2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Çok saol kuzum bende her emzirdikten yada her sağımdan sonra genellikle iki tane hurma ceviz badem fındık arkasından su içiyorum bu ara birde kuru dutla kuru meyveler ekledim inşallah fayda eder. Bu arada yaprak içini biliyor musun bilmiyorum ama oda iyi süt yapıyormuş ( bazı yerlerde tiritte diyorlar ) geçen gün kv yaptı işe yaradı gibi ama bir daha yapar mısın diyemiyorum kendisinin düşünmesi lazım annem olsaydı söylerdim 😔
Yaa söyle bence kuzum torunları için sonuçta. Ben kuruyemiş yemiyorum aşırı gazlılar ya alerjiden korkuyorum ☹️ Bugün benim mememin birinde sertlik var kitle gibi ne yapsam mastit filan değildir inşallah korktum sütte gelmiyor pek memeden ☹️

Ya iste kafama takilan o biliyo musun hep 150 tek iki yerde biraz artti geneli düź cizgi 150de bilmiyorum Allah tan hayırlısı artk saglikla sihhatle gelsin baska bisey istemiyorm
Uyuyordur o sırada. Benim de doktor muayene günümün öncesinde nst çekildiğimde bi ara kalp atışı çizgi haline gelmişti, artma/azalma yoktu. Hemşire gelip karnıma pıt pıt yaptı eliyle, uyumuş uyandır yoksa doktorun tekrar ister dedi. O sırada sancı da 10lara falan düştü 📉 Ben de yan tarafıma yattım, biraz doğruldum derken uyandı.
Benden daha deneyimli olan anne adayının da bebeği uyumuş, hemen eşini arayıp kantinden portakal suyu getirmesini istedi 🥤 o sırada tatlı şeylerle biraz uyarmak gerekiyomuş sanırım, bi dahaki gidişime ben de yanıma alıcam meyve suyu, çikolata türü şeyler 🌸

Kızlar şuan 15+2 yim.1 ay sonra kontrole çağırdı doktorum.hocam 20. Haftada detaylı ultrasona gideceğim zaten Size yine geleyim mi diye sorduğumda gel dedi.siz detaylıya gittiğiniz ayda doktorunuza yine gittiniz mi.aynı hafta gitmek gerekir mi doktoruna. 20. Haftada detaylıya gider 24. Haftada doktoruma giderim diye düşündüm ama🙄

Kızlar şuan 15+2 yim.1 ay sonra kontrole çağırdı doktorum.hocam 20. Haftada detaylı ultrasona gideceğim zaten Size yine geleyim mi diye sorduğumda gel dedi.siz detaylıya gittiğiniz ayda doktorunuza yine gittiniz mi.aynı hafta gitmek gerekir mi doktoruna. 20. Haftada detaylıya gider 24. Haftada doktoruma giderim diye düşündüm ama🙄
Tabıı sonuucu dr una da goturruyorsun zaten canımm

Detaylı ultrason için nereye gideceksin? Radyoloji uzmanına mı yoksa perinatoloğa mı? Radyolog sadece görüntüleyip, raporunu yazıp gönderiyor. O raporu zaten seni takip eden doktoruna veriyorsun, o yüzden zaman geçmeden gidip görüşünü alsan iyi olur.
Perinatoloğa gideceksen eğer yine gördüklerini raporlar ama kendisi de aynı branştan geldiği için seni yönlendirebilir. Ama seni takip eden doktorunla iletişim halinde olman lazım, en azından raporunu mesaj atarsın, gerekli görürse o seni çağırır.

Uyuyordur o sırada. Benim de doktor muayene günümün öncesinde nst çekildiğimde bi ara kalp atışı çizgi haline gelmişti, artma/azalma yoktu. Hemşire gelip karnıma pıt pıt yaptı eliyle, uyumuş uyandır yoksa doktorun tekrar ister dedi. O sırada sancı da 10lara falan düştü 📉 Ben de yan tarafıma yattım, biraz doğruldum derken uyandı.
Benden daha deneyimli olan anne adayının da bebeği uyumuş, hemen eşini arayıp kantinden portakal suyu getirmesini istedi 🥤 o sırada tatlı şeylerle biraz uyarmak gerekiyomuş sanırım, bi dahaki gidişime ben de yanıma alıcam meyve suyu, çikolata türü şeyler 🌸
Ya benim bebis nst de hep uyur o yuzden 2 cikolata 2 meyve suyu icip girdim yine hareket olmadi bi gariplik var ama iste doktorda takip deyince bisey diyemedim aertij Allah im sag salim kavusmayi nasip etsin hepimize

Ben gitmemistim yani dr gelme demisti diger ay bana gel demisti ama belki doktrunda hemen gormek istemis olabilir canim

Ya benim bebis nst de hep uyur o yuzden 2 cikolata 2 meyve suyu icip girdim yine hareket olmadi bi gariplik var ama iste doktorda takip deyince bisey diyemedim aertij Allah im sag salim kavusmayi nasip etsin hepimize
Korkma canımm endıse etme kucagına gelıcek senın kollarında huzuru bulucak 🥰💐

Canım hayırlı olsun bizimde o değerlerde idi kan verdik biz maalesef ara ara en son biri beş diğeri sekiz idi bir daha vermedik. Anne sütü veriyorsan iki saatte mama veriyorsan üç saatte bir uyandır dediler uyandırmak zor oluyordu yoksa beslenmeden sonra uyumaları gayet normal canım. Bizim artıyordu sonra azalışa geçince kan vermeyi bıraktık beş olan için doktor sarılığı unutun dedi sekiz olan için ise vücuduna baktı sorun oluşturacağını zannetmiyorum dedi. Eskisi gibi uyumadığı kendi kendine uyandığı vücudunda sarılıkların pek kalmadığını gözlemleyince bir daha tahlil vermeyi bıraktık saatli de beslemiyorum çünkü uyumuyorlar zaten uyuduklarında ise uyandırmak istemiyorum onlara göre hareket ediyorum artık.
Canim çok teşekkür ederim bizimde bugun azalisa geçmiş elhamdülillah canım kaç günlük oldular kaç cc mama ve anne sütü veriyosun her beslenme de bana da yardımcı olur musun

Herkese merhaba lohusaligin ortasında sanki hiç biseye yetemiyorum kaygısıyla baş başa kalan bir anne olarak yardımınıza ihtiyacım var 10 günlükler bugün beslenme olarak mama ve anne sütü yapıyoruz tecrübeli anneler siz nasıl beslemeyi düzenlediği 2 saatte bir 30 cc mama şeklinde gidiyoruz arada da anne sütü bebeklerim emmedigi için sagiyorum öyle veriyorum ama artik 30 cc mama yetmiyor bazen uyumuyolar sizce 35 40 cc ye çıkmalımiyim tecrübelerinizi paylaşır misiniz siz mama ve anne sütü paylaşımını nasıl yaptınız

Kuzucum ben 18+5 te gitmişim bana detaylıya git demişti 22+0 da detaylıya gittim dr ye mesaj attım sadece o raporu görmüş zaten, sonra bi daha 26+0 da gittim ☺️

Detaylı ultrason için nereye gideceksin? Radyoloji uzmanına mı yoksa perinatoloğa mı? Radyolog sadece görüntüleyip, raporunu yazıp gönderiyor. O raporu zaten seni takip eden doktoruna veriyorsun, o yüzden zaman geçmeden gidip görüşünü alsan iyi olur.
Perinatoloğa gideceksen eğer yine gördüklerini raporlar ama kendisi de aynı branştan geldiği için seni yönlendirebilir. Ama seni takip eden doktorunla iletişim halinde olman lazım, en azından raporunu mesaj atarsın, gerekli görürse o seni çağırır.
Bende buraya yazdıktan sonra düşündüm.
Doktor detaylı için hastanenin Radyoloji doktoruna yönlendiriyorum dedi ama istersen dışarıda baktırıp getirebilirsin dedi.. belki de radyoloji doktoruna gideceğimi düşünerek çağırdı..
perinatoloğa gitmeyi düşünüyorum Raporu WhatsApp’tan yollarım diye düşünmüştüm..
neyse arayıp da soramam şimdi gideceğiz mecbur😊 bileğim olsun diye size sormak istedim😍

Canim çok teşekkür ederim bizimde bugun azalisa geçmiş elhamdülillah canım kaç günlük oldular kaç cc mama ve anne sütü veriyosun her beslenme de bana da yardımcı olur musun
Kuzum anne sütü ne kadar alıyorlar bilmiyorum tahminim 30-40 cc gibi. Bir o kadar mama alıyorlar. Bana az geliyordu kilo aldığı sürece sorun yok dedi doktor. Sarılık da kalmadı birinde diğerinde çok az. İlk haftalar saatli besledim üç saatte bir kaldırdık genelde. Önce meme sonra mama veriyorum bir tanesi tuttu sonra reddetti şimdi yine tutmaya başlıyor. Ancak sarılık yüksekken emiyordu anne sütü aldı yani. Şimdi saatli beslemiyorum kendileri uyanıyor çünkü. Meme mama devam etmeye çalışıyorum sütüm olduğunca. Çok sütüm yok kuzum.

X