2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Kim 24 demiş ki. 24 de ikinci doz oluyor nerdeyse. Benim doktorumda direkt kendi söyledi tetanoz olması gerekiyor diye bende aaa evet çağırdılar dedim git yaptır dedi. Atlamasaydım adam haftasınıda söylerdi 😂 şimdi internete göre giderim 20 de 😬
Git git 20 de benim elimde not kağıtları var onlarda da öyle yazıyo zaten

Kızlar bebeler için Bi fedakarlık daha yaptım. Gardırobumu söküp depoya indirdim. Letgo ya koydum 😂
Park yatak mümkün değil sığmaz o türlü. Zaten giyinme odası vardı diye Gardırobumu feda ettim 😆😅

Aynen canım bizim de öyle her şeyi kendimiz alacağız. Bir tek annem bir şeyler alır. Ama be kadar olacak ki. O kadar ıvır zıvır var ki alınacak. Eskiden nasıl yapıyorlarmış diyor insan🙂
Valla bilmiyorum ama ayrintıya girince cok sey varmis en sok oldugum sey bebek arabası fiyatları kraftın bi arabasini begenmistm favorilerime ekledm 2000 liraydı valla 700 li ra zam gelmis ben şok🤣bizim maaslara bu hızla zam gelse ne var😅

Kızlar ana bebeler için Bi fedakarlık daha yaptım. Gardırobumu söküp depoya indirdim. Letgo ya koydum 😂
Park yatak mümkün değil sığmaz o türlü. Zaten giyinme odası vardı diye Gardırobumu feda ettim 😆😅
Yaa cok iyi yapmissin ayrı odan varsa benim de besik sıgar ama odasina ayrı bir montesorri takım istiyorum ama cok ucuk fiyatlar anca dogumdan sonra galiba🤪

Yaa cok iyi yapmissin ayrı odan varsa benim de besik sıgar ama odasina ayrı bir montesorri takım istiyorum ama cok ucuk fiyatlar anca dogumdan sonra galiba🤪
Odası ayrı olacak ama dediğin gibi o sonraki iş 6 8 ay yanımda olurlar belki daha çok. Ama o fiyatlar gerçekten ne fiyatlar yaaa 😵 korku filmi yükleniyor 😁😁

Kızlar bebeler için Bi fedakarlık daha yaptım. Gardırobumu söküp depoya indirdim. Letgo ya koydum 😂
Daha dur neler feda edeceksin 😅😂 iyi yapmışsın zaten giyinme odan varsa gerekte yok

Valla yarın bi mobilya avm var kontrolden önce az motive olayim diye bi gezip bakıcam piyasa arastırması yapıyoruz ha bire😅
Ya montessori denilen şeyler güzel de epey geniş angaz duruyo 😂 ben iki taneyi sığdıramam😁 ölçülere göre yaparlarsa anca.
Bir yandan da büyük olsun istiyorum mobilyayı biliyomusun az ileriye yönelik de kullanılabilsin diye. Hani beşikten bozma sonradan yatağa dönebilsin falan hayaller milyon işte 😂😂

Valla bilmiyorum ama ayrintıya girince cok sey varmis en sok oldugum sey bebek arabası fiyatları kraftın bi arabasini begenmistm favorilerime ekledm 2000 liraydı valla 700 li ra zam gelmis ben şok🤣bizim maaslara bu hızla zam gelse ne var😅
Hiç sorma zaten onları almayacağım. Keşke tanıdık filan olsa ikinci el kullanırım benim için sorun değil 😂 ama yok mecbur alınacak. Yine kışın kullanmayacağım için yazın alırım diyorum ki minicik bebekler için uygun değil araba da pusette. O yüzden bebek arabası otomobil koltuğu (yasal şartı ne bakmam gerek) beşik, puset (doktorlar yeni doğanda önermiyor) sonra alacağım. İlk aşamada taşımak için portbebe, bir tane park yatak, reflü yatağı acil bakacaklarım diğerleri doğumdan sonra birazda büyürler öyle. Açıkçası uzun süreli kullanacağım bir yatak istiyorum acele etmeyeceğim. Şimdilik en azından düşüncem o yönde kuzum 🙄

Ya montessori denilen şeyler güzel de epey geniş angaz duruyo 😂 ben iki taneyi sığdıramam😁 ölçülere göre yaparlarsa anca.
Bir yandan da büyük olsun istiyorum mobilyayı biliyomusun az ileriye yönelik de kullanılabilsin diye. Hani beşikten bozma sonradan yatağa dönebilsin falan hayaller milyon işte 😂😂
Sorma hayaller fenaaa benim odamda kücük ama genisligi biraz daha dar yapilir diye düsünüyorm bakalım hayallerr hayatlarr neler olacak😅

Aynen bende montessori istiyorum hem rahat kullanım hem uzun süre gidiyor ama büyük oluyorlar iki tane öyle yerde yatak asla sığmaz odaya. Yine de uzun süreli bir şey olsun diyorum ama bilmiyorum belki park yatakla götürürüm işi uzun süre 😬😂😅

Hiç sorma zaten onları almayacağım. Keşke tanıdık filan olsa ikinci el kullanırım benim için sorun değil 😂 ama yok mecbur alınacak. Yine kışın kullanmayacağım için yazın alırım diyorum ki minicik bebekler için uygun değil araba da pusette. O yüzden bebek arabası otomobil koltuğu (yasal şartı ne bakmam gerek) beşik, puset (doktorlar yeni doğanda önermiyor) sonra alacağım. İlk aşamada taşımak için portbebe, bir tane park yatak, reflü yatağı acil bakacaklarım diğerleri doğumdan sonra birazda büyürler öyle. Açıkçası uzun süreli kullanacağım bir yatak istiyorum acele etmeyeceğim. Şimdilik en azından düşüncem o yönde kuzum 🙄
Senin su arastırmalarına valla bayılıyorm bizi de bilgilendiriyosn😅

Bende sağdan soldan işte bir şekilde planlamaya çalışıyorum biraz ilerlesin haftalarımız inşallah daha çok bakar konuşuruz 🙂
Aynen fikir vermek gercekten cok iyi oluyor bisey bilmiyoruz tam olarak ne lazim ne degil youtube dabi hemsire var aybüke derin oda cok güzel anlatıyor herseyi izleyebilirsiniz arada

Bana olacak dedi direkt ebe. Tüp bebek olunca tedirgin olmuştur iğne yaparken bile tedirgin ebe 😬 fark ediyorum. Tüp bebek doktorum da yaptır dedi. Sanırım bebek için gerekli imiş. Bende mesafeliydim nedense. Bebek doğum esnasında enfeksiyon kaparsa kötü oluyormuş. Sen sor doktoruna yine de.
Himm Bende bi sorayim doktoruma sağol kilyacım💐

Bana sağlık ocağı 18 de gel dediler. Aslında bugün yani 18+2 yim. Baktım herkes 20 de gidiyor bari en azından 19+2 olsun dedim. Gitmedim iğneye. Doktoruma da akıl edip sormadım doktor tetanoz diyince aile hekimliği çağırdı dedim. Tamam yaptır git dedi. Hafta vermedi. 18 de yaptıranda var ama geneli 20 de yaptırmış. Belki bende beklerim 20 yi.
Bana 24 .haftaya randevu verdi ebe🤔.Iyice bebeğinin hareketlerini hisset ole yapalım, 24. Haftaya kadar vakit var dedi.

X