2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Bence siyah yuvarlak olan canım

Tamam söyledim yavrum. Bakalım. Hevesim kalmadı hiçbişeye zaten.
Yaa öyle düsünme bosver bak sen bebisleri düsün dolaplari gelir onlari yerlestirirsin zaman gecer Allah ın izniyle en güzel zamanlarimiz sen kendine hic zehir etme bugünleri dogumdan sonra zaten kim kalirsa kalsn hic gözün görmez bebislerden surda bi kac hafta sabret bakalm

Benim zoruma bunu yaptığı gidiyor. Gerçekten çok zoruma gidiyor. Ben erkeklerin aile önceliklerinin böyle olmasını kabullenemiyorum. Birincil aileyi burası kılmıyor çoğu kılmıyor.bizler kadın olarak bunu yapıyoruz ya. İnan aşırı soğuyorum böyle olunca. Bebeklerle ilgili hiçbi duygusal paylaşımda bulunmak istemiyorum onunla o derece. En duygulu geçecek zamanlarımı zehir ediyor. Olcak iş mi. Gitsin annesiyle de yatsın koyun koyuna uğramasın yanıma öyle buz oluyorum anında.

Ya ben de hurma duymuştum ama o riskli bence bunu da zemzem neyse de soda riskli gibi

Cok haklısın valla ne deyimdedigin gibi cogu böyle biraz tek oglan olmasinin verdigi birseyde vardir bide seninkilerle ayni sehirde yasamanin verdigi bir baskı olabilir aslinda annesi gelmek istiyor ama sana oyle diyememiste olabilir sıkmamaya calıs kendini gelip gecer hepsi napican bebeklerden sonra eminim oda degisecektir herkesin önceligi o zaman cok baska olacak diye düsünüyorm

Tek oğlan işte. Valla hep öyle diyorum aman tek erkekle evlenmeyin. Evlenmeyin arkadaşım.
Herşey geçtikten sonra önceliği ben olsam ne anlamı var ki. Hiç. Yine bişe olsa öncelik aynı olcak. Keşke anasıyla yaşayacak kendi memleketinden biriyle evlwnseydi diyorum hep. İnan o daha tatlı olurdu.

Belki annesi ısrar etmiştir o da karşı koyamamıştır canım. Bunu erkekliğe yediremezler. Benim eşimde şahsen bugün annesi gel beni götür dese asla düşünmez ki önünde hizmet eden yine ben olurum en azından yemek hazırlama konusunda filan. Hamile olunca insana zor geliyor haklısın ne diyeyim. Sen önce davranıp anneni vardır illa akraba filan eve çağırsaydın kalacak diye değil giren çıkan olsa annem rahat edemez derdi kesin bak bende annem yarın gelecek diye bekliyordum aradım diyor ki almadım biletimi sen idare ediyorsun şimdi gelirim doğuma da az kaldı geri döne geri gel zor olacaktı azıcık daha durayım dedim diyor bende ay diyordum yemek yapmaktan bunaldım annem geliyor sonunda kız anneleri çekingen. Erkek anneleri atlıyor her şeye

Inan bazen tekide ayni normali de benim esim annesi suan gel al desin hayatta durmaz 4 oglanlar ama varsa yoksa benim esim kosar herseye bnde diyorum kendi memleketinden bisiriyle evlenseydin die cunku eminim kayinvalidede oyle isterdi yemek yapisimi bile garipser halademem o ki inan hepsi aynı he hıh de gec napıcan sıkmamaya calıs kendini eni sonu gidecek öyle düsün annende orda en azindan oda arada gelir gider iyi olur

Bende bazen öyle diyorum valla sinirlenince anasının dizinin dibinde olacak annesine bakacak biri ile evlense idi herkes daha memnun olurdu hayatından. Ama yavrum nasip işte. Neler var diyip kendimi avutuyorum. Valla ne erkekler var şükür diyorum. Sonuçta mutluyuz genel anlamda arada oluyor olacak illa. Denge bulmak kolay değil. Erkek kardeşim evlenince daha iyi anladım annem ile eşi arasında kalıyor nasıl. Anneme bakıyorum her şeyi gelini ile yapmak istiyor onunla gezmek onunla alışverişe çıkmak yemek yemek filan. Bende olmayınca istiyor ki kızı gibi olsun o da öyle değil mesafeli onu da anlıyorum. Öyle bir yapı yavrum ne yapcan

Bilmiyorum ki valla yapan asitli deil demis olmadi omce bi ben icerim asitli mi diye
Anlamazsın kuzum sen bir şey olmaz ama anne sütü alırsa su dahi vermeyin diyorlar sadece mama alan bebeklere günde bir çay kaşığı kaynatılmış su düşün. Öyle olunca bana biraz mesafeli geldi ama bir şey olacağını da zannetmiyorum

Bilmiyorm ki bi denemeyi dusunuyorum size haber veririm gazlı mı degil mi dieayy benim babannem biz dogunca anneme sütün gelmez die bize dayıs serbeti duyunca şok oldum

Bilmiyorm ki bi denemeyi dusunuyorum size haber veririm gazlı mı degil mi dieayy benim babannem biz dogunca anneme sütün gelmez die bize dayıs serbeti duyunca şok oldum
Aaa kardeşime de annem genel anestezi den geç uyanmış kardeşim de aç ağlıyor diye şekerli su içirmişler şimdi çıktı bu hassas işler

Benim annem bende olmuş olsaydı da o yine annesini 1 ay evvelinden getirirdi o dediğin olmazdı hiç yani. Yaa ben gaddarlık etmiyorum elbette ki gelecek doğuma gelecekti zaten heves de eder oğlunun yavruları ama. Baktığın zaman bilinmez ani durumlar ama hesapta 1.5 ay var mantığı ne gelmesinin. Yemeğimizi yapar diyo. Ya bırak aylarca beni armaamış sormamış insan yemeğime mi gelecek anlamıyor bunu anlamıyor. E senin karın san demiş ben rahat edemem gün belli olsun öyle. Sen bunu zerre takmamışsın. Ben kimim ya ozaman bu evde. Neyim yani ben tam olarak. Anlamlandırabiliyomusunuz. Ben hayır.

Keşke diyebilsem. Çok kırıldım ben bu kez galiba. At deve değil çok büyük Bi olay değil belki ama. Çok zoruma gitti çok.

Heh bak ben hep derim benim içimde bir melek bir şeytan var heralde. Onu da diyorum neler var duyduğum da gözümün önünde tanıdığım da. Adamın yaptığı ne ki diyorum. Ama işte sonra tekrar kızıyorum. Sizin gelin de mi öyle. Ya bak belki de yapısı da öyle olabilir. Ben de kendi annemle bile hadi çıkalım edelim gezelim Bi insan değilim çok. Yapısal biraz. Evet bak şen şakrak olurum. Burda da belki çoğunlukla o yönümü biliyorsunuz. Ama az sakinliği herşeyi kendi halimde kendim yapayım kafasını, sessizliği, evi çok seviyorum. Yapacak bişey yok ben de buyum. Valla zor değildi. Ben köpek gibi çalışıyorum geceli gündüzlü öyle zor ki bir kadın için 24 nöbeti 16 nöbeti. Hele çocuk olunca daha zor olacak. Alsalardı kendilerine uygun ozamn beraber gezebşlevekleri çay kahve yapıp içebşlecekleri dizinşn dininden ayrılmayacak bir insan. İnan o gelin de mutlu olurdu, o ailenin de en kıymetlisi olurdu grlşnşmiz var derlerdi bişe anlarlardı belki de onlar. Ama yapacak bişe yok yani. Napayım dikta koycaktın evlendirmicektin ozamn.

Ah kuzum maalesef öyle anlar hepimizde var. Geçer sinirinde unutulmuyor tabii. Sen dikkat ette kendine geçecek inşallah

Bizim gelin annesi ile yapmayı seviyor tam böyle günlere gitsin gezmelere çıksın olabilir yani bana göre de. Annem beklentiye giriyor. Evlenmeden kimse düşünmüyor bu konuları açıkçası çünkü onlara göre normali bu öyle olmayınca annem aşırı mutsuz. Kardeşime kızıyor bazen. Diyorum bende ona söyleme yazık ne derdin varsa git muhatabına söyle. Çocuğu niye darlıyorsun. Herkes kendi cephesinden işte maalesef. Şu an bunu kaldıracak halimiz yok bizim. Bende yoğun çalışıyorum bir tek haftasonum var eşim tutturdu gidelim anneme diye bir iki derken haftasonu orada kalalım oldu. Baktım işin sonu yok. Dedim yol orda annen orda benim sadece haftasonum var ki kendime gelemiyorum evime yetemiyorum. Annendir yalnız gitmek istersin git ama benden bekleme halim yok çünkü oraya gidince de hizmet eden oluyorum. İki gücüm varsa evimi temizler işlerime bakar iki uzanırım yani. Sonra sonra alıştılar onlarda. Annem bana bile der kadın haklı gelinlik bekler git otur muhabbet et ne olacak der. Bana da der yani ama o güç ve o girişkenlik yok bende. Ben hep yalnız olmayı seven biriydim. Annem derdi inşallah kalabalık bir aileye gelin gitmezsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…