2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Bırakamadım malesef birde 5. Aya kadar sıkıntı yok diyen doktor yorumları da alınca sanırım zorlamadım kendimi😔 ben tam yüzüstü yatmıyorum kafam ne tarafa dönük ise o ayağımı kendime çekiyorum tam yüklenmemiş oluyorum diye düşünüyordum😑yavaş yavaş vazgeçmeye çalışayım
Ben de aynı tarif ettiğiniz gibi uyuyorum.

Her doktor farklı bir kere daha anladım minel06 minel06 benim doktorumda yatış pozisyonunun bebeğin gelişimini etkilediğine dair kanıtlanmış birşey yok 25. haftaya kadar nasıl istiyorsan öyle yat dedi. Sırt üstü yatmak tansiyonu etkileyeceğinden öyle yatamazsın zaten ama yüzüstü sağa sola dönük nasıl istersen yat dedi. Karnın büyüdükçe yüzüstü yatamayacaksın istesende dedi.

Ben ara ara sırt üstü de yatıyorum ama çok uzun olmuyor tüm aykırılıkları yapıyorum sanırım🤭

Bırakamadım malesef birde 5. Aya kadar sıkıntı yok diyen doktor yorumları da alınca sanırım zorlamadım kendimi😔 ben tam yüzüstü yatmıyorum kafam ne tarafa dönük ise o ayağımı kendime çekiyorum tam yüklenmemiş oluyorum diye düşünüyordum😑yavaş yavaş vazgeçmeye çalışayım

Ben de aynı tarif ettiğiniz gibi uyuyorum.
Ben de ayni sekilde tam yan yatamıyorum kasığım ağrıyor bir de bacak arama hafif sert ve yüksekçe bir yastık koyuyorum. Hamile yastığı aldim ama hala gelmedi. Bakalim onunla daha rahat uyurum belki.

Aaaa çok büyük şans yerinizde olmak isterdim kıskandım sizi 😁 bizim toplumumuzda vardır ya sağlıkçı gördüğün an soru sormak bende size soruyum sıklık ne olmalı ultrason için bebeğe Bi zararı var mı sık bakmanın mesela biliyomusunuz
Zarar yok sıklık konusunu bilmiyrm dr ayda bir diyor bende öyle gidiyrm 😇

Ben de ayni sekilde tam yan yatamıyorum kasığım ağrıyor bir de bacak arama hafif sert ve yüksekçe bir yastık koyuyorum. Hamile yastığı aldim ama hala gelmedi. Bakalim onunla daha rahat uyurum belki.

Ben hamile yastığı daha ilk zamanlarda aldım baktım yatağa yayılamıyorum kenara kaldırdım yine çıkartacağım mecbur uykudan verim alarak uyanıyorsunuz

Kızlar cok sagolun
Cok şükür birşey yok içeride dedi. Kendi doktorum degildi nöbetcı bir doktordu. 1 hafta sonra kendi doktorumada giderim. Çok korktum gercekten
Gecmis olsun insan cok korkuyor. Bu haftalarda bebek gobek kordonu ile oynuyormus bazen cekistiryormus ama kendine zarar vermeyecek kadar. O da kucuk kanamalar yapabiliyormus. Belki oyle bir seyler olmuştur azicik yaramazlik yapmistir icerde ☺️

Kızlar cok sagolun
Cok şükür birşey yok içeride dedi. Kendi doktorum degildi nöbetcı bir doktordu. 1 hafta sonra kendi doktorumada giderim. Çok korktum gercekten
Geçmiş olsun tekrar. Benimki de iyiymiş eşi aşağıdaymış biraz risk var dedi ilaç verdi bana da kendimi yormamam gerekiyormuş tamamen yat demedi ama ayakta kalma dedi . İnşallh geçer bu günler sağlıkla

Lütfen arkadaşlar geçenlerde de yaşadık bunu şu cinsiyet ayrımcılığını bırakalım lütfen kendim için bile çok üzülüyorum ki 3 seneye yakın süre hamile kalmaya çalıştım toplum baskısı eşimin evlat sevgisi çok fazla yıprandım. Kimyasal gebelikler yaşadım umudum kırıldı ilaçlar iğneler göbeğimi morardığını biliyorum bakıp bakıp ağladığım şimdi de düşük tehlikem var bebeğimin eşi aşağı yere yerleşmiş kanama oluyo burda bir çok arkadaşımız da sağlık sorunu ile uğraşıyor bence sağlıklı olmasını dilemek en iyisi geçiyor tabiki hepimizin gönlünden Bi cinsiyet ama bu çok yanlış geliyor bana kusura bakmayın. Sağlıklı olmadıktan sonra keşke erkek olsaydı diyecek misiniz?
o kadar haklısınız ki söylediklerinize katılıyorum 5 yıl beklemiş biri olarak bende anlam veremiyorum.. bebeğiniz sıkıca tutunur sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah..

o kadar haklısınız ki söylediklerinize katılıyorum 5 yıl beklemiş biri olarak bende anlam veremiyorum.. bebeğiniz sıkıca tutunur sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah..
Allah razı olsun bayan da kötü Bi niyetle demedi eminim ki ama ben yaşadıklarımı düşündükçe yapamıyorum evlat ayrımı işte bunu duymak bile rahatsızlık veriyor sadece . Hayırlısı olsun inşallah herşey için 💐

Her doktor farklı bir kere daha anladım minel06 minel06 benim doktorumda yatış pozisyonunun bebeğin gelişimini etkilediğine dair kanıtlanmış birşey yok 25. haftaya kadar nasıl istiyorsan öyle yat dedi. Sırt üstü yatmak tansiyonu etkileyeceğinden öyle yatamazsın zaten ama yüzüstü sağa sola dönük nasıl istersen yat dedi. Karnın büyüdükçe yüzüstü yatamayacaksın istesende dedi.

Drlar bile celisiyorsa biz ne yapalım degil mi ama....bende sirtustu yatmak istiyorum ama drum izin vermiyor artık

Bu arada kontrolüm bir ay sonra...nasil gerçek zaman bilmem...ayrıntılı ultrasonum 20. Haftada kismetse

X