü beklemedi ki soralim🤭adet sancisi gibi kasıklarıma bi giriyor kıvranıyorm resmen ishal bel agrısı felaket durumdaym😪
Valla normal mi bilmiyorum ama bende de olmuştu kuzum sonra gelişim geriliği yüzünden sezeryan öne çekildi ben doğum habercisi diye düşünmüştüm

Söylemeden yapılıp getirilmesi lazımda nerde hatta dün eşime annesi yanındaydı bulgurlu sütlaç yapsana dedim hiç demedi ben yapayım eşimde nereye kadar yetişebilecek bilmiyorum 😔
En az 3 lt içmemiz gerekiyor birde her beslemeden ve sağımdan sonra badem ceviz fındık yiyip ardından su iç
Az bak işte.🙄
Nasıl içerdim şimdi hiç içermiyorum. Eksikleri alışveriş yapmam lazım Bi düzen yapayım inşallah. Her gün sağım yapıyomusun

Kızlar ya dogum zamanı bu agrılar normal mi aceba kimsede gününü beklemedi ki soralim🤭adet sancisi gibi kasıklarıma bi giriyor kıvranıyorm resmen ishal bel agrısı felaket durumdaym😪
Kuzucumm son haftaaa artık az dayan çok çok az kaldı 🤲 inşallah hepsi geçicek bitcek ağrılar sızılar bakalım bugün hayırlı haberler versin doktorunda sanaaa 😍

Yılın son haftasındannn herkese merhabaaa, ne yıldı 2021 amaaa diil miiii 😍😍😍🧿🥰🥰 çok şükür bin şükür kimimiz mucizelerimizi aldık ellerimize kimimiz gün sayıyorr kimimiz yeni hamileliğin tadını çıkarıyor, hepimiz sağlıkla kavuşalım inşallah 😍😍 Allahım isteyen nerde varsa da bu yeni yılda inşallah kucaklarını doldurmayı nasip etsin ❤️🎄🥳🎂

Allah sabır versin 😔
Hiç güzel besleniyorum ben ya günde 2 kere yemek bitti gitti. Komposto yapın diye de benim mi söylemem lazım mesela yapın daa.
Hurma ben de alim. Bi de rezenenin çayını alsak olur mu ki. Ahh o su. 1 lt anca içiyorum. Bn iyice saldım herşeyi iyice
Kız sana noluyooo kendime gelll bir silkelennn aaaaa çok kızıyorum 😡 sen bu diilsin kuzucum evvelAllah herkesin herşeyin üstesinden gelirsinnnn canım benim önce kendini toparlaaa takılma minik minik şeylere haklısın çoğu konuda ama takılma aşmaya çalış herkes gitcek sen çocuklarınla kalcaksınnn 💪 güzel beslenmeye su içmeye başlaaa ❤️

Yılın son haftasındannn herkese merhabaaa, ne yıldı 2021 amaaa diil miiii 😍😍😍🧿🥰🥰 çok şükür bin şükür kimimiz mucizelerimizi aldık ellerimize kimimiz gün sayıyorr kimimiz yeni hamileliğin tadını çıkarıyor, hepimiz sağlıkla kavuşalım inşallah 😍😍 Allahım isteyen nerde varsa da bu yeni yılda inşallah kucaklarını doldurmayı nasip etsin ❤️🎄🥳🎂
Aminnn ınsallahh kuzumm 🤲
Esım evde bugun kahvaltı yaparken dıyorum kı
Kim derdi kı bıze kahvaltıda boyle boklu bı kız eslık edecektı 😍🥰💐🤲

X