2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Çook sevindim kuzum hadi şükür biraz daha rahatlamışsındır gözün aydın maşallah kuzulara. Kaçıncı haftadasın şimdi. Bir daha ki muayeneye ne zaman çağırdı. Benim de tetanoza bu hafta çağırdı sağlık ocağı ama gitmedim erken gibi geldi. Haftaya gideceğim bende nasipse. Ama muayeneye daha çoook var

Maşallah güzel haberler geliyor çook şükür Rabbime Sağlıkla huzurla kavuşalım hepimiz inşallah Ben de iki hafta sonra direkt perinatologa gideceğim nasipse doktorum öyle istedi. Sonra inşallah sorun çıkmazsa benimle olan randevuna ona göre karar veririz dedi. Stresliyim çok uzun sürüyor ve çok geriliyorsun o muayenede güzel haberlerle gelelim inşallah

Merhaba Kızlar
Benimde kontrolüm haftaya ama bugün artık gitmek zorunda kaldım. Çok lüzumsuz bir yerde sivilce gibi bir şey çıktı ama baya büyük tam rahim ağzı yanında çok canım yanıyor kaç gündür oturamıyorum bile doktoruma yazdım gel bakalım dedi. Enfeksiyon olmuş antibiyotik verdi 5 günlük. Hazır gelmişken bakalım dedi gayet iyi görünüyor herşey yolunda dedi,bizim minnak 120 gr olmuş fazla mı minik acaba bilemedim. Benden de haberler bu kadar.

Kızlar bende bugün sağlık ocağına uğradım, ebe tetenoz aşısı için tup bebek doktorunuza sorun ,tetenoz aşısına gerek duymayabilir , ya da 1 2 doz şeklinde önerebilir. Size böle şeyler söylendi mi ? Haa birde aşı yaparsan 24 .haftalara doğru yaparız dedi ,6 Eylül e randevu verdi.

Geçmiş olsun kuzum enfeksiyon olayı gebelerde pek yaygın. 120 gr gayet normal bence o haftalarda o civarlarda oluyor diye hatırlıyorum

Bana olacak dedi direkt ebe. Tüp bebek olunca tedirgin olmuştur iğne yaparken bile tedirgin ebe fark ediyorum. Tüp bebek doktorum da yaptır dedi. Sanırım bebek için gerekli imiş. Bende mesafeliydim nedense. Bebek doğum esnasında enfeksiyon kaparsa kötü oluyormuş. Sen sor doktoruna yine de.

Çok sağol canım valla her gidişte rahatlıyıp oh diyoz. Şimdi 17 deyim işte 20de sağlık ocağına gidicez. Senin haftaya kaç olmuş oluyo tetanoz için soruyorum

Çok sağol canım valla her gidişte rahatlıyıp oh diyoz. Şimdi 17 deyim işte 20de sağlık ocağına gidicez. Senin haftaya kaç olmuş oluyo tetanoz için soruyorum
Bana sağlık ocağı 18 de gel dediler. Aslında bugün yani 18+2 yim. Baktım herkes 20 de gidiyor bari en azından 19+2 olsun dedim. Gitmedim iğneye. Doktoruma da akıl edip sormadım doktor tetanoz diyince aile hekimliği çağırdı dedim. Tamam yaptır git dedi. Hafta vermedi. 18 de yaptıranda var ama geneli 20 de yaptırmış. Belki bende beklerim 20 yi.

Geçmiş olsun kuzum enfeksiyon olayı gebelerde pek yaygın. 120 gr gayet normal bence o haftalarda o civarlarda oluyor diye hatırlıyorum
Ayy sorma canım ya acaip ağrı yapıyor zonkluyor. Çok şükür iyi o zaman benim kiloma daha çok kızdı valla. Neyi abartıyorsun yemek için dedi. Yemeklerle aram iyi değil meyveden almışımdır dedim ben de. Sanırım biraz porsiyon ayarı yapacağım

Yaz günü bir de hiç çekilmiyordur kuzum. Kuzun iyi maşallah sen kaç kilo aldın ki bildiğim kadarıyla baya hareketlisin de. Bazıları başta alırmış kilo. Sonra yavaşlarmış. Vücut kendini korumaya alıyormuş gebelikte. Açlığa karşı daha çok yağ depoluyormuş. Bebeği korumak adına. Takma. Ben de hızlı aldım da benim doktorum bir şey demedi Allah dan

Kac kilo aldn ki öyle dedi canım

Aynen benimki de 20ye denk geliyo sen de öyle yaparsın. Ama arkadaşın dediği gibi bişe hiç duymadım 24.haftayı bekleyelim demişler ya. Benim doktor ben soracaklarımı not almıştım ben sormadan kendi direk dedi sağlık ocağına git önce sonra bana diye

Kim 24 demiş ki. 24 de ikinci doz oluyor nerdeyse. Benim doktorumda direkt kendi söyledi tetanoz olması gerekiyor diye bende aaa evet çağırdılar dedim git yaptır dedi. Atlamasaydım adam haftasınıda söylerdi şimdi internete göre giderim 20 de

Karar verebilirsem bu ay soğuk buhar makinası alacağım. Genelin memnun olduğu uygun fiyatlı bir şey bulamadım
Ya ben dayanamadm biberon emzik aldm hem indirimdeydi ilk ogrendigimizde de bi tane hastane cikisi almistikne biliyim bi tarafim korkuyor erken diye ama icimde kalmasini da istemiyorum insanlar dolu dolu yasiyor kötüyü getirmek istemiyorum aklima iyi mi yapyorum nilmiyorm ama

Ayy inşallah sağlıkla kullanmak nasip olsun kuzum Ben tutuyorum kendimi gördükçe alasım geliyor açıkçası. Bir de çok pahalı cidden bebek ürünleri bir anda alamayız. Dedim madem direkt kıyafet filan değilde bu tarz şeyler alayım ihtiyaç olacak kış bebeği olacağı için evimiz kalorifer ve aşırı kuruyor. Biz dayanamıyoruz bebekler hiç dayanamaz diye ilk karar verdiğim buhar makinası işte araştırıyorum ama ya çok pahalı ya memnun değiller su akıttı bilmem ne. Karar veremedim bir türlü.

Ayy insallahhValla öyle hepsi bir arada alınmaz bizim de öyle biseylerimizi alacak birileri yok herseyi kendimiz yapacaz buhar makinesi hic arastirmadm dedigin gibi pek memnun olan kimse yok karar vermek zor

Ayy insallahhValla öyle hepsi bir arada alınmaz bizim de öyle biseylerimizi alacak birileri yok herseyi kendimiz yapacaz buhar makinesi hic arastirmadm dedigin gibi pek memnun olan kimse yok karar vermek zor
Aynen canım bizim de öyle her şeyi kendimiz alacağız. Bir tek annem bir şeyler alır. Ama be kadar olacak ki. O kadar ıvır zıvır var ki alınacak. Eskiden nasıl yapıyorlarmış diyor insan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…