2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

He yıkama ütüleme bitti şükür onlar benim de bitti ben valizlere de attım. Kabalama yerleştir olmadı açık kalır. Benim açık kalcak. Bi kaç ufak eksiğim de var. Arabaları da sen bilirsin sonra alırsın da puset almış mıydın

Bu Bayaa Bi gider
Öyle görünüyor kıyamam annem gelince yapar da kadın alacağım işte düzgün kimse yok önce aldım bir resmen bir yeri silmiş bir yeri silmemişler. Ben utandığıma lavaboları yüzeysel bir yıkamıştım. Resmen temiz diye ellememişler sinir oldum. Köşede bir leke vardı aman demiştim o kadarını da onlar yapar bir yüzeysel alayım. Resmen ellememişler. Koltuklar silinecek dedim kapı kapalı idi bende sildiler zannettim ne bileyim gittim girdim silmemişler. Bir de hamileyim yani illa başınızda mı bekleyeyim neden iyilikle yapılmaz ki. Kızdım baya. Başka biri bakacağım da pandemi de annemi de başlarına dikmek istemiyorum. Koltuk için yıkamacı mı çağırsam kadınlara da mutfak dolabını döktüreyim ama başlarında mecbur durmak lazım düzenini bilemezler. Ya da hiç bulaşmayacağım dolap içi filan kalacak öyle bu daha büyük olasılık ama koltuklar silinmeli yazın kapı pencere full açıktı yazın pisliği üzerinde örtü de kullanmıyorum ben.

Annaeler ince temizliğe sokulmaz ki. Ben de hala bulamadım. Bulursam 2 haftaya gelsin istiyorum sen ne zman temizleticeksin bulursan.?
Aaa ne yapmışlar ki ozaman pardon. Başta nereleri yapacağını konuluyormusun mesela koltuk detaylı Bi olay herkes girmez girse de fark alır diye düşünüyorum. Annen geldiğinde ellemesin ama dursun başlarında canım olsun nolcak. Halıları verdin mi sen bir de?

Zaten annelerimiz yanımızdayken kvlerin ne işi var anlamıyorum gideceğimiz zamanı beklesinler

Onlarıda geçen e bebek aldım canım uygun olanından aldım onları kısa süre kullanılacak diye

Yok zaten anneme yaptırmam ben ütüyü bile sürüne sürüne yaptım ki eli kötü doktor ameliyat dedi diye. Sadece başlarında dursun diyeceğim ona bile kıyamıyorum covid den korkuyorum maskeli çalışmıyorlar doğal olarak. Tabii baştan konuştum. Bana daha önce gelen her dediğimde silerdi halıyı da silerdi mutfak bizim beyaz ve çok kirleniyor sürekli yıkamaya da veremiyorum diye arada sildirirdim. Ve evi bırakıp çıkardım yani. Bunlara da söyledim ama o zaman bana koltuk silmiyorum diyecek. Bana önce gelen ütü ellemem dolap içlerini yapmam demişti mesela. Bizim kitaplık baya büyük ve döküntülü bunu ellemem demişti. Ben de ona göre biliyorum. İşte bizim bir iki haftamız çokta belli olmayacak kısmet diyorum koltuklara yıkamacı çağıracağım sanırım hiç öyle temizlenmedi. Elden daha iyi olur. Halıları verdim ben pisti ama kesin mutfak koridor yine gider perdeler duruyor ya onlarda kalacak gibi bir tek çocuk odasınınki ve yatak odasınınki ni atacağım. Perdeler bende idi. Eşim pek beceremiyor takmayı her yere sürüyor annemin boyu uzanmaz. Kadınlarla da birlikte yaparsan olur ama şu halde hiç yapamam. Yarım yamalak olacak bir şeyler

Ay ben üniversiteden beri evden ayrıldığım için midir bilmem (başlayalı 13 yıl oldu), ben başladıktan 1 sene sonra da küçük kardeşlerim dünyaya geldi ve eve katıldılar diye de olabilir, bir de üstüne ev değişti falan derken annemlerin evi bana çok yabancı geliyor. Çabucak evime dönmek istiyorum. Hatta annemlere diyorum, siz topluca bana gelin, daha rahat ederiz diye gitmeyince de çok özlüyorum çünkü

Zaten annelerimiz yanımızdayken kvlerin ne işi var anlamıyorum gideceğimiz zamanı beklesinler
Zaten benim kayınvalidem bir şey yapamaz ki. Gelse meraktan bir köşede oturmak için kalır yani. Doğum zamanı kardeşim eşi de gelecek belki kalabalıktan bunalır sıkılır o yüzden kalmaz canım. Bizimkiler sırada bekliyor sonra kardeşlerim gidecek babam gelecek babam gidecek küçük kardeşim gelecek sıraya koymuşlar sonra da Allah izin verirse ben gideceğim. Kv de arada gelir gider sanırım.

Kızlar şöyle buzluğa girecek bereketli kolay börek çörek kurabiye tarifleriniz var mı ? Labellaaa senden çıkar gibi çok uğraşıp ayakta duramam canım basit şeyler olsun. Güzel bir un kurabiyesi tuzlu pasta tarifi filan olabilir. Beklemiyorum ama olurda acil bebek görelim diye çıkıp gelen olur filan. Dolapta bulunsun diyorum. Benim için nefis imtihanı olacak ama

Sagolasn canim ama ekstra masraf canimi sıktıl koltugum acılir Allah tan birine kayınvalide iste birine annem önce gelen yatagi kapar

Valla bi chester modasiydi heveslendim aldm normalde yetiyordu da dedigin gibi acılanda cabuk yipraniyor ama iki anne ayni amda gelince ikisi d ekilolu bide chestere biri sıgmaz yanikaryolan varsa bosver hic masraf etme kendine kardesinde cok kalmaz zaten kaynanada yer yatagı seviyorsa miss

Yapma kendine o eziyeti bosver en kötü hazir kuru pasta alırsn kokar yememekte olmaz yesen pisman olursjn girme bu ise derm

Yaa sorma burda kalın diyorum bizim ev daha rahat annemler de valla bize de bizim ev daha rahat diyolar

Valla kuzum ben sigara böreği sarıyordum veya 1 yuvarlak hazır yufkayı sosluyorum üstüne 2. Yuvarlağı seriyorum onu sosluyorum
Sonra ikiye bölüyorum. 2 katlı yarım daire kalacak şekilde yani düz kısmına iç harcı koyuyorum rulo sarıyorum. Sonra 3 parmak kadar kesiyorum rulo börek olarak donduruyorum. Çıkar tepsiye koy üstüne yoğurt veya yumurta sür at fırına çıtır çıtır

Sosu da
Un
Sirke
Süt
Su
ama göz kararı kıvamı krep gibi ama daha sıvımsı olcak sütle açıyorum ben koyu oldukça unu da böyle 2-3 kaşık kadar koyuyorum sirke de aynı 2-3 kaşık

Ben sana nermin yazılıtaştan iki tarif söliyim benim acil durum kurabiyelerim tatlı tuzlu dolabımda hep olur herkes bayılır yapımı da basit

Uff tuzluuyu cok yaparım benm tarifim farklı.sayfamda da var hehhe

Eklentiler

• 957BA32C-DE3D-4C83-B801-8B238EA8438E.jpeg
    201,2 KB · Görüntüleme: 29
Ayyy sen böyle yazınca da gözümde büyüdü yaa
Bi de hesaba kalksam 300 halılar tutsa 300 temizlik Bi de koltukları katsak o ne tutar ki baya tutuyor hepsi yaa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…