2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

İndirime girer kuzu görürsem haber veririm benim de görümcem almış Ebebekten ondan kurtuldum
Ben de e bebekten alacaktım 50 tl kuponum vardı. 90lık yatak 2 tane alınca 65 denk geliyodu. Bime geleceği de yok ha 50 ha 65 dedim de. Güzel indirim olursa trendyolda ordan alayım gerçekten

Kızlar şöyle buzluğa girecek bereketli kolay börek çörek kurabiye tarifleriniz var mı ? Labellaaa Labellaaa senden çıkar gibi 🤭🙂 çok uğraşıp ayakta duramam canım basit şeyler olsun. Güzel bir un kurabiyesi tuzlu pasta tarifi filan olabilir. Beklemiyorum ama olurda acil bebek görelim diye çıkıp gelen olur filan. Dolapta bulunsun diyorum. Benim için nefis imtihanı olacak ama 😂😂😂
Ben dereotlu poaça atmıştım kuzum kolay yapımı da pratikte. Bir de onun dışında hazır yufkadan yalancı su böreği gibi bir tarif va eben bir de onu yapıp koymayı düşünüyorum

Valla bi chester modasiydi heveslendim aldm normalde yetiyordu da dedigin gibi acılanda cabuk yipraniyor ama iki anne ayni amda gelince ikisi d ekilolu bide chestere biri sıgmaz yani🤣karyolan varsa bosver hic masraf etme kendine kardesinde cok kalmaz zaten kaynanada yer yatagı seviyorsa miss😅
Öyle artık imkanlar dahilinde olduğu kadar yavrum 🙂

Ben sana nermin yazılıtaştan iki tarif söliyim benim acil durum kurabiyelerim tatlı tuzlu dolabımda hep olur herkes bayılır yapımı da basit ☺️
Ben tuttum bunları 🙃

Ayyy sen böyle yazınca da gözümde büyüdü yaa😂
Bi de hesaba kalksam 300 halılar tutsa 300 temizlik Bi de koltukları katsak o ne tutar ki 🙄 baya tutuyor hepsi yaa
Ay sorma ben salı günü koltukları yıkatıyorum (iki takım 400 tl), peşine evin tüm halılarını vereceğim, giderken götürecekler aynı firma, çarşamba günü de evi genel temizlemeye 3 kadın gelecek (450 tl). Halıların ne kadar tutacağı belli değil, daha 1 senelik oldukları için ilk defa yıkatacağım. O da en az 200 tl olsa 1000 lirasb fazlası gitti bile.

Ama koltukları 8 senedir ilk defa yıkatıyorum. En çok kullandığımız yani oturma odasındaki takımın üstüne örtü aldım, onları serersem artık daha geç kirlenecek inşallah. Salondaki de çok az kullanılıyor, zaten o kolay kolay kirlenmez diye umuyorum. Böyle giderse bebiş pislemediği sürece en az beş sene yıkanma ihtiyacı olmaz diye umuyorum 😊

Ay sorma ben salı günü koltukları yıkatıyorum (iki takım 400 tl), peşine evin tüm halılarını vereceğim, giderken götürecekler aynı firma, çarşamba günü de evi genel temizlemeye 3 kadın gelecek (450 tl). Halıların ne kadar tutacağı belli değil, daha 1 senelik oldukları için ilk defa yıkatacağım. O da en az 200 tl olsa 1000 lirasb fazlası gitti bile.

Ama koltukları 8 senedir ilk defa yıkatıyorum. En çok kullandığımız yani oturma odasındaki takımın üstüne örtü aldım, onları serersem artık daha geç kirlenecek inşallah. Salondaki de çok az kullanılıyor, zaten o kolay kolay kirlenmez diye umuyorum. Böyle giderse bebiş pislemediği sürece en az beş sene yıkanma ihtiyacı olmaz diye umuyorum 😊
Evet koltuklar en az 200 tutacaktır. Örtü al al muhakkak ben oturma odamdaki köşe koltuğuna almıştım ama köşede örtü zapt etmek biraz zor olduğu için şu dönem uğraşamam diye yıkayıp kaldırmıştım ne de olsa koltuklar da kirli diye. Yıkatırsam sericem ama. Bebişlere hiçbir garanti veremiyorum 🤭

Valla kuzum ben sigara böreği sarıyordum veya 1 yuvarlak hazır yufkayı sosluyorum üstüne 2. Yuvarlağı seriyorum onu sosluyorum
Sonra ikiye bölüyorum. 2 katlı yarım daire kalacak şekilde yani düz kısmına iç harcı koyuyorum rulo sarıyorum. Sonra 3 parmak kadar kesiyorum rulo börek olarak donduruyorum. Çıkar tepsiye koy üstüne yoğurt veya yumurta sür at fırına çıtır çıtır😋

Sosu da
Un
Sirke
Süt
Su
ama göz kararı 🙈 kıvamı krep gibi ama daha sıvımsı olcak sütle açıyorum ben koyu oldukça unu da böyle 2-3 kaşık kadar koyuyorum sirke de aynı 2-3 kaşık
Bir kere denemiştim sanırım bunu ay pişmeden giriyor nefsim de kabarmaz hem 😅😂😂 ben normalde buzluğa atan bir tip değilim hep o an taze yaparım da şimdi atsam iyi olacak gibi geliyor 😬🙂

Kendimiz elimiz değmeyince öyle oluyor maalesef
Aynen öyle kuzum düşünüyorum ne olsa benim ellemem gerekiyor yani ne yapalım. Bebelerle sonrası yapmak da zor ama fiziksel anlamda bu derece kısıtlanmayacağız iki ara bir dere de yine ilgilenir sonrada yaparız ne yapalım 🙄

Aa yok yok öyle mayalı bişe değil. Farketmiyor hangisi olduğu da en son şunu yapmıştım

Mayalı biraz daha uğraş istiyor ya bekle yoğur bekle ondan dedim ben hep mayalı yapardım. Bir de mikrodalgam yok sonra çıkarıp mayalıyı mikrodalga da ısıtınca daha iyi oluyor ondan sordum yavrum

X