2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Mayalı biraz daha uğraş istiyor ya bekle yoğur bekle ondan dedim ben hep mayalı yapardım. Bir de mikrodalgam yok sonra çıkarıp mayalıyı mikrodalga da ısıtınca daha iyi oluyor ondan sordum yavrum
He yok bunda maya bekleme derdi yoktu valla. Varsa ben bilmiyorum mayalı bişey yapsam 3 gündür canım pofuduk poaça istiyor ama uğraşmıyorum

İyi yapmışsın valla hayırlı uğurlu olsun inşallah
Bakalım durdukça bişeyler çıkıyor ama bakcaz
Benim daha reflü yatağım yok
Çok sağol canım Allah hepimize hayırlısıyla sağlıkla kullanmayı nasip etsin ben reflü yatağı almayı düşünmüyorum şimdilik eğer kullanmam gerekirse yatağa biraz eğim veririm diye düşünüyorum işe yaramazsa sonrasında alırım

Ben tuttum bunları
Valla bayadır favorim herkes bayılır bizde de kayınpederim var mı kız o kurabiyelerden diye gelir özellikle mahlepli olan bir de bereketli işte baya çıkıo ayrı ayrı poşetliyorum şipşak çözülüo geçen şeker pare hamuru attım, un kurabiyesi hamuru attım kolaylık oluyo kayınvalidem kek atıyodum ben dedii hiç denemedim ama

Senin misafirlerin bendende çok Benim kv elli ayaklı yapar ederde ben istemiyorum bi yemeğimizi yapsın yeter o bizde kalır annemler hergün gider gelir gelmezlerse üzüleceğimi bilirler ne bileyim bende durumlar karışık ama inşallah çok kalma gibi bir düşüncesi olmaz

Öyle mi sen bilirsin. Duruma göre hareket edersin olmadı sonrasında. Gerçi kısa süreli ama

Benimde kayınpaderim bugün diyoki bebek palazlana kadar yanında biri kalması gerekio artık annen mi kalır kayınvaliden mi kalır falan dedi sonra arksından da dioki ya da gelin burda kalın kıyamam o kadar hevesli kii evlerimiz iki sokak ama hee hergün gelebilir aslında yani hiç cevap vermedim eşimle gülüştük ve geçtik

1.sorum mahlep yerine başka ne kullanabiliriz. Sirke olmazmı kıyır kıyırlığı için.
Bir diğer sorum da sen hamur şeklinde mi koyuyorsun

1.sorum mahlep yerine başka ne kullanabiliriz. Sirke olmazmı kıyır kıyırlığı için.
Bir diğer sorum da sen hamur şeklinde mi koyuyorsun
Kuzum inan hiç bir bilgim yok ben üç yıllık ev hanımıyım ne yazarsa onu yaparım mahlep ama zaten mahlep çok az konuluo sirke de var zaten tarifte.
Ve evet hamur şeklinde koyuyorum çözülünce hemen şekil verip pıt diye atıorum fırına. Az az poşetleyince çözülmesi de hızlı oluyo hamurun bir de kışın genel de kalorifer e yakın koyunca çözülüo hemen

İllaki birileri kalır bence bu arada palazlanma ne demek kuzum

Bn hiç mahlep kullanmış biri değilim de
Ben pişirip de koyuyorum ya lezzeti mi bozulur acaba sonradan mikrodalgada ısıtınca falan

Annem kalcak kız lohusa halimle bi de kayınpeder kayınvalide evinde nasıl kalıyım nazımı kime yapcam palazlanmak demek biz de hani büyüsün biraz ortaya çıksın ele avuca gelsin manasında
Ben de manasını öylr biliyorum hatta horozlar için kullanılır asıl olarak diye de biliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…