2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

aa hiç duymamıştım kuzum çok geçmiş olsun neler öğrenioruz bu hamilelikte kaç haftalık oldun şimdi allahtan az kaldı

Kuzumm kendı derdımden sana hıc yazamadım
Rabbım derdinin dermenını versın kuzum ınsnaın neresı rahatsızsa derdı orası
Insallahh guzel bır skeılde hemen xcaresını bulursun
Sımdı tahlıllerımı alıcam bende bebekelr dogan a kadar ugrasıcaz sanırım hadı rast gelsın ıslerımız

Uzun boylular kolay doğum yapıyormus diyolar ama keske dönseydi denemek isterdim. Annem diyorki sezaryenden sonra bi uyanıyordum sanki üstümde bina ağırlığı var öyle bi acı
Dönebilir ama bekletmek ister mi bilmem Yani diyorum ya herkesin doğum hikayesi ağrı eşiği başka annenle sen aynı olcan diye bişi yok ya da ablamla ben genetik bir olay değil sonuçta doğum Bir de annen ne zaman doğurdu acaba şimdi ki hızlı teknoloji ile dört beş sene önceki bile aynı değil öyle süşün

Hayır bunu da kendim yaptırdım bilsem safra testlerinin adını onu da yaptırırdım. Referansımız kaşıntı yani. İyi diyor kaşıntı başladı ise ilaca başlayalım günde üç defa al diyor. Kaşıntı geçince de bitecek mi tedavi yani anlamadım. Neyse öyle ya sağlık ölmüş doktor bulamıyorsun bir kere. Olanlar da azıcık işini iyi yapanlar özel muayenehane açıyor özel hastanede bile çalışmıyorlar. Yoksa işte onu kullan bunu kullan artık nasıl denk gelirse. Ben peşine düşüyorum ama hiç imkanımda olmayabilir yazık değil mi.

Kuzucum yapısı böyle kötü niyetli değil tabi ki ama bizim aile yapımızdakiler için böyle iyilik yapmak için fazla karışıo sonra bişi desen ne yaptım ki diye çekiliyolar ‍♀ Sessiz oluyosun ama işte hep üzülürsün kendi isteklerini söylemen lazım yani o ev senin evin emrivaki olmaz. Ben de yaşadım düğün zamanı bana sormadan perse takılcağı zaman geldi evime parlak gümüş rengi perde geçirmek için duvara takılan şey var ya onlardan yaptırmış. Bana foto attı bak bunları taktırdım diye evdeydim bildiğin sinir krizi geçirdim çünkü evimin tarzıyla hiç alakası yoktu. Ama ona belli etmedim aa öylemi gidince bakarım dedim ! Eşime de eve bişey getimeye geldik orda anlattım ay dedim annen bunları taktırmış ama Beğenmedim kadına sakın söyleme üzülür biz eve girince değişirz dedim aman eşiö bi sinirlendi nasıl karışır bilmem ne diye ben sakinleştirdim konu kapandı anladın mı bu olaylar da soğuk savaş yapcaksın baby üzme. Hee bu arada hala o kulplar duruyo görmüyom bile değiştirmek için de uğraşmadım

Evet annem de öyle diyor dr umuz da aynı malum dün diyor dr a benm 2. Ve 3. Sezaryenlerim cok güzeldi hocam sizin yaptığınız hemen ayaklanmıştm diyor ama 1. Si cok zordu diyor. Dr da evet 1. Zor olur genelde dedi ya ben ikisinden de korkmuyorum sonucta herkes yaşadı ve bi şekilde doğurcaz hayırlısı ne ise o olsun insallah ucunda ölüm yok ya ağrı kesiciler vs bi şekilde geçicek

aa hiç duymamıştım kuzum çok geçmiş olsun neler öğrenioruz bu hamilelikte kaç haftalık oldun şimdi allahtan az kaldı
33+1 oldum canım. Ben şekeri araştırırken denk gelmiştim buna da biliyordum hastalık olarak. Genelde üçüncü trimester da çıkıyor ikiz gebelik tüp bebek tedavisi görenlerde daha çok yaşanıyor bazılarında kaşıntı olmayabiliyor mesela. Karaciğer enzimleri yüksek ise takibe alıyorlar ona göre sürekli ciddi artışlar varsa işte safra ultrasonu safra enzim testleri ile düzeyi belirleniyor. Gebelik haftası uygunsa bebeği alıyorlar. Değilse ilaç ile idare edip yine en kısa sürede bebeği alıyorlar. Çünkü kana geçen bir şey olduğu için bebeğe ulaşıyor maalesef. Konu bu kadar ciddi iken haaa kolestazdır ya o şu ilacı al demesine sinir oldum zaten

Öyle yavrum yaa amiiin inşallah bundan sonrası yürek ağızda aşamaları en hayırlı kolay şekilde geçsin inşallah Sağlıkla bebelerimize kavuşalım

Benm eşim annesine bişi demez mesela aslaaaa. Nasıl karıısır vs asla demez. Dün dedm ya böyle böyle diyoki senin annen baban bizim eve bişey yaptırsa benm pek umrmda olmaz askm sen de takma diyor. Dedm senin dükkanına ofisine gelsn annem bişiler yaptrsn iyi mi dedim şak uyudu ya ben şok ama kv lerimiz aşırı benziyorrrrr

Sanki cildiye kaşıntısı alla alla sen bi bak nedir ne değildir Doktorlar maalesef bazıları öyle tecrübesiz umursamaz oluyo dediğin gibi iyilerde özel yer açıolar kendine. Durumun olmasa napcan güvencen ya da güvenmicen çekicen o ağrıyı. Biz yine bilinçliyiz işte araştırmak bu yönden önemli benim dediğim kendini kötüyü düşünüp okuyup kahır etme öyle olcak böyle olcak diye belki basit çözümü yani

Valla artık hayırlısı olan oluyor ne desem boş kuzum. Sadece şu yavrularım inşallah iyi olsun benim elimden gelen uzmanına gidip dediklerine uymak dua etmek. İnşallah Rabbim sağlıkla huzurla kavuştursun

Evet benziyorr ben de benzetiyorum kızı yok benimkinin de bir de yaşı genç ve çok tezcanlı ilk başlarda çok kıskankçlık yaşadık ya bildiğin gibi değil bana mesaj atıp oğlunu soruyodu yemek yolluyodu bilmem ne ama bu konuda eşim iki tarafa karşı da net durdu yani ben kayınvalidemle ilgi bak bana sormadan şöyle yaptımış nasıl yaptırır falan desem beni terslerdi anlıyomusun kuzum akıllı olmaktan bahsettiğim süreci yönetmek. Eşin karışmıo madem sen bildiğini oku istediğini söyle saygı çerçevesinde en kötü eşine şikayet eder seni başka napcak küscek mi ? Sen de çekilirsin kenara ben naptım ki diye yıllardır gelininizim hiç mi tanımadınız diye bak bakalım noluyo içine ata ata hasta olursun ilerde. Hepimiz üni mezunuyuz yıl olmuş 2022 bi kaynana nın üstesnden mi gelemicez

Kız anacığın ne kadar genç o zaman bi şekilde çıkcak baby sağlıklı olunda ikiniz korkmaa hiç yüzünü görünce kalmicak bişey

Cnm geçmiş olsun.göğüs boşluğuna doğru vuruyor mu.hormonlardan dolayı da olabilir ama içinin rahat etmesi için gidebilirsin tabi..
Boşluğa vurmuyor ama göğüs ucu ve çevresi bayağı zorluyor beni Ağrı'da hormonlardan dur ins bugünde geçmezse gidicem dr.a saol cnm
Cnm ya boşuna gittin bazı dr.lar garip oluyorlar umarım akşama gidecegin dr.icini ferahlatır anlatır da..

Yasamademek123 cnm uyumussun gece ne güzel ins hergun bir oncekinden güzel olur.

Valla artık hayırlısı olan oluyor ne desem boş kuzum. Sadece şu yavrularım inşallah iyi olsun benim elimden gelen uzmanına gidip dediklerine uymak dua etmek. İnşallah Rabbim sağlıkla huzurla kavuştursun
Amin kuzum en hayırlı olan olsun inşllah sağlıkla gelsinler aslan parçaları

ay evet çok haklısın ya bende bayadır karaciğere değerlerine baktırmıodum baktırıyım bari hayırlısıyla sağlıkla kucağımıza bi alsak derdin biri bitmeden biri başlıyor resmen allah beterinden korusun

Ilac ne ursactive felan mı verdi ki hey Allah ım karsındaki bir ikiz gebe ne hallerle gelmis buraya insan boyle mi yapar sikma canini aksam bi buldugun dr ye git bakalım ne diycek nasıl yönlencdircek seni

İnşallah kuzum ya amin inşallah doğru düzgün değerlendirme yapar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…