2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Valla kendini yormaya bu kadar merakli bi k.valide görmedim hiç 😁 bizimki kaçacak delik arıyor. Anlıyorum ne demek istedigini aslinda ama şu dönem gerçekten bulunmaz nimet bence.bunca işi gücü yapmış çok iyi ama en azindan perde siparişi verirken seni haberdar etse sana seçtirse bu kadar kafana takmazdin eminim .bence şu halinle asabını bozma bırak yapsin bebek doğunca kontrolü eline al ama. benim korkumda beni bu dönemde yalniz bırakıp bebegin herşeyine karışması
Karışmasa da üzülürdm sanırım kız bunların ortası yok 😅 bişeye izin ver ipler eline geçer izin verme kötü olursun 🤷‍♀️ kendime bi geleyim de şimdi bişi yapamıyorum yapma desen kim yapcak yalnız kalırım sonra ayarlarda bi düzenleme yaparım insallah 🦷 lerimi gösterrim 😅

nurselek nurselek ZEYNEPP5555 ZEYNEPP5555 kızlar bebişkomun bandanişkoları gelmiş annemlere söylemiştim kargoyu kardeşim teslm almış kv deyim şimdi gidince fotilerim sizi 😊 ama site biraz sorunlu ne renk seçtiğini çözemiyosun yani bi tık karışık olmus bence sipariş verirseniz anlıcaksnız. O yuzden hangi renkleri aldm bilmiyorum mesela şuan
Renk seçiminde sıkıntı yaşayacağımı anlamıştım ben zaten mesela ribana bandanalarda birsürü renk var o her rengi çözemiyorum. İnşallahh yine de seçtiklerine yakın gelmiştir seninkiler de 🤭
Sen nasılsın bu arada

H Hazel9 bana diyorsun ama bak doktora dedim kaşınıyorum kolestaz dedi gönderdi beni 😑 şok oldum bir tetkik tahlil safra değerlerime hiç bakılmadı yani bunun teşhisi safra testleri ile oluyor. Kaşınıyor musun o zaman kolestazdır şu ilacı bir hafta kullan gerekirse artırırız dedi geçti adam resmen. Sinir oldum. Tamam belki kolestaz ama belki de değil yani resmen boşuna gittim 🤬
O zaman kolestazsındır ne yaa🙄

Renk seçiminde sıkıntı yaşayacağımı anlamıştım ben zaten mesela ribana bandanalarda birsürü renk var o her rengi çözemiyorum. İnşallahh yine de seçtiklerine yakın gelmiştir seninkiler de 🤭
Sen nasılsın bu arada
İyiym kuzum napayım mecbur 😅 ay bu arada eve sipriş vermişim boyacı almış kargoyu 😅

Eklentiler

• 66941EDC-0CFC-4504-8617-269D569977FF.png
    66941EDC-0CFC-4504-8617-269D569977FF.png
    737,5 KB · Görüntüleme: 20
H Hazel9 bana diyorsun ama bak doktora dedim kaşınıyorum kolestaz dedi gönderdi beni 😑 şok oldum bir tetkik tahlil safra değerlerime hiç bakılmadı yani bunun teşhisi safra testleri ile oluyor. Kaşınıyor musun o zaman kolestazdır şu ilacı bir hafta kullan gerekirse artırırız dedi geçti adam resmen. Sinir oldum. Tamam belki kolestaz ama belki de değil yani resmen boşuna gittim 🤬
Nasıl ya tahlil falan istemeden böyle birşey söylüyor keşke bir tahlil yaptırsaydıda öyle ne olduğuna karar verseydi 😡 kuzum olmadı sağlık ocağına gidip bir ver ben geçen hem sağlık ocağında aynı tahlili yaptırdım hemde kendi gittiğim hastanede değerler hemen hemen aynı çıktı en azından bir fikir olur şuan için

O zaman kolestazsındır ne yaa🙄
Kendi isteğimle alt ast verdim safra enzim testleri ne bilmiyorum bilsem onu da yaptırırdım neyse ya işte artmış. Bir de diyorum tekrar test yapmayacak mıyız dört günde bir şey değişmez diyor. Şimdi çıkmış sonucum artmış yani gayet. Sanırım kolestaz 😣 Başka doktor buldum özel muayenesi var ne yapayım mecburen gideceğim. Bebek için de riskli bir durum imiş. Çöktük gerçekten. Hayırlısı bakalım inşallah sorun oluşturmaz 🤲🏻

nurselek nurselek ZEYNEPP5555 ZEYNEPP5555 kızlar bebişkomun bandanişkoları gelmiş annemlere söylemiştim kargoyu kardeşim teslm almış kv deyim şimdi gidince fotilerim sizi 😊 ama site biraz sorunlu ne renk seçtiğini çözemiyosun yani bi tık karışık olmus bence sipariş verirseniz anlıcaksnız. O yuzden hangi renkleri aldm bilmiyorum mesela şuan
Ya bende foto cekmedigkme pisma oldum hangi renkleri aldm diye😅fotoları ı bekliyoruz kuzu😅

Geceler geceler hayın geceler🥴 gün doğsun diye gözlüyorum doktora koşturacağım randevuda yok aç olmam gerek inşallah bir aralık bulup muayene olabilirim 🥴 bu gece kaşıntı daha da kötü idi. Korkuyorum da. Uygun doktor da bulamadım sabaha kadar doktor baktım. Şeker için gittiğim endokrin doktoru onları pek ilgilendirmiyor gördüğüm. Hepatoloji mi ne bakıyormuş zıkkım randevu yok çıldırdım. Normal dümdüz bir dahiliye doktoruna gideceğim inşallah alır randevu 10:50 de boş ama benim o kadar beklemem zor 😣 öncesi girebilirim inşallah. Sinirlerim bozuldu bir kolestaz çıkarsa nadir olan her şeyi bünyemde toplamış olacağım resmen. Neyse buna da şükür bu günlere geldik bir sağlıkla kavuşsaydık 🤲🏻
geçmiş olsun canım dahiliyede anlar aslında neden oluo acaba yediklerinle mi alakalı karaciğer değerleri falan mı

Kendi isteğimle alt ast verdim safra enzim testleri ne bilmiyorum bilsem onu da yaptırırdım neyse ya işte artmış. Bir de diyorum tekrar test yapmayacak mıyız dört günde bir şey değişmez diyor. Şimdi çıkmış sonucum artmış yani gayet. Sanırım kolestaz 😣 Başka doktor buldum özel muayenesi var ne yapayım mecburen gideceğim. Bebek için de riskli bir durum imiş. Çöktük gerçekten. Hayırlısı bakalım inşallah sorun oluşturmaz 🤲🏻
Cok tuhaf birisiymis insanlara ne kolay he sen busub deyip yollamak aman pesini bırakma canım düzgün bir drye git güzelce muayene ol sıkma canını son haftalar hepsi gececek insallah😐

Hay Allah nerden de çıktı bu şimdi. Gideceğin ne doktoru

İşte böyle düşündüğüm zaman da kendimden ödün veriyor gibi oluyorum ama bi yandan da koşturuyor mesela temizlk için biri gelecekti iptal olmus şuan kmseyi bulamadık tüm evi ben temizlerim dedi mutfak dolap içine kadar 🙄 bunu annem demez mesela cnkü bileği ağrıyor ve çalışıyor. Kv de bacakları ağrıyor ama ağrısa da yaprım ben der. Boyacı her çıktıktan sonra gidp evi süpürüp geliyor ne bileyim kendi evi gibi görüyor yani ilgili. Eşim de diyo seni cok seviyo kızı gibi gördüğü için böyle bilmiyorum hangisi daha iyi gercekten terazim şaştı. Sonra da böyle içimden sinirlenince de acaba bende mi sorun diyorum vicdan yapıyorum 🥺
Böyle deyincede bisey diyemiyorum tek sorun cidden insan bi foto atar sana supriz yapmak istedim felan dese sorun olmaz hic belki bunu guzellikle soyleyebilirsin anne sagol ama keske bana da bi resim atsaydin felan diye yoksa bi art niyet yok gibi duruyor

Nasıl ya tahlil falan istemeden böyle birşey söylüyor keşke bir tahlil yaptırsaydıda öyle ne olduğuna karar verseydi 😡 kuzum olmadı sağlık ocağına gidip bir ver ben geçen hem sağlık ocağında aynı tahlili yaptırdım hemde kendi gittiğim hastanede değerler hemen hemen aynı çıktı en azından bir fikir olur şuan için
Kendi isteğimle verdim ama safra enzimleri ne bulamadım bilmiyorum da adını yine karaciğer değerlerine baktırdım az önce çıktı sonuçlar yükselmiş baya. Ben de doktora dedim ki ya tahlil vermeyecek miyim dört günde ne değişecek dedi gayet katlanmış maalesef. Sanırım kolestaz 😑 bir doktor buldum randevu aldım akşama gideceğim yine de ona bu ilacı da kendi kadın doğum doktoruma attım dedim iki gündür kaşınıyorum gittim doktor direkt bu ilacı verdi diye o ne diyecek bakalım. Her halükarda bugünümde böyle geçecek. Akşam ki doktorun uzmanlığı bunun gibi çıkmazsa tabii 😬 en azından biraz daha netleşir.

geçmiş olsun canım dahiliyede anlar aslında neden oluo acaba yediklerinle mi alakalı karaciğer değerleri falan mı
Hamilelik kolestazı diyorlar canım safra tuzu kana karışıyor bu da kaşıntı yapıyor kana karıştığı için bebek içinde riskli bir durum yakın takip erken doğum gerekiyor ama bakalım ne düzeyde. Böyle pat diye git ilacı kullan kadar basit bir durum değil. Seviyesi ne yani önemli konu çok ciddi ise bekletmiyorlar mesela bebeği 😣 sorun ne ne düzeyde belli değil ilacı verip geçmesi

Yanlış anladınız galiba .... annem (yani başında isim var) Ama annem babam yazabileceğim insanlar..

7 yıldır ne bir kötü söz,ne de başka birşey.ben gittiğimde kayınvalidem ben gitmeden çayı bile demler zahmet olmasın diye.mutfağa girerim peşimden gelir bırak sen çalışıyorsun gel otur.bayramlarda hiç boş bırakmazlar.kayın pederim her gidişimde sorar Bir ihtiyacın var mı diye..Şuan annemdeyim kayınvalidem her gün arıyor nasılsın diye.ben bu konuda çok şanslıyım.allah onlardan çok çok razı olsun🙏🏼🙏🏼
Aynen benimde öyle hiçbir şeye karışmaz konuşmaz ,aramam sitem etmez , uzakta oturuyor kızı bana yakın ama genelde onda kalır bana pek gelmez çalışıyorum diye. Bir şey alacaksa sormadan almaz , alacaksa da para gönderir kendi beğendiğini al der.

Cok tuhaf birisiymis insanlara ne kolay he sen busub deyip yollamak aman pesini bırakma canım düzgün bir drye git güzelce muayene ol sıkma canını son haftalar hepsi gececek insallah😐
Büyük ihtimal öyleyim bunu bende tahmin ediyordum. Ama bana önemli olan derecesini söylemesi ne kadar idare edebilirim filan çünkü riskli bir hastalık. Git kullan eee referansımız kaşıntı geçmezse altı taneye kadar çıkarız diyor. Belki bir şeye alerji oldum yani. Senin doktor olarak daha temkinli gitmen lazım. Neyse bir doçent buldum randevu aldım akşama alanı da kolestaz. Kendi doktorum da ne der nasıl döner bilmiyorum. Şu an aşırı sinirli gerginim.

Kuzum bişey dermiyim ben hiç sana tabiki araştırmak çok önemli bilgili olmak doktora öyle gitmek 🙄 başından savar gibi konuşmuş hamilesim son haftaların yani neye göre yapıyo bunu kadım doğumcunun yorumu da önemli ne dicek bakalım. Sinir olma bakalım akşam ki doktor ne dicek yeni değerlere 😐

X