2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Allah Allah. Neyse oturur rutini Bi dur bakalım. Ay ben de bu arada sağarken yazıyorum çok komik değil miyiz
Hahahah Ay gerçekten çiş kaka meme konuşcagımız günler gelecek derdik heyyy gidiiii. Of benmki 3 saattir ağlama krizine girdi o ağladıkca ben ağlıyorum iyice pskolojm bozuldu. Tektim bir de evde annem geldi hemen aradım. Offf nasıl bakıcam moduyum şuan yaa çok zormuşş bu psikoloji

Göz çapaklanması vardı şimdi doktordan geliyoruz kuzum. Önceden vardı doktora sormuştuk yeşil değilse sorun yok ılık su ile temizleyin demişti geçmişti de yeniden çıktı iki gözünde bu kez. Renginde de koyulaşma var gibi gelmişti doktora tekrar sorduk muayeneye çağırdı. Neyse götürdük olan bebeği. Antibiyotik damla verdi. Gaz sorununu sordum ve çok sebebi vardır gazın sebebini bilemediğimiz için şu işe yarar diyemiyoruz. Psikolojik bile olabilir anne karnındaki sesleri özledikleri için bile olacağı söyleniyor dedi . Kusmayı sordum nurselek kilo alımı normal ise sorun yok fizyolojik dedi. Sarılık bu bebekte yüksekti ama düşüşe geçince tahlil vermemiştik cilt muayenesi yaptı iki ya da üçtür en fazla geçmiş diyebiliriz dedi. Mama için kilo alıyorsa gelişiyorsa kendi için ideal ölçüyü alıyor demektir. Atıyorum 90 cc alabilir senin şu an bebeğin bir beslenmede. 30 cc içip doyuyor ve kilo da alıyorsa 30 onun için idealdir. 90 a zorlamayın. Bebeğim gelişmez diye düşünmeyin Doktorlar kilosuna göre alabilecekleri maksimum tutarı söyler genelde filan dedi.

Yani sütüm yeterli mi dersin ayy o kdr cok ağladı ki az once kendini sıka sıka gaz vardı ya da kabızlık ağlayınca aç sanıyorum 40 cc mama verdim hemen içti ağlamaya devam etti 30 daha yaptım onu da içti üstüne memeye geçti yine susmadı sonra annemi çağırdm bi geldi ev 27.7 olmus sıcaklık biraz soydu bi yudum su verdi kucagında gezdirdi uyudu şimdi. O kdr ağladıki ben çaresizlikten terliyorum sandm meğer ev kaç dereceye çıkmış

Bir de gaz için humana nın rezene kimyon çayı var sen bir fincan iç günde bebeklerede 5 çay kaşığı verebilirsin dedi yavrum.

Ayy sakın sakın sakın. Dün gece de bende oldu o. Herşey tamam susturamadım Bi birini heh rahatlattım dedim öbürüne geçtim eşime verdim öbürünğ tamamlayınca yine başladı. Kısır döngü döndü durdu. Ağladım ben de sinirden elim sakinleştirmeye çalıştı psikolojimi. Gülmeye falan vercez kuzum böyle zamanlarda yoksa sıyırırız valla. Sen niye daha şimdiden evde tek kaldın ki ama

Çok heyecanlı anlar
birde bir ay üstüne göreceğim ya çok heyecanlıyım.geçen gittiğimde annem girmişti odaya.video çek demiştim çokda hareketliydi ama heyecandan doktorun kafasını duvarları çekti
bu sefer eşim girecek tembihledim güzel çek.telefonun ekranından izle

Kuzum azaltarak gidebilirsin, hastanede 2 saatte bir 30 cc vermişler mama... Ben evde gece 10 cc verdim sabah 10 cc verdim tutacak kadar diyeyim yani. Geri kalan bütün sürelerde ne zaman isterse emziriyorum her an. Hem sütüm artsın diye hem sarılık olmasın diye. Sağdıklarımı da dolaba atıyorum tamamen süt arttırmaya yönelik hareket ediyorum anlayacağın. Bence panik yapma sakin sakin iç güdülerine güven

Sıcaklığı termometreden sürekli kontrol ediyorum ama 24 ün altına düşüremiyorum olması gereken ne acaba?

Annemlere kuzenim geldi almanyadan onlara yemek yapmaya gitti ben aradıkça da geldi bir dr yine takıştık aksam kalmayacak sanırm eşyalarını almış son gittiğinde ben dedm kalmıcakmısn kendine güven bakabilirsn dedi kv ler nezle olmuştu alerjik bişimiş ama ben 1 hafta daha gelmeyin lütfen dedim onlar da gelemiyo

23-24 dedi kuzum doktor bana
Ben süt sağıyorum sonra onu ısıtıp veriyorum onu ne zman öyle versem gazı oluyor sanki. Sağdıklarını nasıl veriyosun kuzum ve nasıl saklıyosun. Günlük mü yapıyosun

O bir aylar hiç geçmek bilmiyor gerçekten ah ya bizimde düzgün videomuz yokturdur ya yavaş çekim ya hızlı çekim filan eli değmiş eşimin o aklıma geldi demek ki heyecandan insan yapabiliyor

Kızlar kan pitilasmasi var mı diye genetik test yaptırmıştım sonucu dün aldım doktoruma aticam, yorum yapabilecek var mı acaba ? Eğer yorumlayabiliyorsaniz benide aydınlatırsanız sevinirim
Ciddi bir durum görünmüyor diye tahmin ediyorum kuzum. Heterizigot çok önemli değil pıhtılaşma konusunda

Geçmiş olsun canım inşallah bir an önce toparlar kuzu Bu arada geçen doktor dediki kucağına almaktan sakın çekinme kucağa alışır diye kendilerini uzay boşluğunda hissedip gücende hissetmiyorlar eğer sende kucağa alışır diye almıyorsan ileride özgüveni eksik çocuklar olarak yetişirler. Bende isterim kucağımda gezdirmek ama iki tane sürekli nasıl kucağıma alayım

23-24 dedi kuzum doktor bana
Ben süt sağıyorum sonra onu ısıtıp veriyorum onu ne zman öyle versem gazı oluyor sanki. Sağdıklarını nasıl veriyosun kuzum ve nasıl saklıyosun. Günlük mü yapıyosun
Kuzum Sağdığımı bir kere hastaneye muayeneye gittiğimizde verdim şırınga ile. Yine vermek zorunda kalsam şırınga veririm, yalancı meme verdim 4 kere falan memeyi tutmayı unuttu kavga etti memeye sinirlendi falan. 1 ay kadar onu da vermicem iyice memeye alışsın.

İlk Sağdığımı kaba koyuyorum buz dolabına atıyorum.

2. Sağdığımı da başka kaba koyup buz dolabına atıyorum.

2 saat falan sonra ikisi de aynı sıcaklığa gelince karıştırıyorum. Böyle böyle birleştirerek 120 cc falan olunca poşete koyup buzluğa atıyorum. Günlük yapmış oluyorum.

Buz olan sütü direkt sıcak suyla açmamak gerekiyor kuzum buzluktan çıkarıp normal buzdolabı yerine koyup kendi kendine erimesini beklemek gerekiyor. Eğer buz değil de sadece ısıtacaksan kaseye sıcak suyu koyup içine sütü bırakıyorsun öyle ısınıyor. Böyle..

Bi de aventin meme kapaklarından var acayip iş görüyor en sevdiğim şeyler onlar. Birini emzirirken diğeri akıyor ya mesela o kapağa doluyor sağmadan süt elde etmiş oluyorsun çakallıklar çakallıklar öneririm yani.

Bizimkilerde aksine sıcağı çok seviyor Mama konusunda kendini kötü hissetme kuzum benimkiler bazen hiç emmiyor mecburen mama veriyorum bazen sağdığım sütten ardından mama veriyorum doktor her emzirmeden sonra mama takviyesi muhakkak yap dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…